Allah için biri yardım etsin bezdim,,, d3d_device_->CreateTexture2D at

Users who are viewing this thread

Konuyu açan arkadaşın probleminin aynısını yaşıyorum umarım yardımcı olur sorunu çözdüyse 20 Saat kadar problemsiz oynuyordum daha sonra kalabalık savaşlarda GPU ASKIYA alındı diyip crash veriyor ve oyundan atıyordu masaüstüne aradan 1 dakika geçtikten sonra da pc kendini kapatıyordu.Dikkat ettim oyundan attıktan sonra nvdia denetim masasında RTX 2060 ekran kartımı göremiyordum physx ayır kısmında daha sonra csgo da yapmaya başladı en son lolde de yapıyor aklımı yitirmek üzereyim denemedigim bir format kaldı bilgisayar özelliklerim RTX 2060 6GB 16 GB Ram İ7-8750H teşekkür ederim şimdiden

Last edited:
Bende de oynu ilk aldığımdan beri aynı problemler baş gösteriyor. Gpu aygıt örneği askıya alındı diyor, kafasına göre oyundan atıyor bazen 2 saat oynuyorum bazen 10 dakika geçtikten sonra kapanıyor. Sürekli crash raporlarını gönderiyorum ama herhangi bir yenilik yok.

i7-6820hk
16 gb ddr4
gtx980m

Hala;

"d3d_device_->CreateTexture2D at
rglGPU_device::create_texture_from_image failed!
GPU aygıt örneği askıya alınmış. Uygun eylemi belirlemek için
GetDeviceRemovedReason komutunu kullanın.

Last Executed Marker: Cannot get event name: -1160773628"

Bu uyarıyı alıyorum. Ne yaptıysam olmadı. 10 kez dump dosyalarını yükledim. İlla ki ingilizce formuna mı yazalım yardımcı olunması için?

HALA Herhangi bir çözüm yok diğer oyunlarda da aynı hatayı almaya başladım ekran kartı problemi mi yarattı acaba diye düşünmeden edemiyorum.Stres testlerinde bilgisayar problemsiz stabil çalışıyor velakin oyunlara şansa göre atıyor veya atmıyor masaüstüne atıp bilgisayarı resetliyor bir çok kişi sorun yaşıyor ne bir çözüm ne bir öneri var.

Aynı hatayı alıyorum bilgisayarım yeni,rx 590 fatboy 16 gb ram var,ayrıca gta 5 oynarken de GFX init tarzı bir hatayla karşılaşıyorum muhtemelen sorun ekran kartından kaynaklı zaten benim kartım çok ısınıyordu bayramdan sonra iade edeceğim.

aynı sorun bendede var format attım olmadı suruculerı sılıp yukledim olmadı nasıl yapacaz biz bunu

Bu sorun formatla çözülecek bir sorun değil arkadaşlar. Çünkü sorununuzun sebebi Windows'unuzla alakalı değil.
Bende de vardı aynı sorun, sınavlardan dolayı oyunu bırakmadan önce her hafta birkaç kez garanti yaşanırdı. Sayısız kez klan ve antrenman maçlarından atmışlığı var. Sorunun kaynağı ekran kartınız.
Sorununuz büyük ihtimalle şunlardan birisindendir, ben bunları yaptığımda düzeldi çünkü:
1- Ekran kartı driver'ınız güncel değildir, veya driver'daki herhangi bir öğe bozulmuş olabilir. Bunu ise eğer NVIDIA kullanıyorsanız GeForce Experience üzerinden "Sürücüler" kısmına gelerek driver'ınızı güncelleyebilir, veya tekrar kurabilirsiniz.
2- Ekran kartınızda bir oynama olabilir. Ben sorunumu çözmek için ilk bu yola başvurdum kasamı açtım ve ekran kartının yerinde olup olmadığına, power girişine, PSU'ya, yani sorun olabilecek her türlü girişle oynadım; söktüm taktım. Siz de bunları bir denerseniz sorununuz hallolabilir.
3- Oyun dosyalarınızı doğrulayın. Oyun dosyalarınızda bir eksik veya değişim olabiliyor, bunun içinse dosyalarınızı doğrulamanız gerekebiliyor.
Dosyalarınızı doğrulayıp tekrar girmeyi deneyin.

Şahsen ben 1. çözümü denediğimde sorunum düzeldi. Siz de ilk önce 3'ü sonra ise 1'i deneyin onun dışında da mutlaka Windows'unuzu güncel tutun.
Büyük ihtimalle eğer donanımınızda bir sıkıntı yoksa sorununuz hallolacaktır.

ekran kartım guncel ama geforce experience silince ilginç bir şekilde oyuna giriyor ekran kartı driveri olmayıncada cok az fps alıyorum bu arada oyun dosya bütünlüğünü kaç dogruladım bi bilseniz ne yapacagımı bilmiyorum oyunu ilk cıktıgından beri 80 saat sorunsuz oynadım şimdi 2 aydır oyuna giremiyorum

ekran kartım guncel ama geforce experience silince ilginç bir şekilde oyuna giriyor ekran kartı driveri olmayıncada cok az fps alıyorum bu arada oyun dosya bütünlüğünü kaç dogruladım bi bilseniz ne yapacagımı bilmiyorum oyunu ilk cıktıgından beri 80 saat sorunsuz oynadım şimdi 2 aydır oyuna giremiyorum
Tavsiyem GeForce Experience kullanmaman yönünde çünkü bazen sıkıntı çıkarabiliyor. DDU(Display Driver Uninstaller) ile ekran kartı driverını kaldırıp direkt Nvida sitesinden güncel driverı indir ve kur. DDU sayesinde bazen birçok sorun çözülebiliyor, eğer nasıl kullanılır merak ediyorsan bu videoya bakabilirsin veya nette bir sürü rehber de var, basit bir arayüzüvar zaten.

Sorununuzun sebebi büyük ihtimalle ekran kartınızla alakalı. O yüzden fark ettiyseniz bütün çözümlerim ekran kartıyla alakalı. @Wattman 'in de dediği gibi Experience bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Eskiden bende de çıkarmıştı sonradan düzeldi. Şu an için bir sorunum olmadığından ondan örnek verdim

Tavsiyem GeForce Experience kullanmaman yönünde çünkü bazen sıkıntı çıkarabiliyor. DDU(Display Driver Uninstaller) ile ekran kartı driverını kaldırıp direkt Nvida sitesinden güncel driverı indir ve kur. DDU sayesinde bazen birçok sorun çözülebiliyor, eğer nasıl kullanılır merak ediyorsan bu videoya bakabilirsin veya nette bir sürü rehber de var, basit bir arayüzüvar zaten.

dediniz seyi aynısını daha onceden yaptım ddu kaldırıp guncel driverı kurdum ama maalesef yine olmamıştı ben bu oyunu oynayamıyacam galiba

Back
Top Bottom