2018 Türkiye Genel Seçimleri Forum Anketi

2018 Türkiye Genel Seçimlerinde Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

• Millet İttifakı (CHP - İYİ - SP)

Votes: 58 68.2%
  • Vatan Partisi

Votes: 2 2.4%
  • Hür Dava Partisi

Votes: 0 0.0%
  • Cumhur İttifakı (MHP - AKP)

Votes: 11 12.9%
  • Halkların Demokratik Partisi

Votes: 5 5.9%
  • Oy Kullanmayacağım

Votes: 9 10.6%

• Total voters
    85

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
AKP'ye atacağım demenin farklı bir yöntemi. Boş oy atınca hükumetsiz kalma gibi bir ihtimal olmuyor, umarım biliyorsunuzdur. Sizin potansiyel görmediğiniz kişiler yine başa geliyor.

Parti diktatörlüklerinden hiçbirine oy vermeyeceğim, "oy" gibi kutsal demokratik bir ifadeyi diktatörlüklere vererek anlamını yıpratmayı tercih etmiyorum.

Sayın İnce, "CHP'nin değil tüm Türk vatandaşlarının Cumhurbaşkanı" olacağını ifade etmesi, CHP diktatörlük rozetini çıkartıp Türk bayrağı rozeti takması sebebiyle parti diktatörlüklerine kukla olmayacağına güveniyorum; laik, Atatürkçü, vatansever bir aday oluşuyla cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oyumu kendisine vereceğim.

adsız.png said:
bunların arasında ülkeyi düzeltme potansiyeli olan bir parti olmadığı için oy kullanmıyorum.
Zararın neresinden dönersen kârdır. Ülkeyi artık sittin sene düzeltemezsin, sittin birinci sene düzelir ancak. Tek bir oy her şeyi değiştirir, sen yine de araştır, kimin siyasi ve sosyal geçmişi senin görüşlerine yakın, vadettiği gelecek daha mantıklı, akla yakın, mümkün bunu bul ve O kişiye "tamamen düzeltemeyeceğini" bilerek oy ver.

Wuuthrad said:
adsız.png said:
bunların arasında ülkeyi düzeltme potansiyeli olan bir parti olmadığı için oy kullanmıyorum.
Zaten AKP kazanacak, atmasan da olur.
TRİGGER POST
25 Haziran sabahı gün doğumunu gezi parkından izlicem

İnce'den 'Saray mı, Çankaya Köşkü mü' sorusuna yanıt: Biz köylü çocuğuyuz. Saray bizi bozar.

Halkın Adamı dediğin böyle olur. #teamince

Varrak said:
Parti diktatörlüklerinden hiçbirine oy vermeyeceğim, "oy" gibi kutsal demokratik bir ifadeyi diktatörlüklere vererek anlamını yıpratmayı tercih etmiyorum.
Hacı sen İsviçre'de filan mı yaşadığını düşünüyorsun ya dikkatimi çekti cidden? O bahsettiğin ütopyaların gerçekleşmesi için önümüzde çok yol var.

Adamlar ülkeyi AKPnin üzerine yaptılar hala parti diktatörlüğü rörörö. Sanal gerçeklik gözlüğü filan mı var anlamadım ki. Şu seçimlerde oy kullanmıyorum demek yerine direk AKPye oy veriyorum filan yazın daha basit.

Pentagram said:
Varrak said:
Hacı sen İsviçre'de filan mı yaşadığını düşünüyorsun ya dikkatimi çekti cidden? O bahsettiğin ütopyaların gerçekleşmesi için önümüzde çok yol var.

Adamlar ülkeyi AKPnin üzerine yaptılar hala parti diktatörlüğü rörörö. Sanal gerçeklik gözlüğü filan mı var anlamadım ki. Şu seçimlerde oy kullanmıyorum demek yerine direk AKPye oy veriyorum filan yazın daha basit.
Kesinilikle işte bazı insanlarda Chp korkusu var ismini görünce oy veresi gelmiyo bunların ve 2. tura kesin Chp çıkıcak boş oy atanı akpli sayarım :mad:

Hemre CHP standı açıp çay içen dedeler gibisin ya. Belki de öylesindir bilemiyorum ama Allah aşkına şu seçim sürecinde yorum yapma abi. İnsanları partiden soğutuyorsun.  :lol:

KarStark said:
Pentagram kimin dupesi?
Pentagram'ın. Stüdyo Armağan'da "at hırsızı" diye aratırsan görürsün. :grin:

Tanrı said:
Şu çocuk bile oy kullanabiliyor, ülkenin kaderini belirliyor. Cumhuriyet, demokrasi bize 8-10 beden fazla.
Oy kullanmayı geç parti üyesi bir de.

Pentagram said:

Adamlar ülkeyi AKPnin üzerine yaptılar hala parti diktatörlüğü rörörö. Sanal gerçeklik gözlüğü filan mı var anlamadım ki.

Aramızdaki fark, sen düşmanı "AKP" olarak görüyorsun, tek amacın ise onu yenmek. Bu kadar. Bu ise benim görüşüme taban tabana zıt. Bence, ancak ufak insanlar başka gruplarla uğraşır. Asıl uğraşılması gereken sistemin kendisi.

Benim açımdan AKP parti diktasının gidip XYZ parti diktasının gelmesi, hiçbir şey ifade etmeyecek. XYZ yerine CHP veya MHP yazabilirsin.

Pentagram said:
Şu seçimlerde oy kullanmıyorum demek yerine direk AKPye oy veriyorum filan yazın daha basit.
Öfke kontrolü konusunda biraz meditasyon yapmalısın, kendinin haksız olabileceği olasılığını da çöpe atmamalısın. Dogmatizm, insan ırkının karşısındaki en büyük tehdit.

"Düşünmek" biraz çekingen bir ifade olur, Avrupa ülkelerinin çoğunun da, elective Dictatorship sistemine sahip olduğunu biliyorum. Bilinen bir tanıma düşünce demek tanımı değersizleştirir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom