Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Overlord 4. sezon duyuruldu sonunda, bir film de gelecekmiş LN'deki bir arc'ı konu alan; gerçi sevinsem mi üzülsem mi bilemedim çünkü hem LN yazarı 1-2 sene içinde bitirmeyi planlıyormuş seriyi, o kadar çok açıklanacak şey varken, potansiyeli varken hem de 2. ve 3. sezonda çok fazla kesinti yapmışlardı animede, kötü olmuştu.
Şuan için ne zaman geleceği belli değil, demek ki 2022'den önce zor, ayrıca yine Madhouse yapıyor animeyi.

Çift post olacak ama hakediyor. Berserk'in mangakası "Kentarou Miura" ölmüş. Berserk bitmeyecek şakaları gerçek oldu yani, adam bitir(e)meden öldü gitti, ne diyelim Allah rahmet eylesin. Bitirseydi iyiydi tabi.

lanet olsun büyük bir acı içerisindeyim. nedense youtube da bir müziğe denk gelince hissettim. isayamaya o kadar sözlerim var ki duymasa kendisi için daha iyi olur. bu eleştirileri bir kitap yazma çabası ve buna göre bir mentalite kazanmaya çalışan okuyan öğrenci bir genç olarak yazıyorum yanlış bir şey yazarsam anime prolarından toyluğumdan dolayı özür dilerim. yani öyle film, kitap, manga, anime eleştirmeni değilim ve çok acemiyim bu konuda onun için biraz vasat olabilirim bu konuda.

-spoiler içerir.-

serisini o kadar erken bitirdi ki... ve bitirirken de sırf bitirmek için bitirdi.
güzel bir hikaye anlatıcılığıyla, efsane foreshadowinglerle, güzel plot conveniencelarla , plot twistlerle kısacası güzel konseptli kaliteli bir hikaye neye dönüştü biliyor musunuz? (eren'in o kadar 3dgm öğrenip deve dönüşünce bir daha 3dgm kullanmama saçmalığını es geçiyorum. eren in titan güçlerini keşfetmesi bile çok erken oldu. ve climaxli bir öğreniş değildi bu. neyse konu bu değil zaten.)

demek istediğim, yavaş yavaş mangada basement bulunduğunda, bulunduğu arcta ve bulunduktan sonra ki chapterlar da çok yavaştan çürümeler başladı. hadi bunlar neyse.

ama özellikle hikayenin sonlarına doğru gerçekten hikayenin altyapısıyla tutarsız şeyler oldu. bu anlattım foreshadowingli plot twistli hikaye gitti yerine destiny dediler. ymir öyle istediği için dediler. kaderciliğe bağladılar koskoca potansiyeli. saçma sapan mikim sonik bir şeye evrildi. marley arcı hiç olmasaymış olurmuş dünyada gerçekten son insanlar paradiler olsa ve geri kalanlar titan shifter sosyetesi ile insanlık arasında olsa bile hikaye daha iyi olurdu. şu duruma düşmezdik.

-fanlar ne istediyse onu yaptı. fanservice var. özellikle o mikasa olayı. iprençti. aslında hikayede olup biten her şey mikasa içinmiş! allah allah yav bak sen şu işe.
-foreshadowingli plot twistli güzel konseptli ve kaliteli, içerik dolusu, yaratıcı hikaye gitti yerine kadercilik, gerçek dünyadan imgeleri kendi yarattığı dünyasına implantlemek geldi. (isayama)
-İSAYAMA KENDİSİ bak capslockla yazdım. bu aklıma gelince o kadar sinirlendim ki. Kendisi blogun da game of thrones'un sonunu beğenmediğini ve kötü olduğunu, sevmediğini nefret ettiğini minvalinde şeyler yazıyor. marvel filmlerini övüyor falan.

kendi hikayesini kendi yolundan devam ettirmek yerine game of thrones'un sonunu kopyalıyor. ( obiwan: you've become the very thing you swore to destroy )

got'un sonunda hatırlarsınız jon snow aşkı daenarys targaryeni dünyayı yokedecek tyran olacak diye öldürüyor. bakıyoruz aot'a.
mikasa aşkını dünyayı yokedecek tyran olacak diye öldürmek zorunda kalıyor. hahahahaha

BİDE bir klişe olarak manganın sonuna büyük bir savaş eklemiş avengers endgame gibi her farklı kesimden birbirini seven sevmeyen farklı kesimlerden herkes tek bir kişiye saldırıyor.

-hikayedeki bir flaw ise eren yeager. bu eren yeager ki rumbling konuşmasıyla her yeri titretmiş kişi manganın son chapterında oğlan çocuğuna dönüp hepsi bir plandı falandı sizi kahraman yapmak için yaptım hepsini diyor. karakter tutarsızlığı hatsafha da. hikayelerde karakter değişmez herkesin karakteristik özellikleri aynı kalır demiyorum ama mesele bir karakter kibirli bir karakterse bu karakter bir anda humbled olmuyor. alçakgönüllü efendim moduna geçmiyor. değişim süreci var.

valla dünya da popülerlik, popülizm mahvediyor güzel şeyleri. böyle yapımlar bilinmese. keşke dünyanın nüfuzu çok daha az olsa.

images

Pet button

Bakan pek kalmamış anlaşılan bu konuya ama yine de yazayım dedim: Overlord 4'ün son trailer'ı yayınlanmış; açıkcası geçmiş op/ed'leri yapanlar olduğu için beklentim yüksekti, gördüğüm kadarıyla maalesef tüm Overlord serisinin en berbat op/ed'sini yapmışlar; yazık olmuş.

Ayy bu konu canım ciğerim çiçeğim. Ben de artık eskilerdeki gibi güncel sezon takip edemiyorum bir kaç yıldır. Hatta doğru düzgün bir şey izleyemiyorum. Arada bir bi önceki yılın en çok övülenlerine falan anca bakabiliyorum. Yaşlandık galiba.

Uzun bir aradan sonra tekrar izlemeye başladım. One Piece izleme sabrımı 2x yaparak kırdım. Yoksa çekilecek çile değil. Yer yer 2x bile yetmiyor. Ama iyi gaz oluyor hızlı hızlı bitiyor. 2 haftada 300 bölüm falan gitti çerez gibi. Yarım bırakan varsa tam başlama zamanı. Son olaylarla hikaye son düzlüğe girdi gibi.

Back
Top Bottom