Artık Bannerlord'u bekleyen kalmadı

Users who are viewing this thread

Eskisi gibi istek ve heyecan yok ama bugün çıkış tarihi verseler tabii ki deliler gibi sevinirim.
Yeter ki sağlam, oynanışı güzel ve oyuncuyu içine çeken bir seri olsun.

arkadaşlar ne yalan söyleyeyim ben kendi çapımda s....m yapacakları işi diyorum.

mount and blade oynamayı bıraktım. world of tanks oynuyorum ve premiumda satın aldığıma göre artık bannerlord şansını kaybediyor. bende de bekleme diye bir şey yok hatta çıktıktan kim bilir ne kadar zaman sonra öğreneceğim ve satın alma konusu mechul çünkü gıcık kaptım.

hiperşarj bekliyor fakat ben forum üyelerinin tepkilerini merak ettiğim için bazen gelip gidiyorum yoksa oyun çıksa da çıkmasa da pek takibimde değil.

S.T.A.L.K.E.R 2 iptal olmuş biliyor musunuz? onun iptal olması beni baya üzmüştü fakat bannerlord aynı etkiyi yapmaz.

Ben bir aralar bannerload için yeni pc toplucaktım  :lol: ancak vazgeçtim onun yerine mod yapmayı öğrenip bannerload gibi birşey tasarlanabilir  :shock:

İnsanlarının nefretini büyümesi gayet normal yukarda da denildiği gibi 2015 den beri çıkan tüm"oyun bidaki ay, bu sene sonu, başı"gibi resmi olmayan haberleri en azından yalanlamamaları, en azından kalkıp" arkadaşlar bu sene çıkmıcak" demeleri gerekiyor arada 3 yıllık bir süre var. Eğer adamlar emin değilse hadi 1 yıl olsun, bu yapımcının tahmini ne kadar saçmamış ki 3 yıl öncesini gösteriyor.

Tiags said:
Neyine gıcık oldun peki? Adamlar çıkarıyoruz dedi de çıkarmadı mı? Yalan falan mı söylediler; o yüzden mi gıcık kaptın?

Aslında şu nokta biraz kötü belki bu nokta oyuncuları çıldırtmaya başlamıştır.

Bannerlord hakkında onlarca video,görüntü,yazı,içerik sunup
"Çıkış tarihini bizde bilmiyoruz" diyerek 

Halk dilinde "Göster ama elletme" politikası uyguluyorlar. İnsanları da sinir ediyor bu durum.

Artık 5 6 yıllık sürecin ardındanda "Çıkış tarihini bilmiyoruz" söylemi çok sinir bozucu olabiliyor.

Ben şundan yanayım. Tüm oyunlar için diyorum. Oyunun ismini duyursunlar 1 Coming Soon etiketi yapıştırsınlar.
Sonra ise oyun iyice hazır olduğunda videolar,görüntülerle "Coming Soon" etiketine devam etsinler.
Bir kaç ay sonrasında çıkış tarihi verilir.
6 ay yada 1 yıl sonrada oyun çıkartılır.

Ama sen 5 6 yıl boyunca her geliştirme aşamasında görüntü,video atıp durursan sonrada çıkış tarihi açıklamazsan

Bu iyi bir hype yapar fakat oyuncuları çıldırtır.

Bu riskli hamledir çünkü hype yapıp oyun çıktığında umduklarını oyuncuya veremezsen ( ki genelde çoğu oyun veremez ) fanatiği olan oyuncuyu bile oyundan soğutabilirsin.

Bana göre Taleworlds riskli bir hamle yaptı.Çok iyi yapmak zorunda olduklarını Taleworlds ekibide bildiğini düşünüyorum bu baskı yönetim ekibini daraltıyor olabilir.

Katılıyorum. TaleWorlds büyük bir beklenti yaratıp oyun çıktığında da büyük bir çıkış yaratmak istiyor. Ama bence de, bu yıl çıkmayacak ya da 6 ay içinde çıkmayacak gibi net açıklamalar olsa iyi olurdu.

Adamlar ne yapsa yaranamiyor. En iyi şekil de çıkarmak için oyunu mücadele veriyorlar fakat insanlar nedense sabırsız ve bu sabırsızlıkla bu oyunlar çıkmaz. 2 dakika'da çıkarsalar oyunu bu sefer " Aaa nasıl oyun bu yhaa şu optimizasyon berbat, Aaa nasıl oyun bu yhaa adamlar yürümüyor." vb. şikayetler gelecek. Adamlar işte saçma sapan şikayetlerden uzaklaşmak için en iyi zamanı bekliyorlar ki bence en doğrusunu yapıyorlar. Eğer oyun tam çıkmayacaksa çıkmasın mümkünse her şeyini tamamlasınlar öyle çıkarsınlar.

RZERO said:
İnsanlarının nefretini büyümesi gayet normal yukarda da denildiği gibi 2015 den beri çıkan tüm"oyun bidaki ay, bu sene sonu, başı"gibi resmi olmayan haberleri en azından yalanlamamaları, en azından kalkıp" arkadaşlar bu sene çıkmıcak" demeleri gerekiyor arada 3 yıllık bir süre var. Eğer adamlar emin değilse hadi 1 yıl olsun, bu yapımcının tahmini ne kadar saçmamış ki 3 yıl öncesini gösteriyor.
İşleri güçleri yok internet gibi geniş bir deryada bulunan resmi olmayan yüzlerce haberi mi yalanlayacaklar? Adamlar bu yıl çıkmayacak niye desin ayrıca? Tarih belli değil, kendileri de bilmiyorlar ve yanlış bir şey söylemek istemiyorlar ki en mantıklısını yapıyorlar. Bu yıl çıkmayacak dendikten sonra aynı yıl içerisinde oyunun hazır hale geldiğini düşünseler ve çıkarmak isteseler ne olacak o zaman?

Hayatınız falan yok mu sizin bir firmaya oyun çıkarmadığı için bok atıyorsunuz arkadaş... Adamlar yalan konuşmuyor, otur babacım bekle biz tatmin olunca çıkaracağız diyorlar. Sen sabırsızsan veya bir hayata sahip değilsen ne yapsın adamlar boktan bir oyun mu çıkartsınlar erken davranmak adına?

Tiags said:
İşleri güçleri yok internet gibi geniş bir deryada bulunan resmi olmayan yüzlerce haberi mi yalanlayacaklar? Adamlar bu yıl çıkmayacak niye desin ayrıca? Tarih belli değil, kendileri de bilmiyorlar ve yanlış bir şey söylemek istemiyorlar ki en mantıklısını yapıyorlar. Bu yıl çıkmayacak dendikten sonra aynı yıl içerisinde oyunun hazır hale geldiğini düşünseler ve çıkarmak isteseler ne olacak o zaman?

Hayatınız falan yok mu sizin bir firmaya oyun çıkarmadığı için bok atıyorsunuz arkadaş... Adamlar yalan konuşmuyor, otur babacım bekle biz tatmin olunca çıkaracağız diyorlar. Sen sabırsızsan veya bir hayata sahip değilsen ne yapsın adamlar boktan bir oyun mu çıkartsınlar erken davranmak adına?
Tamamen katılıyorum.

M.ArdA said:
Tiags said:

Tamamen katılıyorum.
Bende sonuna kadar katılıyorum çünkü o hatayı bende kendi modumda yaptım :sad:

Erken şekilde gereksiz hypelandı, şuan o hype Mount&Blade serisine sadık oyuncular üzerinde etkisini yitirdi. Oyun çıksa alınacak elbette ama Bannerlord çıksa da oynasak beklentisiyle bekleyen kişi sayısının eskisi kadar fazla olduğunu sanmıyorum. Oyun 1-2 yıl önce çıksaydı büyük ihtimalle deli gibi oynardım, şuan çıksa bazı şeylere doymuş bir oyuncu olarak vakit buldukça  oynayacağım. En büyük sebeplerden birisi M&B kitlesine hitap eden çok fazla oyun çıkmış olması.

Üstteki yoruma katılıyorum,ne kadar geç çıkarsa Warband,Mount&Blade'in ekmeğini o kadar az yer.Şaka bir yana 6 seneyi gördük yani kavimler göçü gibi warband ahalisinin bannerlorda geçişini beklemeyin,ha teaserdan 2 yıl sonra çıksaydı bu göç olurdu bence.Elbette büyük bir kitle tarafıdan alınacaktır bannerlord fakat oynayan kitle farklı olacak çünkü malesef Warbandı zamanında oynayan oyuncuların artık çocukları doğuyor.

