Anime/Manga

2019 Yaz Sezonu'ndaki animelerden ilginizi çeken oldu mu?

• Evet, bir ya da birkaçını mutlaka izlerim.

Votes: 5 17.2%
  • Evet ama biraz sönük gibi.

Votes: 3 10.3%
  • Bilemedim moruk / Henüz bakmadım

Votes: 6 20.7%
  • Hayır, hepsi çöp gibi

Votes: 6 20.7%
  • Anime izlemeyen bir plebim

Votes: 9 31.0%

• Total voters
    29
  • Poll closed .

Currently viewing this thread:

Felix

Marquis
Tekrar izleyince "hööö bunu biliyom" durumunda oluyorum.

Yeni sezonda takip ettikleriniz var mı?
güncellerden Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru, Hinomaruzumou, shield hero'yu izliyorum ben.

finde

Count
WBWF&SNWVC
Açıkçası o durum da hoşuma gdiyor benim eğer anime güzelse. Efsane bi olayı unutmuş oluyorum, sonra görünce doğru lan burası çok güzeldi diyorum. Animeyi neden sevdiğimi hatırlatıyor.

Ben bi tek Shield Hero'yu güncel takip ediyorum. Onda da gaflete düştüm. Daha çok, önceki sezondayım. SAO ve FTyi izlemeye devam ediyorum. Bi de Slime bilmem nesi var güzel diyolardı onun bitmesini bekliyorum. O komple bitsin toptan izlerim.

finde

Count
WBWF&SNWVC
Drifters ve Log Horizon izledim.

Drifters güzeldi. İzlenir eğlenceli bir teması var.

Log Horizon olmamış ama. Bir sezonunun %65'i filler filan. Türk dizilerinden daha fazla bakışma sahnesi var. Özellikle ikinci sezon adamı kanser eder.

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
Code Geass 12. bölümdeyim, Netflix’te -sanırım- 50 bölüm bulunmakta. Tüm bölümler Netflix’te mi yoksa eksik bölümler mi var ?

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
İnternet sorunum olduğu için Netflix hayatımı kurtarıyor. Okulda internetten 10-20 bölüm dizi indiriyorum her seferinde.

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
Code Geass’ı bitirdim, gerçekten bayıldım.
Anime listem şu şekilde, tavsiyelere açığım.

1-Code Geass +
2-Death Note +
3-Paprika +
4-Perfect Blue +
5-Spirited Away
6-Cowboy Rebop
7-Hotaru No Haka
8-Zankyou no Terror
9-Tatami Galaxy
10-YhK ni Youkoso
11-Night is short, Walk on girl
12-Steins Gate
13-Full Metal Alchemist Brotherhood
14-Kimi no Na Wa
15-Violet Evergarden (Netflix)
16-Castlevania (Netflix)
17-Sangatsu no Lion
18-Flavors of Youth (Netflix)
19-In This Corner of the World (Netflix)

• Miyazaki’nin başlıca filmleri ve Satoshi Kon’un filmleri

* + lar bitirdiklerim, diğerleri izleyeceklerim.
* Liste izlemeye, beğeniye göre sıralanmamıştır.
* Bölüm sayısı fazla olan animeler yerine daha kısa olanlar ve filmler tercih sebebi.
* “•” yönetmene, yapımcıya, çizere göre izlenecekler

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Tatami Galaxy yi dene. Satoshi Kon un filmlerini beğendiysen buna da bayılırsın. Ardından Night is Short, Walk On Girl ile de katlarsın zevki.

Yalnız uyarayım. Tatami Galaxy biraz sabırlı olmanı gerektiriyor. Çok farklı bi tarzı var sunum anlamında ama sonuna kadar izlersen pişman olmayacağın bi seri.

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
Ekliyorum, vakit darlığından film önerileri ilk tercihim ama dizi şeklindeki animeleri de izlerim. Uzun kısa fark etmeden listeyi oluşturayım, uzun gelenleri sonra izlerim.

Yalnız Code Geass’ın filmi/filmleri mi var yoksa çıkacak mı ?
Çıkacak olan şey 3. sezon mu net bilgi bulamadım.

Dizi haricinde yayınlanan film varsa izleyeyim.

-

Full Metal Alchemist mi FMA Brotherhood mu ?
Arada kaldım hangisini tavsiye edersiniz ?

finde

Count
WBWF&SNWVC
Harlek said:
Yalnız Code Geass’ın filmi/filmleri mi var yoksa çıkacak mı ?
Çıkacak olan şey 3. sezon mu net bilgi bulamadım.

Dizi haricinde yayınlanan film varsa izleyeyim.

-

Full Metal Alchemist mi FMA Brotherhood mu ?
Arada kaldım hangisini tavsiye edersiniz ?

Devam niteliğinde film çıktı fakat şuanda gösterimde olan ülkelerde sinemalarda hala. Daha önce alttaki yorumu yapmıştım.

Finde said:
Yeni Code Geass filmini uzun bir süre göremeyeceğimizi tahmin ederek filmle ilgili yorumlara baktım, daha kötü yorum görmedim. Mükemmel olmuş diyen bir yorum da görmedim. İyiydi filan diyolar.

Bir de ben Anime'nin özeti olan 3 filmi izlememiştim. Orada değişiklikler yapmışlar ve film de bunlar üzerine kuruluymuş. Öğrendiğim bir kaç tanesini spoiler içinde yazıyorum merak eden baksın.

Bu filmlerin sonunda Lelouch kesinlikle ölüyormuş. Animede'ki gibi ortada bir son bırakmıyor. Dolayısıyla son sahne de biraz değişik.
Mao karakteri filmde hiç yok.
Shirley ölmüyor. En ilginci buydu benim için. Filmde de önemli rol oynadığı söyleniyor.
Sonuca gelecek olursak, Lelouch ölü durumda ve onu diriltmek için uğraşıyolar, filmin adı da oradan geliyor. Shirley bu konuda bayağı önemli.

Bir de yeni sezon geleceğine kesin gözle bakmaya başladım. Bu film neredeyse tamamen yol yapmak için anladığım kadarıyla. Çok merak ediyorum.

Kesinlikle Brotherhood bu arada. Diğerini çok animesiz kalırsan izlersin.

Bir de Hebito'nun zevkine güvenme. Kötü kötü şeyler izliyor o.

Şöyle MAL linkimi bırakayım. 8 üzeri her şeyi izleyebilirsin.

https://myanimelist.net/animelist/mortaltouch

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
O siteye bir üyelik de ben açayım derli toplu dursun. Mobil uygulaması varmış oradan devam ederim.

Normal diziler için iosda TV Time kullanıyorum, normal filmler için de bu tarz bir uygulama/site bulmak lazım aslında.

Neyi izlemişim, okumuşum görmek iyi oluyor.

kierra

Baron
WBWF&S
Cioss Julius U.X. said:
Film istiyorsan Koe no Katachi izle sonra gelip teşekkür edeceksin. :grin:
2 aydır duruyor o benim bilgisayarımda 1080p olarak ama hiç izleme fırsatım olmadı olduysa da başka şeyler izledim güzel mi dediğin kadar?

kimi no na wa ile beraber indirmiştim kimi no na wa baya güzel keyifliydi ama buna hiç bakmadım

Cioss

Archduke
Benim için bu ondan iyiydi. Karakterler, hikaye daha iyi yazılmıştı. Totomuza yıldız kaçtı ehi olayı da yok mis.

kierra

Baron
WBWF&S
bugün izleyeyim onu o zaman aradan çıksın o da. finde'nin MAL listesine biraz baktım SnK'ya 8 verip Naruto ve One Piece'e 9 vermesi beni üzdü. code geass'e de 10 vermesi beni meraklandırdı şu an "Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2" isimli animenin 25 bölümünü 1080p olarak indiriyorum izleyip bakacağım 10 puanlık ne varmış çok meraklandım

ayrıca FMA:brotherhood'u övüp övüp snk'yı gömüyorsun ikisine de 8 vermişsin allahsız finde

EDIT: çitos sen de at MAL listeni de senin 10 puanlık animelerini de inceleyeyim merak ettim

EDIT2: sword art online 9 puan :sad:

Harlek

Grandmaster Knight
M&BWBWF&SNWVC
R2 ikinci sezon yalnız, R1’den başlaman lazım.
Koe no Katachi’ye çok yüksek puanlar vermişler ama kötü yorumlar görmüştüm o yüzden listeye eklememiştim.

Hobeto13

Section Moderator
WBNWVCWF&S
Koe no Katachi mangasındaki o havayı yakalayamadı. Çok da normal çünkü film yapılacak kadar kısa bir seri değil. Onun dışında konusu karakterleri epey güzel. Ama mangasını tercih ederim filme.

Top Bottom