2.Sezon Hakkında!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Lucon

Subforum Moderator
[shadow=Black,bottom]Merhaba arkadaşlar.

Bildiğiniz üzere [shadow=Black,bottom]Kasım-Aralık-Ocak  zamanında  [shadow=Black,bottom]"Kış Sezonu - Winter Season" zamanında gerçekleştirdiğimiz [shadow=Black,bottom]"Napolyon Savaşları Türkiye Ligi - Napoleonic Wars Turkey League" isimli bir "Ulusal Lig" düzenlemiştik..

"Nisan" ayını bitiriyor sayılırız, ve yakın zamanda Mayısın sonu gibi Ramazan Ayı başlayacak o yüzden aktiflikler yükselecektir, o zamana kadar düşünüyorum ki "Yaz Sezonu" başlatalım, ve bu aralar "Türk Toplulukları" oldukça fazla ve aktiflikleri var, bu konuyla ilgili sizlere ne dersiniz veya fikir alışverişi yapabiliriz.. Katılmak isteyen Alayları yine not edip buraya düşüncelerini belirtirlerse seviniriz..

Teşekkürler..

Öncelikle bol şanslar.
Açıkçası bu turnuvanın gerçekleşeceğini hiç düşünmüyorum ki bunun sebebi de senin yönetimin yüzünden olduğunu da belirteyim.Bunu geçtiğimiz turnuvanın şampiyon klanının(Nr.88) bir üyesi olarak söylüyorum.Geçtiğimiz turnuvada zaten maçlar bitmeden bazı sebeplerden ötürü 2-3 klan ligi bırakmışlardı ayrıca bize de final maçında gelen hakem yüzünden illallah ettirmişti bizi. Sonuç olarak kafadan 3-4 klan senin düzenlediğin bu turnuvaya bir daha katılmaz ki onlar yoksa da bu turnuvanın hiç bir anlamı olmaz. Sana önerim sen kendi dümeninde pardon tümeninde bulunan alaylarla düzenle bu turnuvayı.

C0molokko said:
Öncelikle bol şanslar.
Açıkçası bu turnuvanın gerçekleşeceğini hiç düşünmüyorum ki bunun sebebi de senin yönetimin yüzünden olduğunu da belirteyim.Bunu geçtiğimiz turnuvanın şampiyon klanının(Nr.88) bir üyesi olarak söylüyorum.Geçtiğimiz turnuvada zaten maçlar bitmeden bazı sebeplerden ötürü 2-3 klan ligi bırakmışlardı ayrıca bize de final maçında gelen hakem yüzünden illallah ettirmişti bizi. Sonuç olarak kafadan 3-4 klan senin düzenlediğin bu turnuvaya bir daha katılmaz ki onlar yoksa da bu turnuvanın hiç bir anlamı olmaz. Sana önerim sen kendi dümeninde pardon tümeninde bulunan alaylarla düzenle bu turnuvayı.

Görüşün için teşekkürler, ben zaten daha bağımsız olması için yardım istiyorum, ve evet benim yönetimim yüzünden bazı sorunlar meydana geldi, ve aynı zamanda benim bu ortamda bazı şeyleri yapmamı istemeyen kişiler de var, sunucu v.b. şeyleri ben sağlarım hakem kadrosunu bir şekilde ayarlamamız gerekir ki sorunlar yaşamayalım,Sizler Nr88lere gelecek olursak sizlerin "İnvite" olarak yabancı bir üye sokmanız ve hakeme küfür etmesi gibi bir sorun yaşanmıştı, fakat başkanınız bazı konuları yanlış anladı ne yazık ki, ve şunu da belirteyim her türlü konuda her zaman Nr.88 hiç bir zaman desteğini esirgememiştir, 162 ve 67.Alay ise diskalifiye edildi bazı hareketlerden ötürü, zaten 1.Sezonun doğru düzgün geçtiğini düşünmedim bende, o yüzden daha sağlam bir şekilde yapmak gerekir. Gelin bunu hep birlikte yapalım diyorum bende.. Her kim olursa olsun katılabilir, benim hakkında insanların ne düşündüğü veya senin ne düşündüğün hiç bir şekilde bir sorun veya sıkıntı yaratmaz, amacımız daha bağımsız ve alayların Türkiye Liginde kendisini temsil etmesidir, Ulusal ortamda çok fazla toplulukta buna destek verdi, şayet tekrar aktif edersek, yabancı hakem veya türk hakem arasında bir eşitlik olacaktır..

Ki onu bırak OA kuralı için sunucuya bir script yükledik harika.

Konudaki düşüncelerim sabit.Böyle bir ligin yaz sezonuna uyarlaması cidden güzel olur hem daha çok aktiflikler ve şanlar kazandırmış oluruz türk oyuncularına Şahsen böyle bir lig tekrar yapılsa yine katılmak hoşuma giderdi hemde Kendi alayım [size=13pt]92nd[size=10pt] ile.Güzel bişey olucak belli tabi bazı alaylar Saçma sapan hareketlere birdaha girmezse.Hadi bakalım hayırlısı olsun :smile:

Böyle bir Ligin 2. sezonu harika olur. Hemde yazın herkesin aktif olduğu zamanlarda yapılması daha hoş olur.Böyle bir lige katılmak bize onur verir. Umarım 1. sezondaki sıkıntılar bu sezonda olmaz. Umarım daha fazla Türk klanı katılır. Başarılar.

Özellikle hakemler konusunda bir çok taraftan 1.Sezonda şikayet gelmişti, başta amacımız bunu çözümlemek. Çünkü daha iyi olmasını hedefliyoruz.. Aynı zamanda (yedek hakem) tekrar devam edecek, hakem listesini 8 üstü çıkarmayı planlıyorum, adil olması için her türlü şeyleri ve oluşabilecek önlemleri almamız gerekli.

Değerli yorumlarınızı, hakem başvurularınızı ve düşünceleriniz,tavsiyeleriniz bizler için çok önemlidir, bunları yaparsanız daha iyi olabiliriz. Siz ve biz Türk Alayları sayesinde bu tarz etkinlikler ortamı daha iyi ayakta tutacaktır, fakat adil olması ve düzenli olması için elimizden geleni yapmamız ve programları ona göre ayarlamamız en doğrusu olacaktır..

Nr:88 den bazı arkadaşlar laf etsede,NWL,NSTL de birinciliğimiz var vb gibi tanıtımlar yapıyorlardı..Hakem seçimi  karşılaşan iki takıma bırakılıyor.Final maçına kadar gelmiş bir klanın,eğer az buçuk takip ediyosa hakemlerin nasıl olduğunu bilir.Haksızlğın hat safhada olduğuna inanmıyorum.Öyle olsa vakti zamanında Nr:88 deği  82.alay turnuva birincisi olurdu.Şimdi beyler bir klana karşı maç kazanıp kaybetttiğinize çok büyük bir önem arzetmiyor.Ödülümü var yok.Ha oyun oynuyoruz orası ayrı birşey.Bu tarz şeylerin Linebattle olsun groupfight olsun turnuva düzeninde giderse.Hem rekabet ortamı oluşur,hem Türk Napolyon Savaşları gelişir ve bitmeye yüz tutmaz hem de yöneticiler yada klan üyelerinin birşey kazandığı hissiyatını oluşturulabilir.Bu tarz etkinliklerin sonuna kadar destekçisiyim.

HakanPasha said:
Nr:88 den bazı arkadaşlar laf etsede,NWL,NSTL de birinciliğimiz var vb gibi tanıtımlar yapıyorlardı..Hakem seçimi  karşılaşan iki takıma bırakılıyor.Final maçına kadar gelmiş bir klanın,eğer az buçuk takip ediyosa hakemlerin nasıl olduğunu bilir.Haksızlğın hat safhada olduğuna inanmıyorum.Öyle olsa vakti zamanında Nr:88 deği  82.alay turnuva birincisi olurdu.Şimdi beyler bir klana karşı maç kazanıp kaybetttiğinize çok büyük bir önem arzetmiyor.Ödülümü var yok.Ha oyun oynuyoruz orası ayrı birşey.Bu tarz şeylerin Linebattle olsun groupfight olsun turnuva düzeninde giderse.Hem rekabet ortamı oluşur,hem Türk Napolyon Savaşları gelişir ve bitmeye yüz tutmaz hem de yöneticiler yada klan üyelerinin birşey kazandığı hissiyatını oluşturulabilir.Bu tarz etkinliklerin sonuna kadar destekçisiyim.

Öncelikle yazını istemsizce gülerek okudum. Yazdıklarına tek tek cevap verip açıklardım ama değmez zaten yaşayarak sizde görürsünüz bazı şeyleri hak verirsiniz bana da.Şu reklam mevzusu için tek şey demek istiyorum o da eğer sen ve senin klanın biri uluslararası biri de ulusal ligde olmak uzere tüm maçlarını berabere bile kalmadan kazansaydı emin ol bırak nwl&nstl sampiyonu yazmayi alır bu sonuçları evinin duvarına asardı ? Ayrıca ben bu tip turnuvalara karşı olmadım teşvik eden tarafta oldum bunu en iyi knime bilir :wink: son olarak hepinize adil ve iyi turnuvalar diliyorum :smile:

