Ateş & Kılıç Genel Bug Konusu

Users who are viewing this thread

Ateş ve Kılıç'ın optimizasyonu Warband'a göre o kadar iyi değil deniyor bazı oyuncular tarafından, aynı bilgisayarda denemediğimden bununla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Sistem gereksinimlerinden düşük, senin sisteminin özelikleri. Şehirler Warband'a göre geniş ve Warband'ın kullandığı gibi fake house kullanmıyor, Warband'da kasmamasının nedeni işlemciyi daha az zorlayacak biçimde inşa edilmesi olabilir bir bakıma(daha dar alanlar, dolayısıyla fake house kullanabilme).

Tatari_okan said:
Ateş ve Kılıç'ın optimizasyonu Warband'a göre o kadar iyi değil deniyor bazı oyuncular tarafından, aynı bilgisayarda denemediğimden bununla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Sistem gereksinimlerinden düşük, senin sisteminin özelikleri. Şehirler Warband'a göre geniş ve Warband'ın kullandığı gibi fake house kullanmıyor, Warband'da kasmamasının nedeni işlemciyi daha az zorlayacak biçimde inşa edilmesi olabilir bir bakıma(daha dar alanlar, dolayısıyla fake house kullanabilme).
Benim şuanda kullandığım pc nin sistem özellikleri minimumdan düşük ama warbanda girdim bir kere.Ama wfas de haritaların genişliğinden mi bilmem ama giremedim.

şimdi bilgisayarın genel sistemine baktım. işlemcisi 1.88 ghz ama çift çekirdekli. şimdi bu 3,66 ghz mi oluyor yoksa toplam bu mu, 1,88 ghz.

Önceden yazan oldu mu bilmem de, kuşatmalarda merdivenlerden saldırırken askerler merdivende kalıyorlar ve surlara inmiyorlar. Tabii böyle oluncada açıkçası kalenin sizin olması çok zorlaşıyor. Resim ekleyeceğim.

evet girmek zor olur ama bunun üstesinden gelmenin tek yolu var.  askerlerine komut verirsen, eğer şanslıysan , askerlerin aşağı iner. onları tekrar bir merdivenden çıkarırsın olur biter.

sonunda problemi buldum. problem ekran kartının çıkışıyla ilgiliymiş. ekran kartının sistem özellikleri yetiyordu ama benim ayarlar aleti zorluyormuş. yardım eden herkese çok teşekkürler...

oynarken laptopa kolum çarptı bir anda ekran boyutu değişti düzelttim onu fakat daha sonra baktım adamın tipi değişmiş kel bişey olmuş adamın tipi yeniden yaptım fakat oyundaki bütün yiyeceklerde grup moraline +0 var. raporlardan grup moraline bakıyorum yiyecek çeşitliliği 0, yiyecek yok -30 yazıyor haliyle grubun morali baya düşük.Bu yüzden birkaç kere adamlar isyan etti.Save yapmasam yanmıştım. Bu konuda yardım edin lütfen.

oyundan görüntü almayı bilmiyorum kusura bakmayın.

evet bana aynı şey warbandde olmuştu. adam yaratığa benzemişti. bazen kendi kafasına göre böyle şeyler yapabiliyor oyun.

Ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi, askerlerin üstünde olan bu şeyler var.

en büyük sorun benim galiba

oyuna 5. kere başladım

ilkinde tüccar locasından borç aldım geri getirmeyince şehre geldiğimde herifler bana saldırmaya başladı ve 3500 civarı talerimi aldılar ama yanımda o kadar para yoktu ve param eksilere indi
sonra tatar akıncılara esir düştüm 5674832948 civarı talerimi aldılar yani -5748394050 param oldu ve istediğimi alıyorum

ikincisinde oynadım oynadım sonra aynı oyunu loadlarken oyun kapandı bir daha da giremedim yeni kayıt açtım

üçüncüsünü hatırlamıyorum (hatırladım ht  tp://bugs.taleworlds.c om/edit_bug.aspx?id=3634 )

dürdüncüsünde bir girdim herkes anadan doğma çıplak cebimde 5 kuruş yok ve ben ve partim artı tüm askerler çıplak

şimdi 5. başlayışım bakalım bu sefer ne olacak

not: oyun korsan değil gittim d&r dan aldım 20 tl ye steam de var patch de yaptım

ayrıca da bazen savaştan sonra tab a basınca oyun düşüyor

notsistemim milattan önce değil iyi 7300 nvidia

mrcsanova
ya
ben dediğim gibi versiyonunu yükselttim geçti. ama galiba asıl sorun ekran ayarlarında. oyunu açtığında ayarlara gel ve hileleri kapat. dokuyu fln hep düşür kesinlikle düzelicektir. asıl problem bu ayarların ekran kartını zorlaması...

evlimutlucocuklu
ya
Böyle bir şeyin başkasının başına gelmiş olucağını sanmıyorum. bunlar bir bug dizisi gibi bişey anlaşılan. bence oyunu sil ve bidaha yükle.

Emdo said:
evlimutlucocuklu
ya
Böyle bir şeyin başkasının başına gelmiş olucağını sanmıyorum. bunlar bir bug dizisi gibi bişey anlaşılan. bence oyunu sil ve bidaha yükle.

silip bi daha yüklemenin hiçbi faydası olmaz bence
sonuçta yüklenen aynı şey

kasayı yan yatırmak gibi olur:grin:
hoş gerçi kasa yok laptop

evlimutlucocuklu said:
Emdo said:
evlimutlucocuklu
ya

silip bi daha yüklemenin hiçbi faydası olmaz bence
sonuçta yüklenen aynı şey

kasayı yan yatırmak gibi olur:grin:
hoş gerçi kasa yok laptop

bazen işe yarayabilir belki yüklenirken hata olmuştur nede olsa hatasız pc cool olmaz :grin:

Şu runtime error hatası yüzünden oyundan soğudum her önemli önemsiz hareketimde kayıt yapmaktan bıktım. Türkçede olsa bir bug kaydı açtım. Bakalım sonuç çıkacak mı.

Back
Top Bottom