500 Saat Sonunda Deneyimim Eksikler Gelmesi gerekenler beğeniniz yetkililer görsün :))

Users who are viewing this thread

ZODDD

Recruit
BİLMİYORUM GELİŞTİRİCİ EKİP BENİM YAZIMI OKURMU KEŞKE OKUSA AMA OKURSA DİYE YAZDIM :smile:

1.Diyaloglar kısa ve anlamsız mesela karım ile konusurken onla konuscak bir soru olmaması kısaca diyalogların birden fazla arttırılması gerekiyor.
2.Oyunda savaşırken kar ve yağmur eklenmeli bu onlinede var ama singlede yok gayet güzel bi dinamiklik katar savaşa.
3.savaş alanları çok boş daha güzel yapılabilir.
4.görev çeşitliliği olabilir daha fazla görev
5.Karakter seslendirmesi olabilir ve gayet güzel olur witcher daki gibi karakterler ile konuşsak.
6.Online ye çeşitli oyun modları eklenebilir arkadaslar arasında kale kuşatma vs rütbe sistemi oyun içi dinar sistemi item alma.
7. yapay zeka bazen iyi ama bazen gerçekten saçmalayabiliyor
8.Karakter modellemeleri gelebilir daha fazla seçenek çok az var.
9. şehirlerin, köylerin içi cansız. görsel olarak geçtim ses bile yok koca şehirde.
10.daha fazla kan eklenebilir savaş esnasında kol bacak kafa kopması gibi.
11.grafikler daha iyi olabilir
12.optimizasyon geliştirilmeli
13.bazı konuşmalarda ingilizce dialoglar düzeltilmeli.
14.daha çok zırh silah kask çeşitliliği.
15.daha açık bir dünya rol yapma
16. Düzgün savaş atmosferi olmasını beklerdim tam olarak böyle piyadelerde süvarilerde bayraklar olucak savaşta daha gaza getircek müzikler hücüm emri verdiğimizde bağırarak düşmana koşmaları ama ağır çekimde koşuyorlar gibi en azından oyundaki her askerin karakterinatletizm yeteğini biraz daha artırılmalı.
17. haritanın dışını allah aşkına düzeltin haritayla uygun yapın ya sturgiyalıların ordan geliyor aserayların oraya kadar karla kaplı haritanın dışına gidemiyoruz diye de oyunun başından beri düzeltilmemesi çok saçma.
18.diyalogda kısa bir sorum var diyip hiçbir şey diyememek
19. Köylere projeler eklenmeli diyelim değirmen yaptırcaz the forestaki gibi onların nereye inşaat edileceğini biz hayalet yapıyı koyarak belirlemeliyiz belli süre sonra yapı tamamlancak köyde o yapıyı görebilcez sonra çiflik tarla ev gibi arazi alabilmek iyi olur dükkanlardan kar elde edemiyoruz köylerden kar edelim bari sonra köyü kasaba haline getirelim her yeni yapının tüccarın yerini biz belirlicez mini editör gibi bişey ekleser olur bence kaleleri duvarlarını yükseltince görünüşü değişiyor köylerdede bütün projeleri tamamlayınca kasaba olsa ana haritadaki görünüşü değişse olur.
20. önettiğimiz bölgenin halkı ile konuşup dertlerini dinleyip çözümler üretme(borcu olana para yardımı,işsiz olana iş imkanı gibi günlük yaşamdan örnekler alınabilir hatta yanımızda bir yaver bulunur halkın dertlerini not eder biz de gerekli kişilere söyleriz.
21. Düşman lorda savaşmak yerine teke tek kapışmayı teklif edebilme(Truva filminde olduğu gibi 2 ordu kapışmak yerine en iyi 2 savaşçı kapışır kazanan savaşı kazanır)
22. krallıklara darbe yapabilme.
23. Oyunda kendi kılıçlarımızız craft edebiliyoruz (daha o seviyeye gelmedim) ve bu sisteme baktığımda çok çeşitli şeyler yapılabiliyor ben bunun aynısını diğer kısımlarda da görmek isterim kendi zırhımızı craft etmek kalkanımızı , yayımızı craft edebilmek isterim
24. Ve son olarak belki abartıyorum ama hediye gönderme sitemi olmalı mesela aramızın iyileşmesini istediğimiz birisi ile aramızı iyileştirmek için onun bir düşmanı idam edip kellesini ona gönderebilmeliyiz veya aramızın kötü olduğu birini korkutamak için bunu yapabilmeliyiz veya direk altın gıda silah gibi şeyler hediye ederek ilişki iyileştirebilmeliyiz

Forumda o kadar öneri yapan insan gördüm ama daha önce hiçbir zaman 19. maddedeki kadar olması imkansız, bu kadar uç bir istek görmedim :grin: Yine de diğerleri güzel.

Oyunda bazı yerler zamanla doldurulmak üzere boş bırakılmış görünüyor. Forumda bu boş alanlar üzerine fikirler üretmek eğlenceli oluyor :smile:

24. Madde de ilişki düzeltmek için ölü değil de canlı olarak esirleri transfer ederek işe yaraya bilir. Canlı olarak tabir edilen para ve item de iş görür :smile:

Ayrıca en son düşman lordlar ile ilişkimizi ; krallığımıza veya bağlı olduğumuz krallığa katılmaları için ikna ettikten sonra verdiğimiz item veya para ile inanılmaz derecede artıyordu. İdamlar ile olan ilişki kaybına nispeten geliştirilmiş herhalde diye düşünmüştüm.

Başlık güncel iken bir ekleme de ben yapayım:

Oluşturduğumuz birliklerin yapay zekaya göre hareketleri neticesinde esir düşmeleri engellenebilir. Son zaman hali hazırda komutanlarımızın çoğunda izcilik becerileri sıfır pozisyonda oluşturduğumuz izciler kafalarına göre gidip köy yağmalarken kolayca yakayı ele veriyorlar. Bir orduya çağrılmış dahi olsalar yapay zeka intihara meyilli olduğu için askerlerimiz bir anda yok oluyorlar. Sırf bu sebepten birliklerimizi ,oluşturduğumuz ordudan ayırmadan devamlı yanımızda gezdirmek zorunda kalıyoruz. Paralı askerlikte bu da olmadığı için peşlerinde koşturmaktan beziyoruz ki o da garanti değil.

Bir defasında birliğimin sıfır asker (askerlerinin tamamı veya kalanı kendisi ile birlikte yaralı olan sıfır rakamlı birlik) ile dönüşüne şahit olduğumda bu çok hoşuma gitmişti Belki İlişkim iyi olan birine denk geldi de geri mi gönderdi diyeceğim ama askerler dönmezdi. Taktik kısmında geri çekilmeye ilişkin bir perk devreye girdi belki , pek anlayamadım. Ölen birimler ölebilir ama yaralanan birimler ve birlik komutanı , yaralı askerler sebebi ile yavaşta olsa orduma katıldılar.
En azından bir düzenleme yapıp kademeli olarak en üst rütbeye ulaşmış askerlerden (icap ederse bir altı da dahil olabilir. Vassalların garnizonlara bağışladıkları askerlerde yüksek olmamalı.) ölmemiş olan yaralananları , esir düşmeyip yaralı olarak ta olsa dönebilsinler. Zaten esir olarak aldığımız üst rütbeli askerler oyun boyunca yanımızda esir olarak gezseler de birliğimize katılmıyorlar.

Last edited:
Bazı uçuk ve oyunun ruhuna ters olan maddeler dışında birçok öneriye ben de katılıyorum. Zamanla getireceklerini umut ediyorum.

Verilecek en güzel umut modlar zaten.Beklentileri geçtim şaşırtmalarda olacağına inanıyorum.Tam sürüm ne kadar süre içinde biterse o kadar iyi.

Last edited:
Back
Top Bottom