Ash & Fire: Hope and Darkness - 23. Sayfa yeni ekran görüntüleri

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Nargothrond birlikleri var noldorda,yani genel olarak Noldor deniliyordu kitapda ondan öyle yaptım.Evet daha çok uyar ama Orklarında atlı birliklerini olmadıklarını göze olarak nord yapdım acaba dor-lominimi nord yapsaydım ama daha iyi oldu sanki.  :smile:

Kurt binici değilde,gergedan tarzı birşey planlıyoruz.Tld unicorn tarzı boynuzlu atlar yapmış bizimde geri kalmamız lazım.Pegasus,unicorn,cüce,fil,gergedan yapmayı düşünüyoruz ama muhtemelen hayvanlardan bir çeşit olcak.2 çeşit olursa 1 i animasyonsuz olur zaten animasyon olayıda kesin değil.Unicorn olur,cücede olabilir,fil animasyon olursa olur,gergedanda olabilir at gibi koşar ama daha yavaşa alabiliriz hızını,pegasus çok zor.Atın atlamasını daha yükseğe alabiliriz ama modele nasıl kanat eklicez hatta zıplarken hafif kanatlarınıda açar tek bir ortama kapalı kalmamak lazım...

Kurt modellemek zor olucaktır heralde.2. betaya olabilir 2. beta bugların şehirlerin,elf ve cüce tarzı yüzlerin eklendiği beta olcak tam sürümden önce son beta.Oraya sıkıştırabilirsek sıkıştıra biliriz.Ama kurda animasyon gerekmez heralde koşmaları at tarzı biraz daha zıplayan ve ayaklarını daha çok arkaya atan bir tarz koşma var galiba.

::karalord:: said:
İmza yaptım ama dalga geçmeyin :grin:

Code:
[url= http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=66398.msg1716965#msg1716965][IMG]http://i39.tinypic.com/34ytuvq.jpg[/IMG][/url]

Bu benim eski telefonumun temasıydı :grin:

Güzel olmuş ya dalga geçilicek gibi değil güzel güzel :grin:

LoRd_RinGs said:
Kurt modellemek zor olucaktır heralde.2. betaya olabilir 2. beta bugların şehirlerin,elf ve cüce tarzı yüzlerin eklendiği beta olcak tam sürümden önce son beta.Oraya sıkıştırabilirsek sıkıştıra biliriz.Ama kurda animasyon gerekmez heralde koşmaları at tarzı biraz daha zıplayan ve ayaklarını daha çok arkaya atan bir tarz koşma var galiba.
Anasayfada yazana gore dreadshow kurt modelleme ile ugrastırmak istememis seni ve boylece ilk betaya yetisicektir kurt :grin:
ayric cücelerin boyları nasıl olcak  :?:

LoRd_RinGs said:
Tabiki.Başka Gothmog olcak değil.Hem balrog olması hemde güçlü olması nedeniyle konuldu.Belki çıkarılabilir herhangi bir önerin varmı?Sauron olabilir diye düşünüyorum hem normal insan gibi görünür hemde tanıdık bir yüz olur.(Modelleme işindende kurtuluruz.  :smile: )

Edit: O gothmog değil.O gothmog çok cılız birşey.Evet hem çirkin hemde cılız.  :smile:
Hocam yanlışım olabilir ama sauronu ben 2.çağda orta dünyaya geldiğini biliyorum.Elfleri kandırarak yüzüğü yapması vs...

Sanırım sauron'u 2.çağa saklasanız daha iyi edersiniz.Zaten 2.çağda da sauron et,kemik halinde...

insanların başkentine koyulacak kral mezarı

tapnak2.jpg

oek komutanlarının çadırı içide yapılacak

orkkomutanadr.jpg

Hayır,sauron 1. çağdada vardı.Çünkü 1. çağ öfke savaşı ile bitti ve sauron öfke savaşı öncesindede vardı.Ama asıl ağırlığını Morgoth hapis edildikten sonra belli ediyor.Sonradan yüzükleri oluşturuyor.

@Valavaukar
Dreadshadow'a teşekkürlerimi iletiyorum,modeli bağışladığı için.Modelde gerçekten güzel olmuş.Cücelerin boyları kısa olucak,ama şöyle birşey var bizi çok zorlucak onların boyları kısa olduğu için silahlarınıda aşalarda koordinatlamak lazım.Ondan bir cüce kaskını bir insan giyerse kötü olaylar çıkacaktır.Yani kask daha aşağıda kalacaktır.Ondan cüce itemlerini cüceysek kullana bileceksiniz.Kurtu yetiştirebilirmiyim bilemiyorum yanlız.Şimdi bir arkadaşımın söylediğine göre 1.xx versiyonlarda at riglenince hata veriyormuş riglemekde çok zormuş 3ds maxdan riglemek lazımmış falan,eğer halledebilirsem eklicem ama maalesef at animasyonuyla olcak.

Ork komutan kampı,tesselate yapınca bir garip oldu yeniden uvmap çıkarıp kaplamak lazım.

Fuginin isteği üzerin t.h. yaptım.

22637960.th.jpg

Edit:Fugi rahatlıyabilirsin ana sayfayı t.h. yaptım.

Hurin’in Çocukları mı bu kitabı searcy bitirmişti.çocuk elfceyi bu kitap sayesinde söktü yaf  :mrgreen: şaka yapmıyorum :mrgreen:

LoRd_RinGs said:
Ork komutan kampı,tesselate yapınca bir garip oldu yeniden uvmap çıkarıp kaplamak lazım.

Fuginin isteği üzerin t.h. yaptım.

22637960.th.jpg

Edit:Fugi rahatlıyabilirsin ana sayfayı t.h. yaptım.

kamplarda olcak demek  :razz: ...bu kamplara kale savaşı gibi girip baskınlar filan yapabilcekmiyiz.Öyle bir düşünceniz var mı? yoksa önerim olsun  :smile:

Modlamayı bırakıyordum nerdeyse paşa anca 1 haftada geri çekti ya neyse ama birdaha öyle birşey olcağını sanmıyorum anca yabancılar yapabilir oda neden olduğu belli.Herneyse Saeros yapabiliceksiniz sanırım.İçinde ork komutan falan durcak Kaleler genelde kamp şeklinde olcak.Kalenin şatosuna gitmek yerine kampa girceksiniz ama bu beni biraz aşabilir şimdilik emin değilim.

LoRd_RinGs said:
Modlamayı bırakıyordum nerdeyse paşa anca 1 haftada geri çekti ya neyse ama birdaha öyle birşey olcağını sanmıyorum anca yabancılar yapabilir oda neden olduğu belli.Herneyse Saeros yapabiliceksiniz sanırım.İçinde ork komutan falan durcak Kaleler genelde kamp şeklinde olcak.Kalenin şatosuna gitmek yerine kampa girceksiniz ama bu beni biraz aşabilir şimdilik emin değilim.

olursa çok güzel olur....
    peki ya şöyle bir öneri getirebilirmiyim...Dünya Tolkien'ın dünyası olunca herkesin aklı yüzüklerin efendisindeki karakterlere çevriliyor.Önerim şu ;
    hani oyuna başlarken tüccarsınız eski bir savaşçısınız gibi şeyler çıkıyor ya, orada "Komutan" ve "Maceracı" (zaten var sanırsam) diye iki seçenek olabilir...Farklılıkları ise şöyle ; komutan'ı seçtiğimizde karakterimiz Eomer gibi birçok kişiye emir verebilen bir kişilik olurken, Maceracı'da aynı yüzük kardeşliği gibi en fazla 9 hadi olmadı 11-12 kişilik partiler kurulabilir...Ancak bu partideki kişilikler oyundaki NPClerden olup güçleri biraz fazla olabilir.

Artıları eksikleri bakımındanda şöyle inceleyebiliriz
Maceracıda ; iz sürme,cerrahlık, gibi özellikler tavan yaparken liderlik çok düşük olabilir ve belli kodlarla liderlik özelliğinin arttırılmasını önlemek gerek tabi :smile: , oyuna başlarken NPClerle başlama artısı olabilir,haritada daha hızlı ilerleme artısı gibi şeyler olabilir...
Komutanda ise ; liderlik mühendislik gibi özellikler tavan yaparken maceracının tersi iz sürme cerrahlık gibi yetenekler az olabilir, NPCler normaldeki gibi hanlardan alınabilir, üye olunan krallıkla ilişkiler tavan yapabilir...

tabi bu önerime karşılık aynı banditler gibi haritada dolaşan küçük düşman (ve iyi) izci birlikleri olabilir..Böylece küçük partiyle bu izci gruplarına saldırılıp her seferinde başkasının yanında büyük savaşlara girmek zorunda kalmayız..

bu önerim neden ;  ortalıkta bir tolkien modu olunca insan (açıkçası ben..başkasını bilmem) sadece NPClerden oluşan küçük bir parti kurup büyük savaşlara başka komutanların yanında girmek. diğer önerimdeki kamp basmayı bu küçük grupla yapmak isterim

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom