3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

Kar 98(View in 3D)

3D Max de daha yeniyim kaplama işini daha çözemedim direk uvw map ile kaplamanın ayarlarını yapıp materyal editörden texture yi atadım böyle yapıncada p3d ye yüklerken textureleri filan istemedi bunun nedeni ne olabilir?

ZXnlLa.png
lq4AkX.png
V9Bjln.png
nQy4A0.png
v6y3gv.png

2018 yili icerisinde ders verdigim universitede modelleme uygulamasini yaptirmak amaciyla hazirladigim sihirbazlar cetesi calismasi. Forumda fink atiyorken paylasayim dedim.

Z5Emr0.jpg

vap9dO.jpg

a4 said:
2018 yili icerisinde ders verdigim universitede modelleme uygulamasini yaptirmak amaciyla hazirladigim sihirbazlar cetesi calismasi. Forumda fink atiyorken paylasayim dedim.

Z5Emr0.jpg

vap9dO.jpg

Güzel!

Merhaba arkadaşlar,
Baya önce yaptığım bir modeldi. Yorumlarınızı bekliyorum. Biliyorum iyi değil inşallah gideri vardır :grin:

Son olarak render tam olarak nedir? Her modele render atmaya gerek var mı?

Overgeared adlı webromandan bir Flamberg. Kitabın ana karakteri Grid tarafından dövüldü. Hikayede ekstra Kanama efekti veriyor. Birazcık highpoly. 15k kadar. İşten güçten kaplamaya pek vakit ayırabileceğimi sanmıyorum. Bu bile epeyi vaktimi aldı.

50Yl6.png
bRTf5.png
fSpkE.png
hA-3R.png
DIlgt.png
Thorn of Deep Grievance(View in 3D)

Uzun zamandır buraya bir şey atmıyorum diyordum ama sanırım genel olarak konu eski aktifliğini kaybetmiş.

Blender'ın Eevee Render'ı ile takılıyordum geçenlerde ve sizinle de bazı sonuçları paylaşmak istedim. Not: Fotoğrafta herhangi bir post-processing/oynama yapılmadı hepsi render. Bunu belirtiyorum çünkü aynı etkiyi PS ile de yakalamak mümkün çoğu zaman ama zor yolu seçmek istedim. :smile:
Heykel Romalılar tarafından yapılan Londra Duvarının ön tarafında yer alan Roma İmparatoru Trajan heykelini baz almıştır.
Genel hatları ile bence fena durmasa da bayrak konusunda bazı şüphelerim var. Sahnenin geri kalanı düşünüldüğü zaman biraz daha az gerçekçi duruyor ama sadece bana öyle geliyor da olabilir. Birkaç materyal değişimi sonrası en iyi olarak buna karar verebildim
TRna-.png

Bloc said:
Uzun zamandır buraya bir şey atmıyorum diyordum ama sanırım genel olarak konu eski aktifliğini kaybetmiş.

Blender'ın Eevee Render'ı ile takılıyordum geçenlerde ve sizinle de bazı sonuçları paylaşmak istedim. Not: Fotoğrafta herhangi bir post-processing/oynama yapılmadı hepsi render. Bunu belirtiyorum çünkü aynı etkiyi PS ile de yakalamak mümkün çoğu zaman ama zor yolu seçmek istedim. :smile:
Heykel Romalılar tarafından yapılan Londra Duvarının ön tarafında yer alan Roma İmparatoru Trajan heykelini baz almıştır.
Genel hatları ile bence fena durmasa da bayrak konusunda bazı şüphelerim var. Sahnenin geri kalanı düşünüldüğü zaman biraz daha az gerçekçi duruyor ama sadece bana öyle geliyor da olabilir. Birkaç materyal değişimi sonrası en iyi olarak buna karar verebildim
TRna-.png

Ham render ile istenilen kaliteyi yakalamaya çalışmak eski bir sanattır. Benim gözümde yaptığın işin kalitesini daha da arttırdı. Artık kimse zahmet etmiyor ya da bilgisi yetersiz olduğu için yapamıyor. Heykeli kendin mi modelledin yoksa fotogrametri mi yaptın?

Teşekkürler. Heykel modellendi evet ama fotoğraf temelli displacement toolu fazlasıyla kullandım detaylar için. Bir de tek açıya odaklandım denebilir, diğer açılar böyle detaylı değil ama pişman değilim, yine olsa yine yaparım. :smile:

7Qma6v.jpg
PG31lQ.jpg
gblrO2.jpg
ZnNX9Z.jpg
l4YqOb.jpg
VBp9rr.jpg
nyPQOl.jpg
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

3D Max,ZBrush,SubstancePainter kullandım. Daha yeni yeni öğreniyorum ZBrush ve SubstancePainteri.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bunlarda bonus olsun
JWLZDo.jpg
zyRjM6.jpg

Last edited:
arkadaşlar iyi günler bana yardımcı olacak birileri var mı ? oyuna 0 dan item ekliyorum ama koordinasyonları tam oturmuyor ve ya item görünmüyor ?

Dostum oyundan bir itemi (mesela kılıç yapıyorsan kılıç) modellemesini yaptığın programa açıp kendi modelini de aynı dosyada açıp koordinatlarını eşitlemelisin. Daha sonra oyunda olan itemi silip kaydedersin sorun çözülür.

15 günümü alan bir çalışma. Bu forum öldümü ya yoksa yeni bir sayfamı açıldı kimse bişey koymamış bikaç kişi hariç.
2.02.jpg94974508-7337-4A3C-A4C1-5F31826831BFDefaultHQ.jpg

94.jpg0A07E93A-DC9E-4234-BA54-39B8F4BE4063DefaultHQ.jpg

6.jpg9DB926C8-4A17-4639-91B5-68F5D38A73E4DefaultHQ.jpg
Bacakları üzerindeki doku yeterince organik durmamış sanki. Diğer her şeyi bence çok başarılı. Hangi programları kullandın öğrenebilir miyim?

Back
Top Bottom