Başbakanın Çılgın Projesi!

Users who are viewing this thread

ugurd said:
Çok ilginç teoriler ortaya atılıyor eğer çılgın proje hayata geçerse uzaydan bakıldığında (google earth) Fatih Sultan Mehmet`in suratı görülebilirmiş. ( Tabii ki bu da bir teori )

Teori değil gerçek o bikerem. -_| Google Eartha gir ve bak. Olmadı videosunu izlemişsindir zaten.

@eroz, ankara adasına bittim. :grin: Yanlız, orası açılırsa konya ovası sular altında kalcak. Ve ben bir su altı insanı olacağım.

Proje eğer yapılabilirse doğal yaşam ne olacak?? Bölgede ormanlık araziler var temiz su kaynakları var bu alanda bir vahşi yaşam var bunlarla oynayarak doğanın dengesini bozmayacak mıyız?? Zaten yeteri kadar doğaya zarar veriyoruz bu kadarı fazla artık, ama şu da var doğa her zaman kendine ait olanı eninde sonunda alır bunu da tayyeap unutmaz umarım... doğa kendine ait olanı alırken tayyeap'ı da alıp götürse ya...

erozbey said:
224151_1920257936771_1551736542_31972520_6421248_n.jpg

1-Kanal Trabzon: Trabzon’dan başlayarak İskenderun körfezine uzanacak.

Akdeniz’de hamsi avlanacak.

2- Kanal Güdül: Karadeniz ile Akdeniz’in birleşmesinde Ege dışlanmayacak.Gâvur İzmir ıslah olacak.

3-Ankara adası: Ankara’ya deniz getirilmek suretiyle, Sakarya Caddesi sahilinde bira içilip, üst geçitten olta sallandırmak mümkün olacak.

4-İki Karadeniz: Bu kanallardan çıkan topraklarla Karadeniz doldurulup Rusya’yla birleşecek, iki ülke arasındaki ziyaretler kolaylaşacak. Bilâhare, burada " Kanal Moskova" açılması ile ilgili araştırmalar başlayacak.

5-Eskişehir’in Akdeniz’le buluşması: Eskişehir’e suni denizler yapmaktansa; Eskişehir, Akdeniz’e nakledilecek.

6-Karadeniz’in Yeşil Adası Kıbrıs: Ada'yı, Akdeniz’den Karadeniz’e sevk etmek suretiyle, Kıbrıs sorununa kesin çözüm bulunacak

7-Yozgat Gölü: Van Gölü boşaltılarak, Yozgat’ta yeniden oluşturulacak. Her projeye gerekçe şart değil! Van Gölü milyonlarca yıldır aynı yerde, hareket olsun…

Bu mesajı gördükten sonra, Artık insanların forumda çok fazla takılıp delirmeye başladığını ve yakında

Taleworlds Forum Savaşları'nın başlayacağını farkettim.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

benim de bir çılgın projem var
ağrı dağının doğu yamacından fethiyeye bi kanal açılıp bu kanaldan da ermenistanın bokunu ege ve akdenizin kesiştiği noktaya dökmek
ülke ekonomisine müthiş katkı sağlar
öyle değil mi tay yeapçiler ?

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/626104-cilgin-proje-yunanlilari-cildirtti

Çılgın Proje' Yunanlılar'ı çıldırttı!
Ethnos gazetesi: Üç Denizin Kanalı – Erdoğan'ın Firavunca Planı Korkutuyor

Tüm ilgili haberler
Atina'da yayımlanan yüksek tirajlı Ethnos gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Karadeniz ile Marmara Denizi arasında kanal açılmasıyla ilgili projesinin, "Türkiye'yi, Montrö Antlaşması'nın yükümlülüklerinden kurtararak, Orta Asya petrollerinin Akdeniz'e taşınmasında kontrolü tamamen kendine ait alternatif yeni bir yol açacağını" yazdı.

Ethnos, "Üç Denizin Kanalı–Erdoğan'ın Firavunca Planı Korkutuyor" başlıklı haber yorumunda, "tankerlerin kanaldan geçişlerinin uluslararası denizcilik alanındaki dengeleri değiştireceğini ve Ege'yi büyük miktarda petrolün geçtiği sıkışık bir yol konumuna getireceğini" belirterek, "Bu durumun, Yunanistan'ın ekonomik ve çevresel açıdan doğrudan felaketine yol açacağını" öne sürdü.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

"Türk yöneticiler, bu kadar uzun vadeli ve stratejik bir planda, özellikle Montrö Anlaşması'nın, gemilerin Boğaz'dan geçişleriyle ilgili Türkiye'ye getirdiği belirli yükümlülükler de göz önüne alındığında, tankerlerin ve diğer büyük ticari gemilerin geçişlerinden kaynaklanan trafik sıkışıklığının Boğaz'da yarattığı güvenlikle ilgili tehlikeleri göz ardı edemezdi. Türkiye Başbakanı, yeni kanal ile artık Karadeniz'in, Rusya'nın ve Orta Asya petrollerinin Ege'ye taşınmasında kontrolü tamamen Türkiye'ye ait olacak alternatif bir yol bulunması nedeniyle ülkesini Montrö Anlaşması'nın yükümlülüklerinden kurtarıyor. Bu kanal aynı zamanda, Burgaz-Dedeağaç gibi bölgesel boru hatlarının inşası konusunda da itilaf yaratarak, üçüncü ülkelerin topraklarını kullanmadan (Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'nın olduğu gibi) Orta Asya'dan enerji ürünlerinin taşınmasındaki stratejik önemi yükseltiyor. Yunanistan, jeostratejik değişikliklerin yanı sıra ülkemize çevre konusunda da kalıcı bir tehdit oluşturacak bu plan karşısında tabii ki kayıtsız kalamaz."

Boğazın güvenliği bahane, petrol şahane :smile:

Yunanlı tabii korkar :smile:

Tayyip'i i tüm kalbimle destekliyorum. 12 haziranda %60 ı zorluycaz :smile:

çılgın proce Türkleri çıldırttı.

yemek için elmeği olmayan,işi gücü olmayan Türk halkının tek derdi olan boğaz trafiğinin çözülecek olması,bunun yanında milyar dolarcıklarının gidecek olması,tüm halkı çıldırttı. halk sokaklarda sevinç turları atmaya başladı. Tek derdim Boğaz trafiğiydi,o da çözüldü. gözüm açık gitmez artık diye sloganlar atıldı.

ferevon said:
Sokullu Ahmet Paşa'dan çalıp biz yaptık diyorlar :/
Ben biz fikri biz yarattık dediklerini duymadım, ancak alıntı yaptık dediklerini de duymadım. :???:

Bu projeyle birlikte en az 10 000 kişiye iş imkanı sağlanacak. Boğaz trafiği bir yana , asgari ücretler en az 1000 lira ya çıkacaktır. Ayrıca harcanan milyar dolarların 10 katı bu projeyle bize tekrar dönecektir. Daha ne istiyorsunuz ki? Bu fikir Osmanlı zamanından beri yapılması düşünülen mükemmel bir fikir ancak yapılması günümüz zamanına , Tayyip Erdoğan'a kısmetmiş. Kimin yaptığı önemli değil, önemli olan Projenin bize getirisidir.

mulan said:
Bu projeyle birlikte en az 10 000 kişiye iş imkanı sağlanacak. Boğaz trafiği bir yana , asgari ücretler en az 1000 lira ya çıkacaktır. Ayrıca harcanan milyar dolarların 10 katı bu projeyle bize tekrar dönecektir. Daha ne istiyorsunuz ki? Bu fikir Osmanlı zamanından beri yapılması düşünülen mükemmel bir fikir ancak yapılması günümüz zamanına , Tayyip Erdoğan'a kısmetmiş. Kimin yaptığı önemli değil, önemli olan Projenin bize getirisidir.
Ben şahsen Eskişehir`de oturuyorum ve karşı çıkıyorum. Ancak İstanbul`da oturan birisi bunu isteyebilir herkesin kendi kararı elbette.

Projesiz adamlar bu ülkeyi soyup soğana çevirdi. Adam en azında ticari kafayla iş yapıyor. Hiç bir mantığa dayanmadan sadece muhalefet olsun diye konuşan kuru kalabalıklar var burada.

bu proje biterde işe yararsa 20 yıl sonra boğaz dar geliyor niye daha genişini yapmadı diyecek o kuru kalabalık.

Menderes geniş yollar yaptığı zaman uçak mı indirecez buraya diyenler sonradan yolları dar bulmuştu.. aynı kafadasınız.

ugurd said:
ferevon said:
Ben biz fikri biz yarattık dediklerini duymadım, ancak alıntı yaptık dediklerini de duymadım. :???:

Başlığı bir kez okumanda fayda var. "Başbakan'ın Çılgın Projesi!"

BthnDymz said:
ugurd said:
ferevon said:

Başlığı bir kez okumanda fayda var. "Başbakan'ın Çılgın Projesi!"

Projeyi başbakan sundu, ancak adını Başbakan`ın çılgın projesi koymamıştır herhalde.

Back
Top Bottom