At ve Kılıç: Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın [Alımlara Devam!!]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Karakterin Adı: Luckylancer
Kiminle Savaştınız: kaledeki swadyalılar
Arazi: merdiveb kullanılan kale
Saldırı Türü: kuşatma
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı kaliteli kalkanlı karma birlik + deneyimli arbalet çiler
Ordunuzun Sayısı: 100
Düşmanınızın Sayısı: 160
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: düşmanın kalesini ele geçirdim

swadyalı piyadeler kale girişini tamamen kapatmıştı ve benim merdivende bekleyen piyadelerim arbalet ateşi altındaydı ve ben geri çekilmek zorunda kaldım yoksa ben merdivendeyken zırhımın kalınlığına ramen arbalet okuyla yaralanıyordum. 2. kuşatmamda tüm olçularımı geride bekletirken kalenin duvarının 20 adım uzağına kalkanlı piyadelerimi yerleştirdim. tüm arbaletler onlara ateş ediyorken arkadan gelen kendi arbaletlilerimi piyadelerin 30 adım uzağına yerleştirdim ve hiçbir düşman okçusu onlara ateş etmedi. bu böyle 3 dakika sürdü ve düşman okçulerının yarısı, piyadelerinin 1/4 ü ölmüşken benim tarafınta sadece oku bitmiş, kalkanı zayıflamış ve 5-6 piyade kayıp vermişti. bu sefer arbalet müdalesi olamadan kaleye girdim. ilk iş düşmanın az sayıdaki arbaletleri öldürmek oldu. sırayla suru, bahçeyi ve kaleyi ele geçirdim. kayıbı ve zamanı minumuma indirmiş oldum. yapmasıda kolay.

KARAKTERİNİZİN ADI:

Sultan Ahmet Han

KİMİNLE SAVAŞTINIZ:

Kral Harlaus,Kont Klargus

ARAZİ:

Orman Haydutlarının olduğu yer

SARDIRI TÜRÜ:

meydan savaşı

ORDUNUZDAKİ ASKERLERİN IRKI:

Kergit,Nord

ORDUNUZDAKİ ASKER SAYISI:

120, 60'ı kergit Kargıcısı 60'ı nord okçusu

DÜŞMANINIZIN ASKER SAYISI:

340, Kral harlaus 265 asker,kont klargus 75 asker.

TAKTİĞİNİZE VERDİĞİNİZ AD:

Süvari İntikamı Taktiği

TAKTİĞİNİZDEN SONRAKİ BAŞARINIZ:

Kral Harlaus ve klargus bana teslim oldu geri kalan derebeyleri zaten kendime almıştım o yüzden son kalan şehir yani pravene bir sefer düzenleyip svadya krallığını yıktım ve OSMANLI DEVLETİ'ni kurdum.

OYUNUN MODU:

Diplomasi.

===Saygılarımla===

piyadeleri arkaya,süvarileri öne doğru saldıttım böylece düşmanın 30 askeri gitmiş oldu ve piyadeleri de saldırtmamla birlikte yendim ayrıca taktiğimi kafadan atmıştım asıl taktiğim:

KARA SÜVARİ TAKTİĞİ

ayrıca hikaye:

Sultan ahmet kalradyaya müslümanlığı yaymak istiyordu bunun için svadya krallığının derebeylerini islama davet etti ve kalradyada ilk müslümanlık başlamıştı ama harlaus bunu duymamış değildi ve 265 kişilik ordusuyla sultan ahmet hanı karşılamak üzere suno yakınlarına gitti ve sultan ahmette onun geleceğini bilerekten seferdeki askerleri arkada bırakıp 120 kişilik ordusuyla harlausu karşıladı...Savaş başlamıştı sultan ahmet han, piyadeleri arkaya 5-10 okçuyu ortaya diğer kalan süvarileri ise en öne koymuştu harlausun 200 ordusu kalınca sultan ahmet, piyadelere hücum emri verdi ve düşmanın 50 askeri daha gitti bu sefer sultan ahmet han süvarileri saldı ve süvariler ordunun geri kalanını dağıttı ve kaçan asla olamadı KRAL HARLAUS esir düşmüştü ve son sefer olarak pravene sefer düzenleyerek başkenti de aldı ve böylece OSMANLI DEVLETİ kurulmuş oldu.

kardaş eklemezsen ekleme sana kızmıyorum fakat taktiğimi paylaşmak istedim    :wink:

Karakterin Adı: Zlotska
Kiminle Savaştınız: Kont Etrosq,Kral Ragnar,
Arazi: Açık Düz Arazi
Saldırı Türü: Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı :Svadyalı
Ordunuzun Sayısı: 120
Düşmanınızın Sayısı: 470
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:grin:işli Pastırma
Taktiğinizden Sonraki Başarınız: En çok 20,30 kişi ölü ve kesin başarı. 

