BİR İNTİKAM HİKAYESİ(Bir Ateş ve Kılıç Hikayesi)/Özel Bölüm YAYINDA!!!!!

Users who are viewing this thread

dexterx123

Regular
  Beyler benim aklımda bir hikaye yazmak vardı. Umarım beğenirsiniz. Ayrıca bu hikaye yarışma için değildir ben insanların içinden gelerek hikaye yazmasını destekliyorum.

Yıl 1658, Herşeyin başladığı zaman. Size kendimi tanıtayım. Babam köyün en ileri geleniydi. 14 yaşında ticarete atılmıştı. Şu anda 30 yaşındaydı. 18 yaşında evlenmiş 19 yaşında bir ben oldum. 20 yaşındada bir kız kardeşim oldu. Ben Mert, Bahçesaray'da okuyordum. Kız kardeşim Merve, Ben tatilde köye geldiğinde Merve'yi eğitiyordum. Ben tatile geldiğimde ufukta Rus askerlerini gördüm. Atlarıyla dörtnala geliyordu. Ben 11 yaşında olsamda babamdan kılıç dersi almıştım. Dedemin emektar kaskını aldım. Kendi hançerimi aldım. Gidip bir samanlığa saklandım. Bir asker önümden geçerken çıkıp boğazını kestim. Kanlar anlıma doğru geldi. Ben koştum. Babamı gördüm. Gözleri beni arıyordu. Yanına gittim. Bana 1 sandık verdi. Git bunla Bahçesaray'da bir ev satın al. Artık annenle kız kardeşine sen bakacaksın.
- Baba hayır lütfen sen gitme.
- Üzgünüm evlat, dedi ve gitti. Ben ağlıyordum. Babam korkusuzca gitti.
Ben, kardeşim Merve, annem Fatıma Hatun şehre gittik. Bir ev satın aldım. O gece hiç uyumamıştım.
Aradan 7 yıl geçmişti. Rusların sınırlarımıza tecavüzü devam ediyordu. Ben 18 yaşına geldim. Artık geçmişimi anlatmayacağım artık geleceğimi yazacağım.

Bugün babamın ölümünün 5. yılı saat 5 gibi kendimi çok kötü hissediyorum. Hemen hana gittim. Azcık şarap istemiştim. Hancı Borcha hemen bir tane verdi ve yanıma gelip oturdu.

- Evlat tamam babanı kaybettin. Kafanı dağıtmak için şarap içiyorsun tamam da Bak mektebi bitirdin artık baban gibi ticarete atılman lazım. Yoksa bu aileye bakamazsın.
  - Öyle de abi, babamın acısı çok ağır basıyor. Hem ne iş yapacağım ki ?
  - Bak evlat seni severim. Bu yüzden senden bir iyilik isteyeceğim ama dövüşebilirsin değil mi ?
  - Evet abi de ne oldu ?
  - Bak Yuri isimli bir kazağın bana 5000 taler borcu var.
  - Ne bende kazakları çok içki içmezler diye bilirdim.
  - Tek başına içmedi ya rus... Sözü yarım kalmıştı Borcha'nın Mert bir anda :
  - Ben ne yapacağım. Zorla parayı mı alacağım ?
  - Evet Çerkesk'te Mamai Bey nerede diye sor hemen gösterirler. Mert şarabını tek seferde içti. Borcha ona "Sabah camiide buluşuruz oradan hana gelirsin ben sana 5 tane adam veririm."dedi.
  Mert, sabah namazından çıkmıştı. Borcha ile beraber hana gittiler.
  - Al Mert, bu adamlarla gidersin. Ne yemeklerin var söyle bakalım,dedi Borcha
  - Annem 5 kurutulmuş et, 20 zeytin, 10 hurma(hikayemde yenebilir.) 5 peynir, 2 tam ekmek ve yarım çömlek dolusu tereyağı koydu. Askerlerin başı olan Bakıt :
  - Bunlar bize yeter de artar. Hadi yola çıkalım, dedi. Mert'in babası Mehmed, Mertlerin gittiği at arabsına(küçük bir at arabası üstü bile kapalı değil) Dedesi Himmet'in zırhlarını koymuştu. Çok güçlü değillerdi ama bu görev için yeterdi. Ayrıca bir tane de piştov ve kurşunlar vardı. Mert zırhlarını giydi ve yola çıktılar. Mert kimseyle konuşmuyordu. İlgilendiği tek şey ruslardı. Mamai bile onun umurunda değildi. Hızla gidiyorlardı. Gazi Kermen'i bile geçmişlerdi. Çerkesk'e çok yaklaşmışlardı. Birden arkadan Bakıt geldi.
  - Evlat(Bakıt 35 yaşında olduğundan evlat diyor.) bak akşam oluyor herkeste acıktı. Şuradaki Dört Yol Hanı'nda oturup bir şeyler yiyelim. Mert her ne kadar öfkeli olsada bu teklifi geri çevirmedi. O da acıkmıştı. Hana gelmişler oturuyorlardı. Mert, 1 peynirden çeyrek parçasını, 2 zeytini, 1 etten çeyrek parça aldı. Handa ki masanın başına oturdu. Yanına Bakıt geldi ve :
  - Evlat senin hikayeni biliyorum. Borcha anlatmıştı. Eminim sen bu göreve sadece rusları öldürmek için katıldın.
  - Evet ne var ki ?
  - Hiçbir şey fakat evlat bu devirde böyle arkanda kimse yoksa çok bir şey yapamazsın.
  - Öyle mi o zaman ben gelişip arkadaki kişi olurum ne dersin ?
  - Boş hayallerdesin derim. Bak bir Kazak Albayı varmış. Bir mahkumu Sich'e götürecek birini arıyormuş.
  - Eee...
  - Bu görevi yaparsan Kazakların desteğini alabilirsin dostum.
  - Tamam denerim ama bir şey sorcam sen bu kadar bilgelik sahibi nasıl oldun ? Yani senin hikayen nedir ?
  - Benim hikayem...

