Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Ben de ilk ciddi manga okumamı Attack on Titan'da yapmıştım. Keşke daha hızlı çizse ya. Azcık şey için bir ay bekliyoruz. Sonra X sezonunun gelmesi niye bu kadar uzun sürüyor.

Şimdilik bu sezon için favorim bu anime. Absürd komedisi, çizim tarzı, esprileri falan çok iyi. Şu ending ayrıca hem cuk oturmuş hem de çok iyi olmuş. :lol:

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2018/04/15/nisekoi-manga-gets-live-action-film-slated-for-december-premiere-in-japan

Nisekoi Live Action gelyoemuş. YouTube da göremedim ama başka yerlerse 20-30 saniyelik video var. Sarışın kız leş olmuş.

Prison School'un ilk 2 bölümünü ilk çıktığında izlemiştim.Tekradan başlayıp şimdi yeni bitirdim,uzun zamandır bu kadar gülmemiştim.Efsaneydi.Mangası devam ediyormuş,tam olarak hangi bölümden kaldığını birde okuyabileceğim bir kaynak var mı?İngilizce Türkçe fark etmez.Animede en beğendiğim yerler olaylara abartılı bir şekilde verilen tepkiler oldu.Bu tarz komedi animesi varsa önerir misiniz?

Tam olarak emin değilim ama aşağı yukarı 2 chapter manga'dan 1 bölüm anime çıkarıyorlar genelde. Ona göre denk gelen bölümlerden yakalarsın. İngilizce okumanı öneririm. Güzel finalini yaptı mangada. Anime olarak hala bir sezon bekliyoruz.

Bu sezon tazelerden Grand Blue var. Mangası son yıllardaki kayda değer en kaliteli mangalardan biri. MAL'da 8. sırada bugüne kadar çıkmış tüm mangalar arasından. Ama anime konusunda acemi bir stüdyoya vermişler işi. Adamların animesi de bildiğin mangadaki panelleri 3 saniyelik animasyonlarla süsleyip anime diye sunmuşlar hissi veriyor. Benim açımdan aradığım kalitede değildi ama mangasını okumamış çoğu kişinin hoşuna gidiyor. Komedi anlamında zaten çok güzel. Tip olarak tam GTO, Golden Boy, Prison School gibi serilere benziyor.

GTO biraz daha old school olsa da klasikleşmiş bir seri. Eski olması sorun olmazsa izlemeni öneririm. Komedi serilerinin olmazsa olmazı, bir çoğunun da esin kaynağıdır. :smile:

Şu anki sezondan Asobi Asobase absürd komedi animesi.

Kangoku Gakuen/Prison School'un mangasını eskiden okuyordum, bir yerde kaldım bitti sanırım final vermişti. Anime duyurulunca biraz tereddütlüydüm çünkü içine sıçılabilecek bir seriydi. Ama bayağı iyi uyarlamışlardı bozmadan, kırpmadan, esprileri yolmadan. Sıkılmam dersen baştan başlayıp da okuyabilirsin aynı tadı verir. Mangarock uygulaması ve sitesi işini görür okumak için.

Eskiden animelerle haşır neşirdim.Bu sene sınavlardan dolayı animeyle mangaları bırakmıştım.Geçen yeniden başlıyayım dedim. Fate Stay Night UBW ve Fate Zero'yu izledim. Mangalardanda Dr.Stone ile Boku No Hero Academia'ya başladım. Anime Manga önerileriniz neler?

Nattens Madrigal said:
Monster nasıl anime? Konusu ilgimi çekti ama bölüm sayısı çok fazla,o kadar izlemeye değer mi?
Mangası külttür. Anime konusunda bence başarısız bi iş yapmışlar. Sadece döneminden dolayı değil, mangakanın çizim tarzından dolayı görüntü biraz daha batıdaki dönemin animasyonlarına benzetilmeye çalışılmış. Ancak özgün olan bazı kısımlar yarım olmuş. Yine de tabi izlenilebilir. Oldukça iyi bir hikayeye sahip.

Ya o animeyi ben de izlemeyi düşünüyodum. Sadece brotherhood da izlenebiliyomuş, hikaye kopukluğu olmuyormuş. Ama bir iki bölüm izledim, sanki kopukluk oluyor gibiydi sonra bıraktım.

Fullmetal Alchemist ile Fullmetal Alchemist Brotherhood için şöyle diyebiliriz.

- FMA, ilk çıkan seri olduğu için daha eski ve daha kötü çizimlere, animasyonlara sahip. Yapımcı stüdyonun kendine göre senaryosunu değiştirdiği hatta bir yerden sonra mangasından tamamen kopup sanki kendi fanfictionını çektiği bir animeye dönüşüyor.

- FMA:B ise mangaya birebir uyumlu, daha iyi çizimlere ve animasyona sahip.

- İlkini hiç izlemesen de olur, bu doğrudur ama ikisini de izlemek çok daha iyidir. İlkinde olan bazı şeyleri ikincisinde işlememişler nasılsa biliniyor diye. Yani olmamaları eksiklik ama büyük eksiklik değil.

Genel olarak bakıldığında FMA dram yönüyle öne çıkan, otantik bir felsefe yansıtan çocuksu bir anime iken FMA:B dram kısmını aksiyonla değiştiren, daha ciddi ve büyük olayların döndüğü, daha çok hikaye üzerinden giden bir anime. Önce ilkini sonra ikincisini izlemek benim tavsiyem. Zaten sevmeyeceğin bir seri olacaksa her türlü izlemez geçersin ama seversen de yapılmış şeyleri sevmiş olursun.

Xyldas333 said:
Eskiden animelerle haşır neşirdim.Bu sene sınavlardan dolayı animeyle mangaları bırakmıştım.Geçen yeniden başlıyayım dedim. Fate Stay Night UBW ve Fate Zero'yu izledim. Mangalardanda Dr.Stone ile Boku No Hero Academia'ya başladım. Anime Manga önerileriniz neler?
Black Rock Shooter.

Hobeto13 said:
Nattens Madrigal said:
Monster nasıl anime? Konusu ilgimi çekti ama bölüm sayısı çok fazla,o kadar izlemeye değer mi?
Mangası külttür. Anime konusunda bence başarısız bi iş yapmışlar. Sadece döneminden dolayı değil, mangakanın çizim tarzından dolayı görüntü biraz daha batıdaki dönemin animasyonlarına benzetilmeye çalışılmış. Ancak özgün olan bazı kısımlar yarım olmuş. Yine de tabi izlenilebilir. Oldukça iyi bir hikayeye sahip.
Anladım,o zaman ilk mangasını okuyalım.Ty

Kimi no na wa filmini izledim bu gün. Uzun zamandır izlediğim animelerden bu kadar güzel haz almamıştım. Gerçi çok fazla anime izlemiyorum seçici olduğum için. İzlemeden önce bir saatimi falan yorum okuyarak geçiriyorum öyle karar veriyorum. Kimi no na wa'yı da Radwimps'in şarkılarını dinlerken görmüştüm. Anime şarkılarını da Radwimps yapmış zaten. Eğer şarkıları Radwimps'inse bu anime kötü değildir diye izlemiştim, yanıltmadı beni. Kısacası güzel filmdi. Güzel duygulu anlar yaşatıyor.

Back
Top Bottom