3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

Basit detaya girilmemiş bu deliği bile olmayan yaratık .

Sizce neye benziyor ? Uzaylı diyenler olacak şu hayvanın evrimleşmiş formu diyebilir mi ?

i.hizliresim.com/JDJMoQ.jpg

i.hizliresim.com/EDdBaZ.jpg

i.hizliresim.com/lZG8nr.jpg

Yeniyim diye direk atamıyorum görsel

α Soft Aurora said:
Bu bildiğin Gnome. Cüce yaratık. Biraz daha evrimleşmiş.

Yandan özellikle Elf ve Cüce çiftleşmiş gibi.
Farklı ırkların çiftleşme istediği var galiba içimde. Bir önce ki modelimde ork ve uzaylı karışımı

Blender ve Unity'e ilk başladığım zamanlar.
t.A.T.u. said:
scene.png
r.jpg

Bu da şu anki.
wood99.jpg
wood9.jpg

t.A.T.u. said:
Blender ve Unity'e ilk başladığım zamanlar.
t.A.T.u. said:
scene.png
r.jpg

Bu da şu anki.
wood99.jpg
wood9.jpg

Epey geliştirmişsin. Lightmap olayına girmişsin. Ufak tefek lightmap hataları, sıkıştırma nedeniyle oluşan kirlilik ve düşük çözünürlük dışında bir sorun göremedim. Henüz realistik olma yolunda ilerliyorsun. Gayet iyi görünüyor. Yansımalar beni rahatsız etti sadece. Sanırım cubemap kullanmışsın. Pürüzsüz yüzeylerdeki yansımalarda uzama ve kırılmalara sebep olmuş. Özellikle buzdolabı üzerinde. Tavsiye verirdim ama unity'de ne tür yansıma teknolojileri var bilmiyorum.

Çok teşekkürler yorumun için. Yansıma olaylarında bayağı acemiyim. Düz bir şekilde Unity'nin içinde bulunan yansıma sistemini kullanmıştım. Buzdolabındaki kötü görüntü için biraz düzenleme yapmıştım da son halini buraya atmadım.

26jkLj.jpg

Yine çok iyi değil ama en azından bir öncekine göre daha iyi. Işıklandırma ve yansıma konusuna daha fazla çalışmam gerekiyor.

Bu arada lightmap cidden çok büyük farklılık sağlıyormuş. Lightmap'siz hali böyleydi.
scene1.jpg

Modelleme kısmında da çok eksiğim var hala. Elimi iyice modellemeye ve texture'a alıştırınca Unity'nin grafik kısmına derinlemesine girmek istiyorum.

Erozbey said:
Bilgisayarın düzelmesiyle bir süredir ne yapacağımı bilmeden bir şeyler karalayıp duruyorum. En son kafamdaki bir Mars temalı bir harita için buna başlamıştım. Gerçi dünya ağaçları falan var burada da ama büyük ihtimal evrenin her yeri böyledir. :razz:

r5ER91.jpg
7aAPva.jpg

Artizan said:
https://www.artstation.com/artwork/3o1gDD

alper-isler-screenshot135.jpg
alper-isler-screenshot136.jpg
alper-isler-screenshot133.jpg

Low poly bir modele bu kadar ayrıntı eklemek ve edge kısmındaki geçişlerin şahane olması herşeyi açıklıyor. :smile: Baking ile şahane sonuç almışsın. Emeğine sağlık üstadım. :smile:

Eski çalışmalarımdan...

Back
Top Bottom