Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

aslında sherlock holmes'un animesi olsaymış çok güzel olurmuş
https://myanimelist.net/anime/38161/Kabukichou_Sherlock :razz:

Detektiflik tavsiyeleri ilgiliysen:

https://myanimelist.net/anime/38161/Kabukichou_Sherlock :razz:

Detektiflik tavsiyeleri ilgiliysen:
makbule geçti teşekkürler. sherlock animesi biraz... nası desem..? ilginç. tuhaf. :grin: death note ve ghost in the shell bayağı hoşmuş. ilk bunları izleyebilirim. ama attack of titandan sonra. biraz zor gibi. karakterlerine bağlandım. arada bi aklıma dahi geliyor bizimkiler. o yüzden akılda kalıcılıktan çok light şeyler daha iyi. bitince çok üzüyo çünkü. :xf-cry:

Seneler önce Death Note izlemiştim, ulan ne güzel deyip bi süre sonra tekrar izlemiştim. Onun dışında Sword Art Online izlemiştim, fena değildi. Geçenlerde Netflix'in yaptığı Blood of Zeus'u izledim, o da güzeldi. Ancak bunlar dışında güzel anime bulamadım. Genelde bir anime izlemek istediğimde konu aşırı derece fantastik oluyor, o yüzden devam edemiyorum. Konuşan domuz falan ne öyle yani. Neyse, bana bu kafada anime önerisi yapan olursa sevinirim. Sıkıldım evde.

death note ve ghost in the shell bayağı hoşmuş.
Death Note yıllarca klasik animeye başlama animesiydi. Bağışıklılık kırmak için öneriyordur. Bakıp beğenirsen aynı tatta daha uzun daha derin Code Geass var.

Ghost in the Shell çok ağır toplardan birisidir. Matrix'in ilham aldığı seridir. Shingeki no Kyojin'de eğer başlamadıysan animede kaldığın yeri mangadan devam et oku bitmeye yakın diyorlar.

ana bu kafada anime önerisi yapan olursa sevinirim.
Yani blockbuster genel olarak çok olumlu eleştiri alan anime istiyorsun sanırım ama konuşan domuz örneğine bakarsan bağışıklılık kazanmamışsın. Shingeki no Kyojin sana da tavsiye ederim, artık yeni başlayana önerilecek büyük seri olarak öne çıkıyor. Onun haricinde ilgini çekebilecek 354 tane anime var da hepsini buraya yazamam. İnternette bolca tavsiye sitesi var yeni başlayanlara tavsiyeler gibi aratarak bulabilirsin ya da işte Death Note sevdiysen Death Note gibi animeler üzerinden arayabilirsin. İlgilendiğin janraların en çok puan alan önerilen animelerine bakabilirsin falan.

Death Note yıllarca klasik animeye başlama animesiydi. Bağışıklılık kırmak için öneriyordur. Bakıp beğenirsen aynı tatta daha uzun daha derin Code Geass var.

Ghost in the Shell çok ağır toplardan birisidir. Matrix'in ilham aldığı seridir. Shingeki no Kyojin'de eğer başlamadıysan animede kaldığın yeri mangadan devam et oku bitmeye yakın diyorlar.

Yani blockbuster genel olarak çok olumlu eleştiri alan anime istiyorsun sanırım ama konuşan domuz örneğine bakarsan bağışıklılık kazanmamışsın. Shingeki no Kyojin sana da tavsiye ederim, artık yeni başlayana önerilecek büyük seri olarak öne çıkıyor. Onun haricinde ilgini çekebilecek 354 tane anime var da hepsini buraya yazamam. İnternette bolca tavsiye sitesi var yeni başlayanlara tavsiyeler gibi aratarak bulabilirsin ya da işte Death Note sevdiysen Death Note gibi animeler üzerinden arayabilirsin. İlgilendiğin janraların en çok puan alan önerilen animelerine bakabilirsin falan.

attack on titan'ı aktif bir şekilde takip ediyorum. o kadar şanslıyım ki ilk 3 sezonu bitirdikten sonra direkt final 4.sezon çıktı. beklemek zorunda da kalmadım.

SHINZOU WO SASAGEYO! derim. beni bu çukura atan arkadaşımı da ellerinden öperim. daha da anime falan izlemem. şu sherlock olanı izledim o yeter. light kalıyor attack on titan'ın yanında hem, kolaydı. çıt pıt bitti.

Yeni başlayanların SnK izleyip dünyanın en iyi animesi, başka animelerin varlığına gerek yok sendromuna girmesine bir çözüm bulunmalı covidden sonra. :grin:

Attack on Titan'a başladım. 1 haftada 3 sezon bitirdim, uykusuzluktan ölüyorum yardım edin. Şu arc bitse de uyusam diye sabah 5'e kadar falan izlediğim oluyor. Finaller varken niye başladim ki :grin:

İlk kez anime izliyorum, Attack on Titan kalitesinde başka animeler varsa önerin lütfen.

Finale sonraki bölüm diyoları ben mi yanlış gördüm?

Yalnız oha bu konu da ne kadar geri kalmış 2019 yaz sezonu anketi duruyor peh.

Edit: Ah doğru şimdi hatırladım yeni foruma geçildiği için anket böyle kaldı.

Yine de notunu düşeyim.
ss.png

Yani olacak olaylar oldu. Sonraki final bölümüne anca derler toplarlar. Değişikti. Ama seriyi okuyup izlediğim için mutluyum. Öğrettiği çok şey oldu. İyidi.

Demin slayer
Jojos bizarre adventure
Steins gate
Var.
Leleouch vardı onu 15 bölüm izledim sarmadı. Hoşuma gitmedi nedense. Ama millet çok beğeniyodu. Çok ilginç. Bana biraz kağıttan gibi gelmişti hikayesi.

Final 139, büyük ihtimalle Eren'in gözünden görücez olayları sonunda. 137 Armin'e, 138 Mikasa'ya odaklıydı. Büyük bir twist falan olacağını sanmıyorum, Eren'in hikayesine kapanış yapılır heralde.

Bittikten sonra ne izleyeceğiz onu düşünüyorum, diğer animeler AoT yanında sönük kalıyor. Death Note iyiydi ama 25'ten sonrası sarmadı.

Final 139, büyük ihtimalle Eren'in gözünden görücez olayları sonunda. 137 Armin'e, 138 Mikasa'ya odaklıydı. Büyük bir twist falan olacağını sanmıyorum, Eren'in hikayesine kapanış yapılır heralde.

Bittikten sonra ne izleyeceğiz onu düşünüyorum, diğer animeler AoT yanında sönük kalıyor. Death Note iyiydi ama 25'ten sonrası sarmadı.
hikaye aslında güzel bitti ama çok fazla teori yaptı insanlar o yüzden aceleye gelmiş gibi geliyor onlara.
alliance da yeageristler de tam olarak kazanmış olmadı. büyük ihtimalle çoğu titan güçleri de kaybolacak. kim eldialı kim değil anlaşılamayacak.

Overlord 4. sezon duyuruldu sonunda, bir film de gelecekmiş LN'deki bir arc'ı konu alan; gerçi sevinsem mi üzülsem mi bilemedim çünkü hem LN yazarı 1-2 sene içinde bitirmeyi planlıyormuş seriyi, o kadar çok açıklanacak şey varken, potansiyeli varken hem de 2. ve 3. sezonda çok fazla kesinti yapmışlardı animede, kötü olmuştu.
Şuan için ne zaman geleceği belli değil, demek ki 2022'den önce zor, ayrıca yine Madhouse yapıyor animeyi.

Çift post olacak ama hakediyor. Berserk'in mangakası "Kentarou Miura" ölmüş. Berserk bitmeyecek şakaları gerçek oldu yani, adam bitir(e)meden öldü gitti, ne diyelim Allah rahmet eylesin. Bitirseydi iyiydi tabi.

lanet olsun büyük bir acı içerisindeyim. nedense youtube da bir müziğe denk gelince hissettim. isayamaya o kadar sözlerim var ki duymasa kendisi için daha iyi olur. bu eleştirileri bir kitap yazma çabası ve buna göre bir mentalite kazanmaya çalışan okuyan öğrenci bir genç olarak yazıyorum yanlış bir şey yazarsam anime prolarından toyluğumdan dolayı özür dilerim. yani öyle film, kitap, manga, anime eleştirmeni değilim ve çok acemiyim bu konuda onun için biraz vasat olabilirim bu konuda.

-spoiler içerir.-

serisini o kadar erken bitirdi ki... ve bitirirken de sırf bitirmek için bitirdi.
güzel bir hikaye anlatıcılığıyla, efsane foreshadowinglerle, güzel plot conveniencelarla , plot twistlerle kısacası güzel konseptli kaliteli bir hikaye neye dönüştü biliyor musunuz? (eren'in o kadar 3dgm öğrenip deve dönüşünce bir daha 3dgm kullanmama saçmalığını es geçiyorum. eren in titan güçlerini keşfetmesi bile çok erken oldu. ve climaxli bir öğreniş değildi bu. neyse konu bu değil zaten.)

demek istediğim, yavaş yavaş mangada basement bulunduğunda, bulunduğu arcta ve bulunduktan sonra ki chapterlar da çok yavaştan çürümeler başladı. hadi bunlar neyse.

ama özellikle hikayenin sonlarına doğru gerçekten hikayenin altyapısıyla tutarsız şeyler oldu. bu anlattım foreshadowingli plot twistli hikaye gitti yerine destiny dediler. ymir öyle istediği için dediler. kaderciliğe bağladılar koskoca potansiyeli. saçma sapan mikim sonik bir şeye evrildi. marley arcı hiç olmasaymış olurmuş dünyada gerçekten son insanlar paradiler olsa ve geri kalanlar titan shifter sosyetesi ile insanlık arasında olsa bile hikaye daha iyi olurdu. şu duruma düşmezdik.

-fanlar ne istediyse onu yaptı. fanservice var. özellikle o mikasa olayı. iprençti. aslında hikayede olup biten her şey mikasa içinmiş! allah allah yav bak sen şu işe.
-foreshadowingli plot twistli güzel konseptli ve kaliteli, içerik dolusu, yaratıcı hikaye gitti yerine kadercilik, gerçek dünyadan imgeleri kendi yarattığı dünyasına implantlemek geldi. (isayama)
-İSAYAMA KENDİSİ bak capslockla yazdım. bu aklıma gelince o kadar sinirlendim ki. Kendisi blogun da game of thrones'un sonunu beğenmediğini ve kötü olduğunu, sevmediğini nefret ettiğini minvalinde şeyler yazıyor. marvel filmlerini övüyor falan.

kendi hikayesini kendi yolundan devam ettirmek yerine game of thrones'un sonunu kopyalıyor. ( obiwan: you've become the very thing you swore to destroy )

got'un sonunda hatırlarsınız jon snow aşkı daenarys targaryeni dünyayı yokedecek tyran olacak diye öldürüyor. bakıyoruz aot'a.
mikasa aşkını dünyayı yokedecek tyran olacak diye öldürmek zorunda kalıyor. hahahahaha

BİDE bir klişe olarak manganın sonuna büyük bir savaş eklemiş avengers endgame gibi her farklı kesimden birbirini seven sevmeyen farklı kesimlerden herkes tek bir kişiye saldırıyor.

-hikayedeki bir flaw ise eren yeager. bu eren yeager ki rumbling konuşmasıyla her yeri titretmiş kişi manganın son chapterında oğlan çocuğuna dönüp hepsi bir plandı falandı sizi kahraman yapmak için yaptım hepsini diyor. karakter tutarsızlığı hatsafha da. hikayelerde karakter değişmez herkesin karakteristik özellikleri aynı kalır demiyorum ama mesele bir karakter kibirli bir karakterse bu karakter bir anda humbled olmuyor. alçakgönüllü efendim moduna geçmiyor. değişim süreci var.

valla dünya da popülerlik, popülizm mahvediyor güzel şeyleri. böyle yapımlar bilinmese. keşke dünyanın nüfuzu çok daha az olsa.

Back
Top Bottom