Aklıma takılanlar

Users who are viewing this thread

Benim şu an inanılmaz heyecanla beklediğim mod AWOIAF modu. @TheHangover eğer böyle derin diplomasili bişeyler arıyorsan o mod büyük ihtimalle öyle olacak. AWOIAF warbandda en sağlam moddu bence, hem diplomasi bir sürü özelliği vardı hem bayağı zordu çok kapsamlıydı falan. En az 200 saat sadece o moda gömmüşümdür. Bannerlord mod aletleri verilsin hemen başlasınlar işe
Çok saol önerin için söylediğin moda bakacağım. Ben de heyecanlanacak bir şeyler bulmak istiyorum artık TW tarafından hayal kırıklığına uğradıktan sonra.

Ben şahsen TW den hiçbir şey beklemiyorum artık. Tek istediğim mod araçlarının verilmesi ki o da geçen ayın sonunda verilecekti sözde ama hala vermediler ertelemekten zevk aldıklarını düşünmeye başladım

Ben şahsen TW den hiçbir şey beklemiyorum artık. Tek istediğim mod araçlarının verilmesi ki o da geçen ayın sonunda verilecekti sözde ama hala vermediler ertelemekten zevk aldıklarını düşünmeye başladım
Ben bu durumu umursamadıklarını düşünüyorum artık. Herkes parayı verdi ne kadar yavaş ve keyiflerine göre devam da etseler para onlarda kalacak. Oyunu verdikleri süre içinde bitireceklerine kimseyi inandıramazlar artık. Aylar geçti neredeyse hiçbir şey değişmedi.

Ben bu durumu umursamadıklarını düşünüyorum artık. Herkes parayı verdi ne kadar yavaş ve keyiflerine göre devam da etseler para onlarda kalacak. Oyunu verdikleri süre içinde bitireceklerine kimseyi inandıramazlar artık. Aylar geçti neredeyse hiçbir şey değişmedi.
söylediklerine katılıyorum.ayrıca benim en çok anlam veremediğim olay armağan yavuz'un enis kirazoğlu ile ropörtajında biz bu oyunu zorlasak tam olarak çıkarırdık ama erken erişimle oyuncularla ilerlemek istiyoruz tarzı açıklamaları.yahu oyun çıkalı tam tamına 6 ay olmuş,erken erişim için istediğin sürenin yarısına gelmişssin oyuna tek bir yenilikte mi ekleyemezsin ? nasıl tam çıkacaktı bu oyun arkadaş.
2015 gamescom da gösterdikleri köyleri geliştirme bile yok oyunda.yine ilk gösterdikleri crafting bile yarım yamalak.sözde ea ya çıkarken yetenek sistemi vardı oyunda o bile hala oturmadı yeniden yapıcaz bilmem ne dediler onda da pek bir gelişme yok.diyaloglar desen allaha havale.sözde iç savaşın geçtiği kalradya imparotorluğunu anlatan bir oyun oynuyoruz ama koskoca harita,bir süre şehir kale köy hepsi sessiz sessiz bekleyen birer maketten farksız.en hoşuma giden yenilik olan aile sahibi olmada bile kardeşimizle diyalog kuramıyoruz sen kimsin diyor diyaloğa bak.oyun eksik olur anlarımda her açıdan mı bu kadar bitik olur ya ? aylardır burda millet kuşatmalarda merdiven çıkmaktan aciz yapay zekadan dert yanarken hala ona bile çözüm gelmedi düşünün.6 ay da en ufak bir yol almadı bu oyun açık net.hadi herşeyi geçtim madem oyun bu kadar bomboştu ne diye gelip biz bu oyunu zorlasak zaten bitmişti diyorsunuz orda.en korktuğum şey ise sanırım 1 sene sonra şuanki oyunun üzerine bi iki tane baştan savma yenilik atıp alın size şahaser diyecekler ve çekilecekler kenara. bizde modcuların eline bakacağız.

en korktuğum şey ise sanırım 1 sene sonra şuanki oyunun üzerine bi iki tane baştan savma yenilik atıp alın size şahaser diyecekler ve çekilecekler kenara. bizde modcuların eline bakacağız.
Bu kesin olacak zaten Warband'dan öteye gidemeyecekler. Türkiye simülasyonu gibi oldu development yemin ediyorum :grin:

Bu kesin olacak zaten Warband'dan öteye gidemeyecekler. Türkiye simülasyonu gibi oldu development yemin ediyorum :grin:
dostum warband seviyesene gelse öpüp başıma koyucam gerçekten.diplomasi modu kurup aylarımı gömdüğüm warband şu bannerlordu tokat manyağı yapar :grin:

dostum warband seviyesene gelse öpüp başıma koyucam gerçekten.diplomasi modu kurup aylarımı gömdüğüm warband şu bannerlordu tokat manyağı yapar :grin:
Yapar bu arada hayal et oyun çıkarıyorsun 10 sene önceki oyunundan bile daha kötü. Oyunu 10 sene önceki oyunundan nasıl daha eksik olarak çıkarabilirsin hayal edemiyorum. Olması gereken Warband özellikleri+yıllarca süren development'in meyvesi idi.

Yapar bu arada hayal et oyun çıkarıyorsun 10 sene önceki oyunundan bile daha kötü. Oyunu 10 sene önceki oyunundan nasıl daha eksik olarak çıkarabilirsin hayal edemiyorum.
dnksdnfkdfn tespitin dibi yemin ederim.öyle bir oyun çıktı ki warband'i özletti bize.ama işin en acı kısmı o kadar warband deneyimim var bunun yüzde 95 ini modlarla oynadım.modlar bu oyunun olmazsa olmazı gerçekten.warbandın eksiklerini modlar kapattı görmezden geldik zamanında ama 2020 yılında oyun çıkarıp yine herşeyi modculara havale edersen bu hem beceriksizlik hemde tembellik olur bence.

Oyun yapımcılarının "zaten modcular yapar ya ne uğraşıcaz" diye düşündüklerine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Oyun yapımcılarının "zaten modcular yapar ya ne uğraşıcaz" diye düşündüklerine yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Düşünsenize bir oyun firması eleştirilere sessiz kalıyor acaba neden xD En fazla gelip oyun erken erişimde oyun ne zaman biterse o zaman tam sürüme çıkar derler. Durumu asla kabullenip nasıl düzelteceklerini anlatmayacaklar.

Düşünsenize bir oyun firması eleştirilere sessiz kalıyor acaba neden xD En fazla gelip oyun erken erişimde oyun ne zaman biterse o zaman tam sürüme çıkar derler. Durumu asla kabullenip nasıl düzelteceklerini anlatmayacaklar.
Adamların umrunda değil, alacaklarını fazlasıyla aldılar zaten. Bana kalırsa dlc ile de uğraşmayıp, gelirse de sadece daha fazla para kazanmak için gelen boş içerikler olur, oyun tam sürüme çıktıktan 1-2 sene sonra yeni oyunun duyurusu yapılacak ve 12 yıl da onu bekleyeceğiz.

Adamların umrunda değil, alacaklarını fazlasıyla aldılar zaten. Bana kalırsa dlc ile de uğraşmayıp, gelirse de sadece daha fazla para kazanmak için gelen boş içerikler olur, oyun tam sürüme çıktıktan 1-2 sene sonra yeni oyunun duyurusu yapılacak ve 12 yıl da onu bekleyeceğiz.
Benim o kadar ömrüm yok beyim ne yaptınız. Ancak varisimiz görür o zamanları

Warbanddan çok daha iyi bence bu oyun. 1700 saat civarı Warband singleplayer oynamış biri olarak çok net söylüyorum Bannerlord şu anki haliyle bile Warbandı havada karada tokatlar bence. Combat sistemi dışında.

Warbanddan çok daha iyi bence bu oyun. 1700 saat civarı Warband singleplayer oynamış biri olarak çok net söylüyorum Bannerlord şu anki haliyle bile Warbandı havada karada tokatlar bence. Combat sistemi dışında.
Bazıları için warband'in çok ayrı bi havası oluyor. Yani, oyunu cidden daha iyi olduğu için değil de, kendinde bıraktığı o güzel izden dolayı mı desem yoksa oyunun o büyüsü mü desem ondan dolayı iyi buluyorlar :smile: Mesela bana kalırsa Warband çok daha samimi bir oyun

Bazıları için warband'in çok ayrı bi havası oluyor. Yani, oyunu cidden daha iyi olduğu için değil de, kendinde bıraktığı o güzel izden dolayı mı desem yoksa oyunun o büyüsü mü desem ondan dolayı iyi buluyorlar :smile: Mesela bana kalırsa Warband çok daha samimi bir oyun
Her zaman ilkler daha güzel olur bununda etkisi var ayriyetten yıllardır oynadığımız warband in yeri tabi ki hepimizde ayrı, oyunun kalanına yorum yapmıyorum ama diyalog ve oyuncunun dünyaya etkisi üzerine düşününce warband şu seviyede daha iyi umarım ilerleyen zamanda toparlanır.

Olay yıllardır geliştirilen Bannerlord'un 10 yıl eski Warband'dan eksik şekilde çıkması ve aylar geçmesine rağmen hala hiç bir ilerleme olmaması. Development çok yavaş ve bunu düzeltmeyecekler gibi duruyor. Kabullenmedikleri bir şeyi nasıl düzeltecekler ki zaten.

Bannerlord robot gibi Warband'a kıyasla. Hiçbir his,canlılık yok tek artısı grafik diyebilirim. Hala doğru düzgün olarak 1000 kişilik savaş oynanmıyor zaten kasıyor. Yıllarca geliştirilen oyun motorunun gücü yetmiyor.

Last edited:
Tam aksine Bannerlord’un tasarım zenginliği ve Combat sistemini (savaş alanı ve yapay zekayıda kapsar) saymaz isek olası bir karşılaştırmada Warband tarafından tokat manyağı yapılır. Video oyunları için ‘’Şu daha iyi’’ gibi şeyler denmez gerçi ama, Warband kendi içerisinde çok daha tutarlı bir yapım idi. Bu konu üzerine pek durmak istemiyorum, bu karşılaştırmayı detaylandırırsam baya zamanımı alır ama en kısa haliyle forumda 1-2 sayfa gezinirseniz oyuncuların neden oyunun şu halinden memnun olmadıklarını anlarsınız. İçerik eklenmesine gerek bile kalmadan kendi halinde sağlıklı bir sirkülasyon içinde olması gereken sistemler bile (ekonomi,diplomasi) inanılmaz komik açıklar veriyor. Warband içerdiği ‘’bencil’’ ve büyük ölçüde yalnız karakterleri ile seni nasıl bir dünyaya hazırladığını sana hissettirebilen bir yapımdı. Bannerlord kültürel ve coğrafi durumlar ile sağladığı krallık ayrımları yetmezmiş gibi krallıkları da kendi içerişinde klanlara bölüyor, bu klanların başındaki isimlere büyük bir sorumluluk veriyor fakat bu isimler bizi ve mevcut durumumuzu kendi içimizde değerli, değersiz hissedebileceğimiz hiçbir şey vaat etmiyorlar. Haliyle bu zincirleme reaksiyon tekrar krallıklara göz atmamıza olanak sağlıyor ve oyun krallıklarının kendi içerisinde ‘’insani’’ bir yönetime sahip olduğunu oyuncuya inandıramıyor, oyuncu kendini tüm bu kendini kapsamayan denkleme çok yabancı hissediyor ve evren içinde bir konum elde edemiyor. Ve aslında bir oyunu oyun kılan o yalancı ‘’benlik’’ deneyimi ortadan kalkmış oluyor. Bunun çözümü ise çok basit bence ihtiyacımız olan şey içerik değil aslında, tüm bu ego savaşını anlamlı kılacak farklı yorumlar ve o yorumları elde ettiğimiz insanları bizim gözümüzde diğerlerinden ayıracak özgünlükte hazırlanmış karakterler. Ardından gelecek bir taraf seçimi ve gerçekten konumunuzu özümseyerek içerisinde yer aldığınız bir deneyim.

Last edited:
Şahsen ben katılıyorum. Yazınız, oyunun genelleme olarak yüzeyselliğiyle paralel maalesef. Bunları düşünüp tasarlayıp oyuna yedireceklerine inanmıyorum artık. Oyun canlılık yoksunu bir oyun. En basit örneği veriyorum; 8 yıldır bekliyoruz offf bu oyun ne ya diyenler gibi salak saçma yorum yapmayacağım ancak, ama 8 yıl sonra da şu şehirdeki pazarların bile canlılığı yok. Canlılıktan kastım etkileşim yoksunu. Warbanda göre büyük kaleler şehirler ancak yok yani... 6 ay olucak beta dan çıkalı bir berber eklediler oda berber gibi değil ne olduğu belli değil(yanlış anlaşılma olmasın 6 ayda gelen özellik bu demiyorum sadece kale ve şehirlerdeki etkileşimlere örnek veriyorum). Yani sözüm ona oyun daha çooooook gelişmesi gerekiyor çok.(ki gelişmesinden kasıt, optimizasyon. Bu gibi özelliklerin ekleneceğini yapımcıların gözünde pek göremiyorum...)
Lamkrin beyimizi bile negatif yapan Bannerlord bize neler yapmaz.
Ya şu frozenpainter kardeşimin yaptığı mod bile şaheser. Crusader jihads dan bahsediyorum. Feyz alınması gereken özellikler var.
Son dört yıl o modu Bannerlord çıkana kadar oynadım.Bannerlord çıktı oynadım şimdi hiçbirine girmiyorum.

Back
Top Bottom