Ordunuzda 30 nişancı 30 piyade  60 süvari (süvariler düşük rütbeli olmasın) olsun.İlk baş piyadeleri 10 adım öne çekin, nişancılarıda
10 adım geri.Süvarileri kendinizle birlikte takip ettirin.Karşı ki ordunun süvariler ile sizi göremeyeceği bir yere gidin ve piyadelerinize saldırı emri verin.Süvarileride arkadan dolaştırın ve birlikte saldırın pastırma oluyorlar.Her savaşta denedim hep işe yaradı :grin:

Not:grin:ağlıklarda da işe yaramasını istiyorsanız,süvariler yerine piyadeleri kullanın.

ahmetsen said:
piyadeleri arkaya,süvarileri öne doğru saldıttım böylece düşmanın 30 askeri gitmiş oldu ve piyadeleri de saldırtmamla birlikte yendim ayrıca taktiğimi kafadan atmıştım asıl taktiğim:

KARA SÜVARİ TAKTİĞİ

ayrıca hikaye:

Sultan ahmet kalradyaya müslümanlığı yaymak istiyordu bunun için svadya krallığının derebeylerini islama davet etti ve kalradyada ilk müslümanlık başlamıştı ama harlaus bunu duymamış değildi ve 265 kişilik ordusuyla sultan ahmet hanı karşılamak üzere suno yakınlarına gitti ve sultan ahmette onun geleceğini bilerekten seferdeki askerleri arkada bırakıp 120 kişilik ordusuyla harlausu karşıladı...Savaş başlamıştı sultan ahmet han, piyadeleri arkaya 5-10 okçuyu ortaya diğer kalan süvarileri ise en öne koymuştu harlausun 200 ordusu kalınca sultan ahmet, piyadelere hücum emri verdi ve düşmanın 50 askeri daha gitti bu sefer sultan ahmet han süvarileri saldı ve süvariler ordunun geri kalanını dağıttı ve kaçan asla olamadı KRAL HARLAUS esir düşmüştü ve son sefer olarak pravene sefer düzenleyerek başkenti de aldı ve böylece OSMANLI DEVLETİ kurulmuş oldu.

kardaş eklemezsen ekleme sana kızmıyorum fakat taktiğimi paylaşmak istedim    :wink:
Sen galiba dalga geçiyorsun benimle yazdığın hikaye taktik değil bu yazdığının yeri Dörtyol Hanıdır.

Bu arada redsem, taktiğini konuya ekledim.

Tanhu said:
ahmetsen said:

KARA SÜVARİ TAKTİĞİ

ayrıca hikaye:

Sen galiba dalga geçiyorsun benimle yazdığın hikaye taktik değil bu yazdığının yeri Dörtyol Hanıdır.

Bu arada redsem, taktiğini konuya ekledim.

Teşekkür ederim :grin:

Önemli değil, konuyu açmamdaki amaç taktiklerinizi uygulamak isteyenlerle paylaşmaktı. :grin: Yalnız ahmetsen arkadaşımızın taktiğini kriterlere uygun bir anlatım yapmadığından ve üst üste birkaç yanıt yazdığından konuya eklemedin. :sad: Farkettiyseniz düzensizliği düzeltmek için ahmetsen'in yazılarını Mia düzenleyip toplamış. Eğer düzgünce taktiğini anlatırsa ve buna hikaye eklemezse (müslümanlığı yaymak istiyordu vb.) onunda taktiğini seve seve konuda yayınlarım. Bu arada yeni taktikler bekliyoruz. :grin:

Saçmalıyorlar bence buraya gelen insanlar salt taktiği okumak için geliyorlar
Hikaye kısmını geçseler daha inandırıcı ve faydalı olur

