49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

Users who are viewing this thread

Eğri oturalım doğru konuşalım. Bugüne kadar yüzlerce oyun oynadım hiçbirinde ya şimdi bunun kodlarını refatorlüyorlar ondan böyle ileride çok hızlı güncellemeler gelecek vs demedim. Ben bir müşteriyim ve paramın karşılığında vaad edilen hizmeti bekliyorum. İşin yazılım kısmı beni hiç ilgilendirmemeli. Hatta yapımcılar bunu oyuncular ile "bakın bunu yapıyoruz" diye paylaşmamalı. TW ile kendi kitlesi arasında bir bağ ver ve firma bunun resmen ekmekle dibini sıyırıyor. Başka hiçbir yerde hiçbir oyuna böyle taviz verilmez. Firmada yalnızca "acaba bugün oyuncuları nasıl oyundan soğuturuz veya en büyük hatayı nasıl yaparız" diye araştıran görevliler olduğunu düşünmeye başlıyorum.

valla erken erişim tamam iyi güzel ama artık elle tutulur birşeylerin yerine konulması gerekmekte..yazılıyor 200 tane crash hatası düzelti falan diye..ya iyi de 200 yerde çöken oyunu çıkartan da sizsiniz?maalesef çok eksiği varmış toparlanamıyor bir türlü..oysa oyunun gerçekten öyle bir potansıyeli var ki..total war serisini medieval dan beri fanatıgı olan biri olarak ve aynı şekilde witcher serisini defalarca oynamıs biri olarak bu iki oyundan biraz biraz bannerlorda birşeyler çekılebilse efsane olabilir..mesela oyuna din adamları gelebilir.daha fazla ülke daha büyük harita inanc kavramı da eklenebilir..ya herşey olur da bu hızla zor..bu hız şu an anladığım kadarıyla sadece acıkları kapatmaya yetişebiliyor..köklü değişiklik için biraz bekleyeceğiz gibi..

valla erken erişim tamam iyi güzel ama artık elle tutulur birşeylerin yerine konulması gerekmekte..yazılıyor 200 tane crash hatası düzelti falan diye..ya iyi de 200 yerde çöken oyunu çıkartan da sizsiniz?maalesef çok eksiği varmış toparlanamıyor bir türlü..oysa oyunun gerçekten öyle bir potansıyeli var ki..total war serisini medieval dan beri fanatıgı olan biri olarak ve aynı şekilde witcher serisini defalarca oynamıs biri olarak bu iki oyundan biraz biraz bannerlorda birşeyler çekılebilse efsane olabilir..mesela oyuna din adamları gelebilir.daha fazla ülke daha büyük harita inanc kavramı da eklenebilir..ya herşey olur da bu hızla zor..bu hız şu an anladığım kadarıyla sadece acıkları kapatmaya yetişebiliyor..köklü değişiklik için biraz bekleyeceğiz gibi..

Burada mesele oyun ne kadar zamandır yapılıyor? Ekseriya 2012'den beri yapılıyor zannediyor fakat oyun 2019'da baştan başlandı diye işittim. Bâzısı da 2016 diyor. Sonuç olarak elimizde 1-4 senelik bir oyun var, 8 senelik değil.

Burada mesele oyun ne kadar zamandır yapılıyor? Ekseriya 2012'den beri yapılıyor zannediyor fakat oyun 2019'da baştan başlandı diye işittim. Bâzısı da 2016 diyor. Sonuç olarak elimizde 1-4 senelik bir oyun var, 8 senelik değil.

4 Sene bile çok büyük bir süre..bende 7-8 senedir bir önceki oyundan beri uğraşılıyor diye duydum....aslında keske 1 senede çıkartmıs olsalar büyük başarı olurdu..1 sene de bu kadar yaptılarsa 1 sene daha uğraşsalar harikalar ortaya çıkabilirdi..bilmiyorum belki de çıkar..görücez...

Kendi motorlarını yazdığını da unutmamak gerek.

31 marttan bu yana oyuna içerik anlamında hiç bir gelişme gelmediğini düşünüyorum.ilk kez bu kadar uzun süredir güncelleme gelmiyor.kod düzenlemeden dolayı bu kadar uzadığı söylenmişti lakin içerik anlamında durum nedir? mesela bannerlord isminde ki banner'lar bile oyunda henüz mevcut değil,ilk gösterilen craft özelliği var ile yok arası.bakın daha geleceği söylenen isyan mekaniğinden falan bahsetmiyorum yıllarca gameplayler de gördüğümüz özellikler bunlar.şuan için firma tamamen kod düzenlemeye mi yoğunlaşmış durumda bunu çok merak ediyorum.tamam işin teknik kısmını firma elbette ki bizden daha iyi biliyor fakat oyun ilk çıktığında büyük bir ilgi ile karşılaştı ama inanılmaz eksik bir oyun olması yüzünden ilgi çok çabuk söndü.keşke yarım yamalak,hatalı bile olsa önce belli başlı yenilikler getirilse ve düzeltmeler bundan sonra yapılsaydı.hiç bir şey yapılmayıp sadece boşverden ibaret diyaloglara bile el atılsa oyun az buçuk oyalatabilirdi bu süreçte.şuan herkes içeriği bol bir güncelleme görmek için forumu gezinip duruyor.şahsen 8 yıldır deli gibi beklediğim bu oyunu şuan içerik eksikliğinden dolayı oynamıyorum.umarım yeni bir save açtıracak bir güncelleme düşünüyorsunuzdur.
değecek bence kodlar düzenlenecek ne kadar nadiren oluşan çökme varsa hepsi düzeltilcek

Singlepayer oynanacak düzeyde değil bile bence, Oturup 1-2 saat oynayanlara şaşkınlıkla bakıyorum valla. Multiplayer kısmı ise daha oturaklı bana kalırsa. TDM’ler kaotik ve keyifsiz, Captain Mode gerçekten çok keyifli, Skirmish ise bazen temposunun düşüklüğüyle bayıyor ama oynayanlar az çok hakim ise oyuna baya çekişmeli ve zevkli oluyor. Bundan 1.5 ay önce falan oynadığım bir Battania - Aserai maçı vardı son okla alınan ve 3-2 sonuçlanan inanılmaz keyif almıştım ki herkes tryhard moddaydı baya hiç unutmam. Ha bir de siege mode var ki (oynamayalı baya oldu) bir tarafın kalenin içinde bir tarafınsa dışarıda olduğu bir tdm. Keyifsiz ve kuşatma silahları kullanımı ilgi çekici değil, optimizasyon problemleride cabası.
Nedense ben hiç sizin kadar dertlendim bu şekilde :smile: Oyunu Geforce Now'dan modsuz oynuyorum hiç çökme yaşamadım daha sıkılıncaya kadar keyfini çıkarmaya çalışıyorum. Ama bazı ciddi sorunlarla karşılaştım

Aseray'ın bir şehrini kuşatıyordum garnizon çıktı şehirden hallettim 20 tane askerleri kaldı şehirde saldırmaya hazırdım saldır dedim bir şey olmuyor basıyom basıyom bi baktım Aserayla barışmışız yahu hiç öyle sağ tarafa barış sözleşmesi gelmedi ( düşük ihtimal ben görmemişte olabilirim ama bir kaç kere daha olmuştu) 20 askelerle kaldı şehir

Bir de şehirlerde bazen koçbaşı ilk kapıyı kırdığında askerlerin ikinci kapıya kılıçla vurması gerekiyor bazen öylece duruyorlar aynı şekilde kuşatma kulesi ve merdivenlerin başında askerler öyle duruyorlar yarım yamalak tırmanıyorlar bunlar gördüğüm en önemli sıkıntılardan biri şu ana kadar. He bir de savaşlarda normalde f1 e bastığımızda sıra şeklinde gözükür bayraklar.Bazen kare dizilimi şeklinde gözüküyor bayraklar ve öyle diziliyorlar bir türlü sıra şekline sokamıyorum bu da bir problem diyaloglar ise çok kısıtlı

Last edited:
o değil bir allahın kulu moderatörde çıkıp süreç hakkında bilgi vermiyor. neymiş efendim çok yakında. yaklaşık 2 ay sonra gelecek olan güncelleme tatmin edici içerik yenilikleri ile gelmezse resmen hayal kırıklığı olacak. kendi adıma bu forumda son mesajım olacak. kimse uslup vs. diye yalakalık yapıp yazdıklarıma da cevap yetiştirmesin. saygılar.

o değil bir allahın kulu moderatörde çıkıp süreç hakkında bilgi vermiyor. neymiş efendim çok yakında. yaklaşık 2 ay sonra gelecek olan güncelleme tatmin edici içerik yenilikleri ile gelmezse resmen hayal kırıklığı olacak. kendi adıma bu forumda son mesajım olacak. kimse uslup vs. diye yalakalık yapıp yazdıklarıma da cevap yetiştirmesin. saygılar.
Gelecek güncelleme için büyük beklentiye girmemenizi tavsiye ederim. Bomboş olmayacak ama önceki güncellemelerden de farkı olmayacak diye tahmin ediyorum.

Gelecek güncelleme için büyük beklentiye girmemenizi tavsiye ederim. Bomboş olmayacak ama önceki güncellemelerden de farkı olmayacak diye tahmin ediyorum.
Konunun özeti "bomboş olmayacak ama önceki güncellemelerden de farkı olmayacak" aynen öyle.

o değil bir allahın kulu moderatörde çıkıp süreç hakkında bilgi vermiyor. neymiş efendim çok yakınd
Moderasyonun Taleworlds çalışanı olmadığını bilmen lazım. Oyun içi bilgileri biz de herkesle beraber öğreniyoruz, çünkü geliştirici değiliz. Forum işleyişi ve düzeninden sorumluyuz sadece. Şu tarz üsluplardan sonra da böyle olduğu için şükrediyoruz.

Moderasyonun Taleworlds çalışanı olmadığını bilmen lazım. Oyun içi bilgileri biz de herkesle beraber öğreniyoruz, çünkü geliştirici değiliz. Forum işleyişi ve düzeninden sorumluyuz sadece. Şu tarz üsluplardan sonra da böyle olduğu için şükrediyoruz.
Bu üsluptaki insanlar ne yazık ki bitmeyecek kral. :grin:

peki gmlerin normal oyunu satın almış masum masum 2 aya yakındır güncelleme bekleyen forum sakinlerinden (en ufak eleştiriye ceza puanı vermek dışında) bir özelliği yok mu?

Back
Top Bottom