28 Mayıs - İstanbul Kuşatma Eventi [Ana konu]

Ne zaman olsun?

• 29 Mayıs yapın. Kutsal gün olmazsa havaya giremem kötü oynarım.

Votes: 20 40.8%
  • 28 Mayıs yapın. Pazartesi işten/okuldan gelip İstanbulu mu fethedeceğim?

Votes: 13 26.5%
  • 27 Mayıs olsun! Cumartesi!!!

Votes: 16 32.7%

• Total voters
    49

Users who are viewing this thread

Saat olarak 21.30 planlanmakta, fakat bazı problemler mevcut.

Kusura bakmayın biraz gecikti, çözmeye çalıştığımız problemler var.

Teknik olarak şöyle bir problemimiz var, makinemiz, 200 kişilik bir PW sunucusunu kaldırmıyor. ''Bizden kaynaklanmıyor'' demiyorum da, durum şu ki bizim makinamızda 4 çekirdek işlemci(2.53 ghz) var. Bu makine arma3 sunucusu bile kaldırırken, warband sunucusunu kaldıramıyor, çünkü mb_warband_dedicated.exe yalnızca bir çekirdekte çalışmaya ayarlı. Yani normalde bilgisayarın gücü 4 katı, hatta 8 katı olsa bile, sunucu tek çekirdek kullanıyor. Bu sebeple an itibariyle bize bu akşam etkinlik için yardımcı olabilecek birilerini arıyoruz. Güncelleyeceğim burayı. En kötü ihtimalle ertelemek zorunda kalırız. Zira etkinlikten 1 gün önce ayrılan Galata takımı ve Principlates of Thopia'nın gelememesi son dakikada biraz problem çıkardı. Zorla oynatamayız kimseyi.

E madem kararından dönenler olmuş hem bölgelerin tekrar ileride dolabilmesi açısından hem de Sunucu Phonix gibi sunucu sahipleriyle konuşularak tekrar bakılsın. Kötü bir etkinlik olacağına iyi bir şey olsun. HRE olarak ileri zamana atabiliriz bu etkinlği HRE olarak her zaman katılırız.

Birvetek said:
E madem kararından dönenler olmuş hem bölgelerin tekrar ileride dolabilmesi açısından hem de Sunucu Phonix gibi sunucu sahipleriyle konuşularak tekrar bakılsın. Kötü bir etkinlik olacağına iyi bir şey olsun. HRE olarak ileri zamana atabiliriz bu etkinlği HRE olarak her zaman katılırız.

Hafersy said:
Evet, önemli olan sorunsuz olması. Bekleriz.

1 hafta erteleme kararı aldık, zira hem sunucu işini kökten halletmemiz, hem de boşalan alanlara yeni başvuruları almamız için en rahatı böyle olacaktır. Desteğiniz için teşekkürler.

Hakany said:
Bence şepırtın yerine Zafer Bey'in adamları gelse oradaki açık fazlasıyla dolar. Diğer modların oyuncularına da sorulması lazım.

Kendilerine başvurabilirsiniz yer açıldı yazmıştım, fakat sanırım görmediler. Şu an da bu kadarcık vakit kalmışken etraftan oyuncu toplamak pek sağlıklı olmayacaktır.

Hakany said:
Bence şepırtın yerine Zafer Bey'in adamları gelse oradaki açık fazlasıyla dolar. Diğer modların oyuncularına da sorulması lazım.

'Shepherd' demeyi sana yakında öğretecek birisini bulmak gerekli.

Kişisel bazı işlerim olduğu için ben ve ekibim katılamıyoruz, ve şu var tekniksel konularda Anani sana yardımcı olabilirim, oyunun mekanikleri konusunda bilgim var, gelmeden bana sorunu en detaylı bir şekilde forum üzerinden özel mesaj yoluyla atarsan, incelemeye fırsatım oldukça çözüme kavuşturabilirim belki. İyi forumlar.

Arkadaşlar yeterli sayıya ulaşamadığımız ve teknik aksaklıkları giderme fırsatı da bulamadık. Organizasyonu iptal etmek durumundayız. Haritayı native veya başka, daha fazla oyuncuyu stabil şekilde kaldıracak bir moda taşıyıp, orada ayarlayacağız.

Başvuran takım liderleri ile de özel olarak konuştum/konuşacağım.

Anani said:
Arkadaşlar yeterli sayıya ulaşamadığımız ve teknik aksaklıkları giderme fırsatı da bulamadık. Organizasyonu iptal etmek durumundayız. Haritayı native veya başka, daha fazla oyuncuyu stabil şekilde kaldıracak bir moda taşıyıp, orada ayarlayacağız.

Başvuran takım liderleri ile de özel olarak konuştum/konuşacağım.
Gerek harita tasarımı gerek sunucu desteği olsun elimizden geleni yapacağız  :party:

Hafersy said:
Siz haritayı nativeye aktardığınız taktirde sunucu 200 kişiyi kaldırırmı bilmem fakat ben sağlayabilirim.
Native aktarabilirsek güzel olur

yurtdışı sorun olmazsa bir kaç yöntem var kafamda sunucu kaldırabilir. steamden ulaşabilirseniz anlatabilirim.

Back
Top Bottom