Azura Mod [SP] & Mount Blade Warband

Users who are viewing this thread

Azura Mod

Arkadaşlar mod için şimdilik basit geliştirmeler yaptım.
Mount Blade Warband'a baktığım da ya garip modlar yada abartılmış oyun oynanışını bozan sistemli modlar bulunmakta bende oyun oynarken biraz değiştiriyim dedim oyunu ve basit bir geliştirme modu hazırladım. Sonrasında yeni Sistemler veya basit kod değişiklikleri yapabilirim.

Beta version olarak yaptığım değişiklikler bunlar

Güncelleme - 0

Sığır Sürüsü bizi takip etme eklendi.
Şehir ve Kalelerde Kışla İnşa Etme eklendi.
Köy, Kale ve şehir sayısına göre fazladan asker alabilme eklendi.
Köy, Kale ve Şehir bonus asker sayımız artırıldı. +(10,25,50) fazladan asker alabilme.
Askerlere Para vererek moral artırma eklendi.
Köylerde Köy Yaşlısı ile direk görüşme eklendi.
Askerlerin Moral Kaybı Düşürüldü.
Liderliğin getirdiği Moral artırıldı.
Arena 250,500,1000 altın eklendi.
Turnuva kazanınca 50 nam, 2000 altın ve 1000 deneyim gelecek şekilde ayarlandı.
Esirlerden alınan askerlerin kaçma şansı düşürüldü.
Esirlerden alınan askerlerin düşürdüğü moral azaltıldı.
Azura isimli yeni yoldaş eklendi.
Esir alabilme sayısı nam ile artması eklendi.
Yiyecek Bonusları Artırıldı.
Şehirlerde Lonca Başkanı ile direk görüşme eklendi.

Güncelleme - 1

Lady Azura konuşmaları değiştirildi.(düzenlemeler devam edicek)
Lady Azura becerileri ve görünümü değiştirildi.
Lady Azura Silah ve giysileri değiştirildi.
bir şeyler daha yaptıydım da unuttum. :grin:

Güncelleme - 2

Bir kaç hata giderildi.
Kelle avcısı birliklerinin asker sayıları artırıldı.
Kelle avcısı birliklerinin sayısı artırıldı.

Güncelleme - 3

Kaçak askerlerin para karşılığı birliğinize katılması eklendi.
14 saatte bir yenilen yiyecek sayısı düşürüldü.
Kışla inşaatı kaldırıldı. (Sebep: Durmadan asker üretiyordu ve oyuncunun asker toplama amacını gereksiz kıldığı için kaldırıldı.)

İndirme Linki

http://www.azurabilisim.com/files/Azura/Azura%20Mod.rar

Virüs Kontrolü

https://www.virustotal.com/tr/url/2dfb2d40a6682ba601454f67cad923131e1bd7915bb19d7283d07b9da0eea259/analysis/1499384274/

arkadaşlar rar ı tarayıcınız indirmek yerine kendisi açıyor ise !

http://www.azurabilisim.com/files/Azura

adresine girin Azura Mod.rar dosyasına sağ tıklayıp farklı kaydet diyin dosyanız inecektir.

Şimdilik yaptıklarım bunlar v0.3 diyebiliriz sanırsam.

Görseller

ERgZ9z.jpg

İstek özellikler olursa eklerim tabi ama oyunun kendisini fazla bozmak istemiyorum.​

Yorumun için teşekkürler akşam 2 den sonra yapabilirsem bir kaç güncelleme yapacağım.
Resimde eklerim konuya, virüs total de koyarım!

Güncelleme v0.3 gelmiştir.
Dikkat: Güncellemeden sonra eski save dosyalarınız çalışmayacaktır.
o yüzden eski save dosyanızda oynamak istiyorsanız modunuzun yedeğini alabilirsiniz.

benim 1000 günlük oyun çöp oldu şuanda :grin:

ileride yeni güncellemeler gelebilir.
Yorumlarınızı ve isteklerinizi bekliyorum.

WQOZk8.jpg

şu hatayı alıyorum linki güncellermisin. modulesteki modu klasör olarak direk upload et. öyle daha yararlı olur.

@Flavel;
Tam olarak neden hata aldığınızı bilmiyorum eksik dosya veya eski sürüm oyun kurulu olduğu için olabilir.

Oyunun olduğu yere girin ve verdiğim dosyaları atın. CommonRes diye bir dosya da mevcut orada anlarsınız.

http://www.azurabilisim.com/files/Azura/CommonRes.rar

eğer indiremez iseniz altta ki linki kullanın sağ tık ile deneyin kaydetmeyi.
http://www.azurabilisim.com/files/Azura

Benim kendi bilgisayarımda 1.172 versiyonu kuruluymuş yeni versiyon çıktı mı? bakmadım gördüğüm gibi size cevap yazdım.
iyi eğlenceler dilerim.

Oyuna ait olan bir dosyayı değiştirmeniz, diğer modların bu dosya hakkında bir değişmesi yok ise o moddada şuan değiştirdiğiniz dosyayı görmenizi sağlar. Pek sağlam görünmüyor bu gösterdiğin çözüm. Mod dosyasının içinden çözme imkanımız yok mu?

Partizanes said:
Oyuna ait olan bir dosyayı değiştirmeniz, diğer modların bu dosya hakkında bir değişmesi yok ise o moddada şuan değiştirdiğiniz dosyayı görmenizi sağlar. Pek sağlam görünmüyor bu gösterdiğin çözüm. Mod dosyasının içinden çözme imkanımız yok mu?

belirtmek isterim ki mod üzerinde herhangi bir görsel değişiklik yapılmadı yani model dosyası vs eklenmedi sadece sistem ve kodlarda güncelleme yapılıp orjinal oyuna bağlı kalınmaya çalışıldı.
yani neden öyle bir hata aldıkları hakkında bir bilgim yok hatayı bence eski sürüm mb warband kurulu olduğundan alıyorlardır diye düşünüyorum.
Kısaca yeni sürüm mount blade warband kurarlarsa her hangi bir hata almayacaklardır.
sanırsam açık kaynak versiyonu 1.165 olması gerek yani 1.165 versiyon üzeri mount blade warband kurulumlarında sorunsuz çalışması lazım.
Herhangi bir dosya veya model değişikliği mod da mevcut değildir.
ek olarak modu temiz native içine kurmanızı öneririm. mod kurulu dosyaya kurdukları içinde böyle bir hata alınıyor olabilir.

yorumunuz içinde teşekkürler. :smile:

amacım olduğunca modu orjinal oyuna bağlı tutmak fakat bir kaç eksik var modda hata da var boş bir vaktim de güncelleme getireceğim.
Ek olarak modu sorunsuz bir version'a çıkarırsam açık kaynak kodlarını da paylaşmayı düşünüyorum.

ben şahsen yüklemedim ama fazla değişiklik yok bence birazdaha yenilik ekle mancınıktı falandı tam bannerlorda benzer ama modun bu hali bence kötü çünkü dark nights e benzemişki dark nights daha fazla şey bünyesinde barındırıyor yeni zırhlar falan ekleyebilirsin yeni tarafsız şehirler vs benim yorumumbu mod eksik (bence)

Back
Top Bottom