Ateistlere Seslenenler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
mbdadas said:
oguzkhagan said:
  Örnek olara ayetleri değilde, ibadetlerimizi verelim. Örneğin abdest tansiyondan, göz hastalıklarına birçok şeye faydalıdır. Namaz ise günümüzde batılı doktorların tavsiye ettiği bir jimnastik hareketine  dönüşmüşdür. Yani insanların şimdilerde keşfettiği şeyi, hiç bir aracı olmadan müslümanlar taa 7. yüzyılda nasıl keşfetsin. Burada doğaüstü bir güç olduğu aşikar. Tabi bu benim inancım. Siz hala big bang tesadüfen olmuş demeye devam edin. Hangi şey patlayınca bir düzene girer. Yaradan size iman vermemiş, akıldamı vermemiş.

bing bang ayrı bi saçmalık zaten bu nasıl yorumliycaklar merak ediyorum  :lol:

Adamlar bilim adamı nın dediği doğrudur diyor. O zaman kaç tane bilim adamı Müslüman oldu, o işlerine gelmediğinden söylemiyorlar.O değil Allah her şeyi belirli bir kuala göre yaratmış, yani sen 1 yıl yemeden sıçmadan yaşayamıyorsun. Ha illede inanmayacaksan öbür dünyada sana bir kıh kıh çekeriz olur biter, bu benim inancım. Sen ise nötrsün.

Bu arada mbdadas dadaş mısın o nick le len

mbdadas said:
Tenzō said:
Bu iddialara hiçbir kanıt sunma, karşı görüşten biri bir kanıt sununca da

onları kanıttan sayan kim yavrum. sen bana inanmıyosun bende sana inanmıyorum anladın...

Sen kanıt gösteriyor musun ki birinin verdiğini kanıttan saymıyorsun? Nasıl birisin anlamadım gitti. Neyse...

Tenzō said:
mbdadas said:
Tenzō said:

onları kanıttan sayan kim yavrum. sen bana inanmıyosun bende sana inanmıyorum anladın...

Sen kanıt gösteriyor musun ki birinin verdiğini kanıttan saymıyorsun? Nasıl birisin anlamadım gitti. Neyse...

bizim kanıtımız kuranı kerim ve hep ona göre konuşuyoruz ama sen kanıttan saymıyorsun ya!

Kanıtımız Kur-an'dır. Ötesi var mıdır? Yok, git Kur-an oku bizim tezlerimiz oradada var. Bu arada bizim kanıtımız 600 sayfa seninki  :mrgreen:

oguzkhagan said:
Kanıtımız Kur-an'dır. Ötesi var mıdır? Yok, git Kur-an oku bizim tezlerimiz oradada var. Bu arada bizim kanıtımız 600 sayfa seninki  :mrgreen:
mbdadas said:
bizim kanıtımız kuranı kerim ve hep ona göre konuşuyoruz ama sen kanıttan saymıyorsun ya!
Benzerlik?

Merak ediyorum millet birbirlerinin düşüncelerini ezmeye çalışmayıp düzgün düzgün tartışmaya ne zaman başlayacak?

mbdadas said:
Tenzō said:
mbdadas said:
Tenzō said:

:neutral: Neyse seninle daha fazla uğraşmayacağım.

Arkadaşın tezini destekledim, ne yanlışı var. Aynı şeyi düşünmek hata mı? O zaman ateist olma sen. Bol bol var.

mbdadas said:
ya neyse Allahı tanımayan bi toplumla birşey tartışmaya gerek yok.

Sende bilimi tanımıyorsun . Zaten herkes senle tartışmanın gereksizliğini anlamış oldu .

Hem de big bang artık din kitaplarında yazan bir hadise oldu . Yeni güncelleştirmeleri indirmeyi unutmuşsun galiba .

mbdadas said:
Allah bu ilimlerin hepsine sahiptir.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun ? Bu kadar bilim insanının emeğine yaptığın saygısızlık karşısında hiç utanmıyor musun ?

mbdadas said:
O alimdir hakimdir. ama siz bilemezsiniz.

Zaten siz bilemezsiniz , bilen bilir gibi mantıklarla ayakta götürürler adamı genelde .

Bir bisiklet alacağız diyelim . Biri bana diyorki bisiklet 100 lira parasını ver . Bende diyorum ki önce görmek istiyorum bisikleti . Yok göremezsin diyorlar . Fakat görmeden almak istemiyorum diyorum , niye sorguluyorsun var işte bir bisiklet sana ileride teslim edilecek deniyor . Mantıklı bir insan bu bisikleti niye alsın ki ?

mbdadas said:
bazı yerlerde ibret alıp aklını kullanması gerekir insanın.

Denemelisin .

mbdadas said:
Ama Allah yine kuran da haber veriyor, onların kalpleri mühürlenmiştir ve hiç birşey hissetmezler.

Allah benim kalbimi mühürlemişse bu benim suçum mu ? Oh ne ala adam ilk gelsin mühürlesin sonra niye açmıyorsun desin .
Ve mantık odayı terk eder .

mbdadas said:
İnkarcıların halini görmek istersen çıkıp bi dünyayı dolaş inkarcıların nasıl helak oldukları hepsi orta da ibret alana artık.

Korkunçlu hikayeler bol islam'da fakat dinsizlik oranı yüksek ülkeleri bir sayayım isterseniz de , kim helak oluyor bir düşünelim :

1. İsveç %85

2. Vietnam %81

3. Danimarka %80

4. Norveç %72

5. Japonya %65

6. Çek Cumhuriyeti %61

7. Finlandiya %60

8. Fransa %54

9. Güney Kore %52

10. Estonya %49

11. Almanya %49

12. Rusya %48

13. Macaristan %46

14. Hollanda %44

15. Britanya %44

16. Belçika %43

17. Bulgaristan %40

18. Slovenya %38

19. İsrail %37

20. Kanada %30

Harbiden hepsi helak oldu . Yazık la  :sad:

Ben big bangi inkar etmedim. Doğru olabilirde olmayabilirde. Sonuçta zaten teori. Kesin bir şey değil. Siz inanmayın tamam. İnançlı Türkler düyaya hükmetti, sizin gibiler türedi dağdaki itleri temizleyemiyoruz. Buda benim için bir örnek.

Bu arada
cGhvdG9zL3JlZ2lzdGVyZWRfcGhvdG9zLzE0ODgtYnVkaXptLWJ1LWRhLWtvbHVtLmpwZw==.jpg

oguzkhagan said:
Ben big bangi inkar etmedim. Doğru olabilirde olmayabilirde. Sonuçta zaten teori. Kesin bir şey değil. Siz inanmayın tamam. İnançlı Türkler düyaya hükmetti, sizin gibiler türedi dağdaki itleri temizleyemiyoruz. Buda benim için bir örnek.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kuram

Şu sayfanın alt paragrafında yazan bilimsel teorinin tanımını yüksek sesle okur musun?

oguzkhagan said:
İnançlı Türkler düyaya hükmetti, sizin gibiler türedi dağdaki itleri temizleyemiyoruz.

Osmanlı 1. Dünya Savaşında inançlı değildi değil mi ? Dağdaki it dediğin Osmanlı'dan kalma mevzuyu sürdürüyor hala . Şu anda dünyayı arap yarım adası hükmediyor değil mi ?

Bu tespitleri yapanlar biraz daha zeki olsalar , gerizekalı olacak insanlar.

Kararsiz_Atom said:
mbdadas said:
ya neyse Allahı tanımayan bi toplumla birşey tartışmaya gerek yok.

Sende bilimi tanımıyorsun . Zaten herkes senle tartışmanın gereksizliğini anlamış oldu .

Hem de big bang artık din kitaplarında yazan bir hadise oldu . Yeni güncelleştirmeleri indirmeyi unutmuşsun galiba .

edit: big bang din kitaplarında yazıomu puhah

mbdadas said:
Allah bu ilimlerin hepsine sahiptir.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun ? Bu kadar bilim insanının emeğine yaptığın saygısızlık karşısında hiç utanmıyor musun ?

edit: kurana göre söylüyorum. insanı yaratan Allah olduğu için ilimi ona bahşeden yine Allah olduğu içinde kimse üstüne alınmayacaktır.

mbdadas said:
O alimdir hakimdir. ama siz bilemezsiniz.

