Akıllı Telefon-Smartphone

Users who are viewing this thread

SinCap said:
şu dönemde uygun fiyata Türkiye de hangi kaliteli telefonlar var piyasaya hakim bir arkadaş varsa aydınlatabilir mi?
General Mobile 4G. Android One programına dahil bir telefon. alan arkadaşlardan memnun olmayanı görmedim daha (fiyat/performans olarak)

onun dışında büyük markaların (Samsung, LG, Sony falan işte) son modelden 2 veya 3 önceki modelleri de genelde güzel fiyat/performans oranı sağlıyorlar.

800 liraya alınabilir bir telefon, yine de bütçeni arttırıp G4, Zenfone 2 veya indirimleri takip ederek iPhone gibi daha yüksek segmentlerden bir telefon satın alabilirsin.

GM5PLus'ı tavsiye edermisiniz.Almayı düşünüyorumda.Isınma sorunu falan aşırı yüzeyde diyorlar.Pokemon Go-World of Tanks-Modern Combat vb. oyunları oynatabilirmi?

Threw said:
GM5PLus'ı tavsiye edermisiniz.Almayı düşünüyorumda.Isınma sorunu falan aşırı yüzeyde diyorlar.Pokemon Go-World of Tanks-Modern Combat vb. oyunları oynatabilirmi?
Bende baya araştırdım. Isınma ve şarj sorunu varmış. Ama ekran ve tasarım olarak çok iyiymiş. Merak etme her oyunu oynatır ama ısınma sorunu rahatsız edebilir.
Onun yerine Lenovo Vibe P1 var ona da bir göz atabilirsin.

|GladiatoR| said:
Threw said:
Bende baya araştırdım. Isınma ve şarj sorunu varmış. Ama ekran ve tasarım olarak çok iyiymiş. Merak etme her oyunu oynatır ama ısınma sorunu rahatsız edebilir.
Onun yerine Lenovo Vibe P1 var ona da bir göz atabilirsin.
Teşekkürler,inceleyeceğim.  :roll:

Babama Lg G4 Beat alacağım 750 tl tek yaptığı haber okuyup arama yapmak olacak. Fiyatına göre nasıldır?

Geçen yazmıştım Yine yazıyorum GM 4G android one alacaklar Bütün modellerin kronik hastalığı ekranları rahatsız edici derecede sararıyor.

Gençler geçen 7-8 yıldan sonra artık bir akıllı telefon almaya karar verdim. Bu zamana mağarada mıydın diye sormayın. :iamamoron:

Sonuçta elimdeki bütçe 1000 TL'yi geçmemesi gerekiyor. Benim için tek gereken bellek ve işlemcisinin ortalama uygulamaları zorlamayacak kadar iyi olması. Kamerasıdır, yok bilmem nesidir çok önemli değil. Bataryası yüksek, frekansları iyi ve mümkünse beni idare edecek bir şey arıyorum. Mümkünse su geçirmemesi veya dayanıklı olması da ikincil isteklerim arasında. Gözüme de Sony Xperia M5'i kestirmiş durumdayım. Bazı sitelerde fiyat olarak 1300 tl civarı bir fiyatlandırma verse de teknosa da 1000 TL olarak görünüyor fiyatı, emin olamadım. Sizce nasıl, önerilerinize açığım. :smile:

hobeto13 said:
Gençler geçen 7-8 yıldan sonra artık bir akıllı telefon almaya karar verdim. Bu zamana mağarada mıydın diye sormayın. :iamamoron:

Sonuçta elimdeki bütçe 1000 TL'yi geçmemesi gerekiyor. Benim için tek gereken bellek ve işlemcisinin ortalama uygulamaları zorlamayacak kadar iyi olması. Kamerasıdır, yok bilmem nesidir çok önemli değil. Bataryası yüksek, frekansları iyi ve mümkünse beni idare edecek bir şey arıyorum. Mümkünse su geçirmemesi veya dayanıklı olması da ikincil isteklerim arasında. Gözüme de Sony Xperia M5'i kestirmiş durumdayım. Bazı sitelerde fiyat olarak 1300 tl civarı bir fiyatlandırma verse de teknosa da 1000 TL olarak görünüyor fiyatı, emin olamadım. Sizce nasıl, önerilerinize açığım. :smile:

General Mobile'ın 4G Android One var alan çok arkadaşım memnun (ki bir kaç tanesi aktif olarak android uygulama geliştirmek için kullanıyor.)

bir de yine GM Google destekli olarak (bkz. https://www.android.com/intl/en_in/one/ ) geliştirdiği Gm5Plus var. iki telefon da yazılım güncelleştirmelerini doğrudan google'dan alıyor. millet bana lollipop(5) ne zaman gelecek diye düşünürken GM 4G kullananlar marshmallow (6) kullanıyordu (ve ciddi miktarda güvenlik güncelleştirmesi geldi marshmallow ile)

fiyat olarak da GM 4G baya uygun (600TL civarı olması lazım)
GM5Plus da intenret satıcılarına 950TL civarında.

Modeline göre değişir, bende huawei g7 var baya memnunum. 1000 tlye almıştım zamanında, iphone 5-5s'den daha iyidir.

P9 ya da mate 9 kamera açısından efsane telefonlar.

Back
Top Bottom