Büyük Savaşın İntikamı! - Role Play ve Diplomasi

Users who are viewing this thread

Uluslar Birliği Merkez Bürosu Washington D.C.

Tüm müttefik ülkelere katılımları için teşekkür ediyorum ve son durumumuzu açıklıyorum:

Üye Devletler:
Amerika Birleşik Devletleri
Osmanlı İmparatorluğu
Japon İmparatorluğu
İsveç İmparatorluğu
İran Cumhuriyeti
Romanya Cumhuriyeti
Meksika Cumhuriyeti
Kırım Devleti
Pakistan İslam Devleti (Osmanlı Vasalı)
Irak Halk Birliği (Osmanlı Vasalı)
Sosyalist İslam Devleti (Osmanlı Vasalı)
Cumhuriyetçi Azerbaycan (Osmanlı Vasalı)
Kore Ulusal Cumhuriyeti (Japonya Vasalı)

Askeri gücümüz ve hazinemiz güvenlik açısından saklanmıştır ve sadece üye devletlerin bilgisi dahilinde olacaktır.

Anket sonuçlandı:
"İlk kararı uygulasın. Diğerlerini de devam ettirmek şartıyla ideoloji değiştirilsin."
Herkes buna göre hareket edecek. Kurallar güncellendi.

Takvimi Vekayi Gazetesi:
İran Cumhuriyetine desteğe giden 2 bin kahraman askerimiz Albay Şefik Bey komutasında Tahran yakınlarındaki çıkan çatışmalarda 500 Şahlık Er'i ve 20 Subayını etkisiz hale getirmiştir! Çıkan çatışmalarda 1 çavuşumuz ve 1 askerimiz şehit olmuştur. Cenazeleri Manisa ve Erzincan'a gönderilmiştir!
338.jpg
-Takvimi Vekayi Gazetesi Savaş Muhabiri Hüseyin Efendi

İşbara Alp said:
Takvimi Vekayi Gazetesi:
İran Cumhuriyetine desteğe giden 2 bin kahraman askerimiz Albay Şefik Bey komutasında Tahran yakınlarındaki çıkan çatışmalarda 500 Şahlık Er'i ve 20 Subayını etkisiz hale getirmiştir! Çıkan çatışmalarda 1 çavuşumuz ve 1 askerimiz şehit olmuştur. Cenazeleri Manisa ve Erzincan'a gönderilmiştir!
338.jpg
-Takvimi Vekayi Gazetesi Savaş Muhabiri Hüseyin Efendi
Yalnız ölüm - kalım olayını ben belirliyorum. Ayrıca saldırma ve savunma Iran'a yapılacak bir eventle mümkün.

Şimdilik buna bir şey demiyorum ama bundan sonra kafanıza göre değerler verip kazanma, kaybetme oranı sunmayalım. :wink:

RoadWarriror said:
YusufPasha said:
RoadWarriror said:
YusufPasha said:
erennuman_mb said:
Rp dışı: Bu arada muharebenin sistemi var da harp sistemi nasıl olacak onu anlamadım ben :grin:
Harbi lan savunma var saldırı yok
Muharebe zaten harp değil mi? :razz:
Onu boşver savunma hesaplaması var saldırı hesaplaması yok
Şimdi gördüm. O hem saldırı hem savunma. :mrgreen:
Bir de onu biraz daha açıklayıcı hale getirirsen güzel olur. Ordunun önemi tam anlaşılmıyor moral ve disiplin üzerine anlatmışsın.

RoadWarriror said:
YusufPasha said:
erennuman_mb said:
Rp dışı: Bu arada muharebenin sistemi var da harp sistemi nasıl olacak onu anlamadım ben :grin:
Harbi lan savunma var saldırı yok
Muharebe zaten harp değil mi? :razz:
Muharebe(battle) iki tarafın karşı karşıya gelip çatışmasıdır. Harp(war) ise daha geniştir. İçinde muharebeler, propagandalar, sabotajlar, suikastler barındırır. Muharebeyi kaybedip harbi kazanabilirsin vs.
Savaş kelimesi ikisini de karşıladığı için karışıklık çıkabiliyor.

Başkomutan Savaşı bir muharebedir.
Kurtuluş Savaşı bir harptir.

Afaginstan'nın tamamı ve İran topraklarının bir kısmını alarak, kurulan komünist hükümeti doğuda terör estirmekte. İngiliz Imparatorluğu'ndan gelen açıklamada:
"Biz bu hükümeti tanımıyoruz" dediler. SSCB'den henüz bir açıklama gelmedi.

Topraklarımızdaki petrolü dilediğimiz gibi çıkarıp dilediğimiz gibi işlemek, bu iş için yanımıza istediğimiz devletleri almak üzre siz, Sultan Alptuğ Han'dan izin istiyoruz.
-Gazi bin Faysal

Ülkemizdeki petrolü çıkarmamıza yardımcı olacak her ülkenin tekliflerine açığız. Ayrıca petrol gelirlerinin yüzde onluk bir kısmı Osmanlı İmparatorluğuna tahsis edilecek.
-Gazi bin Faysal

Petrol arama çalışmalarına başladık.

Alman Imparatorluğndan Komutan Adolf Hitler , komutanlıktan istifa edip 4 tur sonra yapılacak olan seçimlere katılacağını bildirdi .
-Bağımsız Alman Gazetesi

RoadWarriror said:
GDD9p2.png
AVRUPA REFAH İTTİFAKI

Slogan: Önce Avrupa`da sonra tüm Dünya`da  refah sağlayacağız!​

Üyeler:
-Alman İmparatorluğu
-İngiliz İmparatorluğu
-Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği
-İtalyan İmparatorluğu
-Hindistan Dominyonu
-Alman Batı-Afrikası