Ateistler İnançlılardan Daha Merhametli

Users who are viewing this thread

Müslüman olmayanı öldürmek serbest ve size yapılanın 2 katıyla karşılık verin diyen de Kuran değil miydi?

Anlamadan arapça kuran okuyan gelip hödölö demesin.

a4 said:
Müslüman olmayanı öldürmek serbest ve size yapılanın 2 katıyla karşılık verin diyen de Kuran değil miydi?
Müslüman olanı öldürmek serbest olsaydı. Müslüman olmayan araplar yaşayabilirmiydi. Biraz gerçekçi olun ya

Finnbhennach said:
Araştırmanın hangi ülke vatandaşları üzerinde yapıldığı, kaç yaş arasında yapıldığı, kaç kişi üzerinde yapıldığı çok önemli. Yoksa hiçbir şekilde ateistler dindarlardan daha iyi niyetlidir diyemeyiz. Tam tersini söylemek de aynı şekilde saçma olur.

Tarafsızlık konusunda ise ateistlerin daha başarılı olduklarını düşünüyorum. Örnek olarak kendi oturduğum apartmanın yöneticisini verebilirim. Şu anda üniversite okuyorum. Geçen sene ev tutmak için geldiğimizde daha biz evi görmeden apartman yöneticisinin ev sahibi ile kavgaya tutuştuğunu öğrenmiştik. Sebebi ise apartman yöneticisinin "öğrencilere ev mi verilir, hepsi satanist, duvarları kapkara ediyorlar, heryeri yıkıp döküyorlar" kafasında oluşuydu.

Her tarafın içinde siyah ve beyaz vardır. Bugün internette "Ben Türk'üm" dediğimde "Ayakkabı bombacısı mısın?" diye soranlarla karşılaşabiliyorum; yani durum sadece dinle ilgili değil, topluluk haline getirilen herşeyde.

Dipnot: Konuyu "ateistler dindarları döver" tadında devam ettirmezseniz daha yapıcı şekilde ilerleyebiliriz diye düşünüyorum.

zaten iyilik yapmanin bir olcutu yok. olsa da cok zor olcmesi. benim yaziyi alintilamamin sebebi iyiligin tek kaynaginin din olmadigini gostermekti. bana gore iyilik genel ahlak'a dayaniyor.

Sharingan no Kakashi said:
a4 said:
Müslüman olanı öldürmek serbest olsaydı. Müslüman olmayan araplar yaşayabilirmiydi. Biraz gerçekçi olun ya

Beni sorgulama git kuranı kim yazdıysa onu sorgula.

a4 said:
a4 said:

Yanlış yorumluyorsunuz Kuran 'ı. Eğer öyle olsaydı dini tam anlamıyla yaşamış Osmanlı bir İmparatorluk olurmuydu ? İçinde Hristiyanı Yahudisi vs. olurmuydu ?

MovieClipS said:
"a4" ne dediğini bilmiyor beyler. Kafa uçmuş.

İşte o araştırmada kullanılan inançlı kişiler bu ve bunun gibi yobaz insanlar.

a4 said:
a4 said:

Yanlış yorumluyorsunuz Kuran 'ı. Eğer öyle olsaydı dini tam anlamıyla yaşamış Osmanlı bir İmparatorluk olurmuydu ? İçinde Hristiyanı Yahudisi vs. olurmuydu ?

MovieClipS said:
"a4" ne dediğini bilmiyor beyler. Kafa uçmuş.

İşte o araştırmada kullanılan inançlı kişiler bu ve bunun gibi yobaz insanlar.

Ben yazdığım o iki cümleden başka anlam çıkaramadım.Kötülüğe de iyiliğe 2 katıyla karşılık ver diyor.Başka ne çıkar ki bundan?

Edit: "iyilik neden yapılır" sorusuna hala müslümanların yüzde 99u (bence yüzde 99 araştırmaya dayanmıyor) "allahın rızasını kazanıp cennete gitmek" için diyor hala neden bahsediyorsunuz ki?

a4 reyiz tekrar söylüyorum. Bahsettigin sey Müslümanlarda degil Hristiyanlarda var. Bunu yazan kutsal sayılan kitap ise İncil.

Kur'an -ı Kerim indikten sonra zaten başka din kalmadı. Sadece Müslüman olmayanlar öyle atıp tutuyorlar.

Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın Fitne, öldürmekten beterdir Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın Kafirlerin cezası işte böyledir (2/191)

ben gidiyom.

a4 said:
Onları, bulduğunuz yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın Fitne, öldürmekten beterdir Onlar, size karşı savaşıncaya kadar siz, Mescid-i Haram yanında onlarla savaşmayın Sizinle savaşırlarsa siz de onlarla savaşın Kafirlerin cezası işte böyledir (2/191)

ben gidiyom.
Ayetler yaşanan bir olayın üzerine inmiştir.

o zaman kuran geçersiz şu an.hobaley.kuran o dönemin insanın yolsan çıkması üzerine gelmişti sanırım.

şurda yüz yüze olsak ağzıma edeceksiniz ha.hala savunuyonuz.

http://www.mumsema.com/kuran-arapca-turkce-meal/10580-kafirler-hakkinda-ayetler.html

allah şeytana laga luga yapmış insana itaat etmedi diye de kendisine inanmayanlara da atar koymuş?

İzliyorum sabahtan beri sonra işte "ateisler çok süper"  sizin inanclara saygınız yok.Önce insanların inançlarına saygı gösterin dalga geçerek bir yere varamazsınız.

Back
Top Bottom