Akıllı Telefon-Smartphone

Users who are viewing this thread

Neutron!1! said:
Ya aslında 3700 lira bütçem var ama karar veremedim iphone 5s mi yoksa huawei P9 mu alsam diye

Huawei mate 9 efsane bi telefon olmuş ama iphone prestiji istiyosan o başka. Ayrıca iphone'un ikinci el fiyatı çok daha iyi.

Corneille de Witt said:
İphone 5s A1457 4.5G'yi destekliyor mu? Bir de işe yarar mı?
Destekliyor ama 5 para etmez bende iphone 5s kullanıcısıyım hiç iyi değil tavsiye etmem çünkü çekmiyor bile ltedeyken  3g hızında gibi çekiyor :facepalm:

Arkadaşlar bana da telefon önerisi gerek. Bütçem 1000TL, en fazla 1250'ye kadar zorlayabilirim. Samsung J7 düşünüyorum ancak belli bir süre sonra kasmaya başladığını söylüyorlar, bu yüzden çekiniyorum. Alacağım telefonun en azından 2.5 yıl dayanması gerek. Maddi durum belli, tekrar telefon alamam sorun çıkarsa.

Ne önerirsiniz?

Ben iki senedir huawei g7 kullanıyorum çok güzel telefon ama biraz eski kaldı. Eğer internetten alma sıkıntın yoksa hepsiburadadan xiaomi mi 5 düşün derim ben, bu fiyata daha iyisi yok.

Serofix said:
Arkadaşlar bana da telefon önerisi gerek. Bütçem 1000TL, en fazla 1250'ye kadar zorlayabilirim. Samsung J7 düşünüyorum ancak belli bir süre sonra kasmaya başladığını söylüyorlar, bu yüzden çekiniyorum. Alacağım telefonun en azından 2.5 yıl dayanması gerek. Maddi durum belli, tekrar telefon alamam sorun çıkarsa.

Ne önerirsiniz?

gm5 plus al geç bence. google imzası olan, türk markası olmasına rağmen avrupada satılan bir ürün. donanım olarak yeterince iyi. en az 2 yıl yazılım güncellemesi desteği de var.

kierrakennedy ▶️️ said:
root yapmayı bilen var mı beyler benim S7 ye root yapmak istiyorum ama hiç çakmam telefonlardan
Garanti süresi geçmediyse Kingroot ile geçici root yap.
Ha yok geçtiyse forum xda kullan, var tüm bilgiler.

Telefon için ₺1500'lük bir bütçem var. Aklımda ikinci el bir iPhone 6S aramak var ama yine de buraya da akıl danışayım diyorum. Daha iyi yaparsın diyeceğiniz başka bir seçenek var mı?

Huawei denemek isteyen varsa Mate 10 çıkacak yakında. Mate 7 kullanan biri olarak tavsiye ederim. Büyük ekran,  yüksek çözünürlük, fazla ram güzel işlemci. Kamerayı da geliştirmişler iki tane mi ne var arkada.

Bu arada neden herkes iPhone soruyor, istiyor? Burada bi abiye cv dosyasını attım maile eklenti olarak ekleyen kadar akla karayı seçtik. Gördüğüm en gereksiz yazılımına sahip. Klavyesi çok ufak yazı yazılmıyor. Ben bu telefonla ödev yazmıştım bayağı üç sayfa essay.  Ha ben zaten fazla telefon kullanmam arkadaş ortamında masaya çıkarıp koymak için istiyorum diyorsanız alın. iPhone'a yapan salak kız kitlesi mevcut.

iPhone zaten küresel satışlarda Samsung ve Huawei'nin arkasında düşmüş. Artık bir sürü güzel, güvenilir alternatif var. Aynı özelliği yarı fiyatına kadar veriyorlar neredeyse. 3-6 bin lira arası öyle bir telefona gömmek akıl işi değil.

Önemli olan selfie-kamera, basitlik, akıcılıktaki stabilizasyon benim için. Yoksa markaymış, pek de umrumda değil benim. Ama Android yazılımda son iki etmeni pek göremedim, bu yüzden iPhone diyorum. İkinci mikinci else de yazılımı yormaya pek müsait olmadığından. Ama dediğim gibi, daha iyi bir seçenek var diyorsanız beni de ikinci el telefon alma zahmetinden kurtarmış olursunuz.

Back
Top Bottom