76th Ağır Piyade Alayı (Yeniden Aktif)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
TdwlI0F.png

ecWo8.png

Prusya (Almanca: Preußen), tarihin değişik dönemlerinde değişik anlamlarda kullanılmış bir deyim olmakla birlikte en çok 1713-1867 yılları arasında kendisine Prusya Krallığı adını veren Alman devleti anlamında kullanılır.
Baltık Denizi kıyısında bir bölge olan Prusya başlangıçta, Brandenburg Dükalığı olarak Kutsal Roma Cermen İmparatorluğunun bir parçasıydı ve başkenti Königsberg (Kaliningrad) idi. İspanya Veraset Savaşı (1701-1713) sırasında İngiltere, Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu, Hollanda. Portekiz ve Savoya Dükalığı ittifakında savaşa katılmıştır. İttifakın Fransa karşısında zafer kazanmasıyla imzalanan Utrecht Barışı'yla Brandenburg Dükalığına krallık statüsü tanınmıştır. Bu tarihten sonra Prusya Krallığı olarak bilinecektir, başkenti ise Berlin olacaktır.
1806 yılında krallık, Napolyon Bonapart önderliğindeki fransız ordusuna yenilince topraklarının büyük bir kısmını kaybeder ve Fransa ile ittifak kurmak zorunda kalır. Napolyon'un 1812'deki Rusya seferinde başarısız olup büyük güç kaybetmesini fırsat bilen Prusya, Fransa'yla olan ittifakını bozar ve koalisyon güçleriyle birlikte 1813 Leipzig ve 1815 Waterloo savaşlarında Fransızları mağlup ederler. 1815'deki Viyana Kongresi'nde Prusya, sınırlarını batıdaki Saar nehrinden doğudaki Neman nehrine kadar genişletir. Ancak krallık toprakları hâlâ ikiye bölünmüş durumdadır. Çünkü Hannover, Braunschweig, Hamburg ve Bremen gibi bağımsız prenslikler ve şehir devletleri ülkeyi coğrafî olarak ikiye bölmektedir.
1867 yılında Prusya kralı I. Wilhelm, Otto von Bismarck'ı başbakanlığa atadı. Bismarck, Danimarka, Avusturya ve Fransa'ya açtığı savaşlarla Alman bölgelerini bir bayrak altında topladı ve Alman İmparatorluğunu kurdu. Prusya kralı I. Wilhelm de artık Almanya'nın Kayzer Wilhelm'i oldu. Bu tarihten sonra Prusya Alman İmparatorluğunun en büyük parçası olarak kaldı. 1934 yılında Naziler Prusya tanımını tamamen ortadan kaldırdılar.
II. Dünya Savaşı sonrasında Prusya toprakları Polonya ile Rusya arasında paylaşıldı. Günümüzde Litvanya ile Polonya arasında kalan Rusya'ya ait Kaliningrad şehri eskiden Königsberg adıyla Doğu Prusya'nın başkenti idi.
Prusya, Avusturya ile birlikte "Alman düalizminin" (Alman ikiliğinin) temeli olarak bilinir.

ZshxI.png

g%C3%B6n%C3%BCll%C3%BC%20nefer.png
acemi%20nefer.png
nefer.png
onba%C5%9F%C4%B1.png
cav2.png
ba%C5%9F%C3%A7avu%C5%9F.png
M%C3%BClazim%20evvel.png
m%C3%BClaz%C4%B1msani.png
y%C3%BCzba%C5%9F%C4%B1%20yard%C4%B1mc%C4%B1s%C4%B1.png
y%C3%BCzba%C5%9F%C4%B1.png
kola%C4%9Fas%C4%B1.png
ba%C5%9Fkola%C4%9Fas%C4%B1.png
binba%C5%9F%C4%B1.png
kaymakam.png
miralay.png
mirliva.png
ferik.png
1stferik.png
m%C3%BC%C5%9Fir.png

Q9DU9.png

v1.3 Final :
• Çevirideki tüm hatalar düzeltilmiştir.
• Davulculara özel 3 yeni müzik (Dombıra,Nogay El,Sancak Marşı) eklenmiştir.
• Oyunun 1.004 sürümünü uygun hale gelmiştir.

Tanıtım Videosu
Tanıtım Videosu 2

Link : İndir

Setup Dosyası: İndir2

Örnek"D:\Steam" buraya atılacaktır.

Forum Düzenlenecektir
İletişim Steam Üzerinden Yapılmaktadır
Kayıtlar Başlamıştır
Kayıt Olmak İçin Ulaşın

uygarerdolu said:
merhaba ben DoritoS. rütbe sistemini çok iyi 56.alay dan çalmıssınız. tebrikler prusya klanı, ama osmanlı rütbeleri kullanılıyor güzel hatta mükemmel bir fikir bakalım. daha neler çıkıcak !! :idea: :idea:
sevgili kardesim kac yıldır bu oyundasın bilmiyorum ama biz 2 yıl once aktif olan bir takımız yani o zamanlar senın o 56. alaymıdır nedir o aktif dahi degildi biz bu oyunda ilk rutbelerde puan sistemini kullanan takımız sen daha bu oyunun varlıgından haberdar degilken biz 2 yıl once en guclu Türk takımı olmayı basarmıstık tum Türk takımlarnı kendi himayemiz altında toplamıştık sen daha bu oyunda yokken bız bunları yaptık yanı alıntı yapan bız degıl kimse artık bu 56. alay onlar calmıstır bızden forumda ılk sayflara bakmanı onerırım daha 1. yada 2. sayfada 76. alay ıle ılgılı konulara bak sız daha bu oyunda yokken bız vardık sımdı cıkıp calmıs dıyorsunuz 2 gunluk oyuncusunuz su oyunda 2 yıllık adamlara bulasmayın kardesım benım dun kurdugunuz takımla gelıp burda bıdı bıdı yapmayın ayrıca senımı gerıyor bu rutbeler keyıf bızım degılmı kardesım daha dun oyuna baslamısınız gelıp burda abilik taslıyorsunuz!!

Sonuçta bir oyun sizin ecdadınız belki ingilizler olabilir 56. alay diyorsunuz en fazla 50 oyuncu vardır buna bakarak şöyle bir şey de alakasız olur değil mi alay da en az kaç asker bulunur araştırın öyle bir gelin bizim ecdadımız Osmanlıdır aksini söyleyen yada uygulayan zaten kabullenmiş değildir

Başarılar, Napoleonic Wars ilk türk alaylarından birini yeniden aktif görmek çok güzel.
Puan sistemini türkler arasında ilk 76th kullanmaya başladı, kanımca reformist bi' alay olduğu söylenebilir...

İbrahim Pasha said:
Başarılar, Napoleonic Wars ilk türk alaylarından birini yeniden aktif görmek çok güzel.
Puan sistemini türkler arasında ilk 76th kullanmaya başladı, kanımca reformist bi' alay olduğu söylenebilir...
Saolasın batuhan ama seni aramızda yeniden görmeyi çok isteriz bu konuyu düşünmeni istiyorum teşekürler tekrardan =)

76th agır pıyade klanını 26th de tegmen ıken bılırdım,parcalanması kotu olmustu,umarım tekrar aynı sekılde kuvvetlenerek ıyı bır ıs basarırlar,steam altayb12 lıderınız kımse gorusebılırız.

Tekrar basarılar dılerım.
18th sımbırsk ve 13rd KoR Klanları Genelkurmay Baskanlıgı...

Kamarow said:
76th agır pıyade klanını 26th de tegmen ıken bılırdım,parcalanması kotu olmustu,umarım tekrar aynı sekılde kuvvetlenerek ıyı bır ıs basarırlar,steam altayb12 lıderınız kımse gorusebılırız.

Tam steam linkini veya steamdeki ismini verirsen elbette sana ulasırım dostum ve saolasın umarım eskısı gıbı kuvvetlenırız =)

ms123321 said:
Kamarow said:

Tam steam linkini veya steamdeki ismini verirsen elbette sana ulasırım dostum ve saolasın umarım eskısı gıbı kuvvetlenırız =)

Kuvvetleniceksiniz,buna inancım tam.

Kamarow said:
ms123321 said:
Kamarow said:

Kuvvetleniceksiniz,buna inancım tam.
Çok tesekur ederım dostum =)

Başarılar Dilerim !! Şuanın En iyi Türk klanıyla aranızda iyi bir rakabet olucak ! ve rekabet herzaman iyidir ! daha iyi olmanızı saglıycak ! :grin: :grin:

Burhan45 said:
Başarılar Dilerim !! Şuanın En iyi Türk klanıyla aranızda iyi bir rakabet olucak ! ve rekabet herzaman iyidir ! daha iyi olmanızı saglıycak ! :grin: :grin:
Rekabet olması için once bi takımı toparlayıp takımın bırbırıne alısmasını saglamak gerekıyor onun ıcınde en az 1 2 ayımızı alıcaktır eski oyuncularımızın tamamına yakını suan oyunda yok bu yuzden yenı oyuncular arıyoruz bu yuzdende rekabet etmemız ıcın belırlı bır sure gecmesı gerekıyor ayrıca tesekur ederım dostum =)

Zaman hiç sorun değil dostum . Ben yabancı klanlarda oynuyorum Türk klanlarınıda takip ediyorum . Gözlemdigim kadarıyla işiniz biraz zor olucak ama iyisiniz !! :grin: devam !

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom