2018 Türkiye Genel Seçimleri Anketleri -Cumhurbaşkanlığı Forum Anketi-

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Turkish Cavalry said:
offf çok kötü niyetli biriyim çok pis yakalandım, zaten hdp hariç tüm partiler diyor ki ''yav başa gelelim şu kürtleri silip atalım haritadan'' değil mi ? zaten her etnik kökenin bir partisi ve silahlı terör örgütü ile bağlantısı var sorma gitsin. Baraj konusunda haklısın da bu herifler hile hurda her türlü kazanıyor zaten, bunların kazanması koyunlardan oy kaybetmesi ile olur anca oda zor görünüyor. Ekonomi zaten boku yemiş durumda.
Yani demek istediğin Kürtlerin kendilerini temsil etmesi için başka alternatifleri olduğu mu? O zaman neden islamcı ve muhafazakar kesim CHP'ye oy vermiyor? Duygusal ve öfke yüklü bakıyorsunuz olaylara.

Erozbey said:
Hdp, Pkk ve Kcknın siyasi koludur.
Elrohir Oronrá said:
HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 43 milletvekili ile temsil edilen siyasi bir partidir.
İkisi de doğrudur ama tartışmalıdır. Siyasi kolu dersek olay farklı bir boyuta taşınır. Misal, PYD, YPG'nin siyasi koludur. HDP böyle bir yapıda değil.

Cioss Julius U.X. said:
Turkish Cavalry said:
offf çok kötü niyetli biriyim çok pis yakalandım, zaten hdp hariç tüm partiler diyor ki ''yav başa gelelim şu kürtleri silip atalım haritadan'' değil mi ? zaten her etnik kökenin bir partisi ve silahlı terör örgütü ile bağlantısı var sorma gitsin. Baraj konusunda haklısın da bu herifler hile hurda her türlü kazanıyor zaten, bunların kazanması koyunlardan oy kaybetmesi ile olur anca oda zor görünüyor. Ekonomi zaten boku yemiş durumda.
Yani demek istediğin Kürtlerin kendilerini temsil etmesi için başka alternatifleri olduğu mu? O zaman neden islamcı ve muhafazakar kesim CHP'ye oy vermiyor? Duygusal ve öfke yüklü bakıyorsunuz olaylara.
zaten bu yüzden koyun diyoruz ya

Erozbey said:
Hdp TBMM de 43 milletvekili ile Pkk ve Kck yı temsil eden bir olmuşumdur.
HDP, TBMM de 43 milletvekili ie bu ülkenin vatandaşlarını temsil eden bir siyasi oluşumdur.

Turkish Cavalry said:
Elrohir Oronrá said:
HDP, Türkiye Büyük Millet Meclisinde 43 milletvekili ile temsil edilen siyasi bir partidir.
Arkadaş sanırım hdp'nin gençlik kollarının üyesi  :lol:
Öyle olduğumu varsayalım şuan. Sıkıntı nedir?

yani gorunurde farkli seyleri savunuyorlar soyluyorlar.
Duran Kalkan, PKK silah bıraksın çağrılarına karşılık; "Siyaset kurumu neyi başardı hangi sorunu çözdü ki PKK silah bıraksın çağrısı yapıyorlar" dedi. Kalkan HDP'yi de sert sözlerde eleştirdi, "HDP siyasette yeterince yaratıcı ve başarılı olamadı. Başkalarına çağrı yapıyorlar, ama kendileri neyi başardılar da çağrı yapıyorlar" dedi.
siz tabi ki diyebilirsiniz ki bunlari sov olarak yapiyolar. ben bunun aksini kanitlayamam. ama benim de onumde pkk'dan emir almaya dair ses kayitlari, yazismalar veya benzer bir delil vs. de yok. bunu kanitlamak da mumkun degil. bu fikir ayriligi nasil cozulur bilemiyorum.

demirtasin mahkemelerinde en sonunda demirtas'in pkk'dan emir aldigini ispatlanirsa o zaman sizin lehinize cozulur.

Aralarında bir ayrılık olsa şu sözleri sarf etmezler değil mi?

Ayrıca hdpyi savunan buradaki atatürkçülere de armağanımdır bu video;

Kripto Akplilerin gelipte vatan millet çığırtkanlığı yapması. : /
Bölücü,terörist falanda ben artık bu ülkenin insanlarının birlikte yaşayabileceğine inanmıyorum.Tarafların birbirlerini nasıl gördüğünü hepimiz bilioruz.İnsanlar sanki bir savaş,kavga çıksa da birbirimize girsek gibi.Buna ben de dahil olmak üzere böyle önümde biri ciddi ciddi 'reiss,abdulhamitt,din' muhabbeti yaptığında suratını alıp yere çarpasım geliyor.

Calradianın Bilgesi said:
ben demirtasin kendi basina ayri bir etkiye sahip oldugunu, dogrudan emir almadigini, hatta pkk'nin hdp'nin guclenmesinden rahatsiz oldugunu dusunuyorum.

ama siz hdp'nin pkk'dan emir aldigina dair ne sunarsaniz ikna olurum onu da bilemiyorum.

Ben sadece şunu dinledikten sonra küfrü basar geçerdim.

Elrohir Oronrá said:
HDP, TBMM de 43 milletvekili ie bu ülkenin vatandaşlarını temsil eden bir siyasi oluşumdur.

HDP, TBMM de 43 milletvekili ile bu ülkenin hangi vatandaşlarını temsil ediyor?

https://www.youtube.com/watch?v=pP1LgaQEfyQ

https://www.youtube.com/watch?v=ESudkDspBd8

https://www.youtube.com/watch?v=LzW7fiSVw8E

Daha çocuktum, yıl kaçtı bilmiyorum ama yine bir Ramazan günüydü sanırım. Haşim Kılıç canlı yayına çıkmıştı ve DTP'nin kapatıldığını söylemişti. Ahmet Türk idi genel başkanları da galiba. Aradan kaç yıl geçti DTP yok HDP var. Bugün HDP kapansa yarın TSP olacak. Kısacası insanlar temsil hakkı istediklerinden bu tür partilere oy veriyorlar ve vermeye de devam edecekler. Kimse burada HDP %100 doğrudur şöyle şöyledir demiyor, realist yorumlar yapıyor.

Tartışma noktamız da değer farklılıkları tamamen. Siz baskıcı, otoriter bir geleneğin hakim olmasını isterken ben daha evrensel değerleri savunuyorum. Daha önce de dediğim gibi eline silah alıp insanları taramadıkça ya da insanların yaşam tarzına müdahale etmedikçe her fikrin tartışılması taraftarıyım çünkü baskı hiçbir zaman çözüm getirmez aksine karşıdakini daha marjinal yapar.

Kara Bey said:
Hdp'nin pkk'nın siyasi kolu olmadığını kanıtlayacak bir babayiğit arıyorum.
Gerek yok çünkü siyasi kolun ne olduğunu bilmiyorsun.
Kara Bey said:
hdpyi savunan buradaki atatürkçüler
HDP'yi savunan yok. Karşı tarafta "hepsini öldürelim uraaaa" diyenler olduğu için savunan pozisyonda gibi gözükülüyor sadece. Ayrıca burada çeşit çeşit insan var. Bilge HDP'ye sıcak bakıyor, Elrohir demokratik ve hümanist yaklaşıyor, bense HDP'nin şansını 3-4 sene önce kaçırdığını, artık bitmiş ve yozlaşmış bir parti olduğunu düşünüyorum. Ezbere konuşuyorsunuz sadece.

Bir siyasi partinin bir terör örgütünün siyasi kolu olması için işi resmiyete mi bindirmesi gerekiyor? Pyd/Ypg ikilemiyle hdp/pkk ikilemi arasında görünürde hiçbir fark yok. Bence sen siyasi kol, cart ayağı, curt kafası diyerek bir şey bildiğini iddia ediyorsun ama onu da beceremiyorsun maalesef. Türkiye'de iç savaş çıkması durumunda hdp'nin soyunacağı rol de pyd'dir.

bence daglar kadar fark PYD/YPG ve HDP/PKK arasinda.

eger demirtas gercekten pkk'dan emir aliyormussa en gec 2 seneye delilleri cikar zaten.  AKP'nin boyle bir sey varken bunu ortaya cikarmamasi mumkun degil. o zaman da buraya gelirim haksizmisim diye ozur dilerim.

Kara Bey said:
Bence sen siyasi kol, cart ayağı, curt kafası diyerek bir şey bildiğini iddia ediyorsun ama onu da beceremiyorsun maalesef.
Pff, yeni trend bu oldu heralde. Pek bir halt bilmiyorsak karşı tarafı bir şey bilmiyor diye yaftalayarak kenara çıkmaya mı çalışıyoruz artık? Böyle mi yürütüyoruz tartışmaları?

Bürokrasiden ve devlet işleyişinden bihabersin. Önüne gelen bu terörist, bu hain, bu siyasi kol diyemezsin. Buradaki sorunun ne olduğunu bile göremiyorsun daha ne diyeyim? HDP'nin siyasi kol olmasıyla, yöneticilerinin, üyelerinin bazılarının PKK ile temas halinde olması, belki PKK militanlarına doğrudan destek vermesi çok farklı şeyler.

Sana kalırsa Ülkü Ocakları da MHP'nin askeri kolu. :lol:

Irkçı söylemler ve olmayan tartışma adabı konuyu yeterince tüketmiş. Kilitlemenin vakti gelmiş o zaman. Seçim zamanına kadar yeni bir konu açılması yasaktır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom