Resolved Aşırı Cpu kullanımı

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar merhaba,
  • CPU: i7 8700k @5.0 ghz
  • GPU: Evga GTX 1080 Ti
  • RAM: Corsair DDR4 32gb @2.6MHZ
  • SSD: Samsung Evo+ 970 1TB m.2
  • SSD2: Sandisk 250GB
  • Motherboard: MSI Z370 Pro Gaming
  • Cooler: CoolerMaster 240mm Liquid Cooler
Sistemim bu şekilde. 2 gün öncesine kadar sıkıntı yoktu (sadece haritada fps 30 lara düşüyordu ama onun harici 200 sabit gidiyordu savaşlarda vs.). Yeni güncellemeyle oyunda cpu kullanımı %99 lara, gpu kullanımı %60-70lere çıkıyor ve oyun kilitleniyor. Bu haritada gezerken değil kuşatma esnasında savaşa başladığımda oluyor. Herşeyi tam anlamıyla düşük ayara getirdim. Fps i 30 a kadar düşürdüm. Ölü yok. Nvidia ayarlarını internette söylenilen her yöntem ile denedim. Başlangıç komutu ile denedim. Overclocku kapatıp denedim. Açıp denedim. Biraz daha arttırıp denedim. Güncellemeleri yapıp denedim. Güncellemeleri silip denedim. Oyunu tekrar silip yükleyip denedim. Process Lasso programı ile darboğazı engellemeyi denedim. Forumları kurcaladım. Yani internette var olan tüm çözüm dedikleri şeyleri denedim. Yabancı forumlarda memory leak var demiş bu sorunu yaşayan arkadaşların çoğu. Muhtemelen patch ile düzelir vs. deniliyor. Lakin benim anlamadığım kısım şey benimle aynı sisteme sahip başka bir arkadaşım oyunu oynuyor rahatça kasmadan etmeden ama ben oynayamıyorum. Benim yanlış yaptığım birşey mi var yoksa oyle random bir şanssız kişi miyim? Benzer sorun yaşayan ve çözüm bulmuş arkadaşların çözüm önerilerini bekliyorum.

Herkese iyi oyunlar dilerim.

Sistemlerimiz oldukça benzer:
i9-9900KS
ASUS GTX 1080
Corsair DDR4 32 GB 3600Mhz
Samsung Evo 970 1 TB M.2
ASUS Maximus APEX XI
Corsair H-150i Pro

Acaba bu dediğiniz sorun genelde çok kişinin olduğu savaşlardamı oluyor, ben bu sorunu birtek gidip 1000 tane atlı okcuyu özel savaşta birbirine kapıştırırsam yaşıyorum...

Bilgi vermek isterim 5 Nisan yamasında Kuşatmada ve Çökme sorununu düzeltmek için yaptıkları olan yamayı daha çok çökme sorununa sebebiyet verdiği için geri çektiler... Türkçe Yama Notlarına Burdan Bakabilirsin

Sizin gibi bir sisteme sahip olan birinin Memory Leak den korkmasını gerektirecek birşey yok oyuna rahatından 20GB lık ram verebiliriz.

Sorununuz biraz spesifik bir sorun gibi, arka planda çalışan programlarıda kapattığınızı söylediğinize göre size tek önerim savaş kişi sayınız 1000 de ise 200 e çekip tekrar denemeniz.

gpu kullanımı %60 derken ? eğer fps limiti koymadıysan gpu %99-100 arası çalışır. Aksi darboğaz olarak düşünülebilir.

hocam oyunun cpu ile ciddi sıkıntıları var zaten yöneticiden yüksek seviye atama falan yapmayın. Bunu belirteyim ardından şöyle bir tavsiye verebilirim.msi afterburner ile verilerinizi toplayın peşinden donanımsal bir sıkıntı olmadığını düşünüyorsanız stres testine sokun. Sistemden emin olunca bana özelden pm atın üç-beş oyun içi ayar yaparız config dosyasından.

Last edited:
Oyun içi Gölge türüydü galiba onu Statik yapmak ve kumaş simülasyonunu kapatmak CPU tüketimini baya azaltıyor. Sorunlar düzelene kadar geçici olarak bunları yapın.

Denedim yine crash alıyorum dostum. Ama crash aldığım yer hep aynı nedense bu sefer. Kale kuşatmasında "Merdivenlerden" çıkmaya başladığım anda veya askerlerden birisinin çıkmasına izin verdiğim anda crash yiyorum. Sanırım crash alıyor oluşumun ısınmayla alakası yok zira ısınma sorunu nispeten çözülmüş gibi yeni patch ile lakin yine dediğim yerde crash veriyor.
Oyun içi Gölge türüydü galiba onu Statik yapmak ve kumaş simülasyonunu kapatmak CPU tüketimini baya azaltıyor. Sorunlar düzelene kadar geçici olarak bunları yapın.

Sistemlerimiz oldukça benzer:
i9-9900KS
ASUS GTX 1080
Corsair DDR4 32 GB 3600Mhz
Samsung Evo 970 1 TB M.2
ASUS Maximus APEX XI
Corsair H-150i Pro

Acaba bu dediğiniz sorun genelde çok kişinin olduğu savaşlardamı oluyor, ben bu sorunu birtek gidip 1000 tane atlı okcuyu özel savaşta birbirine kapıştırırsam yaşıyorum...

Bilgi vermek isterim 5 Nisan yamasında Kuşatmada ve Çökme sorununu düzeltmek için yaptıkları olan yamayı daha çok çökme sorununa sebebiyet verdiği için geri çektiler... Türkçe Yama Notlarına Burdan Bakabilirsin

Sizin gibi bir sisteme sahip olan birinin Memory Leak den korkmasını gerektirecek birşey yok oyuna rahatından 20GB lık ram verebiliriz.

Sorununuz biraz spesifik bir sorun gibi, arka planda çalışan programlarıda kapattığınızı söylediğinize göre size tek önerim savaş kişi sayınız 1000 de ise 200 e çekip tekrar denemeniz.
Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Lakin asla 200ün üzerine cıkarmadım hatta şu anda minimuma çekip denedim. Sorun sanırım sadece spesifik bir noktada. Isınma mevzu ise başka birşeyden kaynaklı oyundaki. (Şu an için ısınma sorunu yeni patch ile çözülmüş görünüyor.)

Mevzu anladığım kadarıyla sadece kuşatmada askerler veya ben kendim kaleye merdivenle çıkmaya başladığım saniye oyun donuyor. Şimdi deneyip farklı kalelerden de aynı sorunu mu alıyorum yoksa sadece denediğim bu 2 yerden mi alıyorum onu tekrar kontrol edip bu postumu editleyeceğim hocam bilgilendirme amaçlı.Tekrardan teşekkürler bilgilendirme için.

Edit: Hangi kale olduğuyla sanırım alakalı değil. Bu sefer farklı bir kalede denedim Merdivenle alakası yok. Kuşatma savaşına başlamamın biraz üzerinden zaman geçmesiyle birlikte yaşanıyor donup oyunda atma sorunu.

İşlemcinin zarar görmemesi için sigorta o tür zorlama ısınma durumlarında bilgisayarı direk kapatıyor. ŞİRKETİ SAVUNMUYORUM.

fakat low ve medium ayarlarda problemsiz oynuyorum.
Acer v3 772g i5 Nvidia GT 750m notebook.

Ryzen 5 1500x ve 1050Tİ'da az kişi varken 80-90 fps alıyorum fakat kalabalık mekanlarda 40lara kadar düşüyor. Büyük ihtimal kumal similasyonu veya yapay zeka hesaplaması sisteme fazla yükleniyordur. Kale savaşlarından zaten bahsetmiyorum. Yapımcılar farkındaymış yeni patch ile düzenleme gelmişti sanırım ama deneme fırsatım olmadı.

Bu sorun sana has değil, merak etme. Canavar gibi sistemler kullanan oyuncular tanıyorum yine de oyunun, sistemi çok yorduğundan ve FPS droplarından söz ediyorlar. Optimizasyonla ilgili sorunlar var şu an Pre-Alpha olduğu için ama yapımcılar zamanla optimize edecektir.

Merhaba, geç cevap verdiğimiz için üzgünüz. Şimdiye kadar karşılaştığımız sorunların önemli bir kısmını düzelttik ve yayınladığımız birden fazla yama ile oyun performansını iyileştirdik. Bu yüzden bu başlığı, şimdilik, resolved olarak işaretleyeceğiz. Lütfen oyununuzun, sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olduğundan ve oyunun güvenlik yazılımınız üzerinde gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun. Lütfen bu adımları tamamladıktan ve oyun dosyalarının bütünlüğünü doğruladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini bize bildirin.

Back
Top Bottom