Resolved Application Crash Hatası (Yükleme Ekranında)

Users who are viewing this thread

Sefer kısmına giriyorum, yükleme ekranı geliyor. Yaklaşık 30 saniyelik bir süreden sonra "Application Crash" hatası veriyor, ekran alıntısını paylaştım. Bunu nasıl çözebilirim? 2 gün önce almama rağmen henüz hiç oynayamadım oyunu. Sistemim minimum ayarları destekliyor.

Ek olarak, 1 gün boyunca bekleyip indirdiğim hâlde şu an kütüphanemde "Yükle" butonu çıkıyor. Oyunun dosyaları duruyor, herhangi bir şey silmedim. Hata üstüne hata...

Sefer kısmına giriyorum, yükleme ekranı geliyor. Yaklaşık 30 saniyelik bir süreden sonra "Application Crash" hatası veriyor, ekran alıntısını paylaştım. Bunu nasıl çözebilirim? 2 gün önce almama rağmen henüz hiç oynayamadım oyunu. Sistemim minimum ayarları destekliyor.

Bu hatanın çözüldüğünü düşünüyorum güncelleştirme ile oyunu tekrardan indirmeni tavsiye ederim. Böyle bir hata ile karşılaşınca yes dedikten sonra çıkan kutucuğa neler yaptın da bu hata ile karşılaştığını yazmanı tavsiye ederim böylelikle geliştiriciler hatanın neye sebep olduğunu bulup oyunu geliştirebilir. Ek olarak minimum ayarlara şuanlık uymak mantıklı değil oyun erken aşamada bazı bilgisayarlarda optimizasyon sorunu olabiliyor yapılıcak en iyi çözüm güçlü bir bilgisayara sahip olmak ya da şuanlık nvidia gameforce now ile oynamak
Ek olarak, 1 gün boyunca bekleyip indirdiğim hâlde şu an kütüphanemde "Yükle" butonu çıkıyor. Oyunun dosyaları duruyor, herhangi bir şey silmedim. Hata üstüne hata...

Bunun sebebi de steam oyun değil

Bu hatanın çözüldüğünü düşünüyorum güncelleştirme ile oyunu tekrardan indirmeni tavsiye ederim. Böyle bir hata ile karşılaşınca yes dedikten sonra çıkan kutucuğa neler yaptın da bu hata ile karşılaştığını yazmanı tavsiye ederim böylelikle geliştiriciler hatanın neye sebep olduğunu bulup oyunu geliştirebilir. Ek olarak minimum ayarlara şuanlık uymak mantıklı değil oyun erken aşamada bazı bilgisayarlarda optimizasyon sorunu olabiliyor yapılıcak en iyi çözüm güçlü bir bilgisayara sahip olmak ya da şuanlık nvidia gameforce now ile oynamak

Bunun sebebi de steam oyun değil

2. Sorunun steamden olduğunu bilmiyordum, kusura bakmayın. İlk tavsiyeniz için de şunu söyleyeyim, yes dedikten sonra karşıma bir panel daha çıkıyor. Oyunu tekrar yüklemem gerektiği için fotoğrafını atamıyorum maalesef. Oradan "Send" butonuna bastığım zaman yine bir hata daha veriyor. Diğer oyuncuların da yaşadığı bir sıkıntı bu gördüğüm kadarıyla. Tek fark, ben yükleme ekranında alıyorum hatayı. Ek olarak Nvidia gameforce now ile oynamam sanırım mümkün değil, ekran kartım AMD.

Dosya konumundaki modules'e gir daha sonra oradan Sandbox daha sonra ModuleData daha sonra Languages klasörüne gir. İçerideki CN adlı klasörü sil ve tekrar dene.

ayni sorun bendede var ya. steamden oynaya basiyorum singleplayer play diyorum beyaz ekran geliyor ardindan ayni sorun application crash

Arkadaşlar oyunu kesinlikle yönetici olarak çalıştırın ben yönetici olarak çalıştırmayınca benimki de çöküyor

Steamden oyun dosyaları bütünlüğünü doğrulayın, bu işlem biraz uzun sürebilir (bende 20-25 dakika falan sürdü), ben de böylebir hata alıyordum dosyaları doğrulayınca oyuna girerken yine safe modda başlatılsın mı diye sordu ama bu sefer crash yemeden girebildim oyuna. Sorunu çözülmeyen varsa mesaj atsın yabancı kaynaktan bulduğum farklı çözümler de var onun linkini atarım.

Steamden oyun dosyaları bütünlüğünü doğrulayın, bu işlem biraz uzun sürebilir (bende 20-25 dakika falan sürdü), ben de böylebir hata alıyordum dosyaları doğrulayınca oyuna girerken yine safe modda başlatılsın mı diye sordu ama bu sefer crash yemeden girebildim oyuna. Sorunu çözülmeyen varsa mesaj atsın yabancı kaynaktan bulduğum farklı çözümler de var onun linkini atarım.
Maalesef bunu da denedim fakat işe yaramadı

bu sorunun çözümü yok ilgilenmiyorlar da oyun ilk çıktığı günden bu yana sürünüyorum forumda bir çözüm bulurum belki diye ama nafile adamlar daha bilinen sorunlar sayfasına bile eklemediler bunu daha çok beklicez gibi verdiğim 40 dolarla kaldım lol

Yöntem 1
GPU sürücüsünü güncellemeniz veya zaten güncelse yeniden yüklemeniz gerekir.

• En son grafik kartı sürücülerini indirin
    Nvidia sürücüsü burada
    AMD sürücüsü burada
  • Eski sürücüleri tamamen kaldırmak için DDU'yu indirin.
  • 7z dosyasını çalıştırın ve masaüstündeki bir klasöre çıkarın.
  • Cihaz türünü seçin. Bu arada, bunu yapmadan önce, Windows'u güvenli modda yeniden başlatmanızı tavsiye etti.
  • “Temizle ve yeniden başlat” ı seçin
  • Bundan sonra sürücüyü yükleyin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Yöntem # 2
Windows güncellemelerini kontrol edin. İşletim sisteminizi güncellemeli ve en son vcredistleri kurmalı ve onarmalısınız .

Visual Studio 2015 için Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir : https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145

Microsoft Visual C ++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir Güncelleme 3 RC : https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=52685

.NET Framework 4.8 : https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-framework/net48

.NET Core 2.1 Çalışma Zamanı : https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-core/thank-you/runtime-2.1.17-windows-x64-installer

Visual C ++ 2017 ve 2019 Yeniden Dağıtılabilirleri : https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x64.exe

Özellikle, MSVCP140.dll hatası alan kişiler yukarıdakileri yüklemelidir.

Program başlatılamıyor çünkü MSVCP140.dll bilgisayarında mevcut değil. Bu sorunu düzeltmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.
Yöntem # 3
Mount & Blade II: Bannerlord dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın.

• Steam kütüphanesine git
  • Mount & Blade II: Bannerlord'a sağ tıklayın, Özellikler'e gidin .
  • YEREL DOSYALAR sekmesine gidin
  • Basın OYUN dosyaların bütünlüğünü doğrulamak düğmesi.
Yöntem # 4
  • C: \ ProgramData \ klasörüne gidin
  • ProgramData klasöründeki Mount and Blade II Bannerlord klasörünü silin. (C: \ ProgramData \ Mount ve Blade II Bannerlord)

ProgramData klasörüne erişemiyorsanız, Görünüm'e tıklayın , Gizli öğeleri seçin

Yöntem # 5
Arka planda çalışan programlar Mount ve Blade 2: Bannerlord'un çalışmasını engelliyor olabilir. MSI Afterburner, RTSS Rivatuner, Şifreleme Servis Sağlayıcısı (CSP), Fraps, Intel Sürücü ve Destek Asistanı, HWiNFO, EVGA Precision X1, ASUS GPU Tweak II, Razer Synapse, Klavye ve Fare yazılımı vb.

Tüm programları tek tek kapatmak yerine Windows'u güvenli modda başlatabilir veya Sistem Yapılandırması'ndaki bazı hizmetleri devre dışı bırakabilirsiniz.

• Tip msconfig Windows arama kutusunu.
  • Enter tuşuna basın
  • Git Hizmetler sekmesi.
  • “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” seçeneğini seçin
  • Tümünü devre dışı bırak ” düğmesini tıklayın.
  • Son olarak OK düğmesine tıklayın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
Endişelenmeyin, “Tümünü etkinleştir” düğmesine basarak eski ayarlara dönebilirsiniz.

Yöntem # 6
Virüsten koruma yazılımının Bannerlord'un kaydetme özelliğini engellediğini duydum, böylece çökmeler meydana gelebilir. Windows Defender ve Antivirus'ü geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Yöntem # 7
Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

• Oyunun yüklü olduğu klasöre gidin.
    (Steam Kütüphanesi> Mount & Blade II'yi sağ tıklayın: Bannerlord> Özellikler> YEREL DOSYALAR> YEREL DOSYALARI GÖZ ATIN)
  • Mount & Blade II Bannerlord \ bin \ Win64_Shipping_Client konumuna gidin
  • Sağ tıklayın TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe Win64_Shipping_Client klasöründe.
  • Yönetici olarak çalıştır'ı tıklayın

Yöntem # 8
İlk yükleme ekranında hata mesajı olmadan meydana gelen çökmelere karşı bir çözüm var. Bu çözüm Steam topluluğundan:

“C: \ ProgramData \ Mount ve Blade II Bannerlord \ logs” da “rgl_log_7092.txt” yi araştırmaya başladım. Son satırdan sonra yükleme mesajı yoktur ve biter. Son satırdaki dosya “std_TaleWorlds_CampaignSystem-zho-CN.xml” idi. Ben sadece "C: \ SteamLibrary \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ Modules \ SandBox \ ModuleData \ Languages \ CN" de bu dosyayı sildim.

Bundan sonra oyun çökmeden ana menüye ulaşmayı başardı. Biraz oynadım, şu ana kadar her şey iyi görünüyor.

İngilizce bir kaynaktan bulduğum çözüm yolları eğer içinde denemedikleriniz varsa deneyebilirsiniz. Birkaç kaynaktan bakındım hepsi benzer öneriler paylaşmışlar burda bütün öneriler bir araya toplanmış.

Not: Yöntem 8 deki dosyayı silmeden önce kopyasını alın.

Ben hala aynı sorunu yaşıyorum. İlginç olan tarafı ise önceden bu hatayla karşılaşmazken son 3-4 haftadır bu sorunu yaşıyorum.

Ben hala aynı sorunu yaşıyorum. İlginç olan tarafı ise önceden bu hatayla karşılaşmazken son 3-4 haftadır bu sorunu yaşıyorum.
Ayrıca yalnızca bir seferde bu sorunu yaşarken diğer kayıtlı seferlerde bu hatayla karşılaşmıyorum.

Oyunu Epic Games üzerinden aldım. İlk bir hafta bir sıkıntı olmadı. Sonrasında sürekli bu hatayı aldım. Delirmek üzereyim

Oyunu Epic Games üzerinden aldım. İlk bir hafta bir sıkıntı olmadı. Sonrasında sürekli bu hatayı aldım. Delirmek üzereyim
sorunun çözüldü mü bende epic games üzerinden yeni aldım oyunu multiplayera girerken aynı hatayı alıyorum

ben steamden oynuyorum hala aynı hatayı alıyorum oyunu çıktığı gün aldım hala çözemedim :grin:DD

Back
Top Bottom