2.0 da olması gereken şeyler

Users who are viewing this thread

MURTI

Recruit
1."003" ün çıkması öncelikle beni çok heyecanlandırdı ama daha sonra oynarken fark ettim ki oyun bir "1.0" ın olması gerektiği gibi değil bu yüzden abim ve ben oyuna 1.0 BETA diyoruz.Açıkçası pek çok yenilik yapılmış bu doğru ama hala oyuncuyu oyuna iten bir şey yok.Bu oyunu "bodos" zevki için haftalarca oynayabilirsiniz,
peki sonra??
ben 952 de işte bunu yaptım
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,40273.0.html
sayfasında anlattığım şeyleri yaptım ve sonunda oyundan soğudum
1.003 ü sadece 3 gün oynadım ardından 711 versiyonunu yükleyip onu oynamaya başladım bu da 1 gün sürdü
eee şimdi??
oyundan beni en çok soğutan askerlerin "süpermen" olmasıydı o zamanlarda yaşayan bir askerin eline kılıç bile vermezler ki adamların ellerinde kalkandan tut da
kundaklı yaylar var?? Hele kergitler adamlarla savaşmak kesin yeneceksen bile işkence; bir formasyon da olmadığından
savaş yayılıyor da yayılıyor yapay zeka sağolsun bütün işi bize bırakıyor.Üstelik her askerde bir de yay var buyrun öldürün kolaysa. bir de krallara ne demeli??
bir ihtilal yapıyoruz barış gelecek diyoruz adamlara bi de bakıyoruz barış olmuş ama bizim kral savaşa giriyor.Düşman önce bizim kaleye saldırıyor, zorunlu olarak savunuyoruz sonra kral yedik bitirdik onları diye diğer iki devlete birden savaş açıyor ve onlar da bizim kalelerimize saldırıyorlar...

üstelik kendimizin olana kale bir gün düşman işgalinde kalıp da geri alınca kral adamlara vermedik diye bize küsüyor; yuh artık!
bazen fazla eleştiriyormuş gibi hissediyorum fakat eğer programlama bilseydim kesinlikle yapmaya çalışırdım

----> sık sık yeni fikirler ekliyorum okumak isterseniz üstlerde olacaklar <-----

57-kaleleri birbirinden farklı kılan özellikleri olabilir bir ahır bir tarla gibi.Doğal olarak bize yarar sağlayacak şeyler bunlar.

56-yapay zekanın sırf bizim üstümüze çullanma sorunu düzeltilince grubun geceleri kamp yapma ihtiyacı gibi fazlalıklar eklenebilir

55-kamp falan kurunca eşkiyalar bize ellerini kollarını sallayarak saldırabiliyorlar iyi de askeri kamp boşluktan mı ibarettir??biz kamp kurmuşuz adamlar bize saldırıyor ve savaş meydan muharabesi! gerçekten çok ilginç!

54-eşkiyalarla neden hep düşmanız? o adamlar para için her şeyi yaparlar bence.neden sayıca bizden az olan bir gruba git şurada sorun çıkar şu kadar altın vereyim diyemiyoruz?? yada bizi kovalayan grubu oyala seni altına boğayım falan??

53-süvari ve piyade işi dengelenmeli artık. ben bütün adamları topladım hepsine iyi atlar zırhlar verdim.Bi güzel rodokları kesiyorlar, neden? çünkü rodoklarda sadece piyade var ve ezilip biçiliyorlar. peki bir at son hızda gidip bi adama veya ata toslasa ve zank diye dursa (durabilirse artık) biniciye ne olur?? o da mı zank diye durur? bence hiç biri duramaz altta kalanın canı çıksın oynarlar.ama bunu yoksayarsak binicinin biraz ön tarafa uçması gerektiğini düşünüyorum.

52----tamam belki bu sıkça söylenenlerden biri: multiplayer aslında çoğu kişi online ile karıştırıyor bunu.Ben online olmasına karşıyım ama multiplayer olması oyunun ömrünü kat be kat artırır.Abimle benim birer bilgisayarımız var ve ikisi de birbirine bağlı.Arada bir onunla oynamak istiyorum yapay zeka adamlarına karşı ikimiz
gerçekten muhteşem olurdu.Army of two gibi.yani multiplayer için ayarlanabilir bir custom battle biçimi olabilir.yada aynı grupta veya haritada gezinebilsek keşke.
bu dediğim sadece LAN için olsa bana yeter :grin: aslında zaten leaf networks ve hamachi ile bu da çözümleniyor :grin:

51-atlar içi doldurulmuş gibi görünüyorlar şu an sadece bir bez bebek gibi biraz daha canlılık katılabilir bence

50-bence artık yüz kaplamalarını değiştirmek yerine tek yüz kaplamasını çok iyi bir hale getirip her biçime sokabilsek de adamların yüzleri birbirlerine göre bu kadar absürt durmasalar. sonuçta bazı kaplamalarda sakal falan var iyi de biz bunun üstüne yine sakal ekleyecektik??

49-esirleri yanımıza almak neden bu kadar zor?yanımızda uzun süre kalan 50 esirden genelde 5-10 arası kabul ediyor.Yahu bi insan ikinci şansı mı seçer yoksa yok abicim sen beni sat iyi para kazanırsın mı der? üstelik bir kere sorduğunuz kişi bir daha asla kabul de etmiyor

48-zırh çeşitlerini daha fazla artırmak yerine karışım yapma şansımız olsa mesela alta keten gömlek üste plakalarla güçlendirilmiş zincir zırh en üste de kumaş geçirsek
böylece her zırhı heraldic yapma şansımız olur

47-şu anda şehirlerle ilgili ciddi sorunlar var ölü hayatsüren insanlar falan.. bunlar "şimdilik kabul" iyi ama arada hanlarda tatsızlık çıksa kavga olsa millet birbirini keserken jandarma dalsa içeri yada arada oyunlar falan olsa kumar falan

46-oyuna hep lider olarak başlıyoruz üstelik soyluymuşuz gibi.flama taşıma hakkımız olmadığı halde lordlarla istediğimiz gibi konuşabiliyoruz. böyle olunca aldığımız kalelerin bilke bir değeri olmuyor ki bi şehirde evde yaşarken bi anda kahraman olmanın hayallerini kurup oyuna bağlanalım

45-kundaklı yaylar doldurulurken karakterin eğilmesi mantıksız bunu at üstünde olduğu gibi ayakta da yapılabilir.

44-her iki elde de silah kullanılabilir veya bilek ile dirsek arasına küçük kalkanlar takılabilir böylece okçular ortada kalmamış olurlar

43-artık askerleri yönetmek için silme tuşu kullanıldığına göre harita da bir zahmet gözüksün kör bir şekilde adamları ileri sürmeyelim artık!

42-kuşatmalarda hep dikkatimi çekiyor bir lord duvar mı savunur ya?? üstelik tüm komutanlar üstüne zırh geçirilmiş köylü gibiler askerleri bile onlardan güçlü ve daha çok silaha sahip

41-bomboş arazide atlar birbirlerini kovalarken niye kalkan tutarlar acaba?? ok ve yay yokken üstelik!!
aynı şekilde üzerine atlar gelen mızrakçı piyadeler de aptal aptal kalkan tutuyorlar tebrik ediyorum onları

40-yeni "idle" duruş biçimi çok karizmatik mızrak ile ama işe yaradığını görmedik daha

39-kuşatmaları kazandıktan sonra özellikle bakıyorum da kule okçuları oklarını duvara yapıştırmış yapay zeka ya bak be!

38-aynı anda kılıç savurma sahnesini çok yaşıyoruz böle durumlerda kılıçlar kitlense de biraz kasılıp heyecen yapsak?

37-ağır ve haif zırh arasında hız hariç bir fark yok o zırhlar içinde adam nasıl atletmişçesine zıplıyor?? mesela taş şu an hiç bir işe yaramıyor iyi ama baştan sona zırh içindeki adamın kafasına atsan hiç mi denge kaybedip yere düşmez? bu bütün ezici silahlar için de geçerli

36-yeni eklenen zıplama biçimi güzel olmuş fakat o biçimde sağa sola yada geriye zıplamak saçma bi görüntü oluşturuyor bunun yerine yuvarlanma eklenebilir

35-kuşatmalarda at kullanamamak ne demek? yani birisi bize saldırırken biz bi anda kapıları açıp herkesi biçemez miyiz?

34-eskiden asker sayıları azdı o yüzden savaşlar en fazla iki bölümde bitiyordu. peki şimdi? 10-15 bölüm süren savaşlar hiç hoşuma gitmiyor bu büyük sayıları kaldırmak için ayarlarda oynama yapmak gerekiyor ama sorun şu oyunda 5-10 fps den fazla kazanmanıza imkan yok. özellikle kaplamaların kalitesi ayarı hiç bir anlamı olmayan bir ayar kaplamalar zaten çok kaliteli değil ki. Oblivion daki gibi 3 kaplama üst üste binse anladık hadi
poligonların sayısı iyi bir ayar olurdu

33-yapacağımız her işi yazılarla hallediyoruz harita sonuna gelince "E" ye basarsak çıkan ekrandan savaştan çıkabiliyoruz (veya tab ile) iyi de niye?
neden haritanın kesin sınırları var? iç içe geçen iki kare biçiminde olsa da birinciden çıkarsak savaştan çekiliyorsun diye uyarı alıp görünmez duvara gelince de savaştan ayrılmış olamıyoruz??

32-ayrıca görünmez duvarlar neden "duvar"?? atla gömünce illa şaha mı kalkacak? atımız yavaşlayabilir ama arkadan kergitler kovalıyorsa şaha kalkmak ölüm demek.
süper kergit kargıcıları sağ olsun

31-oyun artık şu kağıt temasından kurtulmalı! menüde bile kağıt olması içimi dışımı kağıt yaptı! bir manzara koyulamaz mıydı?

30- [ek yapıldı]madem binek sayısı fazla değil o zaman atlarımızın giyeceği zırhları biz seçersek hem sayılar yeterli gelir hem de doyurucu olur.ayrıca aynı kaplama kullanılarak ismi de değişmedenfarklı renkte atlar çok hoş olurdu.
aslında pek çok yerde yazıldığı gibi deve eşek ve katırlar çok iyi olurdu

29-kuşatma kuleleri aksiyona uygun(total war tarzı)olsa da standart biçim olsa ve geridekiler onu siper alsa da aptal gibi dikilmeseler?

28-kuşatma ve normal kule tepesinde ok atılabilecek bir bölme olsa??

27-oyuna koçbaşı ve mancınık da eklense buna karşılık savunanların kaynar yağı ve balistası olsa?

26-çevreyle etkileşim olsa mesela duvara vurunca ses gelse de duvardan adam öldürmesek??

25-savaşta iken bilmemkim bilmemkim i öldürdü derken yarım ekran mesajlar çıkıyor bunları düzenleyip ekrana dağıtsak, hadi hiç olmadı askerler tek isim sahibi olsa gerisi rütbeye göre belirlense??

24-duvarların sağı solu arkası önü hep aynı kaplama başka hiç bir oyunda buna rastlayamazsınız! merdivenin üstü ve duvar ayırt edilemeyecek halde!

23-oyuna artık bir sistem getirilmeli bodos bodos nereye kadar?

22-peki ya yenilen komutanlar? biz asker toplamak için ter döküyoruz adamlar durdukları yerde günde 10 adam sahibi oluyor!
ilan verip de asker çağırsak olmaz mı yani?? hiç olmadı tavernalardan adam alsak eskisi gibi yada dövüşçü loncasından falan??

21-mareşel olunca bile postacı yollamak için komutanın birine gitmeliyiz! vay be ne mareşallik ama!

20-her şeyi anladım da kuşatmada da mı bodos? tek bir seçeneğin olması kötü bir durum istersem 20 merdiven yaparım istersem 1 tane yaparım ve kahrını çekerim...
bu olması gereken:

Bu da hep olan:

19-aslında "hero"ların direk var olması anlamsız savaştıkça askerler gelişse ve hero ya dönüşseler (köylünün biri şovalye kesince insan heyecanlanıyor ama sonra adam ölüp gidiyo ne anladım bundan??) ama tabi keşke hero lar da nadiren ölseler

18-rebel krallığımızı kurunca başkaları bizle ittifak yapmaz ne demek? düşmanımın düşmanı benim dostum değil midir?

17-piyade iken silahı saldırıya hazır tutmak piyadeler için avantaj sağlıyor bunun yerine depar atarak saldırı biçimine getirilse piyade savaşı daha anlamlı olmaz mıydı?

16-atmosfer bildiğiniz gibi tek kat oysa ki pek çok oyunda artık çift kat atmosfer kullanılıyor
(oyuncu gözünden bakınca)altta kaplama üstte ise ikinci ve kısmi kaplama oluşan durum şöyle normal  gözüken havanın üstünde bir de hareket eden bulutlar bulunuyor sanki bu şekildeki bir atmosfer rüzgar ı hissetmemizi sağlayabilir.

15-Bazen savaşlarda bana bakmadan darbe indirip giden süvarilere rastgeliyorum başları hareket etmeyince sanki salak gibi oluyorlar her ne kadar AI waypoint leri iyi olsa da. sanki biraz canlılık ve gerçekçilik katardı baş hareketi göz de olbabilir tabii ama daima ikinci planda kalır

14-sanki atlar motorsiklet hissi veriyor. hiç irkilmezler mi bunlar sudan? karşıdan gelenlerden korkup kontrolden çıkmaz mı?

13-at demişken niye şaha kalkınca dönemiyoruz? havadayken sağa sola çekmek ata etki yapmaz mı yani?

12-normal şekilde gezinebilsek yani istesek şimdiki gibi istersek savaş haritasında seyahat edebilsek

11-bazı savaşlarda adamlarımızı dizebilsek yada istediğimiz savaşlarda bunun gibi:
bu çakma bi resim sadece kendim yaptım mod falan değil ümitlenmeyin

(Not: bu resmi [çok] önceden yapmıştım ama koymaya fırsat olmadı. Resimdeki kaçmaya çalışırken askerlerin savaşsın artık mevcut)

10-şehir savaşlarında üç ayrı bölüm olmasa kesintisiz devam etse

9-bazı spawn noktaları ağaç tepelerine denk gelmese :sad:

8-savaşlarda adamlar bölük bölük çıkacağına ölenin yerine yenisi gelmesi şeklinde olsa (çünkü süvariler için dezavantaj herkesi ezip geçince bi grup adam fırlıyo ortaya ve orda birkaç adam kaybetmek sinir bozucu)  :mad:

7-savaşlar kesintisiz olsa (250 kişi ile 750 kişiye karşı savaşırken sıkıldım roundlardan dergi okudum benim adamlar kesti onları)
kesintisiz olunca takılma olmasın diye oyuncunun belli uzaklığındaki cesetler yok olsa yada bir azami limit olsa

6-adamlarımızı 10 adede kadar birlik halinde toplayabilsek (süvari okçu piyade vb şeklinde ayırmaktan daha rahat olurdu bence)
birlikleri borcha gibi yardımcıların emirlerine verebilsek bu yaverlere de özel emirler verebilsek git şu kaleyi al vb.

5-ikisine de düşman olduğumuz tarafların savaşlarına katılıp kendimizi birine sevdirebilsek veya "tarafları yok etmeye çalış!" gibi bir seçenek olsa

4-oyuncuyu oyuna yaklaştıracak ama devlet savaşları ile pek ilgili olmayan güzel hikayeye bağlı görevler olsa

3-saldırı biçimleri artırılsa şu an 4 adet var her yönden 2 tane daha eklense

2-ayrıca oblivion un müziklerini oyunuma eklerken fark ettim ki mount and blade in müzikleri sınıflandırılamıyor.yani şunu demek istiyorum müzikler isimlerine göre sınıflandırıldığında bir kısmı savaşta bir kısmı şehir içinde serbestken çalınmalı ama müzikleri dinleyince bunların herhangi bir sınıfa ayrılamadığını fark ettim hem savaş hem de huzur içeren müzikler var işin garip kısmı :!: :!:
müziklere birkaç şey eklense ve bunlar hem savaşta hem barışta çalacağına sadece belirli bir sınıfta çalsalar

1-şehir kuşatmaları sırasında bazen komutanlar halkı ayaklandırabilse ve town militalara karşı savaşsak

-yorum olarak bana kimse "bunlar saçma" "hayal bunlar" "modcular yapar" "yapılamaz" "yapıya uygun değil" yazmasın buradaki herşey bu oyunun iyi bir oyun olması için önemli şeyler

teşekkürler

bence de savunanların tek avantajı bug olmamalı (tek merdivende sıkışıp şişlenme).
mantığa uygun avantajlar daha iyi.

birinin bu önerilere "çok saçma" veya "şaka gibii" demesi, onun kendi zekasını gösterir. o yüzden fazla kafana takmasan daha iyi.

Resmen kafamdakiler okumuşsun.Yazdıklarının hepsi aklıma yattı.Çok güzel olmuş fakat benim düşüncem bu oyunun sürekli geliştiği ve At&Kılıç'ın 2. oyunun çok daha farklı olcağı yönünde.Yani oyunun birinci serisini çıkarıp biraz para kazanmaları lazım.Oyun dediğin kolay yapılmıyor çünkü.Son olarak bu güzel önerilerinden dolayı seni tebrik etmek istiyorum.

teyagon28 said:
çok mükemmel fikir ve herkes bu modu yükler yaparsan..... oyun daha çekici olur....

bir de modifiye hakkında detaylı bir bilgim olsaydı... :grin:
ama oyunun kendisinde olması kesinlikle daha iyi olurdu

Bence oyundaki en bariz eksiklikleri yansıtmışsın ama bizim "Of müthiş! Harika!"dememizin de hiçbir anlamı yok önemli olan oyunun yapımcılarının bunları görmesi ve okumasıdır.

bence kesinlikle yapımcıların okuması kaile alması gereken mükemmel ötesi öneriler.ama  ordular o atları besleyebilir.1000 at veya 2000 at bir devletin beslemesi için çok birşey değil.

ssss said:
bence kesinlikle yapımcıların okuması kaile alması gereken mükemmel ötesi öneriler.ama  ordular o atları besleyebilir.1000 at veya 2000 at bir devletin beslemesi için çok birşey değil.

besleyebilse bile köylüsünden generaline kadar at vereceğini sanmıyorum :grin:
çoğu generelin atı askerlerinden daha kötü üstelik :grin:

Güzel öneriler özellikle şu savaşa başlamadan önceki taktik olayı aslında olması gereken birşey bodoslama savaş yapılıyor buda hiç hoş değil gerçekten taktiksiz savaşa başlanılmaz normalde fakat oyunda savaş içerisinde askerlere gel git diyebiliyoruz.

25 hariç hepsi hoşuma gitti :smile: ve  modumda bu fikirlerden bazılarını kullancam özellikle kale savaşı fikrini kapı kırıcı mancılık gibi veya farklı yerlerden saldırma hepsini denicem :smile:

birilerinin işine yaramasına sevindim
keşke programlama hakkında bi şeyler bilsem de yardımcı olabilsem :grin:

Evet ama bu dediğin özellikler için tamamen farklı bir oyun gerekiyor Fable,Assassins Creed,GTA tarzı oyunlara benzemesi lazım ki bu da en az bir 5-10 yıl sürer çünkü Mount&Blade 2 bambaşka bir oyun olur veyatta başka bir isimle çıkar oyun.
Söylediklerini beğendim ama yapılması imkansız gibi birşey...

normal bi oyun bile 2-3 senede çıkıyor maksimum 5-6 sene sürmez bence
ayrıca zaten oyunda bayağı yol kat edilmiş
(dhorak keep in tek bir odadan ibaret olduğu zamanları hatırlıyorum da
ah ne güzeldi borcha marnid ve rolf vardı sadece
o zaman baron rolf tu tabii)
dediklerim bazı oynamalarla gerçekleşebilecek şeyler sanırım

kus gribi said:
5-6 sene? bkz: duke nukem forever :roll:

mount and blade imiz le alakası olduğundan değil çıkış süresi açısından bakıyorum sadece :cool:

haklısın  :mrgreen: :mrgreen:
demosu bile 2002 de mi çıkmıştı ne :grin:

hem ayrıca sen ne zaman veteran oldun bakayım??? :smile:

42-kuşatmalarda hep dikkatimi çekiyor bir lord duvar mı savunur ya?? üstelik tüm komutanlar üstüne zırh geçirilmiş köylü gibiler askerleri bile onlardan güçlü ve daha çok silaha sahip

He yaa.Şehri olan Lordlar Asker Nacağı ile savaşıyo ya gülmekten geberiyorum. :grin: :grin:

34-eskiden asker sayıları azdı o yüzden savaşlar en fazla iki bölümde bitiyordu. peki şimdi? 10-15 bölüm süren savaşlar hiç hoşuma gitmiyor bu büyük sayıları kaldırmak için ayarlarda oynama yapmak gerekiyor ama sorun şu oyunda 5-10 fps den fazla kazanmanıza imkan yok. özellikle kaplamaların kalitesi ayarı hiç bir anlamı olmayan bir ayar kaplamalar zaten çok kaliteli değil ki. Oblivion daki gibi 3 kaplama üst üste binse anladık hadi

Eskiden derken gerçek hayatta mı eski M&B de mi ? Gerçek hayat ise bunlar gerçek hayatın 10 da 1 i

31-oyun artık şu kağıt temasından kurtulmalı! menüde bile kağıt olması içimi dışımı kağıt yaptı! bir manzara koyulamaz mıydı?

Eski zamanı anlatan bir oyun.Hadi zaman ilerledi yıl 3000 e geldik savaş çıktı sen bi savaşçısın falan olsa hikaye neyse diyecem de oyun zaten eskiyi anlatıyo.

21-mareşel olunca bile postacı yollamak için komutanın birine gitmeliyiz! vay be ne mareşallik ama!

İsyanda adamları toplamak istiyorum.İllaki isyancı 1 komutan bulmam gerekiyo.

SuRReaL said:

He yaa.Şehri olan Lordlar Asker Nacağı ile savaşıyo ya gülmekten geberiyorum. :grin: :grin:

Eskiden derken gerçek hayatta mı eski M&B de mi ? Gerçek hayat ise bunlar gerçek hayatın 10 da 1 i

Eski zamanı anlatan bir oyun.Hadi zaman ilerledi yıl 3000 e geldik savaş çıktı sen bi savaşçısın falan olsa hikaye neyse diyecem de oyun zaten eskiyi anlatıyo.

İsyanda adamları toplamak istiyorum.İllaki isyancı 1 komutan bulmam gerekiyo.

31-Kesinlikle hayır kurtulmamalı bu oyun bir orta çağ oyunu (veya ne dersen de)ve bunda bu kağıt çok güzel duruyor

Ayrıca o lordlardaki silahlar ne olursa olsun onlar güçlü lorldly oluyor galiba düşün kral harlaus(yaroglek te olabilir)'a asker çekici vermek gibi bir saçmalık olmaz herhalde onda asker çekici var ama onlarınki normallerden çok daha güçlü

Back
Top Bottom