At ve Kılıç: Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın [Alımlara Devam!!]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
tatik adı bodoslama :smile:

50 60 svadyalı şovalye ile rodok askerlerinin düz bir zemine çıkmasını bekledim
şovalyeler 1 adım ileride
düzlüğüçıktıklarında yayılın komutunda hücum emri verdim
bu sırada ben elimde kargı ile lordlarına saldırdım (isimlerini hatırlamıyorum ama 2 lord vardı)
savaşın sonunda 2 şovalyem ölmüştü savaşı kazandım.

yoldaş olarak lezalit ve artimenner var

Yakın bir zamanda sayfa güncellenecektir, en geç Cuma günü sayfayı güncelleyeceğim ve yeni gelen taktikleri ekleyeceğim. Kararı detaylı bir şekilde en geç Cuma'ya açıklarım.

Tanhu said:
Yakın bir zamanda sayfa güncellenecektir, en geç Cuma günü sayfayı güncelleyeceğim ve yeni gelen taktikleri ekleyeceğim. Kararı detaylı bir şekilde en geç Cuma'ya açıklarım.

taktiklerin uygulandığı bir savaşın videosu da koyulursa çok iyi olur

aslında taktiğe gerek yok yanına 50 tane sarranid memlüklüsü eline kargı düşmana dal

Karakterin Adı: TigeR
Kiminle Savaştınız: Sancar Han
Arazi: Çöl
Saldırı Türü: Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Rodok Keskin Nişancıları, Çavuşları ve svadya şovalyeleri.
Ordunuzun Sayısı: 125
Düşmanınızın Sayısı: 350
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: 3`Lü saLdırı
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Sancar Han Esir Alındı.

Merhaba,
En öne piyadeleri, ortaya süvariler ve en arkaya okçular.
Düşmanlar yaklaşırken okçular bazılarını halletti. Daha sonra ben peşime süvarileri takıp daldım arkadanda okçular saldırdı sonra ilk birliğini öldürdüm Sancar Hanın. Daha sonra ikinci birlik gelirken ben süvarilerimle arkadaya doğru kaçtım yanlardan bu sırada piyadeler ortadan düşmana ilerleyip saldırdılar okçularda arkadan. Süvarilerimde okçuları korurken piyadelerim ve okçularım saldırıyordu. Sancar Han bir kere daha ağır darbe yedi ve kaçmaya başladılar. İlk savaş böyle bitti adamlarda 200 civari asker kalırken benim ordumda 96 asker kalmıştı. Ve savaş başladı düşman üstüme gelirken ilk yaptığım taktik gibi dizdim adamları daha sonra süvariler yanlardan benle beraber piyadeler ortadan saldırı ve okçularda arkadan saldırı yapıyordu. Daha sonra beni takip eden süvarilerle düşmanları arkadan sıkıştırdık öndende piyadeler saldırıyordu. Fena bi darbe vermiştik gine şimdi bütün askerlerimi toplayıp düşman üstüne yürüdüm ve savaşı kazandım.

Merhaba;

Taktik alımları yeniden başladı ve sayfada bulunan tüm eski taktikler kaldırılarak bir dosyada toplatıldı. Eski taktikleri incelemek için indirme bağlantısına tıklayıp indirebilirsiniz.

Code:
[b]Karakterin Adı:[/b]
[b]Kiminle Savaştınız:[/b]
[b]Arazi:[/b]
[b]Saldırı Türü:[/b]
[b]Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:[/b]
[b]Ordunuzun Sayısı:[/b]
[b]Düşmanınızın Sayısı:[/b]
[b]Taktiğinize Verdiğiniz Ad:[/b]
[b]Taktiğinizden Sonraki Başarınız:[/b]
  # Yukarıda kod çerçevesi içerisinde bulunan girilmesi zorunlu bilgiler "Seç" butonuna tıklatılarak aynen kopyalanacak ve doldurulacaktır.
  # Ayrıca örnek taktiği incelemeniz tavsiye edilir.(Bknz.)
  # Tüm üyeler istedikleri kadar taktik gönderebilirler, yeter ki faydası dokunacak türden olsun. Kısacası sayfada yeni düzenlemeler yapacağız.
  # Taktiklerinizi paylaşırken hikayesel metinler koymayın, sadece taktiğinizi anlatın. Aksi taktirde şikayetler olduğundan taktiğinizi ekleyemeyeceğim.

Ayrıca örnek taktik konunun ana sayfasına benim taktiğimdir, okursanız oldukça sade olduğunu farkedersiniz.

gege said:
aslında taktiğe gerek yok yanına 50 tane sarranid memlüklüsü eline kargı düşmana dal
aga dediğin gibi her savaşı kazanırsın ama keyif almazsın. taktik yaptığın zaman oyundan sıkılmassın ve dahada keyifli olur.

