Antik Medeniyetler Modu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Master Ronin said:
Eh iyi madem kocası bizim karakteri dövmesin de sonra.

Neyse madem öyle önerilerimden ilkine gelince:
İlyada destanında gördüğüm kadrıyla 4 tane silah kullanılıyor: kılıç, kargı, kalkan, ok-yay. Genelde bütün yiğit diye bahsedilen savaşçılar kılıç, largı kalkan kullanıyorlar. İlk başta kargılarını fırlatıyorlar. Eğer kargı kalkanı delebilirse ne ala, delemezse kılıçlarını kullanıyorlar. Kargı bu modda da benzer bir şekilde kullanılabilir. Mesela tek sadaklık fırlatmak için kargı koyarsınız. Kalkanlara ekstradan hasar verir ve (belki denk gelmişsinizdir) arbalet atışı gibi kalkanı kırdıktan sonra kalkanı taşıyana da biraz hasar verir. cRPG'deki tek sadaklık fırlatmalık kargılar gibi yani (Throwing Lance). Tek farkı iyi bir fırlatma kuvvetiyle tercihen 7 civarı usta işi de olsa kalkan dinlememesi. Tabi ki oyuna artifact cinsinde ekleyeceğiniz kalkanları delemeyecek kadar. Bu sayede hem mitolojik bir öğe koymuş olursunuz hem de oyuna güzel bir soluk getirmiş olursunuz diye düşünüyorum. Tabi ki en iyi asker sınıfının bile fırlatma kuvveti her kalkanı delebilecek kadar olmamalı. Kahramanlar tarzı kişilerde olmalı.

Kahraman tarzı kişiler konulmalı.Ancak oyunun mantığında tek kişilik ordu yok.  :grin: Yani kahraman ne kadar iyi savaşırsa savaşsın M&B'de tek başına orduyu oluşturamaz.Ancak duellolarla geçinir.  :mrgreen:

Mantık olarak mızrak (kargı) fırlatma silahı olabilir.Sayısı ise sadece 1 tane olsa yeter.

elimizdeki mızrağı X e basınca ata bilelim1 kereliğine damage i 200 olsun mantıklı olur bence

bu arada 3 mızrak modeli olucak oyunda belki çoğalır ama şuan için 3 düşünüyoruz ilk sürümde

comrade mimari yapıcaktı ne oldu?

Birşey merak ettim sparta olacak ya modda leonidas da olacakmı?

Ve This İS SPARTA!!! diyebilecekmiyiz :grin:

KENDİM SESLENDİRİP OYUNA KOYABİLİRİM xDDD  ama tüm askerler bunu söyleyebilir olur hmm yani mısırlı olsak bile söyleyebiliriz sadece spartalı olursak söyleyebilme çok zor

şu mızrak işi?

Geth legi said:
KENDİM SESLENDİRİP OYUNA KOYABİLİRİM xDDD  ama tüm askerler bunu söyleyebilir olur hmm yani mısırlı olsak bile söyleyebiliriz sadece spartalı olursak söyleyebilme çok zor

şu mızrak işi?

Anaokulu terk bir leonidas istemiyoruz  Mısır piramitleri ne  olacak peki tatar ?

Aphrodite.jpg

Eğer afrodit örneği isterseniz bir tane buldum.Malum çok resmi yok :mrgreen:

cRPG'de var fırlatma kargısı. Ama dediğiniz gibi 200 damage yerine 100 daha makbuldur.

Kılıçların vuruşunu fazla yapmayın. Bir de Warband'da 120 damage kılıç?

Master Ronin said:
Eh iyi madem kocası bizim karakteri dövmesin de sonra.

Neyse madem öyle önerilerimden ilkine gelince:
İlyada destanında gördüğüm kadrıyla 4 tane silah kullanılıyor: kılıç, kargı, kalkan, ok-yay. Genelde bütün yiğit diye bahsedilen savaşçılar kılıç, largı kalkan kullanıyorlar. İlk başta kargılarını fırlatıyorlar. Eğer kargı kalkanı delebilirse ne ala, delemezse kılıçlarını kullanıyorlar. Kargı bu modda da benzer bir şekilde kullanılabilir. Mesela tek sadaklık fırlatmak için kargı koyarsınız. Kalkanlara ekstradan hasar verir ve (belki denk gelmişsinizdir) arbalet atışı gibi kalkanı kırdıktan sonra kalkanı taşıyana da biraz hasar verir. cRPG'deki tek sadaklık fırlatmalık kargılar gibi yani (Throwing Lance). Tek farkı iyi bir fırlatma kuvvetiyle tercihen 7 civarı usta işi de olsa kalkan dinlememesi. Tabi ki oyuna artifact cinsinde ekleyeceğiniz kalkanları delemeyecek kadar. Bu sayede hem mitolojik bir öğe koymuş olursunuz hem de oyuna güzel bir soluk getirmiş olursunuz diye düşünüyorum. Tabi ki en iyi asker sınıfının bile fırlatma kuvveti her kalkanı delebilecek kadar olmamalı. Kahramanlar tarzı kişilerde olmalı.

Afroditin kocası yok, evlenebileceğiz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom