Asker Ticareti Modu

Users who are viewing this thread

CptZack

Recruit
Merhabalar baktım ancak göremedim lordlar ile asker ticareti yapabileceğimiz bir mod var mı ? Bazı birliklere ulaşmak için adamlara savaş açıp dövüp ardından esir et sonra adamları al. Böyle mod bilen veya yapabilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar baktım ancak göremedim lordlar ile asker ticareti yapabileceğimiz bir mod var mı ? Bazı birliklere ulaşmak için adamlara savaş açıp dövüp ardından esir et sonra adamları al. Böyle mod bilen veya yapabilecek olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
Şimdiden teşekkürler.
Düşman askerleri esirinizse zaten ordunuza katabiliyorsunuz onları yeter ki savaş esnasında öldürmeyin bayılsınlar.

Savaşta nasıl seçiyoruz bayıltacağımızı yada öldüreceğimizi. ?
Düşmanı kesici bir silahla keserseniz ölür.
Düşmana ezici bir silahla vurursanız bayılır.
Ama okla vurduğunuzda veya sizin adamlarınızdan biri okla vurulduğunda bayılma ihtimali de var. Aynı şekilde karşı tarafta da böyle. :wink:

Düşmanı kesici bir silahla keserseniz ölür.
Düşmana ezici bir silahla vurursanız bayılır.
Ama okla vurduğunuzda veya sizin adamlarınızdan biri okla vurulduğunda bayılma ihtimali de var. Aynı şekilde karşı tarafta da böyle. :wink:
Hocam bunu bilmiyordum teşekkürler. Ama ben kesici silahları daha çok seviyorum çok zevkli oluyor :grin: Ticaret seçeneği yinede olmalı :smile:

Game of Thrones'daki "Lekeliler" gibi bir şey güzel olabilir ama seninki gayet iyi de bir fikir. :grin:
Hocam çünkü rp yi kırıyor kendimi hayal ediyorum da ful zırhlanmışım elimde demirci çekici etrafta adam seçiyorum. Beğendiğimi bayıltıp kadroma alıyorum :grin: Bu biraz Nuri Alço gibi oluyor :grin:

:grin: Bu biraz Nuri Alço gibi oluyor :grin:
:grin: Orası öyle. Ama zaten köylerden, eşraflardan asker satın alma var yani sadece köylü almıyorsunuz isterseniz oranın eşrafıyla da aranız iyiyse elit birimler de alabiliyorsunuz. Ha tabi böyle teker teker değil de atıyorum bütün ordum telef olmuş bir şekilde kurtulmuşum ve intikam almak istiyorum.
Yüksek miktarda paralara mesela hazır templatedeki orduları alabilsem güzel olurdu örneğin "100 kişilik. İşte şu kadarı okçu şu kadarı equite şu kadarı lejyoner" gibi bir orduyu çok fazla para vererek toplayabildiğmiz ve sırf asker satan kaleler güzel olabilirdi (GoT'daki gibi). @MArdA TaleWorlds

:grin: Orası öyle. Ama zaten köylerden, eşraflardan asker satın alma var yani sadece köylü almıyorsunuz isterseniz oranın eşrafıyla da aranız iyiyse elit birimler de alabiliyorsunuz. Ha tabi böyle teker teker değil de atıyorum bütün ordum telef olmuş bir şekilde kurtulmuşum ve intikam almak istiyorum.
Yüksek miktarda paralara mesela hazır templatedeki orduları alabilsem güzel olurdu örneğin "100 kişilik. İşte şu kadarı okçu şu kadarı equite şu kadarı lejyoner" gibi bir orduyu çok fazla para vererek toplayabildiğmiz ve sırf asker satan kaleler güzel olabilirdi (GoT'daki gibi). @MArdA TaleWorlds
Bu oyunu fazla basitleştirir gibi geliyor bana, pek sıcak bakamıyorum

Öyle çok ucuz olmayacak yüksek miktarda para isteyecek bizden zaten oyunda para kazanmak eskisinden daha kolay ve hızlı o yüzden 20M mesela şöyle bi 90-100 kişilik bir ordu için iyidir çünkü hemen toplamak istiyorsun.
Eğer lordsan da zaten o parayı ödeyebilecek girişimleri çoktan halletmişsindir.

Hocam fiyatlar yüksek tutulabilir çünkü oyunun ilerleyen safhasında onlarca şehrin ve kalenin sahibi oluyorum cebimde milyonlarla geziyorum. Ancak tek tek köy köy gezip asker topluyorum. Bunun da tabiki bir cazibesi var ancak bazen roleplayi bozabiliyor. Bu kadar zengin bir lord tek tek köy köy geziyor :smile: Onun yerine bir kral veya kraliçeye gidip (Rhagae veya Caladog gibi) onlardan yüksek bir ücret karşılığında birlik alınabilir. Hem böylelikle onlarında paraları yüksek miktarda tutulabilir. Ben mesela paralı klanlardan almaktan yanayım. Çünkü onların birliklerine hiç bir şekilde erişim bulunmuyor. Asker ticareti iyi bir yöntem olabilir bence. Veya köle ticareti olarak da geçebilir bu durum.Hana gidip tacire emir veririz yüksek bir de dinar. O bizim için düşman askerlerini köle tacirlerine satan lordlardan asker alıp bize getirir. (Rol icabı tabiki yoksa sistematik olarak 1-2 gün sonra otomatik istediğimiz birlikle ortaya çıkacak :smile:)

@MArdA TaleWorlds Arda hocam geçenlerde bug ile karşılaştım mail attım ancak otomatik geri dönüş maili bile gelmedi. Size iletmek istedim bugu. Birde bugün bir bug ile karşılaştım. Önce modlarla alakalı zannettim bir süre sonra eski save dosyama döndüm ancak modlarla alakalı değil büyük ihtimal. Rhagae kızı Ira ile evlenmek istiyordum sonra Rhagae'ye gittim aileler arası evlenme ile ittifak seçeneğine tıkladım. Bugüne kadar hiçbir şey çıkmamıştı. Ancak bugün ''Kendi Elim'' diye bir seçenek çıktı bende tıkladım. Sonra Rhagae ile sevgili olurken ki seçenekler geldi başarılı oldum sonra bir süre sonra tekrar geldim tekrar konuştum, yine başarılı oldum. Sonra evlenme teklifi ettim kabul etti ve Rhagae'yi kendisinden istedim ve 5k dinara evlendim onunla :smile: Bir hafta sonra benim krallığım kapandı onun krallığına vassal olarak geçirdi oyun beni. İki haftada bir sürekli olarak krallıktan ayrılıp tekrar katıldı otomatik ve herkes benden tiksindi. Başta modlarla alakalı zannettim ancak evlilik modlarının hiç birini kurmamıştım. Elimde görüntüm yok malesef.

Elimde görüntü olan bug ise mail atmıştım ancak dönüş olmadı. Oyuna eklenen güncelleme ile bazı birliklerin zırhları değişti. Bende zırhlarını beğendiğim Sturgia Kıdemli Savaşçısı ve Vlandia Öncüsünün kıyafetleri her iki kişide farklı çıkıyor görsel aşağıdadır. Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar. (Bu arada bu yüklediğim modla alakalı değil bunu denemek için oyunun modsuz haliyle de oynadım ancak onda da aynı sorun vardı.)
Bu arada Kuzeitlerde de aynı sorun vardı. Diğer birlikleri denemedim bilmiyorum.

Back
Top Bottom