162 ve 67.Alay ise diskalifiye edildi bazı hareketlerden ötürü

Anlıyorum senin gereksiz yönetmeliğin yüzünden ayrıldık biz  diskalifiye edilmedik ayrılacağimiz için maç sirasinda trolledik ayrıca ts gelip 162'ye demiyorum ama  67 devam etmek istiyo musunuz diyen ben miydim?

cCcOttomancCc said:
162 ve 67.Alay ise diskalifiye edildi bazı hareketlerden ötürü

Anlıyorum senin gereksiz yönetmeliğin yüzünden ayrıldık biz  diskalifiye edilmedik ayrılacağimiz için maç sirasinda trolledik ayrıca ts gelip 162'ye demiyorum ama  67 devam etmek istiyo musunuz diyen ben miydim?

İşte sizi düşünüp hayvanlık yaptım biraz, sorun değil kendin zaten belirttin trollediğini. Her neyse yeni ligte geçmişe dair bir kayıt v.b. tutumlar sergilemeyeceğiz, katılacak olan herkes katılabilir. Tek şartı Türk Alayı olması. Şayet tekrar troll v.b. veya hakem, invite, sert hakaretler gibi hareketler olursa hakemlerin durumuna göre uyarı verilebiliyor..

Marjixd said:
İnan ki bizde böyle birşey yapacaktık neyse zaten kimse katılmaz,biz yaparız.

NWL yetkilileri tarafından izin alınarak yapılmış bir etkinliktir, başka bir isim düzeyinde yapabilirsiniz, velhasıl bir husus olarak bu Lig üzerinde troll benzeri hareketler yaparak diskalifiye olmuş birinin kuracağı etkinliğin sadece şakadan ibaret olacağını belirteyim.

Saçma ve ilginç kavgalar etmek yerine "ortak" bir şeyler yapabilseydiniz  ve bunu yapamazken bile bahaneniz "ama o böyle, bu beni dürttü" vs. olmasa da şu alt bölümün hakkını çıkarabilseniz keşke. Belki de kendi sonsuz döngüsüne sıkışmış bu DLC'nin Türkçe komunitesinin biraz olsun itibar kazanmasına vesile olurdunuz. Yeni bir oyuncu olsaydım ve şu yorumları okuyusaydım,hayatta oynama kararımı sürdürmezdim.

Yıl olmuş 2017, artık çok geç belli ki. Bannerlord'a artık... Napolyon Savaşları için bir defa açıldı  komuniteye kefil olanlar tarafından ancak belli ki gerçekten ihtiyaç yokmuş ki işe yaramadı. Hayal kırıklığı yarattı insanların kişisel kavgaları sebebiyle. Herneyse, 2.sezon denemesi başarısız olursa veya bir mucize olur "bir ağızla" 3.sezonu yapmak isterseniz başarılı bir 2. sezonu takiben, emek itibariyle turnuva sahibinden izin almanız gerekmekte yetkilerin devri için. Kimsenin keyfine göre birini ekarte edemeyiz. Aksi takdirde bu bölümün bir başka isimle açılacak herhangi bir alt foruma belli ki ihtiyacı yok.

Knime - General Shepherd ? said:
Marjixd said:

NWL yetkilileri tarafından izin alınarak yapılmış bir etkinliktir, başka bir isim düzeyinde yapabilirsiniz, velhasıl bir husus olarak bu Lig üzerinde troll benzeri hareketler yaparak diskalifiye olmuş birinin kuracağı etkinliğin sadece şakadan ibaret olacağını belirteyim.

Sen trollemiyorken bu kadar "Efsane" bir lig yaptın vallaha helal olsun söylenecek söz yok xd Neyse bir daha dene ama bende şunu belirteyim HİÇ umut yok :/

Gerçekler acıdır shepherd

Marjixd said:
Knime - General Shepherd ? said:
Marjixd said:

Sen trollemiyorken bu kadar "Efsane" bir lig yaptın vallaha helal olsun söylenecek söz yok xd Neyse bir daha dene ama bende şunu belirteyim HİÇ umut yok :/

Gerçekler acıdır shepherd

Katılacak olan klanlar limiti aşar ve kuralları kabul ederek hareket ederlerse, sorun olmayacaktır.. Şu anda sadece düşünceleri burada paylaşıyoruz ve kimin nasıl davrandığını yorumlardan anlayabiliyoruz zaten, görüşünü belirttiğin için teşekkürler..

Ingame - Name: Ragen
Regiment: 12. Pułk Piechoty
Steam Link: [12pp]Ragen ("Sorry, you are not allowed to post external links until you have been on this forum longer.") :wink:
Admin experience, references: Referee of "Polish Bayonet" tournament
Former NWL ref? Nope

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom