Altyapı

Users who are viewing this thread

Kaptan

Master Knight
Altyapı platformu. Platformu açıklamanın lüzmu olacağını sanmıyorum.

İlk tartışmayı ben başlatayım o halde. Yaş olarak 18'in altındayım ve böylece altyapıya girmek için önümde bir mahsur olduğunu düşünmüyorum. Lakin önümde şöyle bir engel var o da bir altyapı takımına nasıl gireceğim hususu. Neredeyse bu konuda bilgim yok denecek kadar az; sadece seçmeler ve deneme antrenmanlarını -ve bu antrenmanlara bir antrenörün önermesiyle çıkıldığını- duydum, okudum. Ve bu konuda -nasıl bir takımın altyapısına girerim- sizden yardım istiyorum. Teşekkürler, iyi forumlar..

Hacı anneni babanı abinin birini al ya da kendin git. Ben altyapıya girmek istiyorum alıyor musunuz filan de. Deneme filan yaptirirlar belki bilmiyorum. Olay bu yani başka bi olayı yok

Git önce bir danış, gerekirse denerler diyorsun. Zaten başlangıçta seçeceğim takımlar öyle büyük takımlar olmaz büyük ihtimalle, hatta 10 numaraya bile alabilirler. :iamamoron:

Futbol altyapısı değil mi? Ben gitmiştim. Babana de futbol altyapısına gitmek istiyorum. Araştır tabi. Hangisi iyiyse ona git. Tek başına gidersen seni almazlar. Bananı çağır gel derler. Neyse, gidiyorsun seçmelere. Seni sokuyorlar sahaya hadi oyna diyorlar. Akıllıca davran, nereye yatkınsan hemen oraya hızlı adımlarla git ve orada oynayacağını göster. Bu seçmeler senin tek şansın olacak. Pinti oynama, çalım manyağı yapmaya çalışma. Pasını at, kaçışlarını yap, şutunu çek, defansına yardıma gel, golünü at. Seçilirsen buyrun paşam gelin der. Olay bu kadar.

2 sene önce heveslendim, bizim şehrin bi' kulübüne gittim. Hoca kimlik fotokopisi falan bir şeyler istedi ertesi gün baktım lisansımı çıkartmış. Sahaya adım bile atmamıştım.

Størtbeck said:
2 sene önce heveslendim, bizim şehrin bi' kulübüne gittim. Hoca kimlik fotokopisi falan bir şeyler istedi ertesi gün baktım lisansımı çıkartmış. Sahaya adım bile atmamıştım.
Direkt başvuruyla girdin yani. Herhangi bir personel, antrenör vs. seni tanıyor da senden bahsetmiş, özellikle istemiş olmasın?

Eğer büyük hayallerin varsa fazla ümitlenme. Çünkü çok küçük yaşlarda başlaman gerekiyordu ama eğer amatör klüplerde oynarım, ya da küçük liglerde forma terletirim diyorsan henüz geç kalmadın. İleride milli takıma girerim falan diye hayal kurma yani, olmaz.

İhtimal 0 değildir sonuçta, çünkü benden büyük yaşlarda bile altyapıya girip Galatasaray gibi takımlara transfer olan arkadaşlarımı biliyorum.

Kaptan said:
Størtbeck said:
Direkt başvuruyla girdin yani. Herhangi bir personel, antrenör vs. seni tanıyor da senden bahsetmiş, özellikle istemiş olmasın?
Yok ya. Top oynamayı bile bilmiyorum.  :lol: Dedim ya, bi' heveslendim, gittim konuştum. Zaten 2 3 ay gidip bıraktım. TFF'den isim yazınca lisansım çıkıyor.  :shifty:

Galatasarayın altyapısında oynamıştım ilkokuldayken.Paralı olduğu için denemeden almıştılar. :mrgreen: Birkaç ay gidip geldikden sonra İstanbuldan hocalar geldi, bi yarım saat falan izlediler sonra birkaç kişiyi seçip İstanbula çağırdılar.Ben yoktum aralarında tabii  :lol:

Størtbeck said:

Lisans zor değil diye biliyorum ben, gerekli belgeleri(kimlik fotokopisi, sağlık testi vs. vs.) ilgili yerlere götürüp başvurunca lisanlı sporcu olmuş oluyorsunuz.

Altınordu altyapısı var. TRT'de tanıtımı çıktı geçen. Takım sadece Turk oyunculardan.Alt yapidakilere de her turlu destek sağlanıyormus.Okulundan sosyal aktivitesine kadar.Bak biraz istersen.

ElbisHan said:
Türkiye nin futbolada en büyük sıkıntısı forvettir. Yerli forvetimiz yok, yetiştiremiyoruz.
+1 çoğu forvet oyuncumuzu yada forvet potansiyelliri harcadık.

Bence Erdinç hakettiği yerlere gelemedi ayrıca Çalhanoğlu'nun forvet denenmesi lazım.Birde bir aralar Eren Derdiyok'un milli takım forması giymesini isterdim.

Back
Top Bottom