Resolved Anlık FPS Düşüşleri - Takılmalar, Duraksamalar

Users who are viewing this thread

furkanonal

Recruit
Merhaba. Uluslararası foruma da ilgili yerlere yazdım ancak bir de Türkçe foruma yazmayı uygun gördüm. Oyunda hem savaşlarda hem de dünya haritasında anlık FPS düşüşleri yaşanmakta. İlgili Steam sayfasına, forumlara ve sitelere baktığımda da aynı sorundan yakınan insanlar olduğunu gördüm. Her şey stabil iken, anlık olarak FPS düşüşleri oluyor ve oyun dolayısıyla takılıyor anlık olarak. Mevcut durumda bu sorun oyunu oynanamaz hale getiriyor.

Birçok yol denedim ancak çözemedim. Problem kaynağını tespit ettiğimi düşünüyorum. Şöyle ki; oyun sırasında GPU (ekran kartı) kullanım oranı rastgele düşüyor, bu da dolayısıyla FPS düşüşlerine neden oluyor. Driver update'i yapmama rağmen sorun düzelmedi. Oyun içi ayarları en düşüğe getirerek kontrol ettim, o halde bile sorun devam ediyor. CPU saat hızları ve sıcaklığı stabil. Aynı şekilde GPU sıcaklığı da stabil. Dolayısıyla Vram throttling'den kaynaklanmadığını düşünüyorum. Oynadığım diğer hiçbir oyunda bu sorun yaşanmıyor (aynı şekilde hardware monitor ile kontrol ettim, her şey stabil diğer oyunlarda). Sistemim görece eski ancak FPS'yi stabil aldığım durumlarda 100'ün üzerini rahat görebiliyorum. Anlık düşüşler sorun yaratıyor. Ayrıca CPU kullanım oranı 50-70 arasında değişiyor. RAM'de de en fazla 6.5 GB kullanım gördüm. Yani sistemimle ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Birçok kişide de aynı sorun mevcut. Hem uluslararası foruma hem de diğer sitelerde araştırabilirseniz görebilirsiniz. Birçok kişiyi etkiliyor aynı şekilde. Ortak özellik hepsinin kartının Nvidia olması. Bir yama ile düzeltilebilir diye düşünüyorum. Umarım üzerinde çalışıyorsunuzdur.

i3-9100
Nvidia GTX 970
8GB DDR4 RAM

Merhabalar, geçtiğimiz yaptığımız yamalarla oyuna dair bazı performans sorunlarını düzelttik. Eğere sorunu yeni güncellemelerden sonra da yaşarsanız lütfen bize bildirin.

Merhaba, yanıtınız için çok teşekkürler. Son güncellemeler bayağı işe yaradı, artık daha oynanabilir ama özellikle bir süre oynadıktan sonra RAM problemi yine yaşanmaya başlıyor. Yani %100 düzelmedi maalesef ama inanıyorum ki gelecek güncellemelerle daha iyi hale getirilecek. Takip ettiğim kadarıyla geliştirici ekip üzerinde çalışıyor zaten, umarım yakındaki güncellemelerle tam çözüm sağlanır. Teşekkürler ilginiz için.

Back
Top Bottom