Zaten siz bilemezsiniz , bilen bilir gibi mantıklarla ayakta götürürler adamı genelde .

Bir bisiklet alacağız diyelim . Biri bana diyorki bisiklet 100 lira parasını ver . Bende diyorum ki önce görmek istiyorum bisikleti . Yok göremezsin diyorlar . Fakat görmeden almak istemiyorum diyorum , niye sorguluyorsun var işte bir bisiklet sana ileride teslim edilecek deniyor . Mantıklı bir insan bu bisikleti niye alsın ki ?

edit: bilmediğin için hala yanlış kaynaklara başvuruyorsun

mbdadas said:
bazı yerlerde ibret alıp aklını kullanması gerekir insanın.

Denemelisin .

edit_ cümlemiz

mbdadas said:
Ama Allah yine kuran da haber veriyor, onların kalpleri mühürlenmiştir ve hiç birşey hissetmezler.

Allah benim kalbimi mühürlemişse bu benim suçum mu ? Oh ne ala adam ilk gelsin mühürlesin sonra niye açmıyorsun desin .
Ve mantık odayı terk eder .

edit: islam a ne zaman ilgi duyar isen o seni çekecektir. çünkü her çocuk islam fıtratı üzerine doğar. senin bu inkarın kuranda haber verildiği için söledim.

mbdadas said:
İnkarcıların halini görmek istersen çıkıp bi dünyayı dolaş inkarcıların nasıl helak oldukları hepsi orta da ibret alana artık.

Korkunçlu hikayeler bol islam'da fakat dinsizlik oranı yüksek ülkeleri bir sayayım isterseniz de , kim helak oluyor bir düşünelim :

1. İsveç %85

2. Vietnam %81

3. Danimarka %80

4. Norveç %72

5. Japonya %65

6. Çek Cumhuriyeti %61

7. Finlandiya %60

8. Fransa %54

9. Güney Kore %52

10. Estonya %49

11. Almanya %49

12. Rusya %48

13. Macaristan %46

14. Hollanda %44

15. Britanya %44

16. Belçika %43

17. Bulgaristan %40

18. Slovenya %38

19. İsrail %37

20. Kanada %30

Harbiden hepsi helak oldu . Yazık la  :sad:

ad kavmi

semud kavmi

sodom

gomore

nemrut

firavun

ve daha sayamadığım kavimlerin helak ı ve onlara gönderilen uyarıcıların davranışları noktasına kadar anlatılmaktadır.

bunları akıl et ve ders çıkar kendine.

Bir müslüman olarak söylüyorum bu tür şeyler yaparak ateistleri dine yakınlaştırmıyorsunuz, aksine uzaklaştııyorsunuz. Ayrıca kimsenin internette okuduğu iki yazıyla inancını değiştirecek kadar aciz olduğunu da düşünmüyorum, isteyen istediğine inanır peygamberimizin de dediği gibi dinde zorlama yoktur ve yapılamaz. Konu çok saçma olmuş bence.

zaten böyle düşüneceklerse hiç yaklaşmasınlar her şeyi inkar eder bunlar cahil cahil..

firavun helak oldu demezden önce firavunlukla yönetilen mısırın kaç bin yıl hüküm sürdüğünü araştır. islam devletlerinden en uzun yaşayanıyla kıyasla. ona da 2ye böl 5 ekle, kaç etti? kırk. peygamberin vahiy almaya başladığı yaşı.

Artizan said:
firavun helak oldu demezden önce firavunlukla yönetilen mısırın kaç bin yıl hüküm sürdüğünü araştır. islam devletlerinden en uzun yaşayanıyla kıyasla. ona da 2ye böl 5 ekle, kaç etti? kırk. peygamberin vahiy almaya başladığı yaşı.
İbretlik tespit.Saygılar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom