Ateşli Silah Modu Yapacak Arkadaşlar Kesin Okusunlar

Users who are viewing this thread

Dylle

Knight
  Evet ateşli silahlarla alakalı mod yapacak arkadaşlarımıza tamamen yardımcı olacak bir konum var arkadaşlar. Bu konumda sizlere ateşli silah ekleme tutuş şekli ayarlama ve tüm ateşli silah osplerini vereceğim.

İlk olarak ospler
19. Yüzyılda geçen mod yapacak arkadaşlarımıza iki tane osp veriyoruz:
19. Yüzyıl silahları
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,295903.msg7029553.html#msg7029553
19. Yüzyıl kıyafet paketi
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,332364.msg7860717.html#msg7860717

17. Yüzyılda geçecek mod yapcak arkadaşlarımıza mucize gibi bir paket içinde zırhtan binaya binadan topa kadar tüm 17. yüzyıl itemleri var bence binalar 19. yüzyıl modundada kullanılabilir.
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,327745.msg7740725.html#msg7740725

Şimdi arkadaşlar osp paketimizi yada paketlerimizi indirdiysek. İçindeki itemleri oyuna ekleyelim. Acemi arkadaşlar benim daha önce paylaştığım item ekleme dersine bakabilirler çünkü eminimki bunları yüklemek zaman alacaktır. Fakat yine de isteyen arkadaşlar kendileri module system üzerinden ekleyebilir

Ders:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,337384.0.html

Ateşli silah ekleme:
Dersteki gibi ekledikten sonra tüfeği module itemsi açın ve en aşağı inin. Bende chassepot_cavalry_carbine yazıyor sizde ne yazdıysanız o çıkar. Mavi ile yazılmış olan yerleri musket ile değiştirin. Artık hazır.

["chassepot_cavalry_carbine", "Chassepot Calary Carbine", [("chassepot_cavalry_carbine",0)], itp_type_pistol|itp_merchandise|itp_two_handed|itp_primary|itp_next_item_as_melee, itcf_shoot_pistol|itcf_reload_pistol, 780, weight(1.5)|difficulty(0)|spd_rtng(3:cool:|shoot_speed(160)|thrust_damage(60,pierce)|max_ammo(4)|accuracy(65), imodbits_none, [(ti_on_weapon_attack,[(play_sound,"snd_pistol_shot"),(position_move_x,pos1,27),(position_move_y,pos1,36),(particle_system_burst,"psys_pistol_smoke",pos1,15)])] ],

BU KADAR ATEŞLİ SİLAHIMIZI EKLEDİK. YAKINDA KODLARLA EKLEMEYİDE GÖSTERECEĞİM

Ya, ben ekledim eklemesine, yaptım her şeyini yapmasına da, doldururken ki animasyonu yanlış yapıyor, anim_human'ı kullanıyor. Ama ben onu kullanmasını istemiyorum. birkaç aydır böyle, hangi flagı eklesem de çözemedim getti.  :neutral:

HyperCharge said:
Ya, ben ekledim eklemesine, yaptım her şeyini yapmasına da, doldururken ki animasyonu yanlış yapıyor, anim_human'ı kullanıyor. Ama ben onu kullanmasını istemiyorum. birkaç aydır böyle, hangi flagı eklesem de çözemedim getti.  :neutral:
  Şimdi ben senin sorunu şöyle anladım tüfek doldurur gibi doldurmuyor sanırım. Eğer yanlış anladıysam affet şimdi şöyle ki bende eklediğim tüfek şöyle gözüküyor
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
["chassepot_cavalry_carbine", "Chassepot Calary Carbine", [("chassepot_cavalry_carbine",0)], itp_type_crossbow|itp_merchandise|itp_two_handed|itp_primary|itp_next_item_as_melee, itcf_shoot_musket|itcf_reload_pistol, 780, weight(1.5)|difficulty(0)|spd_rtng(3:cool:|shoot_speed(160)|thrust_damage(60,pierce)|max_ammo(4)|accuracy(65), imodbits_none, [(ti_on_weapon_attack,[(play_sound,"snd_pistol_shot"),(position_move_x,pos1,27),(position_move_y,pos1,36),(particle_system_burst,"psys_pistol_smoke",pos1,15)])] ],
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mavi yaptığım yerleri musketle değiştir

Dylle said:
HyperCharge said:
  Şimdi ben senin sorunu şöyle anladım tüfek doldurur gibi doldurmuyor sanırım. Eğer yanlış anladıysam affet şimdi şöyle ki bende eklediğim tüfek şöyle gözüküyor
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
["chassepot_cavalry_carbine", "Chassepot Calary Carbine", [("chassepot_cavalry_carbine",0)], itp_type_crossbow|itp_merchandise|itp_two_handed|itp_primary|itp_next_item_as_melee, itcf_shoot_musket|itcf_reload_pistol, 780, weight(1.5)|difficulty(0)|spd_rtng(3:cool:|shoot_speed(160)|thrust_damage(60,pierce)|max_ammo(4)|accuracy(65), imodbits_none, [(ti_on_weapon_attack,[(play_sound,"snd_pistol_shot"),(position_move_x,pos1,27),(position_move_y,pos1,36),(particle_system_burst,"psys_pistol_smoke",pos1,15)])] ],
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
oldu yaptım çok teşekkür ederim

SaVasci958 said:
Dylle said:
HyperCharge said:
oldu yaptım çok teşekkür ederim
Önemli deil kardeşim. Benim için zevkti.

Dylle said:
HyperCharge said:

tüfek doldurur gibi doldurmuyor aynen, ayrıca bunlar zaten var bende, gereken flagları koydum demiştim yukarıda;

["flintlock_rifle_1", "flintlock_rifle_1", [("flintlock_rifle_1",0)],itp_type_musket|itp_two_handed|itp_merchandise|itp_primary,itcf_reload_musket, 2820,weight(3.75)|difficulty(0)|spd_rtng(25)|shoot_speed(140)|thrust_damage(95,pierce)|max_ammo(1)|accuracy(85),imodbits_none,
[(ti_on_weapon_attack, [(play_sound, "snd_musket_shot"),(position_move_x, pos1,-1:cool:,(position_move_y, pos1,15),(particle_system_burst, "psys_pan_smoke", pos1, 15),(position_move_y, pos1,95),(particle_system_burst, "psys_musket_smoke", pos1, 10),(particle_system_burst, "psys_firearm_flash", pos1, 15)])]],

HyperCharge said:
Dylle said:
HyperCharge said:

tüfek doldurur gibi doldurmuyor aynen, ayrıca bunlar zaten var bende, gereken flagları koydum demiştim yukarıda;

["flintlock_rifle_1", "flintlock_rifle_1", [("flintlock_rifle_1",0)],itp_type_musket|itp_two_handed|itp_merchandise|itp_primary,itcf_reload_musket, 2820,weight(3.75)|difficulty(0)|spd_rtng(25)|shoot_speed(140)|thrust_damage(95,pierce)|max_ammo(1)|accuracy(85),imodbits_none,
[(ti_on_weapon_attack, [(play_sound, "snd_musket_shot"),(position_move_x, pos1,-1:cool:,(position_move_y, pos1,15),(particle_system_burst, "psys_pan_smoke", pos1, 15),(position_move_y, pos1,95),(particle_system_burst, "psys_musket_smoke", pos1, 10),(particle_system_burst, "psys_firearm_flash", pos1, 15)])]],

Pardon. Ben yanlış anladım. Ama bak ne oldu bilgi paylaşa paylaşa çoğalır :grin:

Bir multi mod vardı adı neydi unuttum adam mavzer animasyonu eklemiş ( bolt action şekilde ) kuruyordu tüfeği :grin: Aynen şu şekilde '' Tık , vuhuy , çıkıt,vuhyt ve tık '' :grin:

CavalryMan said:
Bir multi mod vardı adı neydi unuttum adam mavzer animasyonu eklemiş ( bolt action şekilde ) kuruyordu tüfeği :grin: Aynen şu şekilde '' Tık , vuhuy , çıkıt,vuhyt ve tık '' :grin:
Aynen onu bulabilirsem paylaşacağım. Ama kendisi yapmışta olabilir. Belki 3ds maxla yapılabilir.

dostum ben bunları aldım ama mod için değil oyun yapıcam.acaba wingse nasıl ekliyebilirim.yada hangi program gerek açmak için yardımcı olurmusun

muhliskaan said:
dostum ben bunları aldım ama mod için değil oyun yapıcam.acaba wingse nasıl ekliyebilirim.yada hangi program gerek açmak için yardımcı olurmusun

Ok. Ancak açmak derken itemleri değiştirmekmi yoksa seçerek oyuna eklemekmi

Dylle said:
muhliskaan said:

dostum ilk önce açığ bakıcam neler varmış diye (Wings ile)sonra ise kodlamalar ile oyune ekliycem (ki oyun yapımın daha başının başında)

muhliskaan said:
Dylle said:
muhliskaan said:

dostum ilk önce açığ bakıcam neler varmış diye (Wings ile)sonra ise kodlamalar ile oyune ekliycem (ki oyun yapımın daha başının başında)
Kardeşim ben sana şöyle anlatayım:
(BAKMAK İÇİN OPEN.BRF GEREKLİ BAK AŞAĞIDA ANLATIYORUM)
Code:
1-İteminizi open.brf ile açın.
2-mes kısmında yazan ismini aklınızda tutun
3-Morghs Tools'a girin module system kullanıyorsanız Both: Ms and TXT seçin
4-Module systemi module system kullananlar Ms kısmından Item editoru seçsin. Module system kullanmayanlar text editorsdan item editoru seçsin
5-Ardından iteminiz kılıçsa herhangi bir kılıcı zırhsa herhangi bir zırhı kısaca kendi türünden bir öğeye tıklayarak Add diyin isim vb şeyleri ayarlayın
6-mesh name yazan yerin (pencerenin sağ üstünde) üstündeki yere tıklayıp. open.brf de mes kısmında yazan ietminizin adını oraya yazın.
7-update diyin.
8-Add Item diyin
9-Kaydedin
10-Oyuna girin ve hazır.

Bunun gibi konular için aşağıdaki konuya bakabilirsin:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,338002.0.html

open .brf ne dostum :grin:
dostum anlatıyım ben oyun yapıcam bende wings ve unity var ve wings ile biraz değiştiricem ama wingse ekliyemiyorum.

muhliskaan said:
dostum anlatıyım ben oyun yapıcam bende wings ve unity var ve wings ile biraz değiştiricem ama wingse ekliyemiyorum.

openbrf, m&b nin .brf uzantılı dosyalarını düzenleyebilmemiz için yapılmış bir programdır. Onunla obj modeli obj haline getirip, wingsten de importa tıklayıp aktarabilirsin wingse.

Ayrıca, bu modelleri yapanlardan izin alman lazım. Bu modeller sadece M&B için mod yapacaklara serbest. Yoksa telif hakkına girersin.

HyperCharge said:
muhliskaan said:

openbrf, m&b nin .brf uzantılı dosyalarını düzenleyebilmemiz için yapılmış bir programdır. Onunla obj modeli obj haline getirip, wingsten de importa tıklayıp aktarabilirsin wingse.

Ayrıca, bu modelleri yapanlardan izin alman lazım. Bu modeller sadece M&B için mod yapacaklara serbest. Yoksa telif hakkına girersin.
gerçekdenmi oww okey sağolun o zaman ben ilk izin çalışmalarına gireyim :grin:

Back
Top Bottom