AKK Kaldırılsın

Users who are viewing this thread

Ederi 5 lira olan büyük boy dondurmaya 9-10 lira istiyorlar diyeyim. Üstüne de külahını ince yapıyorlar elinde kırılıyor, altından akıyor.

AKK kaldırılsın deyince yanlış anlaşılıyor işte, mesele sınırsız internetin pahalı oluşuymuş bak. İnternet piyasası ve kaç tane satıcı şirketin olduğu hakkında çok bilgim yok da, bu tarz şeyler doğal monopol oluyor genelde. Eğer devlet düzenlemesi yoksa cidden aşırı pahalı olması mümkün.

Firmalar arasında bile aşırı bir fiyat farkı var. Aynı özellikteki iki paketi TTNet 10 liraya satıyorsa, Superonline 5 liraya satıyor. TTNet'in paketlerinde "'e kadar" ibaresi, düşük AKK sayıları da var ayrıca.

AKK dolduğunda ise hız sınırlamasıyla kalmayın hattı da 2. kaliteye çekiyorlar sanırım. AKK dolmadan önce 30-60 ping ile oynadığım herhangi bir oyunda bu rakamlar bazı saatlerde astronomik noktalara çıkıyor. Hiç bir indirme yapmayan, interneti kullanmayan bir durumda bile ping 300 ise ve bu da sürekli olarak AKK dolduğunda belli saatlerde yaşanıyorsa sorun vardır illa ki.

Yine akşam saatlerinde yoğunluktur diye aldırış etmedim fakat geceden sabaha 300-400 pingden aşağısını göremedim testlerde.

Şimdi ben bu konuda cahilim, biri anlatabilir mi? :facepalm:
Babam bana 3 aydır ayın ortasında adil kullanım kotasını aşmışsın dedi. Sadece hız mı düşüyor yoksa fiyat artışı da var mı belli bir indirmeden sonra? Fiyatta artış yoksa bana sıkıntı da yok. :smile:

Bahadır Hattab said:
Kalktı! yani bende yok şuan :grin: yaz indirimleirnden dolayı 4-5 gündür 300kb ile indiriyodum bügün 800-900 kb ile iniyor :grin:
uY1zt.jpg
Bunu elle kontrol ediyor olabilirler mi acaba ? Bazen geç düşüyor bazen de ay başında yükselmiyor arayınca yükseltiyorlar.

Milena said:
Babam bana 3 aydır ayın ortasında adil kullanım kotasını aşmışsın dedi. Sadece hız mı düşüyor yoksa fiyat artışı da var mı belli bir indirmeden sonra? Fiyatta artış yoksa bana sıkıntı da yok. :smile:
Sadece hız düşüyor ay sonuna kadar fiyat artışı yok

Bahadır Hattab said:
Kalktı! yani bende yok şuan :grin: yaz indirimleirnden dolayı 4-5 gündür 300kb ile indiriyodum bügün 800-900 kb ile iniyor :grin:
Hayır, ne yazık ki kalkmadı. Ama size uygulanmamış olabilir o günlüğüne.
Milena said:
Fiyat eklemesi yok. Sadece hızınız düşer.
Noventa said:
Bahadır Hattab said:
uY1zt.jpg
Bunu elle kontrol ediyor olabilirler mi acaba ? Bazen geç düşüyor bazen de ay başında yükselmiyor arayınca yükseltiyorlar.

Milena said:
Sadece hız düşüyor ay sonuna kadar fiyat artışı yok
Tamamen elle kontrol ediliyor. Çünkü 2014'lerde AKK'yi aşmasına rağmen hızı düşürülmeyen birçok insan vardı.

He ya akk çıktıktan sonra 2 yıl filan bana hiç uğramamıştı. Güzel günlerdi. Şehir merkezlerinde daha dikkatliler.

Edit 8 den 3e düşünce koymuyor. Zaten tam 8 alamıyorum. 5-6 mbps filan genelde. Arkadaşlar var 50 mbps internetleri var 40 gb akkleri var. Onlara üzülüyorum ben :/

Findecáno Amandil said:
He ya akk çıktıktan sonra 2 yıl filan bana hiç uğramamıştı. Güzel günlerdi. Şehir merkezlerinde daha dikkatliler.

Edit 8 den 3e düşünce koymuyor. Zaten tam 8 alamıyorum. 5-6 mbps filan genelde. Arkadaşlar var 50 mbps internetleri var 40 gb akkleri var. Onlara üzülüyorum ben :/
Hızım 8'de 1'e inince tabii kafayı yiyorum ben de doğal olarak, ağzıma geleni söylüyorum genelde.
Yellow Flash said:
Bana 2. gün girdi bu ay ya. Üzülüyorum. :lol:
Artık normal ne yazık ki. 24 mbps fiber internetim var ama youtube'dan bir video açıp 1080p izlemeye korkuyorum, pixel saymaktan gözlerim daha fena bozulacak yakında.

GTA V aldım.. 12:12 de başlattım şuan saat 13.07 daha 1 gb indi.. Geriye 59 gb kaldı.. 2 gün bekle diyor :sad: Yeter ya tamamen saçmalık bu.. Hizmet yok resmen cebimizdeki paraya direkt göz dikiyorlar.. Bu nasıl bir işkencedir ya..

Back
Top Bottom