Ateistler İnançlılardan Daha Merhametli

Users who are viewing this thread

Senkron said:
PunisHimenT said:
Konumuz hep Ortadoğuydu yine oraya gelmemiz normal.Her neyse bu tartışmadan birşey çıkmayacak sizin köy daha büyük.Ben cevap vericem sen daha sonra yine belli bir azınlığı gösterip/belirtip bak islam dini hâla boka bat(mış) mamış diceksin o yüzden tartışmaya gerek yok.
İlk koyu olan haklı olduğun taraf
İkinci koyu olan yeri ise sen yapıyorsun ben değil.
Orta doğuyuda azınlık olarak gösterdin ya neyse.

PunisHimenT said:
Senkron said:
PunisHimenT said:
Konumuz hep Ortadoğuydu yine oraya gelmemiz normal.Her neyse bu tartışmadan birşey çıkmayacak sizin köy daha büyük.Ben cevap vericem sen daha sonra yine belli bir azınlığı gösterip/belirtip bak islam dini hâla boka bat(mış) mamış diceksin o yüzden tartışmaya gerek yok.
İlk koyu olan haklı olduğun taraf
İkinci koyu olan yeri ise sen yapıyorsun ben değil.
Orta doğuyuda azınlık olarak gösterdin ya neyse.
arkadaşım sanki adamların hepsi Terör Örgütene katılmış vay anasını sayın seyirciler yahu bu kadar olmaz gerçekten.
İşgalde diye adam vatanını terk mi etsin herkes  "geniş" olamıyor...
Daha demin sallamasyon bir rakam verdim 1 milyon terörist varsa 2 milyar terörist olmayan müslüman var dedim. Nasıl okuyorsun anlamıyorum ki

PunisHimenT said:
Yaşam standartlarından bahsediyorum bok içinde yüzmekle.
Yaşam standartlarından banane arkadaşım. Konumuzla ne alaka ?

Senkron said:
PunisHimenT said:
Yaşam standartlarından bahsediyorum bok içinde yüzmekle.
Yaşam standartlarından banane arkadaşım. Konumuzla ne alaka ?
Ohoo sen çok yanlış gelmişsi, bu sözü ilk söylediğimdede yaşam standartlarından bahsediyordum.Tartışma kişiselleşmeye başladı sankim kapasak mı burda

Bence de kapatalım kişiselleştirme değilde hem konu dağıldı hemde sırf ikimiz konuştuk 2 sayfa.

Sanki savas goren tek yer ortadogu. 2. Dunya savasinda yerle bir olan ulkeler bugun dunya devi, savasa girmemis ulke olarak nal topluyoruz.  Yeri geldiginde siz bizim sakalimizi kestiniz biz sizin kolunuzu kestik demeyi biliyosunuz ama. Gecin bu isgal edebiyatlarini.

Allegro said:
2. Dunya savasinda yerle bir olan ulkeler bugun dunya devi

bırak şimdi. yerle bir olan o devletler 2. dünya savaşı öncesinde de zaten dünya devleri ülkelerdi tekrar kalkınıp yükselmeleri hiç şaşırtıcı değil. bu adamların petrollerinden başka bi haltları yok, onu da ne kadar kendileri için kullanabiliyorlar... tartışılır.

Allegro said:
savasa girmemis ulke olarak nal topluyoruz. 

=)

Gronax said:
Allegro said:
2. Dunya savasinda yerle bir olan ulkeler bugun dunya devi

bırak şimdi. yerle bir olan o devletler 2. dünya savaşı öncesinde de zaten dünya devleri ülkelerdi tekrar kalkınıp yükselmeleri hiç şaşırtıcı değil. bu adamların petrollerinden başka bi haltları yok, onu da ne kadar kendileri için kullanabiliyorlar... tartışılır.

Allegro said:
savasa girmemis ulke olarak nal topluyoruz. 

=)
bir seyi 0 ile carpinca sonuc ne olur soyler misin lutfen? Hayir bu dedigin "musluman ulkeler isgalden once de bi bok degildi" anlamini cikarmamiza da yol aciyor ayricana

Allegro said:
bir seyi 0 ile carpinca sonuc ne olur soyler misin lutfen?

bu adamlar yastık altına attıkları para ile yeni bir gezegen bile oluşturabilirler. hele ki bunların topraklarını ortadoğu ülkelerinin toprakları ile bir tutmamalısın, arada büyük farklar var.

Allegro said:
Hayir bu dedigin "musluman ulkeler isgalden once de bi bok degildi" anlamini cikarmamiza da yol aciyor ayricana

genelleme yapmak doğru olmaz ama bu ortadoğu ülkeleri 4 halife döneminden sonra burunları boktan kurtulmadı diye düşünüyorum. osmanlı'dan sonra da bu devletler kendi başlarına bırakıldığı zaman da ingiliziydi, fransızıydı, amerikalısıydı derken hep bir işgal altında kalmışlar. yani olanların onların elinde olduğunu düşünmüyorum. kimse bok içinde yaşamak istemez sonuçta.

Gronax said:
Allegro said:

bu adamlar yastık altına attıkları para ile yeni bir gezegen bile oluşturabilirler. hele ki bunların topraklarını ortadoğu ülkelerinin toprakları ile bir tutmamalısın, arada büyük farklar var.
Çok bilimsel bir açıklama olmuş gerçekten, tebrik ederim. Yastık altındaki bileziklerle uçak gemisi yapmak. Evet.
Gronax said:
Allegro said:
Hayir bu dedigin "musluman ulkeler isgalden once de bi bok degildi" anlamini cikarmamiza da yol aciyor ayricana

genelleme yapmak doğru olmaz ama bu ortadoğu ülkeleri 4 halife döneminden sonra burunları boktan kurtulmadı diye düşünüyorum. osmanlı'dan sonra da bu devletler kendi başlarına bırakıldığı zaman da ingiliziydi, fransızıydı, amerikalısıydı derken hep bir işgal altında kalmışlar. yani olanların onların elinde olduğunu düşünmüyorum. kimse bok içinde yaşamak istemez sonuçta.
Yerle bir olan ülkelerden bahsediyoruz hala işgal diyosun.

mulanist said:
işte bu yüzden orada ki anlatımların çoğu mecazi ve sen bu mecazları bu dünya da ki ilmin kadar yaşayacaksın.
He yeri geldiğinde ''En kolay öğrenilen din bizimdir, üşengeç herifler sizi'' demesini biliyorsunuz. Zaten Allah resmen dalga geçmiş bizle, bir anayasa gibi uymamızı söylediği kitaba divan şairleri gibi kıvırmalı ifadeler, dilden dile göre anlamı değişen çelişkili ifadeler koymuş.  Yani diğer adıyla adam müslümanların kutsal anayasasında söz sanatları yapmış. Mahkemlerde ne yapıyorlar acaba? Şiir mi yorumluyorlar?

Kleidophoros said:
Ortadoğu 20 yıldır kötü durumda zaten. Ondan önce bal dök yalaydı her yer. Bu amerikalılar girdi böyle oldu.
Lübnan fena değilmiş aslında.

Kleidophoros said:
Ortadoğu 20 yıldır kötü durumda zaten. Ondan önce bal dök yalaydı her yer. Bu amerikalılar girdi böyle oldu.

İlahi dinlerin (!) çıkış yeri de burası zaten. Meğer orta doğu hep kendine bir yönetici arıyormuş.

Allegro said:
Gronax said:
Allegro said:

Çok bilimsel bir açıklama olmuş gerçekten, tebrik ederim. Yastık altındaki bileziklerle uçak gemisi yapmak. Evet.

neyin bilimsel açıklamasını yapam paşam? kuantum fiziğini mi anlatam sana?

adamların "aga bi dur! hele şu savaş bi bitsin de gerisini o zaman düşünürüz" gibi düşündüğü falan düşünmüyorsun herhalde? yastık altı şeysini de ciddiye aldığın için seni ayrıca tebrik ediyorum.

Gronax said:
neyin bilimsel açıklamasını yapam paşam? kuantum fiziğini mi anlatam sana?
adamlar nasıl oluyo da gelişiyo da ortadoğu gelişmiyo şeysini açıklamaya çalışıyorsun ya belki onu açıklamaya çalışabilirsin mesela.

yastık altı şeysini de ciddiye aldığın için seni ayrıca tebrik ediyorum.
*gülücük

hele ki bunların topraklarını ortadoğu ülkelerinin toprakları ile bir tutmamalısın, arada büyük farklar var.
verimli hilal duydung mu?

Klaups Chamask said:
Kleidophoros said:

İlahi dinlerin (!) çıkış yeri de burası zaten. Meğer orta doğu hep kendine bir yönetici arıyormuş.
ne demekmiş bu bilemedim ki.

Mandalorian said:
Lübnan fena değilmiş aslında.
ortadoğuda ne kadar olursa o kadar. iç savaş yaşamış bi ülke olduğunu da unutmamak lazım.

Yani bu dinlerden tanrı yaratması, kendisi başkanın heykelini yıkıp amerika'yı kendi başlarına getirmesi..

Şimdi biri cevap verecek sonra ona siz cevap vereceksiniz,sonra o da cevap verecek* böylece tartışma evrenin genişlemesi durana kadar devam edecek.O yüzden ben burada bırakıyorum Allah size parmak kası versin.

1)Kaliforyiyanyada Müslüman yoktur ki.(Çok azdır.)
2)Sadece sevap için yapılan iyilik size günah olarak gelir döner.

Back
Top Bottom