3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

CavalryMan said:
Olukları hangi yöntemle açıyorsun ? Çok güzel eline sağlık. Bu arada merak ediyorum wingste zırh vs modelleyebiliyor musun ?

Sıfırdan zırh modellemedim hiç. Mevcut zırhları editliyorum sadece. Zırh üzerinde pek çalışmadım. Anadolu Beylikleri modu için birkaç parça birşey yapmıştım. Ama dediğim gibi yine mevcut zırhları editleyerek hepsi.

Olukları da açmıyorum aslında. Yani önce bıçağı modelleyip sonra oluğu açmıyorum. Aşağıdaki gibi bir profil oluşturuyorum ilk önce ve bunu uzatıyorum. Uca geldiğimde ise noktaları asıl profili oluşturacak şekilde taşıyorum tekrar.

6m68QW.png

Şimdi benim bir sorum olucak ben BRF kullanarak bunları obj dosyası olarak kaydettim. Mesela NW'de bulunan lützow kıyafeti, bunu 3D Wings'de açtığımda ekipman geliyor ancak kaplama olarak kaba bir hal duruyor hani üzerindeki düğmeler vesaire yok. Bu kaplamaları nasıl halledebilirim? Rengini falan nasıl değiştirebilirim?

Deli Paşa said:
CavalryMan said:
Olukları hangi yöntemle açıyorsun ? Çok güzel eline sağlık. Bu arada merak ediyorum wingste zırh vs modelleyebiliyor musun ?

Sıfırdan zırh modellemedim hiç. Mevcut zırhları editliyorum sadece. Zırh üzerinde pek çalışmadım. Anadolu Beylikleri modu için birkaç parça birşey yapmıştım. Ama dediğim gibi yine mevcut zırhları editleyerek hepsi.

Olukları da açmıyorum aslında. Yani önce bıçağı modelleyip sonra oluğu açmıyorum. Aşağıdaki gibi bir profil oluşturuyorum ilk önce ve bunu uzatıyorum. Uca geldiğimde ise noktaları asıl profili oluşturacak şekilde taşıyorum tekrar.

6m68QW.png
Çok güzel fikirmiş bende kullanacağım bunu eyvallah :smile: .

Ali golgeleri yumusatip dagitip AO uygulasan daha iyi sonuc alirsin. Birde kumas kismina da kulakligin tutuldugu yere de ayni shadingi uygulamissin ki metal gibi sert ve yogun materyallerde olabilecek turde bir shading.

Bir madde ne kadar yogunsa isik parlamalari, golgelerin araliklari o kadar azalir. (Terimini hatirlamiyorum ama light emitting gibi birsey yazabilirsin.) Kiyafetlerde veya canli derilerinde mesela hep daha homojendir bu dagilim.

Kritik sadece model icin degil, genel gordugume verdim. Bilip bilmedigini bilmiyorum.

Herkese iyi günler,  adım Ali yeni sayılabilecek Warband oyuncusu ve yeni bir forum üyesiyim.  Oyuna yeni iTem eklemeyle alakalı pek çok ders videosu izledim komutları takip ettim fakat  ancak iTem kinds texten item ekleyebiliyorum, modelleme ve kaplama işini pek beceremedim yaptığım itemler  oyunda ya beyaz gözüküyor yada hiç gözükmüyor  sizden ricam müsait olan bir arkadaş God of War karakteri Kratos'un  vücudunu bir zırh şeklinde  yapabilecek ve 300 spartalililarin zırhı ve kalkaninin texture, resource,item kinds dosyalarına sahip olan biri varsa gönderebilirsiniz? 

Bikaç şey sormak istiyorum.Sketch upa başladım 2 gün oldu.Modellerdeki çizgiler tırtıklı oluyor genelde ama halbuki ben eksenlere göre çiziyorum yani düz olması gerekiyo.Bide 2 boyutlu görüntüsünü nasıl alabilirim ama adam gibi olması lazım çizimdeki ara çizgilerin felan olmaması lazım.

Veee desen felan ekleyebiliyormuyum internetten kaplama için fln

@Deli Paşa, epey güzel olmuş. Yalnız sapın tam öteki ucundaki yuvarlağın kaplamasını biraz değiştirmek isteyebilirsin. Çözünürlük çok farklı duruyor diğer kısımlardan. Yine bıçağın en uç kısmında kaplama aniden kesiliyor. Çok küçük detaylar ama düzeltirsen on numara çalışma. Eline sağlık. :smile:

hobeto13 said:
@Deli Paşa, epey güzel olmuş. Yalnız sapın tam öteki ucundaki yuvarlağın kaplamasını biraz değiştirmek isteyebilirsin. Çözünürlük çok farklı duruyor diğer kısımlardan. Yine bıçağın en uç kısmında kaplama aniden kesiliyor. Çok küçük detaylar ama düzeltirsen on numara çalışma. Eline sağlık. :smile:

Bıçağın kaplamasını değiştirmişim orada uvmap biraz kaymış sanırım onu düzelttim. O kabzanın arkasını bilerek düzeltmedim. Onun için referans bulmam lazım. Mevcut referansım düşük çözünürlüklü olduğu için orası öyle şuan için. Teşekkürler öneriler için.

Bu yeni. Hyper'in İstanbul Surlarını görünce heveslendim. :smile:

Great Bombard v0.5 (View in 3D)

Sahne tasarımı, Blender içinde volumetrik ışıklandırmayı öğrenmek için yaptım dün.
Sahne belli zaten, geleneksel Türk kahvesi fincanı, halı ve bakır fincanlık. Ortama duman efekti vermek için Volumektrik ışıklandırma kullandım, biraz daha nargile/sigara tarzı şeyler kullanılıyormuş havası versin diye fakat tam istediğim gibi olmadı. Fincanın üstündeki o sert gölgeyi de yok etmeye çalıştım ama nedense başaramadım. Sanırım ışığın geliş açısı ile alakalı.Bir şeyler yanlış gözüküyor, gerçekçi durmuyor o yüzden gibi ama ne olduğunu çözemedim. Önerilere açığım her zamanki gibi :smile: 
b0M_N.png

Hun said:
Bannerlord için yaptığım projeden bazı çalışmalar:

Vito Genovese (saç eklenecek)
28riqeg.png

Lucky Luciano (saç eklenecek)
21ouipi.jpg
Bannerlord için şimdiden projeye başlamanı önermem. Özellikle projene yüzlerden başlamanı hiç önermem zira Bannerlord içindeki sistem daha farklı Warbanddan. Güzel duruyor ama, göz ve kaşlar iyi olmuş. Sanırım referans fotoğraf üstünden yaptın zaten. Fakat Vito Genovese'ın yüzü biraz daha yassı yana doğru geniş duruyor. O şekilde ayarlarsan daha benzer durur. Bir de kulaklara ayar geçmelisin, ikisinin de modelinin temelinin aynı olduğunu çok belli ediyor.

Jeep Willys M-38 (1952)

Uzun bir aradan sonra sokakta gördüğüm 52 model Jeep'i yapayım dedim.Umarım  beğenirsiniz.  :smile:

Back
Top Bottom