%80 zorlukta oynayanlar için iyi bir taktiğim var.90 kişilik bir ordunuzun bulunduğunu düşünelim.30'u piyade 30'u okçu 30'u süvari.Süvarilerinize sizi takip etmelerini söyleyin okçularınız ve piyadeleriniz beklesin(arkanızda) önce süvarilerinizle dalın sonra piyadelererinize hücum emri verin.Okçularınıza iyi hedef alabilmeleri için bir yer seçin onlar saldırmasın sadece ok atsınlar böylece düşmanlar bozguna uğrarlar hep bunu kullanırım hiç şaşmaz... :lol:

Tektabanca28 said:
gege said:
aga dediğin gibi her savaşı kazanırsın ama keyif almazsın. taktik yaptığın zaman oyundan sıkılmassın ve dahada keyifli olur.
He siz hileyle basın 50 tane memlüğü. Ben burada %149'da oynuyorum bi tarafımı yırttım da zorla kurdum devletimi sen bana 50 memlükten bahsediyorsun. Burada sadece hilesiz oynayanlara taktik veriliyor veya alınıyor. Hileyle oynuyorsan veya %60'ın altında bir zorlukta oynuyorsan buraya bakmana gerek yok, çünkü taktiğe ihtiyacın kalmaz.

Karakter adı:
Mustafa Kemal Atatürk
Kiminle savaştım:
Kral Yaroglek,Lord Doru,Lord Marmun
Arazi:
Dağlık
Saldırı türü:
Meydan Savaşı
Ordudaki askerler:
Rodok(arbaletçisix50) Kergit(kargıcısıx24)
Ordu sayısı:
74
düşman ordu sayısı:
156
Taktiğe verilen ad:
Çökeltme Operasyonu
Taktikten sonraki başarı:
Rodoklu arbaletçilerimi dağın üstünde "bu konumda kal" emiri ile durdurdum.Kergitleri ise ileri sürdüm.Rodoklu arbaletçiler dağa cıkarken kergitler "koltuklanmış kargı vuruşu" ile yaklaşık 15 kişiyi bayılttı.Sonra Kergitleri "beni takip edin" komutu ile yanıma dogru cagırdım ve aynı anda "Saldırı serbest" komutu ile gelirken de bir 10-15 bayılttırdım.Kergitler gelince yine ileri sürdüm ve 10 kişi daha bayılttım.Bu arada arbaletçiler de dağda yerini alıp ateşe başladılar.Düşmanın arkasına geçerek kargıcıları orada durdurtturdum.Düşmanlar ,kergitler daha yakın diye oraya doğru yönelttiler .Sonra kergitlere haritanın en arkasında "dur" emiri verdim bu arada ben de arbaletçilerin yanına geldim.Kargıcılara doğru giden düşman,ARbaletçileri verdiği hasar ile Rodok arbaletçilerine yöneldiler.Tabi kergitlere onları oyalarken arbaletçiler de boş mu durdu.Kurulan konum ile yaklaşık 40-50 düşman orada geberdi. Kalanlarının arasına hızlı bir şekilde girdim ve yakın duran düşmanları çevreye dagıttım.Canım %40 olana kadar da böyle böyle hem atın verdiği zarar hem kendi verdiğim zararlarım hem de arbaletçilerin verdiği zarar ile yine bir 40-50 adam öldürdük.Kalanları firar etmeye kalkıştı.İşte o zaman Kergitleri öne sürdüm. veee yaklaşık 5 kergit kargıcı kayıbı ile 150 kişi iptal oldu. Ama maalesef 6 kişi firar edebildi.Bunlardan 2 si Lord Doru ve Lord Marmun kalanları bildiğimiz asker.Maç sonunda firar 4 askeri de yakaladım ve teslim oldular.
Şimdi,
1:Kergitlerin çoğu adamı öldürmez,bayıltır. Esirleri alıp para kazanırsınız
2:Kral yaroglek i esir almadım.Gidgide güçlü düşmanlarla geldikleri için sıyrılma payı var.
2.1:hem de şu yararı oldu:Kral yaroglek i esir almadığım için onur,kral yaroglek ile ilişki artışı kazandım
2.2:Mustafa Kemal Atatürk ün idaresi altındaki Türkiye cumhuriyeti(kendi krallığımı kurmuştum:smile: Vaegir Krallığı ile barış antlaması imzaladı:smile:))))
SON!

Karakterin Adı: Kont Baldtrean
Kiminle Savaştınız: Orman Haydutları
Arazi: Dar Alan/Vadi
Saldırı Türü: Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Nord,Vaegir
Ordunuzun Sayısı: 48
Düşmanınızın Sayısı: 51
Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Kapsül
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Önüm şehre doğru açıldı.Süresi hemen bitmekte olan/acil bir lonca teslimat görevini bitirdim.

Bu biraz yapay zekanın insafına kalmıştır aslında...Olasılıkları sıralıyorum. Save'leyip tekrarladım savaşı...

1)Düz arazide doğduğumda; İlk önce nerede olduğunuzu anlayın.Bir düzlüktesiniz düşman ise dağlık araziden aşağıya inip size saldırmak üzere. Hızlı davrandım. Adamlarımın büyük bir kısmı okçudan oluştuğu için şanslıydım. Çok hızlı bir şekilde adamlarımı vadinin girişine konuşlandırdım.Okçulara ateş serbest emri verdim.Atlılar ve piyadeler ise beklemede kaldılar.Sonunda düşman kayıplar vere vere dağdan aşağıya inip savaş alanına geldi. Hız yine devreye girdi. Acilen okçuları geriye yolladım.Piyadelere ve atlılara saldırı emri verdim. Ancak sayıları bizden fazla idi.Okçularımı kullandım ve hızla hareket ettim.Piyadelere on adım geri emri verdim.Dağ engebeli olduğu için okçuları tepeye çıkardım(Bu esnada piyadelerimle savaşan birkaç düşman askeri elbette okçuları gizlice hareket ettirdiğimi gördü ve kayıp verdim..Ama vazgeçmedim.)Arkadan ve tepeden okçu ateşi desteği alan piyadelerim hala daha koşturup savaş meydanına girmeye çalışan haydutları düzlük alanda sıkıştırdı ve yendi.

2)Tepe üstünde doğduğumda; İşte burada şanslısınız. Ama işinizi yine de şansa bırakmayın. Hızlı hareket edin... Dağın iki yamacı vardı.Bu da 2 tepe demektir. Çoğunluğu okçudan oluşan adamlarıma yerinde kalmalarını emrettim.Ufuktan düşman gözüküyordu.Okçulara şimdiden ateş emri verdim.Atlılarımı düşmanın yanına yolladım.(Daha doğrusu onları denklemden çıkardım diyebilirim :smile: a)Piyadelerimi tepenin ağzına dizdirip etten duvar ördüm.Düşman sonunda tepenin ağzına geldi. Piyadelerim onları en az 5 dk. kadar orada tutmayı başardı.(Bu piyadelerinizin kalitesine ve sayısına göre değişir elbette.)Bu esnada ağır kayıp veren düşman,piyadelerimin ara yollarını yarıp dağa sonunda çıktı.Piyadelerimde ağır kayıp vermişti ve onları kılıç desteği gerekiyordu.Aksi taktirde savaşı kazansam bile ağır kayıp verecektim.Okçularıma kılıçlarını çekip saldırmalarını emrettim.Sağda solda dağınık dağınık duran adamları öldürmek kırıntı toplamaktan farksızdı.Geriye canı için kaçan haydutlar kalmıştı.

Buradaki en önemli etken hız ve okçu konuşlandırmasıdır.Eğer karşı tarafta atlı sayısı bol ise taktik işe yaramayabilir.

Lennon, kuralları incelediğin ve o kodu kopyalayarak yazdığın için sana sonsuz teşekkürler, anlayın beni; çok yoruluyorum başka türlü. Taktiğin konuda ikinci sırada.  :razz:
Ayrıca; qiqqLe'nin taktiği kurallara uygun olarak konuya eklenmediğinden ve kişinin banlanmasından dolayı anasayfaya girilmemiştir.

Erak said:
Karakterin Adı:Kont Thermicias
Kiminle Savaştınız:Kont Beranz
Arazi:Dhrim Şehri ile Burglen Köyü arasındaki arazi.
Saldırı Türü:Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin IrkıRodok ve Paralı Süvariler.
Ordunuzun Sayısı:89
Düşmanınızın Sayısı:162
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Paralı Çavuş
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Yaklaşık 2500 dinar kadar ganimet,3000 dinar kadar esir.
Taktik:Sarranid Sultanlığı ile kanlı bir savaş yaşamıştık.Ama bu sayede güçlü ve tecrübeli bir ordu,30.000 dinar kadar ganimet toplamıştım,ama savaşın son zamanlarında büyük bir darbe yiyerek Jamiche Kalesini kaybettik,ardından Almerra kuşatıldı ama son anda kurtararak barış imzaladık.Bende ordumlar daha önceki Svadya savaşında kazandığım Yaragar köyü toprağında devriye geziyordum.Mareşal savaşta olmamamıza rağmen seferberlik ilan etti,yaklaşık 1 gün sonrada savaşa girdik Svadya ile,hemen Suno ve çevresinde ağır bir savaşa girdik,iki tarafında mareşelleri yakalaşık 1000 kişi toplayıp karşılaşmıştı,ancak fazla dayanamadık,4. muharebeden sonra askerlerimi çektim.Saren köyüne doğru kaçarken Kont Beranz beni kovalamaya başladı.Doğruca Burglen Köyü yakınlarındaki Kont Laruqen'e doğru destek umudu ile koşmaya başladık,ancak oda Kont Beranz'ı görünce kaçmaya başladı.Bende askerlerimle en çok kullandığım taktiği kullanarak düşmanı yok etmeye karar verdim.Önce okçularımı en yakın tepeye yerleştirdim,ardından hemen arkalarına Sarraid savaşlarında tecrübe kazanan güçlü Rodok Çavuşlarımı yerleştirdim.Paralı süvarilerim ile 10 ar adım ile ilerleyen Kont Beranz'ın Svadyalı Şovalye ve Ağır Süvarilerine karşı hücuma kaldırdım.Piyadelerle aralarına fark açtıktan sonra yakalaşık 5 dk süresi içerisinde(gerçekte 2 dk oyunda yaklaşık 5 dk sürmüştür.)Svadyalı Süvarileri yok ettim.Ardından süvarilerimi hemen Svadya ordusunun arkasına yerleştirip bekleme konumuna getirdim.Ardından Ağır Rodok Piyadeleri olan Rodok Çavuşlarımı hücuma kaldırdım,arada kalıp arkaya doğru kaçamaya çalışanları süvarimlerim öldürdü,ama Rodok Çekiçlerinin darbesi ile bir çoğu baygın olarak yere yıkıldı kalan 5-10 askeride öldürdüm.Kont Beranz elimden kaçtı ancak çok büyük bir ganimet elde ettim...
?

Savaş Taktiği Adı: Bloklama Kır!
Taktik Kullanımı:Öncelikle bir atın olması gerekir, Savaşacağın Krallık Nord veya Rodok ise işin kolay çünkü süvari kullanmıyorlar. Ama rodok piyadelerinde uzun mızraklar olduğu için tavsiyem sadece nordlardan %100 başarı elde edilebilir.
Öncelikle atınızı düşman piyadesine hızlıca sürünüz ve çarptığınızda kalkanını bir süre kullanamayacak veya kılıç ile bloklamayı o süre içinde çok hızlıca atağınızı yapmalısınız. Eğer zamanında dengesini kaybetmişken vurursanız kendini asla koruyamıyor ve saldırınıza maruz kalıyor. Bu taktiği hep kullanırım Gerek Online oyununda gerek Tek oyunculuda her zaman işime yaramıştır, Paylaştım çünkü işinize yarıyacağından eminim. iyi oyunlar...

Karakterin Adı:Sırıus Black
Kiminle Savaştınız:Kral Yaroglek
Arazi:Kar
Saldırı Türü:Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:Rodok,Sarranıd,Kerkit
Ordunuzun Sayısı:85
Düşmanınızın Sayısı:125
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Kurt Pençesi
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Kral Yarogleki ve birçok askerini ele geçirdim.
Dramug Kalesini kuşatmaya gidiyordum kale garnizonundaki asker sayısı en az 160 tı Kral Yaroglekte orada bulunuyordu benim önceden alınacak bir intikamım vardı bu yüzden kaleyi kuşatmayı bırakıp Yarogleki beklemeye koyuldum geceyarısı çıktı çıkar çıkmaz hemen onu savaşa davet ettim benim bu isteğimi geri çevirmedi sonra savaş başladı:
Kral Yaroglek ve askerleri herzamanki gibi sırayla dizildiler şansa bakın aralarında hiç okçu yoktu ,bende ise okçu fazlaydı hemen hepsini 10 adım öne çıkardım süvarileri öne dağılmış olarak çektim okçulara ateş emri verdim Bu arada düşman ordusu yavaş yavaş yaklaşıyordu süvarilere hücum emri verince benim piyadeler beni izliyordu atımdan indim ağaçlık bölgede yine hepsini sırayla dizdim atımdan indim bende okumla saldırıyordum Kral Yaroglek iki kıskaç arasına almıştık.süvariler ağır kayıplar verirken bende okumla Vaegir kafası yarıyordum en sonunda okçular ile hücuma geçtik kısa bir çarpışmadan sonra zafer elde ettik.Taktik yani şöyle oldu:
-süvariler 1.sırada dağılmış şekilde
-arkada yani okçular 10 adım gerilemiş ve dizilmiş halde
Tek bir sefer hücum verin (okçular için)süvarilere sonradan hücum emri verin ,süvariler düşmanı oyalar iken siz okçular ile düşmanı yan taraftan kıskaca alın ok bitinceye kadar ok yağmurunda tutun zaten az kalmış düşman askerine sonradan hücum emri verin.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom