Acaba yapımcılar oyunu hiç oynuyor mu?

Users who are viewing this thread

bir de en çok canımı sıkan hep aynı şeyleri yapmamız.mesela benim bir ortaçağ temalı oyundan istediğim en önemli şey bir şövalye olmak.pp den de göreceğiniz üzere jaime lannister misali yardırmak istiyorum :grin: ancak oyun illa bana ordu kurduruyor,illa lord yapıyor eninde sonunda.
bireysel olarak oynamak neredeyse imkansız.turnuvaların aranan adamı olmak,yahut bir kralın özel adamı olup savaşlarda bireysel olarak yanında yer almak hep istediğim şeylerdi.ama maalesef yok.
güzel düşünceler işte bunlar 8 yılda yapılabilirdi diye düşünüyorum. özgür bir dünya! ortaçağda yaşanan herşeyin mümkün olduğu bir dünya bekliyordu oyuncular

fikir güzel ama oyunu karıştıracağından modlara kalacağını düşündüğüm bir özellik
karışmasın herşey mümkün olsun oyuncu herşeyi yapabilir olsun o zaman karışmaz. savaşmak isteyen savaşır, ticaret yapmak isteyen ticaret yapar, görev yapmak isteyen görev yapar, krallık kurmak isteyen kurar, birinin derebeyi olup yoğun tempoda kendi köyleri ile kendi kalesi ile onarım bakım tamirat tadilat yapmak isteyen orada boğulur gider... çok fazla özellik ve detay aslında oyunu karıştırmaz. herkesin istediğini yapabilmesine imkan sağlar.

Bu halk isyanlarının lord isyanı olan versiyonu gelecek mi ? Ayrıca imparotorluklarda hükümdar oylama ile seçilse hoş olmaz mı? Belli bir tierın üzerindeki klanlar tarafından mesala
kalradyaya demokrasi mi getircen :grin: demokrasiye karşıyız. belki imparatorluklarda olabilir roma benzeri yapılar sonuçta senatosu falan olur ama çok uzun uğraş.

ama şuan yenilik değil mevcut olanın özellikle YAPAY ZEKANIN iyileştirilmesi gerekiyor.

bu oyun nasıl dolu hale gelecek merak ediyorum,oyun karmaşıklaşmasın derken elimizde bomboş bir oyun kalmasa bari :grin:
Eğer eklemeyeceklerse elimizde temeli güzel olan bir oyun olsa yeter, şu an temeli güzel olabilecek bir oyun var. Henüz güzel değil. Sistemler güzel, modcular çok harika şeyler yapacaktır buradan eminim.
karışmasın herşey mümkün olsun oyuncu herşeyi yapabilir olsun o zaman karışmaz. savaşmak isteyen savaşır, ticaret yapmak isteyen ticaret yapar, görev yapmak isteyen görev yapar, krallık kurmak isteyen kurar, birinin derebeyi olup yoğun tempoda kendi köyleri ile kendi kalesi ile onarım bakım tamirat tadilat yapmak isteyen orada boğulur gider... çok fazla özellik ve detay aslında oyunu karıştırmaz. herkesin istediğini yapabilmesine imkan sağlar.
TWnin düşünce yapısına ters, eğer ters olmasaydı başta seni zorla soylu yapmazlardı zaten. Belli bir şekilde lord ol ordu kur savaş diye itiyorlar seni şu an

Hükümdar oylamasının sıkıntı olacağını sanmıyorum. Hükümdar öldükten sonra şehir oylaması olacak gibi olacak. Farklı kültürler için de farklı varyasyonlar güzel olur tabii. Bir de merhametsiz filan gibi ansiklopedide görünen şeylerin oyuna etkisi var mı? Yok ve olacaksa nasıl olacak?

Bu halk isyanlarının lord isyanı olan versiyonu gelecek mi ? Ayrıca imparotorluklarda hükümdar oylama ile seçilse hoş olmaz mı? Belli bir tierın üzerindeki klanlar tarafından mesala
Reis oyun ortaçağlarda geçiyor o zamanlarda oylamayla hükümdar seçildiğini gördün mü hiç :grin:

Ne varsa eskilerde varmış. Demokrasi geldi mertlik bozuldu :smile:
Bu arada ordu oluşturma alt sınırının 4. seviye klan olmasını öneririm. 2. seviye klanlar ordu oluşturup birliklerimizi heder ediyorlar. İki birlik alıp düşmanın içinde köy yağmalarken düşmanın elinden kaç defa kurtadım bir tanesini geçen gün.

Hocam dediklerinin hepsine katılıyorum oyunun çok eksiği var oynanabilirlik açısından düzeltilmesi gereken çok şey var en baştada ekonomi ve yapay zeka

Hocam dediklerinin hepsine katılıyorum oyunun çok eksiği var oynanabilirlik açısından düzeltilmesi gereken çok şey var en baştada ekonomi ve yapay zeka
oyunu kalıp olarak yapmışlar bitirmişler gerçekten çok güzel olmuş. beğendim görüntüleri haritayı şunu bunu. hatalar illaki olacak, düzeltilir. ancak yapay zeka özellikle çok önemli geliştirilmesi gerekiyor.
mesela 2006 yılı oyunu medieval 2 total war var. onda senin 2 ordun var diyelim karşıda 3 düşman ordusu var. 2v3 savaşacaksınız. strateji haritasında düşmana saldırdığın noktada ilk hedef aldığın düşmanı senin karşında başlatıyor ve diğer 2 düşman ile 1 dost sizin ikinizin pozisyonuna göre strateji haritasında nerenize denk geliyor ise savaş haritasında da savaşa sonradan oradan dahil oluyor. 2006 da başladı 2019 mu 2020 mi three kingdoms ile halen aynı özellik devam. aynısını bannerlordda da görmek istiyoruz. ben mesela haritada 100 - 80 - 160 - 150 kişilik 4 lord yakalıyorum 490 asker toplam. bende var 350 asker ve daha önce ordu kurmuşum, adamları yakalamışım. ama karşıya bakıyorum savaş haritasında aynı benim kurduğum ordu gibi saf tutmuş farklı ellerden yönetilmeyen sıraya girmiş ve aynı anda savaş alanında bulunan tek vücut 490 asker var. ne kadar büyük bir eksiklik. abicim sen bu askerleri benim saldırdığım adamın sağında ise sağından arkasında ise arkasından strateji haritasındaki noktaya göre savaşa 1 dk 3 dk 20 sn ona yakınlığına göre dahil etsen? yapılabilir bence 2006 da yapılmış çünkü...

Back
Top Bottom