Karakterin Adı:Yanic Harry
Kiminle Savaştınız:Sultan Hakim
Arazi:Çöl ve Düzlük
Saldırı Türü:Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin IrkıSarranid ve Kergit
Ordunuzun Sayısı:100-150 civarı
Düşmanınızın Sayısı:300-350 civarı
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Okçu Savunması
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Olumlu, ancak çok fazla asker kaybettim.
Savaşın Nasıl Geçtiği:
Savaşa Nasıl Girdiğim
Shariz şehrine saldırmayı planlıyordum, Ama askerlerim yaklaşık 2-3 Durquba Şehri'inde bıraktığımı farkettiğimde çok geç olmuştu. Ctrl+Space'ye bastığım için Sultan hakimi göremedim ve bana saldırdı.
    Savaş Başlıyor!
İlk başlarda yenileceğimi sanmıştım. Bir taktik geliştirmeyi düşündüm, onlar gelene kadar Kergit Kargıcıları attan indirip Okçularımın önüne koydum. Ardından Sarranid memlüğünü arkalara yolladım. Sultan Hakim ve Memlükleri Okçularıma saldırmayı denedi ama başaramadı, çünkü Kergit Mızraklıları okçuları korumayı başardı. Ardından Atlıları (sarranid memlüğü ve ondfan bir önceki atlı) 2 sağ ve soldan düşmanın arkalarına yolladım. O sırada Memlüklerin çoğu yenilmişti ve geri kalanları ben halletmiştim. Kergit mızraklısını ata bindirip piyadelere saldırdıttırdım. O sırada Okçularda piyadelere saldırıyordu. Memlükler Okçulara daldı. Ben ise savaşı yandan izliyordum :grin:. Çok Kayıp verdim ama değdi çünkü Hakim'i esir aldım.

Karakterin Adı:
Kont Tristan
Kiminle Savaştınız:
Kont Plais, Kont Tredian
Arazi:
Rodok Dağları
Saldırı Türü:
Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin Irkı
Rodok
Ordunuzun Sayısı: 113
Düşmanınızın Sayısı:
Kont Tredian - 73 Kont Plais 98
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:
Sahte Duvar
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:
Kont Plais Kaçtı, fakat Kont Tredian'ı esir aldım. Ganimet ele geçirdim ve Svadyalıların ele geçirdiği Ergellon Kalesi'ne olan Rodok kuşatması yarılma tehlikesini atlattı.

Svadyalılarla savaş çok uzun süredir devam ediyordu ve onlar bizden öndeydi. Biz Vyincourt Kalesi'ni alınca onları karşı saldırıya geçip Vyincourt'u geri aldılar. Ve oradan Ergellon Kalesi'ne gittiler. Ne yazık ki kuşatma başarılı oldu ve Ergellon Kalesi düştü. Sonra Svadya ordusu anavatanlarına geri dönmüştü. Bunu fırsat bilip daha önce Svadya ovalarında yenilmiş olan Rodok Ordusu tekrar toplanıp, Ergellon Kalesi'ni kuşattı. Fakat asker yetersizliği hat safhadaydı. 130-150 kişi kuşatıyordu kaleyi. Onlar kuşatma için beni beklerken, Kont Plais ve Kont Tredian'a rastladım. Fakat benim peşimde değil, kuşatma ordusunun peşindeydiler. Ergellon Kalesi'ni kuşatan ordu düzlükteydi ve Svadyalılara -sayı üstünlüğü bile olsa- kolayca yenilirlerdi. Ben ani bir şekilde Vyincourt Kalesi tarafından gelip kuşatmaya saldıran Svadya ordusuna saldırdım. Savaş sırasında ortam tepelik olduğu için hemen okçularıma bir tepeye doğru geri çekilme emri verdim. Piyadelere beni izlemesini emrettim. Svadya ordusu temkinli ve yavaş ilerliyordu ve geçirdikleri her saniye benim yararımaydı. Tepeye konuşlandığımda okçular - Rodok Keskin Nişancıları ve Arbaletçileri- en tepede piyadelerimse onların hemen altındaydı. Yakın durun ve bu konumda kalın emri verdim. Okçulara ateşi kes emri verdim. Rodok Piyade kalkanlar adete tahta bir duvar örmüştü okçuların önüne. Svadya arbaletçileri ateşe başlayınca, bir çoğu biz tepede olduğumuz için tutturamıyordu, tutturanlar ise bizim kalkanlarımıza saplanıyordu. Sonunda Svadya arbaletçilerinin tutturmayacağını anlayınca kendi okçularıma ateş serbest emri verdim. Hepsi ateşe başladı. Karşı tarafın arbaletçilerine, yayalarına ve atlılarına epey zarar verdiler. Sonunda Svadya çareyi hücum etmekte buldu ve saldırdı. Fakat tepeyi çok yavaş tırmanıyorlardı ve yavaş olan herkesi okçularım indiriyordu. Sonunda okları biten okçularım  kılıçlarını çektiler. Karşı tarafın birçok okçusu ölmüştü. Atlıların atları o karmaşa içinde ölmüştü. Bizim kaybımız 3'tü, karşı tarafın ise 76'ydı. Fakat ölenlerin çoğu Svadyalı okçuydu. Okumuz kalmadığı için duvarımıza iyice yaklaşmışlardı. Bende askerlerime tepe aşağı hücum emri verdim. Ve hep beraber hücum ettik. Yaklaşık 20 dk'lık zaman zarfı içinde savaş bitmişti. Bizim kaybımız 68'di. Karşı tarafta ise yaralı yoktu -kontlar dışında-, 21 firari vardı. Kalanlar ise ölmüştü. Kont Tredian'ı esir almıştım. Bu zaferden sonra Ergellon Kalesi'ne gidip kuşatmaya katıldım. Ve Ergellon Kalesi'ni ele geçirince, kaleyi bana verdiler ve Tredian'ı oraya yerleştirdim.

Bu arada %117'de oynarım.  :smile:

İkinizin taktiğini de ekledim, konuda görebilirsiniz. Yeni taktiği olan var ise kapımız her zaman açık  :mrgreen: Bu arada yeni bir oylama başlattım, oylamanızı öneririm :wink:

Oylamalar bitsin önce, ona göre karar vereceğim. Yoğunluk "Temizlensin"i seçti, büyük bir ihtimal öyle olacak. Ancak temizlersem daha katı kurallar getireceğim, haberiniz ola :grin:

Karakterin Adı:Kont Thermicias
Kiminle Savaştınız:Kont Beranz
Arazi:Dhrim Şehri ile Burglen Köyü arasındaki arazi.
Saldırı Türü:Meydan Savaşı
Ordunuzdaki Askerlerin IrkıRodok ve Paralı Süvariler.
Ordunuzun Sayısı:89
Düşmanınızın Sayısı:162
Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Paralı Çavuş
Taktiğinizden Sonraki Başarınız:Yaklaşık 2500 dinar kadar ganimet,3000 dinar kadar esir.
Taktik:Sarranid Sultanlığı ile kanlı bir savaş yaşamıştık.Ama bu sayede güçlü ve tecrübeli bir ordu,30.000 dinar kadar ganimet toplamıştım,ama savaşın son zamanlarında büyük bir darbe yiyerek Jamiche Kalesini kaybettik,ardından Almerra kuşatıldı ama son anda kurtararak barış imzaladık.Bende ordumlar daha önceki Svadya savaşında kazandığım Yaragar köyü toprağında devriye geziyordum.Mareşal savaşta olmamamıza rağmen seferberlik ilan etti,yaklaşık 1 gün sonrada savaşa girdik Svadya ile,hemen Suno ve çevresinde ağır bir savaşa girdik,iki tarafında mareşelleri yakalaşık 1000 kişi toplayıp karşılaşmıştı,ancak fazla dayanamadık,4. muharebeden sonra askerlerimi çektim.Saren köyüne doğru kaçarken Kont Beranz beni kovalamaya başladı.Doğruca Burglen Köyü yakınlarındaki Kont Laruqen'e doğru destek umudu ile koşmaya başladık,ancak oda Kont Beranz'ı görünce kaçmaya başladı.Bende askerlerimle en çok kullandığım taktiği kullanarak düşmanı yok etmeye karar verdim.Önce okçularımı en yakın tepeye yerleştirdim,ardından hemen arkalarına Sarraid savaşlarında tecrübe kazanan güçlü Rodok Çavuşlarımı yerleştirdim.Paralı süvarilerim ile 10 ar adım ile ilerleyen Kont Beranz'ın Svadyalı Şovalye ve Ağır Süvarilerine karşı hücuma kaldırdım.Piyadelerle aralarına fark açtıktan sonra yakalaşık 5 dk süresi içerisinde(gerçekte 2 dk oyunda yaklaşık 5 dk sürmüştür.)Svadyalı Süvarileri yok ettim.Ardından süvarilerimi hemen Svadya ordusunun arkasına yerleştirip bekleme konumuna getirdim.Ardından Ağır Rodok Piyadeleri olan Rodok Çavuşlarımı hücuma kaldırdım,arada kalıp arkaya doğru kaçamaya çalışanları süvarimlerim öldürdü,ama Rodok Çekiçlerinin darbesi ile bir çoğu baygın olarak yere yıkıldı kalan 5-10 askeride öldürdüm.Kont Beranz elimden kaçtı ancak çok büyük bir ganimet elde ettim...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom