acı bir haberle sarsıldım

Users who are viewing this thread

melissa tuna adlı tanıdığım 19 yaşında şu anda ve dün trafik kazası geçirdi ve ağır yaralandı  ve kendisini intihar etmek amacıyla kendisini arabanın önüne atmış ve hızlıca ve süratlı bir şekilde kendisine araba çarpmış ve hayali tehlikesi yüksekmiş melissa tunanın ve hemen yoğun bakıma almışlar ve melissa tunanın beyninde büyük büyük kanama alanları varmış araba çarptığında kafasını yere hızlıca sertçe çarpmış melissa tuna kafasından çok kanlar akmış hemen ambulans çağırmışlar beyninin 2 lobunda toplam 7 yerde kanama varmış ve kanaması yoğun şekilde devam ediyormuş ve kafatası kemiklerinde kırıklar varmış ve vücudunda çok sayıda kırıklar varmış melissa tuna ölümle yaşam arasında çok büyük bir savaş veriyor ve kaybetme riskimiz oldukça fazlaymış melissa tunayı her an yaşamını kaybedebilirmiş bilinci açık değilmiş akciğerlerinde içe doğru çökmeler olmuş dün cuma günüydü mübarek gündü o zaman kendisini intihar etmek amacıyla kendisini yola attı ve araba çarptı nolur melissa tuna için rabbimize dualar eder misiniz ve onun bu savaştan sağsalim ve sapasağlam sağlıklı bir şekilde çıkması için rabbimize dualar eder misiniz sizde onun için dua ederek katkıda bulunur musunuz hepimiz çok üzüldük çok ağlıyoruz ve çok ağladık kendisi antidepresanlar kullanıyordu antidepresanların çok az yararları oluyormuş ona çok üzülüyoruz ailesi 24 saat hastanede kardeşi var 5 yaşında kardeşi bile çok üzüldü çok etkilendi çocuk saatlerdir hastanede ağlıyor yoğun bakım ünitesinin kapısında bekliyormuş kardeşi çok ağladı çok üzüldü çok üzülüyor doktorlar dedi kaybetme riskiniz çok yüksek dedi ölme riski çok fazla dedi kritik bir çok durumu var kurtaramayabiliriz dedi ve durumu çok ağır ve çok kritik her an kalbi durabilir dediler her an  yenik düşebilir  ve kaybedebilirsiniz dediler

Tamamını okumadım. Bunu yazma amacını çözemedim. Bunun için kaydolmuşsun ama rütben filan yok ne ayaksın sen?

Edit: Dua etmemizi istiyormuş, melisa adlı şahıs için.

Manyak heralde.
http://sanalikaforum.com/index.php?/topic/30865-melissa-tuna-adl%C4%B1-tan%C4%B1d%C4%B1%C4%9F%C4%B1m-g%C3%BCzel-insan-trafik-kazas%C4%B1-ge%C3%A7irmi%C5%9Ftir-bu-ak%C5%9Fam-saatlerinde/

1-) Kız ölmek istemiş ve intihar şeklinden de dikkat çekmek için değil gerçekten ölmek istediği için böyle birşey yaptığı belli. Kararını çoktan vermiş zaten, bence kendinizi bu kadar hırpalamanız gereksiz. Zaten kızın durumu dediğin gibiyse yaşaması çok zor ihtimal, yaşasa bile beyninde hasar olacağından iyi bir yaşam sürebileceğini sanmıyorum. Yani bence şu saatten sonra ölmesi daha iyi.

2-) Dua ederek bir kızın hayatını kurtarmayı beklemek çok saçma. Dualar hiçbir işe yaramaz. En azından ben inanmıyorum bir işe yaradıklarına, isteyenler etsin tabi birşey demiyorum.

Lorddarknes'in verdiğin linkte ayetel kürsi okumuşlar siz de okusanız olmuyor mu kafirler? Ayrıca 7 kişiye göndermediğiniz takdirde gece uyurken odanızı cinler basıyor.

İntihar etmek isteyen birisini niye kurtarmaya çalışırlar anlamıyorum. Yahu adam hayatından bezmiş intihar edecek, engel olup o ıstırabını çekmesine yardımcı oluyorlar aslında. Ayrıca bu anlattığı gerçekse ölmesi gerek o kızın. Zaten hayatı kararmış birde bu şekilde kökten biter.

Beyler bu kadar da acımasız olmayın. Başına gelen kötü birşeyi yazmış, inancı olan bi dua okuyup geçer. İnancı olmayan da yorum yapmasın, yapacaksa da ''zaten intihar etmiş size ne aminyum'' tarzında olmasın lütfen.

Kierra said:
1-) Kız ölmek istemiş ve intihar şeklinden de dikkat çekmek için değil gerçekten ölmek istediği için böyle birşey yaptığı belli. Kararını çoktan vermiş zaten, bence kendinizi bu kadar hırpalamanız gereksiz. Zaten kızın durumu dediğin gibiyse yaşaması çok zor ihtimal, yaşasa bile beyninde hasar olacağından iyi bir yaşam sürebileceğini sanmıyorum. Yani bence şu saatten sonra ölmesi daha iyi.

2-) Dua ederek bir kızın hayatını kurtarmayı beklemek çok saçma. Dualar hiçbir işe yaramaz. En azından ben inanmıyorum bir işe yaradıklarına, isteyenler etsin tabi birşey demiyorum.

Kız kararını vermiş hırpalanmanız gereksiz diyorsun. Kardeşin intihar etmeye çalışşa iyi tamam kararını verdiysen intihar edebilirsin mi diyceksin. Adamın birşeylere inancı var ve şuan yapabileceği tek şey bu belkide o yüzden forum forum dolaşıp bunu paylaşıyor.

(trollükte olabilir emin değilim)

Bunun acımasızlıkla bir alakası yok bu forum bunun gibi bir olay için değil. Arkadaş oyun forumlarına girip ankette şu oya verir misiniz dercesine dua istiyor hiç tanımadığı insanlardan. Her gün kaç tane bu tür olay yaşanıyor hepsi burada konu açsa bu forum böyle konulardan geçilmez. Bu forum bunun yeri değil, yaptığı da çok saçma. Ki muhtemelen troll olduğunu düşünüyorum ben.

morlak said:
Kız kararını vermiş hırpalanmanız gereksiz diyorsun. Kardeşin intihar etmeye çalışşa iyi tamam kararını verdiysen intihar edebilirsin mi diyceksin. Adamın birşeylere inancı var ve şuan yapabileceği tek şey bu belkide o yüzden forum forum dolaşıp bunu paylaşıyor.

Aynen öyle derdim. Meşhur "senin anan bacın yapsa hoşuna gider mi" argümanı da geldi, bunun üzerine şunu belirteyim;

Benim amcam 29 yaşından beri intihar girişimlerinde bulunuyordu, sürekli annesi tarafından bulunuyor/kurtarılıyordu ve bunun ne kadar kötü birşey olduğu ona söylenip duruyordu. Kendisi de aile baskısı yüzünden zorla okumuş, doktor olmuş, mesleğinden nefret eden bir insandı. Ben kendisiyle çok eğlenirdim zamanında, içinde böyle problemleri olduğunu da bilmezdim. Sonuç olarak 32 yaşında yatağında aşırı doz uyuşturucu aldığından dolayı ölü bulundu, yani bu tür şeyleri engellemek mümkün değil. Bir insan kafasına koyduysa koyduğunu eninde sonunda yapar. Bunu anlamayan insanların tek yaptıkları süreci uzatmak ve kişinin daha çok acı çekmesini sağlamaktan öteye gitmiyor bence.

Kierra said:
morlak said:

Aynen öyle derdim. Meşhur "senin anan bacın yapsa hoşuna gider mi" argümanı da geldi, bunun üzerine şunu belirteyim;

Benim amcam 29 yaşından beri intihar girişimlerinde bulunuyordu, sürekli annesi tarafından bulunuyor/kurtarılıyordu ve bunun ne kadar kötü birşey olduğu ona söylenip duruyordu. Kendisi de aile baskısı yüzünden zorla okumuş, doktor olmuş, mesleğinden nefret eden bir insandı. Ben kendisiyle çok eğlenirdim zamanında, içinde böyle problemleri olduğunu da bilmezdim. Sonuç olarak 32 yaşında yatağında aşırı doz uyuşturucu aldığından dolayı ölü bulundu, yani bu tür şeyleri engellemek mümkün değil. Bir insan kafasına koyduysa koyduğunu eninde sonunda yapar. Bunu anlamayan insanların tek yaptıkları süreci uzatmak ve kişinin daha çok acı çekmesini sağlamaktan öteye gitmiyor bence.
Mümkün olmadığından çok eminsin.  Intahar etmek isyeyen herkes kurtarilmaz mı yani ?

Kierra said:
morlak said:

Başka sebepleri var mı bilmiyorum ama sebep buysa oldukça basit göründü, ailesinden uzaklaşıp istediğini yapmak çok mu zor?

Edit: Son sorum mantıksız oldu biraz, rahmetlinin kendinden bir cevap bekler gibi.

Findecáno Amandil said:
Başka sebepleri var mı bilmiyorum ama sebep buysa oldukça basit göründü, ailesinden uzaklaşıp istediğini yapmak çok mu zor?

Edit: Son sorum mantıksız oldu biraz, rahmetlinin kendinden bir cevap bekler gibi.
Zaten ailesinden uzaklaşıp istediğini yapmış işte ?

Back
Top Bottom