Designing Map from -Ancient Egypt-

A group to design a map from "Ancient Egypt" . [Designing state of Modding].

Quick Overview

Category
Modding
Language
English (US)
Total members
8
Total events
0
Total discussions
2

[AEmap#2] Design List (TR/EN)

Users who are viewing this thread

EN English translation will be here soon, but not very soon.Bu grupta Bannerlord'un geçtiği zamanda, Bannerlord'daki krallıklar ve ekipmanlarla yapılacak bir kuşatma karşılaşmasının geçeceği harita, antik bir bölgede olacak şekilde ve de kısmen kurgulanarak, zenginleştirici içerik eklemeleri de düşünülerek tasarlanmaya çalışılmaktadır.


TASARLATICI BAŞLIKLAR ve bazı NOTLAR:

KIRILABİLİR BİRİMLER (Köprüler(asma köprü vb), ...
YENİDEN ÜRETİMİ VEYA TAMİRİ MÜMKÜN BİRİMLER
KIRILAMAZ BİRİMLER

SABİT BİRİMLER
SABİT BİRİM SÜSLEMELERİ (Sütun süslemeleri, duvar süslemeleri, mezar, halı, mozaik vb)
HAREKETLİ BİRİMLER

GÜZERGAHI SABİT ve SÜRELİ ÇALIŞAN HAREKETLİ BİRİMLER (gemi, güneş/ay.)

KEŞİF ALANLARI (Mahzen, gizli geçit, vadi, mezar oyukları, savunma hatlarının duvar ve sütun işlemeleri, sandal işlemeleri, ev işlemeleri vb.)

ÜRETİM ALANLARI (T1 nil gerisindeki bölgede taş üretimi, T2 sur arkasında kızgın yağ küpü üretimi.. vb)TESADÜFİ OLAYLAR VE SESLENDİRMELER
KOŞULLU OLAYLAR VE SESLENDİRMELERNİLDEKİ BİTKİ VE HAYVANLAR
KIYI KESİMLERDEKİ BİTKİ VE HAYVANLAR
KIRAÇ-ÇÖL BÖLGEDEKİ BİTKİ VE HAYVANLAR


ULAŞIM GÜZERGAHLARI (kuşatma güzerhahları, savunma güzergahları, ana yollar, tali yollar, gizli geçitler)

ANA ÇATIŞMA ALANLARI (1-nil kıyısı, 2-doğudaki AI sağlatan korunaklı bölge, 3-iki tepe üzerine kurulu ana savunma kalesi)

ELE GEÇİRME SIRASINA GÖRE AÇILACAK BÖLGELER ve İLK SALDIRI NOKTASINA GÖRE SEÇENEKLİ SAVUNMA TERCİHİ*ANIMATED OBJECTS( Vadi içinde, vadide gezerken veya vadiye bakarken hareketli acayip objeler )

Day-Night Cycle(25dk içerisinde oyun 3 gün ve 2 gece -geceler kısa- olacak şekilde ayarlanmalı, güneş ve ay ayrıca bulutlar ve ışıklar ile birlikte "anlık/tesadüfi olaylar" vs unutulmamalı)SALDIRI GÜCÜNÜN MEKANİK İMKANLARI (Digging; eşya veya dinarları [Krallar vadisinin içini uzaktan gözlemleyebileceğimiz bir şekilde,ana savunma merkezine uzanan gizli bir geçidin anahtarını] kazarak bulma sistemi. Catapult vb)

SAVUNMA GÜCÜNÜN MEKANİK İMKANLARI ( Doğudaki Öncülerin AI-Bot takviyesi, vb)T1 Sanat Mekanikleri(Sanat Mekaniklerinin sesleri yakın çevresel alanı etkiliyor fakat Arkaplan ve Olay Sesleriyle Uyumlu) ve Sabit Sanat Mekaniklerinin Konumu (Sanatçılar; çevreyi, gökyüzünü,(gece/gündüz)ayrı ayrı ışıklandırma farklılıklarını görebilmeli ve tabiki savaşı izleyebilmeli)

T2 Sanat Mekanikleri(Sanat Mekaniklerinin sesleri yakın çevresel alanı etkiliyor fakat Arkaplan ve Olay Sesleriyle Uyumlu) ve Sabit Sanat Mekaniklerinin Konumu (Sanatçılar; çevreyi, gökyüzünü,(gece/gündüz)ayrı ayrı ışıklandırma farklılıklarını görebilmeli ve tabiki savaşı izleyebilmeli)
Özel Tasarım Alanı: A butter bowl that take light at sunrise and sunset. Only butter bowl has the light in the room at sunrise and sunset. And, no more light for rest of the day in that room.

(B)Takım içi yardımcı birimler: Öncüler(Doğuya gidip AI bot desteği alarak genel savunma hatlarına katkı vermeye gelenlerin adı), Sanatçılar(ressam, müzisyen[sabit-hareketli]), Tamirciler(koçbaşı, kale/yapıt kapıları, gemi, köprü vs tamiri), Mühendisler(sandal, ok, taş parçası vb üretimi), Nakliyeci (Okları, taş yığınlarını vb toplu halde alır ve başka bir noktaya nakleder).
Notlar:
Saldırı(vyasavunma)mekaniklerinin bazıları kaleden, nil karşı kıyısını(veya tam tersi) dövebilecek ölçüde yüksek erişim ve tahrip gücüne sahip olacakken, isabet oranları ise oldukça düşük olacak.

Gizli geçitlere örnek: ana savunma yapısından, doğuya doğru uzanacak bir tünel. Kaleden doğuya kadar gidilebilecek, fakat geri dönüşü olmayacak şekilde tasarlanacak. Tek yönlü tahliye geçidi, ama gizlimsi.

Birimlerin üretim süreleri var, ayrıca üretilen bazı unsurlar belli bir süre sonra yok olur. Örneğin, mühendis tarafından üretilen sandal 30sn de üretilir, 60sn sonra yok olur.

Takım içi yardımcı birimler rasgele seçilir, seçilen kişi bu birimi beğenmezse bir daha maç boyunca seçilmemek üzere birimden çıkar, yerine başka biri rasgele atanır.

Öncüler ana savunma alanlarına AI-bot getiremez, sadece dışardaki genel savunma hatlarında AI-botlarıyla diğer oyunculara yardımcı olurlar.
Doğudaki korunaklı alanda belli mekanikleri tetikleyerek bir süre bekleyen her bir öncü, iki adet AI-Botu komutası altına alır.
T1=Saldıranlar, T2=Savunanlar, T1A & T2A = Ana Birim, T1B & T2B = İkincil(Yardımcı) Birimler

Kazma sistemi oyunculara seçim ekranında harcayabilecekleri dinarlar verecek, ayrıca özel eşyalar bulmalarına yardımcı olacak.


Tasarının mevcut kuşatma haritalarına nazaran katkıları neler?
Tarihi bir atmosferi gözlemleyebilme imkanı planlanıyor.
Koordinasyonu teşvik edici bir canlılık öngörülüyor.
Saldıranlara da savunanlara da daha fazla hareket alternetifi.
Saldırı alınan ilk bölgeye göre, savunan takım; 3 seçenekten birini tercih edip(hızlı bir oylama ile) savunma stratejisine uygun olarak savunmadaki bir opsiyonunu epeyi sağlamlaştırır. Bu, savunan takıma sağlanan pozitif bir ayrımcılıktır.* Renk katmaktadır.
Sırayla,(Yunan, Roma vb)tarih/mekan/kültürleri oyunda yaşatarak ayrı ve özel bir harita serisi/moduna kapı aralama.
Kuşatma sırasında dinamik dönümleri yaşama, birkaç gün geçirerek etrafı gözlemleyebilme.
Ürkütücü, şaşırtıcı olaylara şahit olma imkanı.
Trol veya kahraman olma imkanı.


>İlgili başlık ve alt başlık numaralarını belirterek önerilerinizi/fikirlerinizi yazabilirsiniz.
>Önerilerinizi sade anlatım ve 2D/3D tasarılar veya resimlerle sununuz.


...
 
Last edited:
Back
Top Bottom