Ulan bu iletiyi yazarken taksim delisi erkeksi lesbiyen buse yanıma geldi onula muhabbet ettik,bu yılbaşı bomba patlıcak bi yerde diyo reis

WomaNizer said:
türk yapsın türk yapsın deyince böyle oluyor işte. 2010 dan beri 8 sene olacak bir oyun yok. Bir oyun oynayacaz işkenceye dönüştü. Sanki onlar para verecekler bize. Biz en hazır haliyle piyasaya sürecez demek saçmalıktan başka bir şey değil. Sen bu oyunu para kazanmak önceliğiyle yapıyorsun.. Oyuncu gruplarının arzu ve isteklerini gözardı edemezsin ki taleworlds tam olarak bunu yapıyor. Bir oyun şirketi 8 senedir oyunu yetiştiremez mi yahu? Rezillikten başka bir şey değil bu. Adam akıllı bir oyun şirketi yapsaydı güzelce oyunumuzu oynuyor olacaktık. Millet olarak askerlik dışında doğru dürüst yaptığımız başka şey yok. Neyse konu çok sapmasın.. Taleworlds'un yaptığı şey saçmalıktan başka bir şey değil. Kendimde ticari sistem ve piyasa üzerine araştırma ve tezler hazırladığım için söylüyorum bunu.
Taleworlds'un avukatlığını yapmanın anlamı yok. Gerçek neyse söylenmeli. Daha önce söylediklerimi tekrar alıntılıyorum. Yarın Taleworlds haklı olursa sonuna kadar da Taleworlds'u savurunurum. 8-9 sene bir oyunu hazırlamak için oyuncularını oyundan soğutacağına bu çalışmanı ikiye bölüp 2 oyun çıkarabilirdin. 2. oyunu da içine sindiği haliyle çıkarırdın. Gerçekten TADI kaçtı. Pcgamer'a bile kapak oldu. 2017'de çıkıyordu güya. Şimdi 2018 dahi şüpheli...

Her eleştriye kafadan giren elemanlar maaşlı sanırım.

Bu eleştrinin 3678. kere dile getirilmesi biraz baydı, farkındayım. Ama benim fikrime göre haklı bir eleştri.

İlk zamanlarda büyük bir heyecanla bilgi kırıntısı peşine düşmüş kitleyle, bugün kalan kitlenin bir olmadığı çok aşikar. Ben bu seri için artık veteran oyuncu sayabilirim kendimi. Artık ayda bir, göz ucuyla bakıyorum foruma. Ha "yoron cokonco yono oyono olocoksonoz" diyen tayfa da gözden birçok şeyi kaçırıyor. Biz zaten veteranız, alacağız oyunu. Hatta ve hatta, 20 yıl geçsin ve seri devam etsin; 40'lı yaşlarımızda hala oynayacağız. Peki ya seriye uzak insanlar?

"Oyunu iyi yaparlarsa kesin satar" tarzı sığ bir fikirle bu işler yürümez. Warband kadar satar oyun, ben de buna başarı demem. Kaldı ki günümüzde bir oyunun ekmeği, başarısına göre birkaç sene daha yeniyor. İlk tabakaya sattıktan sonra oyunu, ek paketini kime aldıracaksın?

Warband, multiplayer olarak en az oynanan oyunlardan birine dönüştü. Oyun eski olabilir, günümüz oyunlarından geride birçok yönü olabilir. Peki yapımcının hiç mi hatası yok? Kıytırık bir oyun  modunu eklediler yıllar sonra, tek yenilik bu. Hile koruması konusunda sınıfta kalındı. Hatta öyle ki, oyun kitlesinin son sürat erimesinden sonra, hile yapan elemanların yapmaktan vazgeçmesiyle bu iş bitti. Belki de hala vardır, bilemiyorum.

Başarı sağlamış oyuna bir yenilik getirme, hile korumasını bile sağlayama, 3 tane moddan çevirme dlc pazara sür, çevrimiçi oyuncu sayısını 1999 yapımı oyuna çevir, 8 sene bir oyunu geliştirme aşamasında bırak...

Oyun "mükemmel" olursa, eh iyi sattık diyebilecekleri bir rakam çıkar ortaya. Biraz beklenti altında kalırsa, hiç beklemedikleri linç gelir. 8 sene, birçok krediyi insanda tüketiyor. Pek çok kişinin görmek istemediği bir olay da, aynı türde oyunların çoğalmaya başlaması. Fakat hiçbiri başarıya kavuşamadı. Yine de bu, hiç olmayacağı anlamına gelmez. Büyük bir yapımcı, benzer bir oyunun çok daha afillisini 1 ay sonra çıkarırsa ne olacak?

Çıkınca yine ilk biz alacağız, oynarız da bir süre. Sonrası yine pek olumlu olmaz diye düşünüyorum. Bu serinin bizde duygusal anlamı var, o da yıllar geçtikçe azalmaya yüz tuttu.

Benim anlamadığım bir nokta var. Belki defalarca kez yazılmıştır belki de hiç yazılmamıştır, bilmiyorum. Yine de söylemek istedim. Siz oyuna parasını verip sipariş etmediniz. Oyun için somut bir şeyler yapmadınız. Oyun çıksın diye taş taşımadınız. Sadece beklediniz. Belki aranızda kendi çapında oyunun reklamını yapan vardır ama bu onun kendi isteği. Firma "Bannerlord'un reklamını yapın daha çok satılsın" demiyor sonuçta. Gerçekten "YILLARDIR BU OYUNU BEKLİYORUZ YAZIKLAR OLSUN!" kafası absürt geliyor bana. E bekleme? Yarın bir gün "çıkartmıyoruz oyunu" deyip firmanın kepenklerini kapatsalar ne yapabileceksin ki? "Ben bu oyunu 8 yıl bekledim, benim emeklerim var" deyip dava mı açacaksın? Bunu sadece Bannerlord için de yazmıyorum. Çıkması yılları bulan tüm oyunlarda belli bir kitlenin "ÇIKARTSANA ARTIK" diye haksız serzenişine karşı yazıyorum. Senin özgürlüğünü kısıtlayacak, elinden bir şeyler alacak, en ufak bir kaybın bile yok. Böyle bir oyun hiç olmadı. Yani çıkmaması bir şeyi değiştirmez. Az bir şey oynatıp geri almadılar elinden. "Bir oyun vardı yıllarca bekledim çıkmadı." Diyebileceğin tek şey bu. Cidden anlam veremiyorum buna.

t.A.T.u'nun görüşüne katılmıyorum ve sığ bir görüş olduğunu düşünüyorum.
Sebebini açıklama ihtiyacı da hissetmiyorum, iyi forumlar.

t.A.T.u. said:
Benim anlamadığım bir nokta var. Belki defalarca kez yazılmıştır belki de hiç yazılmamıştır, bilmiyorum. Yine de söylemek istedim. Siz oyuna parasını verip sipariş etmediniz. Oyun için somut bir şeyler yapmadınız. Oyun çıksın diye taş taşımadınız. Sadece beklediniz. Belki aranızda kendi çapında oyunun reklamını yapan vardır ama bu onun kendi isteği. Firma "Bannerlord'un reklamını yapın daha çok satılsın" demiyor sonuçta. Gerçekten "YILLARDIR BU OYUNU BEKLİYORUZ YAZIKLAR OLSUN!" kafası absürt geliyor bana. E bekleme? Yarın bir gün "çıkartmıyoruz oyunu" deyip firmanın kepenklerini kapatsalar ne yapabileceksin ki? "Ben bu oyunu 8 yıl bekledim, benim emeklerim var" deyip dava mı açacaksın? Bunu sadece Bannerlord için de yazmıyorum. Çıkması yılları bulan tüm oyunlarda belli bir kitlenin "ÇIKARTSANA ARTIK" diye haksız serzenişine karşı yazıyorum. Senin özgürlüğünü kısıtlayacak, elinden bir şeyler alacak, en ufak bir kaybın bile yok. Böyle bir oyun hiç olmadı. Yani çıkmaması bir şeyi değiştirmez. Az bir şey oynatıp geri almadılar elinden. "Bir oyun vardı yıllarca bekledim çıkmadı." Diyebileceğin tek şey bu. Cidden anlam veremiyorum buna.
Aynı düşüncedeyim.

t.A.T.u. said:

Oyun için bir şeyler yapmadınız derken bu insanlar illa oyun yapımında rol gösterip karakter tasarım, silah tasarımı yapması mı lazım?(ki bu rolü üstlenmek isteyen bunun için çalışanlar da vardır eminim) İnsanların oyunu satın alıp oynaması bile firma için yeterli bir destek değil mi? Bunun yanında böyle inanılmaz bir kitle oluşturulmuş ki bir oyunun/firmanın kitlesi olmadan affedersin ama ne oyun olur ne başka bir şey. Yanlış anlama ama senin gibi düşünselerdi firma haftayı çıkaramazdı, bırak oyun firmalarını hangi dal olursa olsun ayakta durmasını sağlayacak bir kitle,fan,oyuncu,seyirci... gerekiyor, sen karşılarına çıkıp "Arkadaşlar bu seriyi hiç çıkartmamışız gibi düşünün hadi evinize, dağılın" diyemezsin. Ayrıca BENCE bannerlord çok erken duyurması gibi bir çok hata yaptı, firma da zaten bunun farkındadır sizin gereksiz bir şekilde bu konuda savunmaya geçmenizi de ben anlamıyorum gerçekten.

Şunu da söylemeden geçmek istemiyorum, her şeyde olduğu gibi oyunda da MÜKEMMEL diye bir şey yoktur ama bazı insanlar yaptığı işin mükemmel olmasını ister, bu kötü bir şey demiyorum ama bazen mükemmel olsun mükemmel olsun derken bir bakmışsın ki iş işten geçmiş

Back
Top Bottom