Need More Info Anlık FPS düşüşleri

Users who are viewing this thread

Selam arkadaşlar,
Campaign modunda düşman sayısı farketmeksizin düşmanlara yaklaştığım ve savaşmaya başladığım zaman oyunda ani fps düşüşleri meydana geliyor fakat özel savaş modunda 200vs200 savaş açsam bile sıkıntı olmuyor. Bu sorunun sadece bende olmadığını biliyorum ve umarım yakında fixlerler. Düzeltmek yapabileceğim bir şey var mı? (Orta,düşük,çok düşük ayarları denedim sıkıntı devam ediyor,bannerlorddan yüksek sistem isteyen çoğu oyunda sıkıntı yaşamıyorum.)
Sistem Özellikleri;
GPU:NVIDIA Geforce GTX 750 Ti
CPU: AMD A10-6800K
RAM: 8GB

Aynı sorun bende de var. O zaman oyun kaynaklı büyük ihtimal.
En yüksek ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Sistem şöyle;
AMD Ryzen 5 1600 AF
MSI GeForce GTX1660 Super gaming 6gb
16gb ddr4 ram..

Çözülür umarım yakın zamanda.

Bende de 8GB RX470 ekran kartı ve i5 6500 işlemci var orta ayarlarda oynuyorum.Savaş sırasında ani fps düşüşleri oluyor bende de.Gelecek güncellemeler ile çözeceklerini umuyorum.

Aynı sorun bende de var. O zaman oyun kaynaklı büyük ihtimal.
En yüksek ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Sistem şöyle;
AMD Ryzen 5 1600 AF
MSI GeForce GTX1660 Super gaming 6gb
16gb ddr4 ram..

Çözülür umarım yakın zamanda.

Evet muhtemelen campaign optimizasyonunda sıkıntı var.

Bende de 8GB RX470 ekran kartı ve i5 6500 işlemci var orta ayarlarda oynuyorum.Savaş sırasında ani fps düşüşleri oluyor bende de.Gelecek güncellemeler ile çözeceklerini umuyorum.

Oyun keyfini sıfıra indiriyor malesef umarım hızlı fixlenir

Senin sisteminden farklı olarak GTX 960 var ve bende de aynı sorun var. Ekran kartım hayli hayli kaldırıyor zaten, acaba işlemcim mi yetmiyor diye düşünüyordum fakat işlemci de kötü bir işlemci değil. Optimizasyon gerçekten çok kötü şuanda.

Senin sisteminden farklı olarak GTX 960 var ve bende de aynı sorun var. Ekran kartım hayli hayli kaldırıyor zaten, acaba işlemcim mi yetmiyor diye düşünüyordum fakat işlemci de kötü bir işlemci değil. Optimizasyon gerçekten çok kötü şuanda.
Erken erişim durumuna veriyorum bu olayı umarım kısa sürede çözümlenir.

Sorun ekran kartlarndan değil, oyunun optimizasyon sorununda. RAM leak çok fazla ve ilginç olanı sorunun sadece Campaign kısmında olması. Custom Battle oynadığınızda sorun olmuyor o kadar, deneyebilirsiniz. Aynı şekilde multiplayerda da daha iyi. Patch beklemek gerekiyor, sorun TaleWorlds tarafında. RAM azlığı falan da değil sorun, 16-32GB RAM'i olan insanlarda da aynı sorun var bkz: https://steamcommunity.com/app/261550/discussions/0/2149847049318330543/

Kısa süreli çözüm olarak FPS'yi 60'a sabitleyip, RAM kullanan programları kapatıp deneyebilirsiniz. Aşağı yukarı daha iyi perfomans alınabiliyor böyle ama yine de oynanabilir değil, özellikle savaş ekranlarında. Umarım bugün-yarın bu sorunu düzeltirler.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, birçok kişi yaşıyor. Oyun kaynaklı, RAM ile alakalıymış. Adamın teki "ram'im 16'ydı 32'ye çıkardım 7-9 GB arası kullanılıyor oyun sırasında" yazmıştı.

Sorun ekran kartlarndan değil, oyunun optimizasyon sorununda. RAM leak çok fazla ve ilginç olanı sorunun sadece Campaign kısmında olması. Custom Battle oynadığınızda sorun olmuyor o kadar, deneyebilirsiniz. Aynı şekilde multiplayerda da daha iyi. Patch beklemek gerekiyor, sorun TaleWorlds tarafında. RAM azlığı falan da değil sorun, 16-32GB RAM'i olan insanlarda da aynı sorun var bkz: https://steamcommunity.com/app/261550/discussions/0/2149847049318330543/

Kısa süreli çözüm olarak FPS'yi 60'a sabitleyip, RAM kullanan programları kapatıp deneyebilirsiniz. Aşağı yukarı daha iyi perfomans alınabiliyor böyle ama yine de oynanabilir değil, özellikle savaş ekranlarında. Umarım bugün-yarın bu sorunu düzeltirler.
Anladım, beklemekten başka çaremiz yok sanırım.

Evet arkadaşlar dediklerinize katılmakla beraber oyunu amd ekran kartlı laptopuma indirdim ve bu sıkıntıyı yaşamadım.Nvidia ekran kartlarında da problem olabilir. Her şekilde oyunun fixlenip optimize edilmesini bekleyeceğiz.

Merhabalar, geç geri dönüş için üzgünüz. Geçtiğimiz güncellemelerle birlikte bir çok sorunu çözdük ve oyun performansında iyileştirmeler yaptık. Sorunlarınızı oyunu, gerekli sürücüleri ve işletim sisteminizi güncelleyip oyun dosyalarını Steam üzerinden doğrulayıp oyuna güvenlik programınızda gerekli izinleri verdikten sonra da yaşamaya devam ediyorsanız lütfen bize bildirin.

Back
Top Bottom