Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Nobunaga-sensei diye 8 dakikalık short anime var youtubeda gördüm iyi hoş gibi geldi ilk bölümüne baktım. Nedense bütçesi yetmeyen hentai gibi animasyonları var bilemedim.

kierra said:
yoo bence bizim çocuğun babası %100 saf kötü bir karakter olmuş
Tam olarak değil. Tüm halkın refahı için şeytanlarla anlaşıp kendi oğlunu feda ediyor oradaki karakter. Halkını umursamadan hiçbir şey yapmadan da hayatını sürdürebilir. Bunu özellikle vurgulamak için kale dışı ve şehir ayrı bir şekilde sunuluyor. Kaldı ki hikayedeki olay iyi/kötü denkleminden çok birey/toplum denklemi.

Özellikle orjinal manganın çizildiği dönem (1967) bu tarz bireysel algının oluşmaya başladığı ve bazı şeylerin sadece toplum için değil de yavaş yavaş birey için de önemli olabileceği algısının oluşmaya başladığı bi dönem Japonya'da. Kaldı ki zaten Japon toplumu daha kapalı, tutucu ve toplumcu bir altyapı üzerine gelişmiş bir toplum, bize göre bile. O dönemde böyle bir şey çizip sunmak zaman için oldukça yenilikçi; otoritenin sorgulandığı, toplumun iyiliği için bireyden feda edilmesi gerçekten doğru mu gibi konuları sorgulayan bi yapıt. Kaldı ki adaptasyon açısından da önceki adaptasyonlarına oranla daha başarılı bi anime. Umarım orijinal gidişatı bozmadan bitirir. :smile:

ben öyle bakmıyorum, halk adamın gram umrunda değil bence, hiç de olmadı. te ilk bölümde halls of hell'e girer girmez oradaki priesti acımadan şlak diye kesmesi de bunun işaretlerinden birisi bence. adam tamamen saf kötü, ama oğlu (ana karakter değil ikinci oğlu) dediğiniz gibi gri karakter olabilir çünkü kendisi yapılan zalimliğin farkında kardeşinin çok adaletsiz bir hayat yaşadığını da anlıyor, ancak halkının refahını da önemsiyor ve sonunda bir karar veriyor sonucu ne olursa olsun ve o karar uğruna savaşıyor o yüzden daha gri bir karakter bana kalırsa.

çocuğun babası resmen bizim ülkedeki malum şahıs lan bence. halk malk fasa fiso tamamen kendi refahı kendi gücü için yapıyor ne yapıyorsa

mangası hakkında yorum yapamam benim anime ile ilgili düşüncelerim bunlar ki hala güncel de değilim 4 bölümüm var belki pişmanlık falan gösterir ileri bölümlerde ama şuan baş kötü statüsünde yani benim lugatımda

İşte başımızdaki şahıs gibi olsaydı zaten o anlaşmayı yapmazdı. Tam olarak priest de bu kafada. Biz her türlü zahmeti çekeriz, sen başta olduğun sürece hiçbir sıkıntı yok kafasında. Yani tam olarak öteki yolu seçiyor. Yoksa halk açlıktan ölmüş, adam yine güllük gülistanlık yaşayıp gidiyor. Ama tam tersi halk rahata kavuşsun diye kendi oğlunu feda ediyor. Toplumun yararını önde tuttuğu için oğlundan vazgeçiyor. Kaldı ki kendi oğluna da bakışı en başta bir lider olarak bir babadan öte. Bu yüzden doğruyu yapan öteki oğluna bir şey demiyor. Öteki türlü zaten böyle bir anlaşma yapması için bir sebep yok. Adam yıllar önce ne durumdaysa yine aynı durumda, tam tersi halkı refaha kavuşuyor.

Ayrıca pişman olması için bir sebep yok zaten, adam kendine göre doğru olanı yapıyor. Toplumun yararını gözetiyor, tam tersi kendi oğlunun sağlığını seçip halkını bir kenara atmaktansa.

Şuana kadar öylesine birkaç anime izlemiş ve genelde animecilerle hep dalga geçmiş biri olarak ciddi ciddi anime izlemeye başlamak istiyorum. Aksiyon ağırlıklı değil, psikolojik ve felsefi türde bir anime arıyorum ne önerirsiniz?

attack on titan çok güzel anime be. izlemeyenler çok şey kaçırıyorsunuz bence dönüp seri bir binge watch yapın kaldığınız yerden.

efsane bir bölümdü yine son bölüm. bu sezon çok bomba yahu

shiganshina savaşı işte eren/mikasa/armin evlerini insanlar da kaybettikleri ilk duvarı geri almaya çalışıyorlar ve grisha jaeger'in bıraktığı bodruma inmek esas amaç

Öeh daha anime bodruma inemedi mi ya? Şimdi baktım en son 94. bölümü okumuşum. Okuduğum yerleri geçtiyse oradan izlemeye başlarım, anime bitince de tekrar manga dönerim diyordum. :grin:

son bölümle beraber indi, bakalım anime-only ciler neler düşünecek attack on titanın girdiği bu yeni yol ile ilgili merakla bekliyorum

bütün reddit nazi almanyası referanslarıyla dolmuş bile

kierra said:
son bölümle beraber indi, bakalım anime-only ciler neler düşünecek attack on titanın girdiği bu yeni yol ile ilgili merakla bekliyorum

bütün reddit nazi almanyası referanslarıyla dolmuş bile
"Titanlardan nasıl korunuyorlar yaw" diyenleri görünce hayal kırıklığına uğradım.

Bunun animesini izleyip beğenip mangasını okumayan da anime dünyasıyla ilgisi olmayan batılı normiedir, animenin adını duyup merak etmiştir sadece. Fanbase bile saymam.

Manga tutup ilerliyorsa satışları iyiyse animeyi yapma sebepleri izleyici var demektir. Para kazanmasalar yapmazlar ama garip geliyor yine de anime in hala daha devam ediyor olması. Ne seriler yandı böyle animesi sırf manga ya da noveli promote etti ün yaptı yok oldu.

Cioss Julius U.X. said:
Bunun animesini izleyip beğenip mangasını okumayan da anime dünyasıyla ilgisi olmayan batılı normiedir, animenin adını duyup merak etmiştir sadece. Fanbase bile saymam.
Türkiye'dekilerin çoğu böyle. Manganın Türkçesinin olmamasının da payı var ama genellikle Shingeki no Kyojin'i izleyenler aksiyon meraklısı ergenler.
Bir de "İkinci sezondan sonra bozdu." "Titanların konseptinin içine ettiler." falan diyenleri de ayrı kınıyorum. Allah bildiği gibi yapsın.

Back
Top Bottom