Ana Görev Tam Çözüm

Currently Viewing (Users: 0, Guests: 1)

Status
Not open for further replies.

buz

Master Knight
M&BWBWF&SNWVC
Best answers
1
Dört Yol Hanı
Başlangıçta kendini gölde bulacaksın. Kıyıya çık ve hana gir ve Ymira ile konuş. Daha sonra Marnid koşarak senin yanına gelecek ve seninle bir konuşma yapacak. En sonunda Ymira senden çay almanı isteyecek ve kendini haritada bulacaksın. Biraz zaman geçtikten sonra Borcha senin yanına gelecek ve çalınan eşyalarını bulup odandaki sandığa koyduğunu söyleyecek. Dört Yol Hanı’nda onda gittiğinde sandık, yatak ve not defteri göreceksin. Sandıkta eşyalarını saklayabilirsin. Yatakta uyuyarak rüya görevlerini yapabilirsin. (12 saatte bir uyuma hakkın var.) Masanın üzerindeki not defterini okursan modla ilgili rehber bölümüne ulaşabilirsin.

Asugan Tüneli
Asugan Tüneli'ne girince ustabaşı seni büyük talim alanındaki Artimenner'a gönderecek. Artimenner senden kaybolan mühendisi bulmanı ve ondan sonra da tünel inşaatını bitirmeni isteyecek. Dugan köyü yaşlısı ile kaybolan mühendis hakkında konuştuğunda seni köyün yakınlarndaki Avlanma Alanı’na gönderecek. Alana girdiğinde tam karşında kalan dağın aşağısında mühendisin cesedini ve kitabını bulacaksın. Onları bulman görevi tamamlamana yetiyor. İkisini de F tuşuna basarak yanına alabilirsin. Cesedi köy yaşlısına teslim edersen onur kazanırsın. Kitabı da okursan mühendislik yeteneğin artar ve tünel inşaatını daha çabuk bitirirsin. Dağın tepesindeki geyiği avlarsan deri ve et sahibi olabilirsin. Alanda bulunan 4 adet bozkır haydudunu öldürüp tecrübe kazanabilirsin. Kaybolan mühendisi de bulduğuna göre inşaata başlayabilirsin. İnşaat tamamlanınca uyarı penceresi çıkacak. Artık tünelden geçip Geroya Hanı'na gidebilirsin. Tünelden geçiş ücreti 500 dinardır. Eğer Asugan Kalesi lordu olursan geçiş ücreti ödemezsin ve geçişlerden kazanılan hasılat sana kalır.

Geroya Hanı
Geroya'ya gittiğinizde çaycı size çay satmak istemeyecek. Çeşmenin yanındaki binaya girip Leydi Asalit'ten yardım istemeniz gerekiyor. Asalit onu Jelkala'ya götürmeniz karşılığında yardım edebileceğini söylüyor. Asalit abisi Rezalit’i izin konusunda ikna edebilmek için senden Kılıç Ustası olmanı isteyecek. Kılıç Ustası’nın verdiği tüm görevleri bitirdikten sonra tekrar Asalit ile konuş. Bu sefer de Rezalit senden şövalye olmanızı isteyecek.

Klunmar Kalesi
Klunmar Kalesi'ne gidip kapıdaki görevliye Harlaus'u sevdiğini belli ettiğinde sana anahtar verecek. Odaya girdiğinde Sir Gunivar'ın verdiği görevleri yapıp şövalye unvanı al. Sir Gunivar’la arandaki ilişki 60 olması bunu için yeterli fakat ilişkini 90 yaparsan sana Harlaus’un Kılıcını hediye edecek. Ayrıca Sadık Şövalyeler ile arandaki ilişki puanı 100 olursa haritadaki gördüğün tüm Sadık Şövalye grupları ile konuşup seni takip etmelerini sağlama şansını kazanacaksın.

Leydi Asalit
Şövalye unvanını aldıktan sonra Leydi Asalit ile tekrar konuşmaya gittiğinde Rezalit bu sefer size izin verecek. Şimdi yapman gereken Asalit'in dediği her şeyi yapmak. Asalit ile beraber Jelkala'ya yaklaştığınızda senden bir top kadife alıp Veluka'daki hana gelmeni isteyecek. Veluka'daki hana gidip onla konuştuğunda  Asalit fazla şarap içtiğinden bayılacak. Yerdeyken onla tekrar konuştuğunda durumunun kötü olduğunu anlayıp onu İyindah köyündeki Jeremus'a götüreceksin. (Köye gitmeden önce oyunu kaydetmenizi tavsiye ederim.) Jeremus'a "Ben ve askerlerim yaralıyız, bize yardım eder misin?" diye sor. Daha sonra köyden çıkıp biraz yürüdüğünde Kara Şövalyeler'in sizi kaçıracak. Seni köle olarak Ramun'a satacaklar.

Gemi
Kendini bir gemide kürek çekerken bulacaksın. Merdivenlere doğru hareket ettiğinde muhafızlar ve köleler arasında kavga çıkacak. Yere düşen bıçak veya baltaları alıp muhafızları etkisiz hale getirebilirsin. İki muhafızın da işi bittiğinde anahtarları alıp güverteye çık. Hemen karşında duran sandıktaki eşyaları al. Güvertedeki muhafızların hepsinin işi bittiğinde kaçacaksın ama seni tekrar yakalayacaklar ve denize atacaklar. (Kürek çekerken isyan ettiğinde ilk darbede yere yığılsaydın da denize atacaklardı.)

Issız Ada
Bir ıssız adaya çıkacaksın. Adada yaşayan tek kişi olan Ramiryu'nun ne demek istediğini anlayıp onun dediklerini yapmalısın. Kulübenin içindeki günlüğü okuman ve yan taraftaki sandıktan kısa mızrak alman gerekecek. Bunları yaptığında Ramiryu'yu anlaman kolaylaşacak. Ramiryu için bir balık yakalaman ve ateşi yakman gerekecek. Ramiryu'nun tüm dediklerini yapınca bu adadan güneye doğru gideceksin.

Siri Çölü
Bir çöle çıkacaksın. Çölde Usiatra'nın adamlarından köylüleri kurtarman gerekecek. Tüm haydutların işi bittiğinde anahtarı alıp köylüleri ve gezgini kurtaracaksın. Gezgin ile konuşup doğuya doğru gideceksin ama seni yakalayıp Balyon'a götürecekler. (Haydutlar seni yenmiş olsaydı da Balyon'a gidecektin.)

Balyon
Kendini arenada bulacaksın. Sandıktaki eşyaları alıp Konrad ile konuş. Dövüşü kazanırsan oradan kurtulup Lokti'ye gideceksin.

Lokti
Argo Sendnar ile konuş. 1000 dinar karşılığında seni Kalradya'ya götürmeyi kabul edecek. Lokti'de çalışıp para kazanman lazım. Çalıştığında yorulacaksın ama biraz bekleyince canın tekrar dolacak. Tezgah açmadan önce satacağın 3 şeyi iyi belirlemelisin ve envanterin dolu olmalı. Farklı 3 ürün seçebildiğin gibi aynı 3 ürünü de seçebilirsin. Tezgahına sadece 8 müşteri gelecek. Eğer ticaret becerin iyiyse ilk söylediğin yüksek fiyattan almayı kabul edecekler. Bir şekilde 1000 dinar topladığında Argo ile tekrar konuş ve Kalradya'ya git.

Kızını Kurtar
Praven'deki hana gece vakti baskın düzenleyip kızını kurtarmalısın. Daha sonra kızınla konuştuğunda sana Ölüm Tepesi'nden bahsedecek.

Ölüm Tepesi
Burada 9 kara şövalye bulunmakta. 8 tanesi dışarıda seni bekliyor olacak. Onları yenip içeri girdiğinde Lord Talve adındaki kara şövalyeyi göreceksin. Talve sana "Elimden sadece bir kişi kaçarak kurtulabildi. O da zırhında aslan resmi olan bir şövalyeydi." diyecek. Bu kişi Sir Gunviar. Klunmar Kalesi'ne gidip onunla konuşmalısın. Eğer Lord Talve ile dövüşmeyi seçersen mutlak suretle öleceksin ve oyunu kaydedip çıkarak Lord Talve ile yaptığın konuşmayı en baştan yapman gerekecek. Merdivenin altındaki sandıktan eşyalarını geri almayı unutma.

Glunmar Savaşı
Sir Gunivar ile konuştuğunda sana Lord Talve’nin aslında senin oğlun olduğu gerçeğini söyleyecek. Oğlunu kurtarabilmek için onun kafasına bir çekiçle vurman gerektiğini ve bunu için de Rebaçe köyüne gidip demirciyi bulup ondan savaş çekici alman gerektiğini söyleyecek. Demirci’yi bulup konuştuğunda seni Bileyci’ye gönderecek o da seni Marangoz’a gönderecek. Marangozun yaptığı pervaneli araba ile uçarak Narra şehrine düşeceksiniz. Narra’dan çıktıktan sonra Glunmar köyüne gidip haydutlarla yapılacak savaşta köylülere liderlik etmen gerekecek. Savaşı kazanırsan Usta İşi Savaş Çekici’ni de kazanmış olacaksın.

Oğlunu Kurtar
Savaş çekici ile oğlunu yani Lord Talve'yi bayıltman gerekiyor. Ayıldığında hafızası geri gelecek ve seni hatırlayacak. Ona Asalit'in yerini sor. Senden 100 kişilik bir ordu kurmanı isteyecek.

Asalit'i Kurtar
100 kişilik bir ordu kurduktan sonra oğlunla konuşup Leydi Asalit'in yerini öğren ve onu 100 kişilik Kara Şövalye grubundan kurtar. Daha sonra 10000 dinar ile birlikte Rezalit'in yanına git ve onla konuş. Asalit sana çay alabileceğini söyleyecek.

Kaçak Çay
Eğer Asugan Kalesi'nin lordu sen değilsen çayın sınırdan geçirilmesine izin verilmiyor. Çaycıdan çay al, baharatçıdan baharat al, gece olunca tünelden geç ve çayı Ymira’ya ver.​
 
Status
Not open for further replies.