Acil düzeltilmesi gereken sorun-buglar ve eklenmesi gereken özellikler liste

Users who are viewing this thread

LazyBoss

Recruit
Öncelikle oyunu oynamakla birlikte bütün yama notlarınıda takip ediyorum aşağıda yazacağım bug-sorun veya oyuna eklenmesi gereken özelliklerden bazılarının kısmen düzeltilmiş olması sorunun devam etmediğini göstermez lakin %100 düzeltildiğine emin olduklarınız varsa ve gözümden kaçtıysa kusura bakmayın yorumlarda uyarırsanız editler o maddeyi silerim.

Sorun-Buglar
1.Kartopu efekti (Gelen yamalarla kısmen azaltıldı fakat devam etmekte)
2.Genel optimizasyon sorunları (Her yamada ufak ufak optimizasyon sorunları düzeltilmekte lakin hala sıkıntılı)
3.Ram sızıntı sorunu (En önemli sorunlardan biri oyunu oynarken ram kullanımım tavana vurup 8 gb kullanımda oluyor GTA V dahil hiçbir oyunda maxlanmadı ram kullanımım bunun içinde ufak fixler yapıldı ama sorun devam etmekte)
4.Crash (Yine birçok crash sorunu düzeltildi fakat hala crash sorunları devam etmekte multiplayer dahil)
5.Sancak görevi ve krallık kurmak (Biliyorsunuz sancak görevinde bazı problemlerler var sancağı verirseniz saveiniz yanıyor vs.)
6.Kompluyu durdur (O komplo durmuyor malum :smile:)
7.Çocuk yapmak (Oyunda biz karımızdan çok uzaklardayken karımızın gardiyan reislerle pompiş sonucu bol bol çocuğumuz oluyor)
8.Komuta emirleri (Savaş esnasında nadirende olsa askerler verdiğiniz emirlerde kafası karışıp değişik şeyler yapabiliyorlar yada buga girebiliyorlar)
9.Okçu (Her zaman olmasada bazen atlı ve yaya okçu birlikleri hiç ok sıkmayabiliyor bazende bazıları sıkıyor bazıları sıkmıyor bazende çok yavaş 1 ok at 1 sigara molası ver gibi olabiliyor)
10. Diploması (Kendi krallığımızı kurduğumuzda barış teklifiyle alakalı sıkıntılar var aynı zamanda lordlarımız yada yapay zeka kralları olan bizim haberimiz olmadan diğer ülkelere savaş ilan edebiliyorlar.)
11. Yetenek ağacı ( Yetenek ağacında açtığımız bazı özellikler oyuna etki etmiyor aynı şeyi silah hünerlerinde de düşünüyorum tek elli çift elli vs fakat tam emin değilim)
12.Kuşatma (Kuşatmalarda zaman zaman askerlerimiz saçmalayabiliyor merdivenlere kulelere tırmanmayıp sur altında bekleyebiliyorlar.)

Eklenmesi / Düzeltilmesi Gereken Özellikler
1.Warbanddaki gibi Düzgün barış antlaşması (belli süre ile) - Ticaret antlaşması - Saldırmazlık antlaşması - Savunma ittifakı antlaşması
2.Warbanddaki gibi savaşlarda öldükten sonra yoldaş kontrol edebilme
3.Warbanddaki gibi Başkent olması ve lordların - leydilerin belirli dönemlerde toplanıp ziyafet verilmesi
4.Warbanddaki gibi Lordların bazen sahip oldukları tımar etrafında devriye gezmesi
5.Warbanddaki gibi Komiser atayıp küçük-orta-büyük-seçkin deviyeler oluşturup tımarlarımız etrafında devriye oluşturabilmemiz.
6.Warbanddaki gibi Fetih ettiğimiz tımarların bizim kültürümüze geçmesi
7.Warbanddaki gibi Köylerde ıslahat yani refah geliştirmeleri yapabilmemiz
8.Warbanddaki gibi Komiser atayıp asker toplayıcılar göndererek istenilen ırk ve sınıflarda asker toplatmak
9.Warbanddaki gibi Şehir veya kalemizde belirli ücret karşılığı eğitmen tutarak garnizondaki askerlerimizin eğitilmesini sağlamak
10.Özellikle gece şehir/kale kuşatmalarında okçuların alevli ok kullanabilmesi

Aslında bu liste uzayıp gider ama bence bunlar son derece önemli olan maddeler. Bu arada konuyu yazarken dikkatimi çeken bir husus oldu Warband çıkalı 11 yıl Bannerlord duyurulalı 8 yıl oldu fakat birçok yönden bırakın üstüne koyarak warbandı geçmeyi warband standartlarının bile altında olması oldukça üzücü.Umarım warbandda olduğu gibi TaleWorlds ekibi birçok hususta nasıl olsa gönüllü modcular yaparlar diyerek oyunu birçok özellikten mahrum bırakmazlar. Sizlerde yorumlarda fikirlerinizi yazmayı unutmayın lütfen.

sorun-buglar-9 eğer düşündüğüm şeyi kastediyorsan okçuları dipdibe dizme.Okçuları seçtikten sonra f3+f3 yap o şekilde hepsi sıkıyor bende he bir de okçuları düşmana göre tümseğe koy düşman çok tepede kalırsa sıkamazlar belli bir mesafeye kadar.

Devriye olayında çok haklısın lordlar Çapulcular için yeterli olmuyor 20 25 kişlik devriyeler cıkartılması lazım bu durum tımar sayına bağlı olarak artabilir Her sehir için 3 ve her kale için 2 gibisinde devriye gibisinde etrafta 50 tane capulcu gezıyor 2 3 lordla hepsini tutamazsın.
Devriyelerdeki asker sayıları 30 u geçmemesi lazımki düşman lorları ile dövüşmesinler

Devriye olayında çok haklısın lordlar Çapulcular için yeterli olmuyor 20 25 kişlik devriyeler cıkartılması lazım bu durum tımar sayına bağlı olarak artabilir Her sehir için 3 ve her kale için 2 gibisinde devriye gibisinde etrafta 50 tane capulcu gezıyor 2 3 lordla hepsini tutamazsın.
Devriyelerdeki asker sayıları 30 u geçmemesi lazımki düşman lorları ile dövüşmesinler
Aynen dostum kesinlikle katılıyorum zaten devriyenin amacı çapulcu haydut vs temizleyip kervan yollarını açık tutmak şehrin refahını arttırmak dolayısıyla. Lordlarda hem çapulcular hemde düşman lordlar köyleri yağmalamasın diye devriye atmalı warbandda vardı bunlar ve kesinlikle lazım olan özellikler.

Böyle her şey için mod yapmak okey güzel ama bu durum taleworlds ekibini tembelliğe sevk ediyor, şuan bile nasılsa modcular halleder diye hiç bir şey eklemeden piyasaya oyun sürmüşler bu durum çok sinir bozucu

Böyle her şey için mod yapmak okey güzel ama bu durum taleworlds ekibini tembelliğe sevk ediyor, şuan bile nasılsa modcular halleder diye hiç bir şey eklemeden piyasaya oyun sürmüşler bu durum çok sinir bozucu

Bu özellikleri onların eklemesini beklersek aylar,yıllar sürebilir. Mecburen Oyun zevkimizi arttırmak için modlara başvurmak zorundayız. Umarım NexuxMods gibi platformlardaki Parlak Mod Fikirlerini oyuna entegre ederler.

Bu arada belirttiğin çoğu özellik Warband Native yok. Onları bile mod ile ekliyordun. Özellikle Diplomacy 4. Litdum mod içeriğinde olan şeyleri Warband var gibi yazmışsın. Hatta Bannerlord çıkana kadar, Warband destek için ayırdıkları ekip baya tembeldi. Yan paketleri(Fire&Sword, Vikings vb.) başka firmalar yaptığından içerik olarak Warband Native göre daha iyiydiler.Fire&Sword asker yetiştirme sistemi düzgün olsa daha çok oynanabilirdi. Onun modlarına filan hiç göz atmadım. Belki düzelten modları vardır.
Hatta ben Bannerlord ile aldıkları ilgi ile, Bannerlord düzelttikten sonra eski oyunlarına da belirli bir destek sağlamalarını isteirm. Valve firmasını sevmemin en büyük nedeni, 98 yaptıkları Half-life bile hata düzeltme vb. güncellemeleri getirmesi.

Last edited:
Oyunun yarısı yok gibi zaten. Bence artık oyunun eksik yanlarını yazmak boş iş çok defa aynı şeyler üst üste yazıldı.Zaman içerisinde heyecanlancağımız şeyler gelecektir.Şuan oynadığınız oyun oyunun %50'si gibi birşey hiçbir içeriği yok savaştan savaşa koşuyorsun sürekli.Gene oynatıyor ama baya yoruyor ki optimizasyon da gameplayi yok ediyor 1000 kişilik savaş oynanmıyor.Oyunun buglarını yazmamız yeterli.

Devriye için bir Mod var.
Aynen öyle herşeyi modcular yapacaksa bıraksınlar böyle oyunu buglarıda biz fixleriz optimizasyonuda biz yapalım eksik özellikleride biz ekleyelim 150 tl yi oyun motoru için verelim sadece.

Arkadaşlar bu kadar isyankar olmayın. Hala oyun fiyatına takıldığınızı görüyorum. Kimse size silah zoru ile aldırmadı. Kızacaksanız Ülkenin Ekonomisinin durumuna kızın. Bu konuda firmaya sallamanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

İstediğiniz özellik oyuna belki eklenir belki hiç eklenmez. O zaman kadar kullanmanız için mod paylaştım ama direk isyan durumuna geçtiniz. Siz bilirsiniz.

Arkadaşlar bu kadar isyankar olmayın. Hala oyun fiyatına takıldığınızı görüyorum. Kimse size silah zoru ile aldırmadı. Kızacaksanız Ülkenin Ekonomisinin durumuna kızın. Bu konuda firmaya sallamanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.

İstediğiniz özellik oyuna belki eklenir belki hiç eklenmez. O zaman kadar kullanmanız için mod paylaştım ama direk isyan durumuna geçtiniz. Siz bilirsiniz.
insanları asla memnun edemezsin bu bizim doğamız ama çok takma mızmızlana mızmızlana eninde sonunda oyniyacaklar :grin:

bug mı nedir bilmiyorum ama dostum olan derebeyi vardı mesui ve taslur diye 2 tane. ikisi de monchuga düşman ama benim krallığımı terkedip monchugun krallığına giriyorlar. hayır biriyle ilişkim 47 diğeriyle de 30. hayır geçersin de düşman olarak gördüğün birinin krallığına niye katılıyorsun niye olum niye

insanları asla memnun edemezsin bu bizim doğamız ama çok takma mızmızlana mızmızlana eninde sonunda oyniyacaklar :grin:

Arkadaşlar bizim gibi oyunu eleştirenleri isyankar mızmız vs olarak tanımlıyorsunuz bizde sizi firma avukatı olarak mı tanımlayalım o zaman ? Doğru söylüyorsun kimse oyunu satın almamız için kafamıza silah dayamadı ama 8 yıldır geliştirilen bir oyun 150 tl satış fiyatıyla çıkıyor ve yıllardır firma yetkilileriyle internette ki bütün yapılan röportajlarda oyun şöyle güzel olacak böyle harika olacak deniyor oyun çıkmadan önce pozitif taraflarının ön planda olduğu yenilikler vs allanıyor pullanıyor gösteriliyor bizde hem warbandı çok sevdiğimiz hemde bir Türk firması olduğu için ilk günden heyecanla alıyoruz doğal olarak ama emin ol benimde yaptığım hata ilk gün satın almak birkaç gün insanlar bekleseydi satış rakamları çok daha düşük olurdu ben almazdım şahsen şuan zaten sağlıklı şekilde keyif alarak oynayamıyorum o parayı keyifle oynayabileceğim indirimde olan 3-4 tane oyuna verirdim.

Arkadaşlar bizim gibi oyunu eleştirenleri isyankar mızmız vs olarak tanımlıyorsunuz bizde sizi firma avukatı olarak mı tanımlayalım o zaman ? Doğru söylüyorsun kimse oyunu satın almamız için kafamıza silah dayamadı ama 8 yıldır geliştirilen bir oyun 150 tl satış fiyatıyla çıkıyor ve yıllardır firma yetkilileriyle internette ki bütün yapılan röportajlarda oyun şöyle güzel olacak böyle harika olacak deniyor oyun çıkmadan önce pozitif taraflarının ön planda olduğu yenilikler vs allanıyor pullanıyor gösteriliyor bizde hem warbandı çok sevdiğimiz hemde bir Türk firması olduğu için ilk günden heyecanla alıyoruz doğal olarak ama emin ol benimde yaptığım hata ilk gün satın almak birkaç gün insanlar bekleseydi satış rakamları çok daha düşük olurdu ben almazdım şahsen şuan zaten sağlıklı şekilde keyif alarak oynayamıyorum o parayı keyifle oynayabileceğim indirimde olan 3-4 tane oyuna verirdim.

Haklı olduğun taraflar var. Ama oyunun steam sayfasında kocaman Erken Erişim yazıyor. Tek kişilik modda eksikler olduğu belirtilmiş. Senin bunu bilerek satın alman gerekiyordu. İlk saatlerinde beğenmediysen iade edebilirdin. Sevdiğine göre iade etmemişsin.

Haklı olduğun taraflar var. Ama oyunun steam sayfasında kocaman Erken Erişim yazıyor. Tek kişilik modda eksikler olduğu belirtilmiş. Senin bunu bilerek satın alman gerekiyordu. İlk saatlerinde beğenmediysen iade edebilirdin. Sevdiğine göre iade etmemişsin.
Yahu canım kardeşim eksikler olduğu belirtilmiş diyosun oyunun neredeyse kendisi eksik yapma gözünü seveyim :smile: İade konusuna gelince biliyor musun bilmiyorum ama iade süresi 2 oyun saati ve aşağısı m&b için 2 saat göz açıp kapamak gibi ki oyunda ilerledikçe sorunlar kat kat artıyor zaten.

Eksik kısmına şunu ekleyebilirsiniz.
1-Okçularda menzil olmalı. Kalkıpta sonsuz mesafe olmamalı. Longbow tanımı buradan geliyor.
Askerlerin özellikleri her krallıkta aynı mı yoksa bana mı öyle geldi ? Bütün süvariler aynı gibi. Bunun yerine bazı krallıkların warbanddaki gibi yapılabilir.

Back
Top Bottom