Atların ve develerin boyutları neden olması gerekenden daha küçük?

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar, eminim benim gibi bu konuya takılan çok kişi var. Atların ve develerin boyu neden olması gerekenden daha küçük? Ata değil de taya binmiş gibi duruyor karakter. TaleWorlds neden böyle basit bir konuda böyle bir boyut hatası yapmış?

Multiplayer'da atlıların op olmaması için yapılmış olduğunu düşünüyorum ben. Tabii sadece boy değil, fizik, renk paleti ve dış görünüş olarak da eskiye göre çok daha kötü

Multiplayer'da atlıların op olmaması için yapılmış olduğunu düşünüyorum ben. Tabii sadece boy değil, fizik, renk paleti ve dış görünüş olarak da eskiye göre çok daha kötü
Evet eklemeyi unutmuşum, özellikle renkler hiç gerçekçi durmuyor. Eğer dediğiniz gibi bir durumdan ötürü böyle yapılmışsa bence yanlış. Göz zevkimizden daha önemli değil. Süvarilere ulaşımı zorlaştırsınlar daha iyi..

Buraya da yazayım; TW'den beklentim yok zaten, belki modcular görüp bir şeyler yapabilir diye. Atların sadece boyutları değil renk ve animasyonları da 2017'ye göre farklı ve daha kötü.
Bu konuyu ara ara böyle hatırlatıyorum, farkındayım ama 2017'deki atlarda mevcut atlar hala aynı diyen arkadaşlar varsa eğer, bana şu 1.20-25/ 2.53-55/3.30-34/3.40-43'teki atları bi gösterebilir mi? Bu görüntülerin yayınlandığı zaman "atlar fazla kaslı olmuş bu ne böyle" diye eleştirenler vardı diye hatırlıyorum, ciddi ciddi onları mı dinleyip değiştirdiler atları? (Işıklandırma sistemin değişmesinin de atların renkleri konusunda etkisi olduğunu düşünüyorum, sadece atların değil herşeyin rengi 1-2 ton attı o sistem değiştikten sonra)

Modcu arkadaşlar mümkün müdür bu videodaki atların oyuna geri getirilmesi modlar aracılığıyla? Renkleri farklı, boyutları farklı, hatta kısmen animasyonları bile farklı açıkcası bu videoda, zaten steppe charger vs diye geçiyor bazıları. Mevcut Bannerlord'dakiler siyah değil kül, beyaz değil gri renge kaçıyor resmen.

Özellikle oyuncu atların yanından yaya olarak geçerken net belli boyut farkı, renk farkı; atların koşuş animasyonu aynı gibi olsa da biraz farklı şuan, dönüş ise tamamen farklı.

Eklemeyi unutmuşum, şu videoda da görülebiliyor animasyon vs. farkları.

screenshot.mount-and-blade-2-bannerlord.1920x1080.2017-03-09.60.jpg
512319531.jpg
d3.png
d2.png
Jiy0g.png
JiwXP.png
JizhF.png
JiauW.png

Last edited:
@Dejan
Bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir misin acaba? Mümkün müdür 2017 modellerine/animasyonlarına/renklerine geri dönüş?
Can you say anything about this perhaps or could you ask developers about this? Is it possible to return back to 2017 horse models/animations/colors?

@Dejan
Bu konu hakkında bir şeyler söyleyebilir misin acaba? Mümkün müdür 2017 modellerine/animasyonlarına/renklerine geri dönüş?
Can you say anything about this perhaps or could you ask developers about this? Is it possible to return back to 2017 horse models/animations/colors?
Taleworlds eski modelleri ses dosyalarını vs yeni ekledik diye güncelleme yaptıkları için merak etme önümüzdeki aylarda falan yeni atlar ekledik diye eski atları getirecekler.

Oyun oynarken çok fazla dikkat etmesem de atların renkleri sanki hep aynı gibi. Kuzaitle oynuyorum bütün atlar renklerine kadar aynı sanki. Oyun çıkmadan önce atların tıpkı savaşçılar gibi rastgele renklerde ve lekelerde vb. olacağı söylenmişti diye hatırlıyorum.

blog_post_40_taleworldswebsite_03.jpg
Rastgele renkler değil de, atların yüz ve bacak lekelerinin rastgele olduğu söylenmişti.
Şu da at ırkları ile ilgili öbür dev blog:
İlk attığın link sanırım atları tekrar modellemeden, animasyonlarını tekrar elden geçirmeden önceki hali TW'nin ama yanılıyor olabilirim (charger vs. mevcut mesela o blog da) ikinci link ise şimdiki garabet hallerinin eklendiği zaman. Attığım ekran görüntülerine bakarsanız şimdiki atların 2017'dekilerle alakası olmadığı çok belli ne yazık ki. (renk-boyut-animasyon vb.)
Taleworlds eski modelleri ses dosyalarını vs yeni ekledik diye güncelleme yaptıkları için merak etme önümüzdeki aylarda falan yeni atlar ekledik diye eski atları getirecekler.
Söz konusu değil gibi görünüyor böyle bir şey. Modcular belki bir yolunu bulur, yapabilir diye düşünmüştüm ama onları da aşıyor sanırım.
Oyun oynarken çok fazla dikkat etmesem de atların renkleri sanki hep aynı gibi. Kuzaitle oynuyorum bütün atlar renklerine kadar aynı sanki. Oyun çıkmadan önce atların tıpkı savaşçılar gibi rastgele renklerde ve lekelerde vb. olacağı söylenmişti diye hatırlıyorum.
Bozkır atları hep aynı yukarıda yazıldığı gibi. Renk ve leke konusunda da 2017 versiyonlarında çeşitllik var aslında ama mevcut versiyonlarında çeşitlilik rastgele mi belirli bir formül var mı bilmiyorum; hatta at renklerinin envanterde ayrı savaş alanlarında ayrı tekrar envantere girince yine ayrı olmasına sebep olan bir bug vardı düzeltildi mi bilmiyorum tabi. Farklılık olsa bile renkler 2-3 ton açık olduğu için ne siyah siyaha ne beyaz beyaza benziyor ne yazık ki, ayrıca boyutlar ve animasyonları da çok kötü ayarlanmış 2017'ye kıyasla.
Konuyu okuyan mod yapımcısı arkadaşlar varsa ilgilenebilirler umarım bu konuyla, tabi yapılması mümkün ise.
JizhF.png

Oyunda hiçbir şekilde kömür siyahı, süt beyazı ve normal kahverengi at yok. Saçma sapan renklerden oluşuyorlar ana at renklerini koymamışlar.

Back
Top Bottom