Akıllı Telefon-Smartphone

Users who are viewing this thread

Beyler aklımda zenfone 2 var 1.8 ghz işlemcili olan 1100 liralık. Çok net cevap istiyorum aradığım 4 özellik var bu özelliklere dayanarak g2 mi zenfone 2 mi seçmenizi istiyorum.
1) Müzik. Spotify dan müzik dinliyorum full. Hatta telefonda en çok yaptığım iş. Ses kalitesi vs önemli.
2)Hafıza. Spotify dan müzikleri çevrimdışı dinliyorum (kaydediyorum) müzik video whatsapp dan kaydediyorum bu yüzden önemli.
3) Hız. Herkesin aradığı şey. Hız ve uzun ömürlü olması diyelim. Bu 2 si çok önemli.
4) Kamera. Ön kamera da arka da iyi olmalı. Şahsen g2 var bende zenfone 2 ile değiştirmeyi düşünüyorum. G2 nin kamerasından memnunum.
Haber bekliyorum sizden

ZE551ML modeli ile değiştirebilirsin aslında. G2 ile karşılaştırdığımızda Zenfone 2 hafıza, ram, kamera bakımından daha iyi geliyor bana.

Neutron!1! said:
Beyler aklımda zenfone 2 var 1.8 ghz işlemcili olan 1100 liralık. Çok net cevap istiyorum aradığım 4 özellik var bu özelliklere dayanarak g2 mi zenfone 2 mi seçmenizi istiyorum.
1) Müzik. Spotify dan müzik dinliyorum full. Hatta telefonda en çok yaptığım iş. Ses kalitesi vs önemli.
2)Hafıza. Spotify dan müzikleri çevrimdışı dinliyorum (kaydediyorum) müzik video whatsapp dan kaydediyorum bu yüzden önemli.
3) Hız. Herkesin aradığı şey. Hız ve uzun ömürlü olması diyelim. Bu 2 si çok önemli.
4) Kamera. Ön kamera da arka da iyi olmalı. Şahsen g2 var bende zenfone 2 ile değiştirmeyi düşünüyorum. G2 nin kamerasından memnunum.
Haber bekliyorum sizden
Abim telefon alacakken bende zenfone serisini biraz araştırmıştım.  Zenfone 2 fiyatına göre harika telefon. Çoğu telefon inceleyen kanal çok iyi diyor zaten.  Ayrıca arayüz,  tasarım ve kamerası çok iyi. Mediamarkta elime almıştım dışı metal hissi veriyor.  Özellikle kırmızı olanını öneririm çok şık.
Ama Gugıla bi asus zenfone 2 sorunu yaz ve çıkan hataları oku.  Hangi hatalar var öğren,  sonra sıkıntı çıkmasın.
Sonuç olarak bence al. Hem asusun son telefonu her günceleme gelir. Ayrıca g4 çıktı diye g2 ye güncelleme geleceğini sanmam.

iPhone 5s almayi dusunuyorum. sizce iyi bi cihaz mi? artilari eksileri? ayrica kullanan varsa Apple markasini tavsiye verebilir mi?

Yogurtlu Balik said:
iPhone 5s almayi dusunuyorum. sizce iyi bi cihaz mi? artilari eksileri? ayrica kullanan varsa Apple markasini tavsiye verebilir mi?
iPhone 5s alacağın parayla gidip temizinden LG G4 al, Note 3 al. iPhone'da gayet iyi ama android çok rahat ya.

• Android Lollipop
  • Qualcomm Snapdragon 8916, 1.2 GHz 4 çekirdekli işlemci
  • 2 GB RAM
  • 16 GB Dahili Bellek
  • 5' Gorilla Glass4 Ekran
  • 13 MP / 5 MP Çift Flaşlı Kamera
  • 4.5G ile uyumlu
  • Li-ion 2500 mAh
Fiyatı ise 699 lira, peşin fiyatına 24 taksitle Turkcell bayilerinde satılıyormuş. Alınmaya değer mi sizce?

Kaptan said:
  • Android Lollipop
  • Qualcomm Snapdragon 8916, 1.2 GHz 4 çekirdekli işlemci
  • 2 GB RAM
  • 16 GB Dahili Bellek
  • 5' Gorilla Glass4 Ekran
  • 13 MP / 5 MP Çift Flaşlı Kamera
  • 4.5G ile uyumlu
  • Li-ion 2500 mAh
Fiyatı ise 699 lira, peşin fiyatına 24 taksitle Turkcell bayilerinde satılıyormuş. Alınmaya değer mi sizce?

Türkiye pazarına General Mobile ile giriş yapan düşük segment android telefonlar.

Güneydoğu asya, Hindistan gibi ülkeler için geliştirilen ucuz ve akıllı telefon pazarını kapmak için çıkarıldı bu telefonlar. Türkiye'ye de sonunda geldi. Fakat ucuzluğu tartışılır. Bundaki en önemli sebep de malum dolar kuru. Bu segmentteki telefonlar bahsi geçen ülkelerde 100$ civarında satılıyor. Bizdeki fiyatı ise 700 tl yani aşaı yukarı 236$. arada Yaklaşık 130 dolarlık fark var. Bu da ülkemizin pazarını bu segment satıcıları için çok cazip yapıyor. Müthiş bir kâr var yani anlayacağınız.

Bu telefon 700 tl eder mi derseniz, işlemcisi dışında fena değil. General Mobile'ın sitesinde yazdığı Qualcomm Snapdragon 8916 ise yanıltıcı ve hatta yanlış olmuş. Zira qualcomm'un böyle bir işlemcisi yok. Doğru işlemci Snapdragon 410 olacak. Bu işlemci de pek güçlü değil. Şuradan karşılaştırmalı tabloya ulaşabilirsiniz.

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/comparison

Asıl specs. ise burada:

http://www.androidauthority.com/second-generation-android-one-turkey-specs-607706/

Amaç saf androidin kullanımını arttırmak ve operatörlere bak kardeşim biz telefonu sağladık, sen al bunları. İçine kendi programlarını da at. Güle güle sat.

http://www.phonearena.com/news/Spotted-on-AnTuTu-Samsung-Galaxy-S7-edge-SM-G935A-might-have-a-5.1-display-12MP-camera_id77341

Almayı düşünmeye başladım. Tam olması gerektiği gibi bir telefon. Tasarımı sağlamlaştırır touchwiz denen zırvaya da ayar çekerlerse çok iyi telefon olur. 2k yerine 1080p ekran olaydı tadından yenmezdi ama olsun.

Merhaba arkadaşlar

Benim telefon ASUS Z4, arkadaşın LG G2, diğer arkadaşın samsung ama modelini bilmiyorum

üçümüz de avea kullanıyoruz. ama birkaç gündür asus ve lg telefonlar evin 1 odasından hiç sinyal alamıyor, samsung ise 1 çubuk. Ancak bazen de evin her köşesinden full çekiiyor. Sorun ne olabilir sizce?

Android one kullaniyor um ben 3 ay oldu şarz, hız, ve diğer konularda sıkıntım olmadı yalnız bunlar android telefonlar 1.5 yıl sonra pert ben ozaman bi iPhone almak durumunda olduğum için geçici olarak aldım fiyatına göre hiç de fena değil ben çok aktif telefon kullanmam veya bütçem kısıtlı diyosaniz uygundur. Dediği gibi işlemci kötü diğer özellikler gideri var. :grin:

ya bayağı bir araştırdım. Şuan alabilme şansım olan telefonlar;

Asus ZF 2 Laser 5.5
LG G4 Stylus 5.7
LG G4 Beat 5.2
Lenovo p70

sanırım Asus alacağım.
800 kadar üst limit.

Bahadır Hattab said:
ya bayağı bir araştırdım. Şuan alabilme şansım olan telefonlar;

Asus ZF 2 Laser 5.5
LG G4 Stylus 5.7
LG G4 Beat 5.2
Lenovo p70

sanırım Asus alacağım.
800 kadar üst limit.
Bende Lenovo P70 var çok memnunum gerek şarj kapasitesi olsun gerek performansı olsun orta düzey telefonlar için iyi.

Back
Top Bottom