Allah için biri yardım etsin bezdim,,, d3d_device_->CreateTexture2D at

Users who are viewing this thread

Değerli arkadaşlar öncelikle 10 yıldır falan beklenen bir oyun olduğu için tamamlanmamış olduğuna dikkat etmeden5 gün önce satın aldım. 10.04.2020 Cuma günü öğle saatlerinden cumartesi sabahı saat 07.12 ye kadar kesintisiz kale savaşlarında baya kasarak da olsa çok keyifle oynadım.

11.04.2020 Cumartesi öğleden beri save i yüklemeye çalıştığımda yüklemedi oyundan attı, sefer yapıp baştan başlamaya çalıştığımda klan seçip karakterin ailesine geldiğimde oyundan attı.
Her defasında;

"d3d_device_->CreateTexture2D at
rglGPU_device::create_texture_from_image failed!
GPU aygıt örneği askıya alınmış. Uygun eylemi belirlemek için
GetDeviceRemovedReason komutunu kullanın.

Last Executed Marker: Cannot get event name: -1160773628"

şeklinde error vermekte ve oyundan atmakta.

Bu hatayı almaya başladığımdan beri steamde kayıtlı Assasins Creed Odyssey dahil hiçbir oyuna giremez oldum.

1.1.0 ı indirdim kaç defa, oyunu sildim yeniden kurdum, save leri sildim. tüm programlarım güncel.

3 gündür bununla uğraşıyorum, kafayı yemek üzereyim. Lütfen Yarım Edin!!! (en kötüsü diğer oyunları da silmek zorunda kaldım, hepsi press ekranında oyundan atıyor)

Merbaba Kardeşim Hatanın Oyunla alakası yok . İki cevap var bunun için Bannerlord minimum GTX660 istiyor Ve şu an için güçlü bir Ram Oyun Erken erişime çıktığından beri Ram ve Cpu ya çok yük bindiriyor . şimdi Bu hatayı almanın sebebi bilgisayaranın Rami yetmemesinden Bende 940mx var ve 2072 ram sınırı var oyun için lowda bile oyun 1300 ram kullanıyor grafik bölümünden bakabilirsin. 2. cevap ise directx si ni güncelle.
sana tavsiyem Gforce Now indir ve kasmadan Başka bilgisayarlar üstünden Full grafikten oyna.:razz:

Öncelikle çok teşekkür ederim biri cevap yazdı sonunda,

ram 16 Gb DDR3
ekran kartı GeForce GTX970- 256 bit-4GB

oyunu 17 saat sorunsuz oynadım, cumartesi gelen patch ten beri hep bu hatayı alıyorum, hayır hadi bu gitti, steam deki hiçbir oyunuma giremiyorum, delircem artık,

steamdeki hiçbir oyunu açamıyorum, hepsi press button a geldiğinde kapanıyor,

Bannerlord da ise saveleri sildim, sefer deyip karakter oluştururken aile ekranında yukarıda bahsettiğim hatayı alıyorum,

Ekran kartını nasıl test edebilirim, sürücüler güncel windows ta herhangi bir sorun yok, dediğim gibi cumartesi sabah 07.12 ye kadar oynadım, öğlen tekrar açtığımda bu hale geldi, var mıdır bir çözümü

Merhabalar, oyunu daha stabil oynayabilmeniz için en son Windows Update'i ve GPU markanızın en son driver'ını indirmenizi öneriyorum. Bir de, şu klasörü silmeyi deneyebilir misiniz acaba?
C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord\Shaders
En kısa süre içinde oyundan keyif almaya başlamanız dileğiyle.

ekran kartı da windows da güncel tekrar baktım,
dediğiniz gibi C:\ProgramData\Mount and Blade II Bannerlord\Shaders da sildim

artık ana ekrana da giremiyorum, güvenli modda başlatılsın mı diye sorup beyaz ekrandan kapatıyor :sad:

Senin hatayı yazınca Rusça şöyle bir başlıkla karşılaştım. Başlığa gelen ilk yorumun google çevirisine bakınca aynı sorunu yaşayan kişi başlıkta sunulan çözümün kendisi için işe yaradığını söylüyor.

Sunulan çözümün google çeviri Türkçesi
Bu hatayı aldım:
d3d_device_->CreateTexture2D at rglGPU_device::create_texture_from_image failed!
Unkown error 0x887A0005
Sonra pencereler eksik dosyaları indirmeyi, hatayı görmezden gelmeyi ve (gönderilmemiş) hata raporlarını göndermeyi teklif etti. Çok denedim: güncellenmiş Win 7, güncellenmiş video sürücüleri, güncellenmiş DirectX, NET Framework, Visual C ++ - hiçbir şey yardımcı olmadı.
Sorunun çözümü şu iki eylemden biriydi:
1) Yöneticiyi C: \ Program Files klasöründeki Steam ve exe dosyaları "Bannerlord.exe", "Bannerlord.Native.exe", "BannerlordBE.exe", "TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" için bir başlatma olarak yükledim (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ bin \ Win64_Shipping_Client
2) Büyük olasılıkla: "NVIDIA Kontrol Paneli" -> "3D Ayarları" -> "3D Ayarları Yönetimi" -> "Global Ayarlar" ı açtım ve "Geri Yükle" düğmesini tıkladım, sonra değişiklikleri onayladım. VE OYUN BAŞLADI!

Belki de gerçek şu ki, birkaç ay önce, Tarkov'dan Kaçış oyunu için NVIDIA Kontrol Panelindeki ayarları değiştirdim, bu da Bannerlord'un gereksinimleriyle çelişti.

Her ihtimale karşı: Windows 7 işletim sistemim, GeForce GTX 1660 Ti grafik kartım.
Not; Oyun başlar başlamaz kutlamak için yazdım, henüz oynamadım)

İngilizcesi
I had this error:
d3d_device_->CreateTexture2D at rglGPU_device::create_texture_from_image failed!
Unkown error 0x887A0005
Then windows appeared offering to download the missing files, ignore the error and send bug reports (which were not sent).
I tried a lot: updated Win 7, updated video card drivers, updated DirectX, NET Framework, Visual C ++ - nothing helped.

The solution to the problem was one of these two actions:
1) I installed the administrator as a launch for Steam and exe-files "Bannerlord.exe", "Bannerlord.Native.exe", "BannerlordBE.exe", "TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" in the folder C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ bin \ Win64_Shipping_Client
2) Most likely: I opened the "NVIDIA Control Panel" -> "3D Settings" -> "3D Settings Management" -> "Global Settings" and clicked the "Restore" button, then I confirmed the changes. AND THE GAME LAUNCHED!
Perhaps the fact is that a couple of months ago I changed the settings in the NVIDIA Control Panel for the game Escape from Tarkov, which in turn conflicted with the requirements of Bannerlord.
Just in case: my Windows 7 OS, GeForce GTX 1660 Ti graphics card.
P.S. I wrote it to celebrate as soon as the game started, I have not even played yet)

Ben pek bir şey anlamadım ama bir mana çıkartan olur belki.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ancak bu defa da

"d3d_device_->createlputLayout Failed at
rglGPU_device::create_input_layouts
Parametre hatalı.

Last Executed Marker: Cannot get event name:1160773624

hatasını aldım, akabinde

Aplplication Crash
The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem
Would you like to upload these files now?

sorusu ile devam ettik :grin: 33 yıllık hayatımda ilk defa teknoloji ile imtihan oldum.

Shaders klasörünü silince bu hatayı almaya başladım ben de, şimdiye kadar 6 farklı hata aldım oyunla ilgili günlerdir çözüm arıyorum daha 1 dakika oynayamadım şu oyunu ancak steamde 3 saat oynamış gözüküyorum çünkü 3 saat oynamış gözükecek kadar deneme yaptım :smile:
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim ancak bu defa da

"d3d_device_->createlputLayout Failed at
rglGPU_device::create_input_layouts
Parametre hatalı.

Last Executed Marker: Cannot get event name:1160773624

hatasını aldım, akabinde

Aplplication Crash
The application faced a problem. We need to collect necessary files to fix this problem
Would you like to upload these files now?

sorusu ile devam ettik :grin: 33 yıllık hayatımda ilk defa teknoloji ile imtihan oldum.

:grin: keşke ben de hiç oynamamış olsaydım bir sürü oyun vardı
ekran kartını sildim yeniden yüklüyorum, olumlu olursa hemen yazıcam zira bir umuttur yaşamak :grin:

Değerli arkadaşlar merhaba,

Hem ekran kartını aygıtlardan kaldırıp yeniden kurdum, hem de steam i silip oyunu yeniden indirip kurdum, artık oyun çalışıyor :grin::grin:
Sorun yaşayan arkadaşlar umarım sizinki de çalışır.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara tekrar çok teşekkür ederim.İyi oyunlar

Aynı hatadan bende muzdariptim NVİDİA Denetim Masası/3D ayarları/3D ayarların yönetilmesi sekmesindeki görüntü keskinleştirme seçeneğini off yapın yabancı forumun birinde görüp denedim bende işe yaramıştı

Arkadaşlar merhaba benim sorunum biraz daha tuhaf. Bende ilk olarak oyunu oynarken birden bilgisayarın kapanmasıyla başladı sorun daha sonra konuyu açan arkadaşta ki hatanın aynısını alarak devam etti . "Gpu aygıt örneği askıya alınmış " Şeklinde. Bu hatayı oyuna girdikten sonra yarım saat içinde alıp durdum ve her defasında hatayı verip masaüstüne attı.Masaüstüne attıktan 1 dk sonra laptop fanları son devirde çalışmaya başlıyor ve 10 sn geçmeden bilgisayar direk kapanıyor.Diğer oynadığım oyunları da oynayamaz oldum, artık hepsinde hata verip masaüstüne atıyor ve aynı şekil de fanlar son devirde çalışıp bilgisayar kendini kapatıyor.Format attım,DDU ile güncel ekran kartı driverını tekrar kurdum.Isıdan dolayı olabileceğini düşünüp termal macun yeniledim ve fan temizliğini yaptım ama nafile hiç bir şekilde sorun düzelmedi. Aşşağıya sistemi atayım sorunu bilen veya önerisi olan arkadaşlar olursa yardımcı olursanız sevinirim.
Monster tulpar t7 v13.1
i7 7700hq
Gtx 1060 6 GB
16 gb DDR4 Ram
windows 10 64 bit 1909 sürüm

Back
Top Bottom