Apex Legends™

Users who are viewing this thread

tlgklz

Grandmaster Knight

Görsele tıklayarak oyun alma ekranına geçebilirsiniz. Oyun Ücretsizdir.
Code:
[b]Efsanevi Karakterler[/b]
-Kendine has özellikleri olan Efsaneleri* kullanarak savaşınızı farklı bir boyuta taşıyın. 

[b]Takımınızı Kurun[/b]
-Efsanenizi seçin ve güçlerinizi diğer oyuncularla birleştirerek takımınızı oluşturun.

[b]Stratejik Battle Royale[/b]
-Yetenklerinizi -ve fikirlerinizi- stratejik hamleleri yapmak, takımınızın yeni zorluklarla baş etmesine yardımcı olmak için kullanın.

[b]İnovasyon[/b]
-Gelişen Battle Royale türünü deneyimleyin. Respawn beacons, iletişim araçları, basit akıllı envanter ve yeni Jumpmaster*. 

[b]Sweet, Sweet Loot[/b]
-Loot yapabileceğiniz yerlere atlayın ve silahlarınızı çeşitli eklentilerle birleştirin. Zırhınızı kuşanın. Dövüşten sonra yağma yapmayı unutmayın.

Hızlı aksiyonu ve free-to-play olması ile hızlıca yüksek oyuncu kitlesine ulaşan Apex Legends™, bir Battle-Royale oyunudur.

Characters.jpg

Karakterlerin hepsi kendine has ve Caustic ile Mirage kilitli gelmektedir.

https://www.teknofeed.com/detayli-apex-legends-rehberi-taktikleri-karakter-ozellikleri-ve-gucleri/ said:
Bloodhound – Pasif: Tracker: Bloodhound oyun sahasında karakterlerin bıraktığı izleri takip edebiliyor. Bu izler ayak izleri, yaralı düşmanların bıraktıkları kan izleri, çatışma sırasında yere düşen boş mermi kovanları hatta zıplayınca yerde bıraktıkları derin izler olabilir.
Aktif: Eye of the Allfather: Bloodhound’un Q skilli kullanıldığı zaman önündeki alanı tarayıp görmesi gereken noktalara dikkat çeken bir skill. Duvaların arkasındaki düşmanları, yerlerdeki izleri ve hatta koyulan tuzakları net bir şekilde ortaya çıkartmaya yarıyor.
Ultimate: Beast of the Hunt: Bloodhound 1 saniye kadar hareketsiz kaldıktan sonra avcı yetenekleri ve hisleri gelişiyor. Düşmanların bıraktıkları en eski izleri bile görebiliyor. Ayrıca hareket hızında da ciddi bir artış meydana geliyor.

Gibraltar – Pasif: Gun Shield: Nişan alındığı sırada ön cepheyi koruyacak şekilde aktif olan bir kalkana sahiptir. Bu kalkan silahı her indirdiğinizde yeniden şarj olur ve bir sonraki nişan alışınızda tekrar kullanılabilir.
Aktif: Dome of Protection: 15 saniye boyunca aktif olan ve hem dışarıdan gelen hem de sizin dışarıya yaptığınız tüm saldırıları engeller. Özellikle yerdeki bir dost birimi kaldırmak veya sağlık paketi kullanmak için kullanımı ideal.
Ultimate: Defensive Bombardment: İşaretlenen bölgeye havan atışı yapılmasını sağlar, yüksek hasar verir ve kısa süreliğine görüşü engelleyecek bir toz bulutu oluşturur.

Caustic – Pasif: Nox Vision: Caustic’in diğer skillerinin oluşturduğu gazın içindeki düşmanları daha net görmesini sağlar.
Aktif: Nox Gas Trap: En fazla 6 tane olacak şekilde gaz tuzakları yerleştirir. Tuzaklar ateş edilidğinde veya düşman yaklaştığında otomatik olarak devreye girer.
Ultimate: Nox Gas Grenade: Geniş bir alanı zehirli gaz ile kaplar.

Lifeline – Pasif: Combat Medic: Lifeline yaralı bir dost birimi kaldırırken hem diğer legendlara göre daha hızlıdır hem de bu süre boyunca gelen ateşi engelleyen bir kalkan duvarı yaratır. Ayrıca can dolduran sağlık paketleri gibi eşyalar %25 daha hızlı kullanılır.
Aktif: D.O.C. Heal Drone: Yakınındaki dost birimleri iyileştiren bir drone kurar.
Ultimate: Care Package: Gökyüzünden içinde yüksek kalite ekipman olan bir paket çağırır.

Pathfinder – Pasif: Insider Knowledge: Haritanın çeşitli yerlerinde bulunan ‘survey beacon’ları yalnızca Pathfinder tarafından kullanılabilir. Bu noktalarla etkileşime geçildiğinde takım, çemberin bir sonraki daralma noktasını görebilir ve hareketlerini buna göre planlar.
Aktif: Grappling Hook: Kolundaki alet yardımıyla kısa menzilli bir kanca atıp kendisini o konuma doğru çekebilir
Ultimate: Zipline Gun: Tüm ekibin kullanarak bir noktadan bir noktaya hızlıca geçebilmesini sağlayan bir zipline hattı kurar. Çok uzun bir menzili vardır ve özellikle Pathfinder yüksek bir noktadaysa menzil daha net görülebilir.

Wraith – Pasif: Voicees From the Void: Tehlikeli bir durumla karşılaşmadan hemen önce Wraith kafasının içinde sesler duymaya başlar. Takım arkadaşlarını uyarabilir.
Aktif: Into the Void: Wraith birkaç saniyeliğine neredeyse görünmez olur ve hiçbir saldırıdan hasar almaz.
Ultimate: Dımensional Rift: Seçtiği iki lokasyon arasında bir portal açar. Bir portaldan giren birimler diğerinden çıkar. Çift taraflı çalışır.

Bangalore – Pasif: Double Time: Koşarken hasar alırsa kısa bir süreliğine koşma hızı artar.
Aktif: Smoke Launcher: Birbirine yakın konumlara düşen 3 adet sis bombası atar.
Ultimate: Belirlediği bölgeye düşüp kısa süre sonra patlayan onlarca bomba çağırır. Bombalar geniş bir alanı kaplar.

Mirage – Pasif: Encore!: Yeteri kadar hasar alıp yere düştüğünde 5 saniyeliğine görünmez olur ve arkasında kendi görüntüsünde bir hologram bırakır.
Aktif: Psyche Out: Kullanıldığı zaman düşman tarafından ayırt edilmesi imkansız bir hologram yaratır. Hologram Mirage’ın yaptığı hareketleri taklit eder ve vurulunca kaybolur.
Ultimate: Vanishing Act: Kullanıldığı zaman Mirage görünmez olur ve arkasında birden fazla hologram bırakır.

Bunlara ek olarak
Tabii oyunun tüm farklılığı skilleri olan karakterlerden ibaret değil. Oyunun yapımcıları akıllıca bir hamle yapmış ve PUBG ve Fortnite oyuncularının tüm yakınmalarını dikkatle dinlemişler. Tüm bu problemleri kendi oyunlarında yaşamamak için de gerekli düzeltmeleri yapmışlar diyebiliriz. Bu değişiklikleri ve oyunun öne çıktığı noktaları tek tek sıralamak gerekirse:

Oyun sırasında bir yeri işaretlemek, “Buraya gidelim”, “Buraya dikkat edin” “Burada düşman var” gibi uyarıları takım arkadaşlarınızla paylaşmak mouseunuzun orta tuşuyla yapılan işlemler haline gelmiş.
Takımlar 3 kişiden oluşuyor. Solo, duo veya squad olarak giriş yapılamıyor.
Atlama sistemi diğer oyunlardan farklı bir halde sunulmuş. Her takımın bir Jumpmaster’ı var ve ne zaman nerede atlanacağına o karar veriyor. Diğer takım üyeleri harita üzerinde işaretlemeler yaparak fikir verebiliyor. Ayrıca Ctrl tuşuna basarak tek başınıza atlayabilir veya atladıktan sonra E tuşuna basılı tutarak takımdan ayrı bir lokasyona yönelebilirsiniz. [/size]

Şahsi fikirlerim:
P.U.B.G kadar yavaş değil, mutlaka iyi bir nişancı olmanız gerekmiyor. Recoil olayı o kadar abartılmamış. Sight bulmadan da adam vurabiliyorsunuz, ekranın büyük kısmı kaplanıyor ama oluyor. Fortnite kadar da cıvık grafikli değil, mimar sinan edasında etrafta koşturarak oyun kazanma şansınız yok. Düz aksiyon oyunu değil yani.
Karakter olayı çok iyi olmuş, 8 karakterin 6 tanesi açık (EA) ama bu karakterlerle de bir sürü kombinasyon yapmanız mümkün. Keşke bir lifeline olaydı da can bassaydık ya da bir pathfinder olaydı da şuraya hızlıca gitseydik dediğiniz oluyor.
Pek çok yeni olay var, Knockdown Shield ve Respawn benim için en çok kullanılanlar arasına girdi bile. Takım arkadaşınız düştü ve iyileştirmeye yetişemeyecek misiniz? Ölsün, ceset kutusundan kartını alın ve bir beacon bularak oyuna geri spawnlayın. Her sektörde 1 adet var neredeyse ama genelde açıkta oluyorlar, hedef olmak kolay olabilir. Knockdown Shield ise yere düştüğünüzde hasar emen bir kalkan. Standart bir shield 150 hasar emiyor ve 10-15 saniye hayatta kalmanıza yardımcı olabilir.
Ha eksikleri yok mu? Var, Bloodhund en çok kullandığım karakter oldu ve aşırı OP diyebiliriz. Pasifi sayesinde harcanmış mermiler, ayak izleri gibi şeyler 15 saniye görülebilir oluyor. Aktifi sayesinde bir evde biri var mı yok mu? Rakip duvarın arkasına mı pustu şak diye ortaya çıkıyor. Ultisi ise daha çılgın, süresi uzun ve 150-200 metre içerisindeki çoğu düşmanı açığa çıkarıyor, tüm rakipler kırmızı ile işaretleniyor, haliyle run n die ya da run n kill yapıyorsunuz ya da Taktiksel düşünüp takımda bangalore varsa etrafı sise boğuyor tek tek girip düşmanı düşürüp çıkıyorsunuz.

Bunların dışında ne Pubg ne Fortnite sevebilmiş biri olarak bu oyuna bayıldım, saatler sürmüyor, 2-3 oyun sonra alışıyorsunuz, takıma ilk defa oynayan biriyle bile oyunu kazanma şansınız var. Önemli olan ne kadar stratejik oynadığınız ya da size karşı gelen Rushta ne kadar soğuk kanlı kalıp alanınızı koruduğunuz.

Oynayan varsa aşağı bırakır adını ben eklerim:

Cpt. Tlgklz - Ben.
AYRQV - Ayro
HarlekTR - Harlek
ferhatSSR  - Mr.F
ROBO_BlTCH_TR (küçük L, [l])- PubliusCornelius ScipioAnatolius

Adam öldürmek çok zor. Birini öldürmek için 150 kere vurmak gerekiyor. Bu özellikteki oyunları çok sevmiyorum çünkü pusu kurmak, etrafa dikkat etmek vb. gibi unsurlar önemini kaybetmeye başlıyor.

Finde said:
Adam öldürmek çok zor. Birini öldürmek için 150 kere vurmak gerekiyor. Bu özellikteki oyunları çok sevmiyorum çünkü pusu kurmak, etrafa dikkat etmek vb. gibi unsurlar önemini kaybetmeye başlıyor.
Aslında silaha göre değişir. R-99 tarzı bir Ar bulursan spray yaparak gönderdiğin 6-7 mermi direkt düşürüyor.

Oyun bence şu an piyasadaki en iyi battle royale oyunu ama 3 kişi oynuyor olma zorunluluğu sıkıntı, tek başıma girip oynamak istediğimde büyük dezavantajlı oluyorum arkadaşlarıyla oynayan insanlara karşı. Her istediğimde girip oynayabileceğim bir oyun değil, mecbur arkadaşların da müsait olmasını beklemem gerekiyor.

kierra said:
Oyun bence şu an piyasadaki en iyi battle royale oyunu ama 3 kişi oynuyor olma zorunluluğu sıkıntı, tek başıma girip oynamak istediğimde büyük dezavantajlı oluyorum arkadaşlarıyla oynayan insanlara karşı. Her istediğimde girip oynayabileceğim bir oyun değil, mecbur arkadaşların da müsait olmasını beklemem gerekiyor.
Tek başıma giriyorum, bizimkiler giricez diyip girmediği için, iletişim kurma mecburiyeti doğuyor. Takımla iletişimi kurunca #2 ya #3. oluyoruz genelde.

Çoğı fps oyununda aimimin iyi olmasına rağmen Apex te berbat silah kullanıyorum. Bir türlü alışamadım.
Oyun zorunlu takım oyunu olmasına rağmen takım arasında gayet iyi , rahat anlaşabiliyorsun. Daha hiç troll vb. denk gelmedi. Fakat kesinlikle solo gelmeli.
Silahların hasarı çok az. İyi bir zırhı bulunan düşmana en az 2 şarjör harcaman gerekiyor.
Bloodhound u çok sevdim. Özellikle ultisi gayet iyi iş görüyor.
Fırlatmalı silahlardaki o ninja yıldızı efsane. Düzgün kullanabildiğin zaman hasar almadan birkaç kişiyi alabiliyorsun.

Bu oyunun %30'u aim %70'i hareket bence. Uzun süre csgo oynayan aimi fena olmayan birisi olarak PUBG'ye ilk başladığımda çok rahat winler alıyordum, ama bu oyunda 20 level olana kadar win yüzü göremedim, gelen geçen ezdi geçti hep. Şimdi ufaktan alışıyorum artık 2-3 squadı yok edebiliyoruz en azından. Sürekli hareket ediceksin hiç pubg gibi cover alıp arkasına saklanmak yok, hasar alıyorsan da baya uzağa kaçıp heallenip geri geleceksin.

Favori silahlarım peacemaker shotgun, wingman pistol ve ara sıra bulduğum R-308 assault rifle. Oyunun ilerleyen aşamalarında düşen air droplardan çıkan shotgun ve sniper da çok efsane.

"Grafik ayarlarındaki texture streaming budget i nasl ayarlamalıyız. Ayarı düşürdüğümüzde oyunun kullanabileceği alanımı azaltmış oluyoruz yoksa oyun grafiklerimi düşürüyor. Daha çok fps için azaltmalı mı arttırmalı mı ?"
Ayarlardan anlayan birisi ?

PubliusCornelius ScipioAnatolius said:
"Grafik ayarlarındaki texture streaming budget i nasl ayarlamalıyız. Ayarı düşürdüğümüzde oyunun kullanabileceği alanımı azaltmış oluyoruz yoksa oyun grafiklerimi düşürüyor. Daha çok fps için azaltmalı mı arttırmalı mı ?"

FPS oyunu oynuyorsun; amacın görüntü kalitesi değil, akıcılık ve hareket olmalı. Ayar 0 da iken oyunda hafif freezelenme varsa 60 gibi bir değerlerde tutup, akıcı bir şekilde oynamanı tavsiye ederim. Hafif bir blur olacaktır ama alışırsın.

Mr. Fleshcer said:

FPS oyunu oynuyorsun; amacın görüntü kalitesi değil, akıcılık ve hareket olmalı. Ayar 0 da iken oyunda hafif freezelenme varsa 60 gibi bir değerlerde tutup, akıcı bir şekilde oynamanı tavsiye ederim. Hafif bir blur olacaktır ama alışırsın.
Ayar ekran kartının ram i ile ilgili none - 2gb - 3gb .... gibi ayarlar var. Bu ayar oyunun kullanabileceği alanı mı ayarlıyor yoksa oyun seçtiğin belleğe göre mi grafikleri ayarlıyor ?

Sonunda konusu açılmış. 1 haftadır köpek gibi oynuyorum bugün 7 win üst üste aldım. Pathfinder mainledim ama Bloodhound da güzel ikisi arasında gidip geliyorum. Hiç oynayan arkadaşım yok niyeyse hiçbiri beğenmedi hep soloyum. Ekleyin girelim Templier1119

Mr. Fleshcer said:

Ayar ekran kartının ram i ile ilgili none - 2gb - 3gb .... gibi ayarlar var. Bu ayar oyunun kullanabileceği alanı mı ayarlıyor yoksa oyun seçtiğin belleğe göre mi grafikleri ayarlıyor ?

Çalıştır'a "msconfig" yaz; Ekran kısmına gel ve güncel ekran kartının video memory'sine bak. 2 ise oyunda 2, 3 ise oyunda 3. Bu şekilde eşleştir haricinde dediğim texture streaming budget'i de dediğim gibi ayarla. Bütün ayarları Disabled yap ve Low'a çek. Benim bilgisayarımda RTX olmasına rağmen bende de çoğu ayar Low'da çünkü herhangi bir parlama-blurlama vb. gibi şeyler rakip oyuncuyu fark etmememi sağlıyor ve ölüyorum.

Adnan Octarine said:
Sonunda konusu açılmış. 1 haftadır köpek gibi oynuyorum bugün 7 win üst üste aldım. Pathfinder mainledim ama Bloodhound da güzel ikisi arasında gidip geliyorum. Hiç oynayan arkadaşım yok niyeyse hiçbiri beğenmedi hep soloyum. Ekleyin girelim Templier1119

Pathfinder mainleyenler tam bir pain in the ass. Rappel ile adamı çekip shotgun ile bitirince oyunun zevki damarlarıma işliyor :grin:

https://www.webtekno.com/apex-legends-in-yeni-silahlari-ve-karakterleri-ortaya-cikti-h63320.html

Kısaca: Octane ve Wattson adında iki karakterin geleceği kesin. Özellikleri de tam oyunda olması gereken aranan kanlardan. Octane anında revive, Wattson ise yavaşlatma etkisine sahip olacak (mış).

Ancak kilitli gelip gelmediklerine dair bir içerik yok. R6 gibi bir sezonluk güncelleme düşünüyorlarsa, kilitli gelme ihtimali yüksek.

Oyunu çok beğendim, kaliteli makineleri olan bir gaming cafe buldum orada 2 saat denedim. Ara ara gidip oynamayı düşünüyorum.

Cpt. Tlgklz ▄︻̷̿┻̿═━一 said:
https://www.webtekno.com/apex-legends-in-yeni-silahlari-ve-karakterleri-ortaya-cikti-h63320.html

Kısaca: Octane ve Wattson adında iki karakterin geleceği kesin. Özellikleri de tam oyunda olması gereken aranan kanlardan. Octane anında revive, Wattson ise yavaşlatma etkisine sahip olacak (mış).

Ancak kilitli gelip gelmediklerine dair bir içerik yok. R6 gibi bir sezonluk güncelleme düşünüyorlarsa, kilitli gelme ihtimali yüksek.

Octane instant revive oluyor değil mi? Revive Banner'ı alıp  Respawn Point'ten Revive yapmıyoruz yani? Çok tercih edilecek gibi.

Sanıyorum düşmüş arkadaşı anında kaldıracak bir revive. Yanlış yazmış olabilirim  :facepalm: . Çünkü kendisine veya takım arkadaşına yapabiliyor(muş).

Nitekim farklı kaynaklarda farklı söylemler var. O yüzden çıkmasını bekleyeceğiz.

Cpt. Tlgklz ▄︻̷̿┻̿═━一 said:
Sanıyorum düşmüş arkadaşı anında kaldıracak bir revive. Yanlış yazmış olabilirim  :facepalm: . Çünkü kendisine veya takım arkadaşına yapabiliyor(muş).

Nitekim farklı kaynaklarda farklı söylemler var. O yüzden çıkmasını bekleyeceğiz.

Anladım farklı farklı rumorları okudum bende. Sağol yine de cevap için.

Dünki Mithrain, wtcN ve Videoyun'un katıldığı turnuvayı izleyen oldu mu? Gayet güzeldi.

8.000 € + 3.000 € kazandılar diye biliyorum turnuvadan ve devam edicek. Muazzam bir para.

Back
Top Bottom