SON
  ARKADAŞLAR BAKIT'IN HİKAYESİ ÖZEL BÖLÜM OLARAK GELECEK

- Benim hikayem 10 yıl önce başladı. Perekop'ta bir cellat yamağıydım. Fakat babam Mehmed Giray Han'a karşı gelenlerdendi.(Hikayemde 1657 yılına kadar Mehmed Giray Han tahtta) Mirza bunu bilmiyordu bilseydi beni işe almazdı. Neyse bize ulak yolladılar. Ulağın mektubunda şöyle yazıyordu.

"Mehmed Giray Han, Ahmed isimli kaçağı yakaladı. Bunu idam etmek için Cellat Cemal'i çağırıyor."

Cellat Cemal benim yanında çalıştığım cellattı. Ahmed ise babam. Bu görev çok zordu benim için. Cellat Cemal :
  - Tamam biz yola çıkıyoruz, dedi. Yolda gidiyorduk ben içimden ağlıyordum çok mutsuzdum. Akmescit yakınlarındaydık ki etrafımızı Tatar Yağmacılar  sardı. Cellat Cemal ile birlikte savaşıyorduk. Ben baltamla 2 kişi indirmiştim. Cellat Cemal geri kalan 4 kişiyi hançeri ile kesti. Onların ganimetlerini toplarken yaralı bir yağmacı eline piştovunu aldı ve Cellat Cemal'i vurdu. Ben sonra gidip o yağmacının boğazını kestim. Sonra şehre gidip Mehmed Han'a olanları söyledim. O bana :
  - O zaman sen öldürürsün Ahmed'i, dedi.
  - Hayır efendim bunu yapamam. Daha doğrusu yapmak istemiyorum, dedim. O beni Karkov'a kadar sürdü. Sonra bir tatar tüccarla beraber şehre döndüm. Benim asıl adım Beyazıd idi. Eski günlerin anılarını silmek için adımı Bakıt yaptım. Ve yıllar geçti ben paralı asker olarak çalıştım. Ve şimdi seninleyim evlat.
SON

Edit : 2. Bölümün adı değiştirildi. Ve 2. bölüm düzenlendi.

Ben daha çok fantastik hikayeleri seviyorum bu tarz hikayeleri pek sevmem ama bunu beğendim uzunluğunuda iyi ayarlamıssın hiç sıkmıyor insanı devamını bekliyorum

Alekna said:
Ben daha çok fantastik hikayeleri seviyorum bu tarz hikayeleri pek sevmem ama bunu beğendim uzunluğunuda iyi ayarlamıssın hiç sıkmıyor insanı devamını bekliyorum

Bugün içerisinde ikincinin gelmesini düşünüyorum

Böyle her gün 2 bölüm gelecekse kısa olması sorun değil bölümlerin. Ancak bölümler normal koşullarda kısa biraz.

nfornirvana said:
Böyle her gün 2 bölüm gelecekse kısa olması sorun değil bölümlerin. Ancak bölümler normal koşullarda kısa biraz.
bölümlerini önümüzdeki günlerde uzatacağım. Çünkü yarın özel bölümle beraber 3 bölüm gelecek

Bu şekildeydi sanırım.

[/spoiler ]

Eşittirden sonrasına yazmak istediğini yaz.

Back
Top Bottom