8gb ram ile oynanır mı?

Users who are viewing this thread

matrokor

Recruit
Yeni bir sistem topladım ve sistemim 8gb rami var bannerlord oynarken sorun çıkarır mı?

sistem
-ryzen r5 2600 af
-rx 580 8gb
-8gb ram

dev lerden biri yanılmıyorsam oyun en az 6gb ram istiyor, 8gb ile oynarsın ancak büyük savaşlarda 16gb ram öneririm dedi.

oynayabilirsin akıcı şekilde,fakat öncellikle optimizasyon problemlerinin son bulması gerekli.

600 kişiyi geçmeden, rahat şekilde oynayabilirsin.Ondan sonrası işlemci ve ram'e kalıyor.

8gb ramim var çoğu ayarı en düşüğe çekiyorum savaşlarda çok büyük etkisi olmuyor. Çok büyük savaşlarda elbette fps düşüyor fakat dediğim gibi genelde hissettirmiyor veya rahatsız etmiyor beni. Asıl sıkıntı kuşatmalar.

Oyanır merak etmeyin.
Benim dandik laptop sistemi;
8 gm ram (emin olmadığımdan yazmayacağım ama ram frekansları yüksek)
i5 7200u işlemci
920mx ekran kartı ile 500v500 savaşları ve kale kuşatma/savunmalarını düşük ayarda oynuyorum
200v200yaptığımda orta ayarlarda oynayabiliyorum rahatsız olmadan.

Ancak şunu da söylemeliyim ki kardeşimin kullandığı diğer bilgisayarımız Lenovo z500 4gb ram ile oynatabiliyor.
kalite kötü değil açıkçası.

Benim 8 gb ram varken düşük ayarlarda oyunda takılmalar oluyordu savaş büyüklüğü 200'deyken hemde. Sonra bir 8 gb ram daha aldım rahatladım takılmalar gitti.

Benim 8 gb ram varken düşük ayarlarda oyunda takılmalar oluyordu savaş büyüklüğü 200'deyken hemde. Sonra bir 8 gb ram daha aldım rahatladım takılmalar gitti.

8 gb ram almayı bende düşünüyorum ama dolar bu kadar yüksek iken almak istemiyorum. Sözüm meclisten dışarı, sanki kazıklanıyormuşum gibi hissediyorum. Doların düşmesini beklersem işim iş valla.

8 gb ram almayı bende düşünüyorum ama dolar bu kadar yüksek iken almak istemiyorum. Sözüm meclisten dışarı, sanki kazıklanıyormuşum gibi hissediyorum. Doların düşmesini beklersem işim iş valla.
Valla hocam gidişata baktığımız zaman artık bir şey almak için doların düşmesini beklemenin çok mantıklı olmadığını düşünüyorum.

Ben 8gb ram ile oynuyorum. Mekanlar olayı çok değiştiriyor bir kaleyi 500v500 kuşatırken bile tık demediği oldu. Ama bazen de küçük denebilecek savaşlarda bile drop olabiliyor. Birazcık senin oyunu ne kadar sevdiğin ve tahammülünle alakalı. Herkesin söylediği gibi optimizasyon sıkıntıları tabiki var ama çok tolere edilemeyecek bir durum değil. Sanırım oyunda daha tam bir farkı olmasa da başkent gibi bir muhabbet olacak, o tarz daha büyük sayılabilecek şehirlerde kasma yaşadım. Özellikle Lycaron, Pravend, Balgard ve Sanala da güzel droplar yediğimi hatırlıyorum :grin:

Oynarsın ama fazla kalabalık kuşatmalarda tıkanır kalır. Bende 16gb 3600hmz ram var. savaşlarda sayı 1000 olsa da sorun yok ama kuşatmalarda özellikle arkadan adam geldiği sırada oyun tıkanıp kalıyor.

Oyunda şu an memory leak sorunu var bir iki hafta önce iyi bir bilgisayarın bile ramin 8 gb ve altıysa ciddi sorunlar yaşıyordun yine de performans sorunlarını da her patchde çözüyorlar. Yakın bir zamanda muhtemelen 8 gb hiç sıkıntı olmayacak.

Şu linkte ram sorunundan doalyı perfomansı artırmak için önlemler var ama onun dışında ram kapasitesini artırmak en iyi çözüm gibi.

Sadece bu oyun için değil genel olarak artık 8 gb ram oyunlara yetmemeye başladı. İmkan varsa ram eklemek çok faydalı olacaktır.

Back
Top Bottom